Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία φαίνονται, και η τιμή τους δεν είναι πολύ ακριβή.

 

Μια χαρα ειναι η τιμη και εχουν και κλιπακι που κουμπωνουν στο πατωμα. Τα δυο μπροστινα τουλαχιστον που ειδα...Τα πισω δεν προσεξα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βεβαια και ενδιαφέρομαι..

Τόσα λεφτα δίνω και αν μπορεσω θελω να βρω καποιον να μου δωσει και κάποιο δωρο..

Αλλα συνήθως εδώ, λογω και μονοπωλίου, δεν κανουν δώρα..

Αν μπορεις φίλε Γίαννη βοη8ησε με γιατι τελη του έτους αρχες του επομένου 8α το αγορασω..

Αν 8ελεις το προσωπικο μου mail πες μου που να στο στείλω να τα πουμε..

 

Ευχαριστω παντως..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως :πατάκια, τρίγωνο,φαρμακείο και πυροσβεστήρα είναι υποχρεωτικά απο το νομο..

Το εχω ξανααναφέρει σε ένα πιο παλιό post και μαλιστα αυτο μου το ειχε πει αντιπρόσωπος της Honda ..

 

Όσο για το bluetooth ήθελα να ρωτήσω αν ειναι όντως τόσο χρήσιμο όσο φημολογειτε..

????????????????????????

 

Ευχαριστω παντως για τις πληροφορίες...

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως :πατάκια, τρίγωνο,φαρμακείο και πυροσβεστήρα είναι υποχρεωτικά απο το νομο..

 

 

 

Να τα δινει ο εμπορος ?????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει καποιος απο εσας λαμπες λευκου φωτος στο αμαξι?δεν θελω να κανω εγκασταση για xenon και θελω να βολευτω απλα με τις λαμπες...οπως και να χει καλυτερα θα ειναι απο τις μαμισιες....

 

προτεινετε μου αν ξερετε μαρκα και κωδικο για ασπρο φως οχι να μπλεδιζει

 

Γιαννη-platane ρωτα και εσυ στο civinfo μιας και εισαι μελος γιατι αρκετα τσακαλια γραφουν εκει ολο και κατι θα ξερουν...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το civicinfo ειναι κορυφαιο παιδια !!!

 

http://www.civinfo.com/forum/greece/12725-styling-improvements.html

 

Μιλανε για λαμπες κλπ....

 

 

Παντως οσοι εχουν το 1.8 με αυτοματο αναμα φωτων και θελουν να βαλουν xenon θελει μεγαλη προσοχη. Αλλαξα 3 set για να πετυχω αυτες που δουλευαν !!!

 

http://www.nuxen.com/

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γραψε αμα ειναι πιο αναλυτικα για να εχουμε μια ιδεα....μονο λαμπες με ενδιαφερουν οχι ολοκληρη εγκατασταση xenon

 

Ρε παιδια δεν μου αρεσει το ...clopy-paste

 

Μπειτε και διαβαστε οτι σας ενδιαφερει εκει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει καποιος απο εσας λαμπες λευκου φωτος στο αμαξι?δεν θελω να κανω εγκασταση για xenon και θελω να βολευτω απλα με τις λαμπες...οπως και να χει καλυτερα θα ειναι απο τις μαμισιες....

 

προτεινετε μου αν ξερετε μαρκα και κωδικο για ασπρο φως οχι να μπλεδιζει

 

Γιαννη-platane ρωτα και εσυ στο civinfo μιας και εισαι μελος γιατι αρκετα τσακαλια γραφουν εκει ολο και κατι θα ξερουν...:cool:

Πολύ καλές λάμπες είναι οι cool blue της Philips.
Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει καποιος απο εσας λαμπες λευκου φωτος στο αμαξι?δεν θελω να κανω εγκασταση για xenon και θελω να βολευτω απλα με τις λαμπες...οπως και να χει καλυτερα θα ειναι απο τις μαμισιες....

 

προτεινετε μου αν ξερετε μαρκα και κωδικο για ασπρο φως οχι να μπλεδιζει

 

Γιαννη-platane ρωτα και εσυ στο civinfo μιας και εισαι μελος γιατι αρκετα τσακαλια γραφουν εκει ολο και κατι θα ξερουν...:cool:

 

 

Φιλε μου, μπες και γραψου δεν ειναι κοπος, με χαρα θα βοηθησουμε και θα σε καλωσορισουμε. Υπαρχει πλεον "ελληνικη κοινοτητα" εκει οπυ γραφουμε σε ελληνικα για τα μελη απο Ελλαδα, οποτε προβλημα γλωσσας δεν υπαρχει..

Σε περιμενουμε να σε βοηθησουμε σε οτι θελεις..

 

 

http://www.civinfo.com/forum/greece/

 

Παντως για λαμπες υπαρχουν πολλες αναλογα το τι θες,

 

Osram Nightbreakers και Philips X-treme για δυνοτερο και περισσοτερο φως αλλα με μιση διαρκεια ζωης απο τις απλες

 

και

 

Philips DiamondVision και Philips CrystalVision για Xenon εφε (Ασπρομπλε φως)..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, μπες και γραψου δεν ειναι κοπος, με χαρα θα βοηθησουμε και θα σε καλωσορισουμε. Υπαρχει πλεον "ελληνικη κοινοτητα" εκει οπυ γραφουμε σε ελληνικα για τα μελη απο Ελλαδα, οποτε προβλημα γλωσσας δεν υπαρχει..

Σε περιμενουμε να σε βοηθησουμε σε οτι θελεις..

 

 

 

 

 

Ετσι ακριβως !!!!!! Ποτε δεν θα μαθαινα απο αλλου πως να κανω να μην χασω το ρολοι και την ενδειξη του κλιματιστικου οταν εβγαλα το εργοστασιακο radio cd και εβαλα Kenwood !!!!Τα παιδια ειναι αριστα !!!!!!

 

Σαν platano εκει !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εψαξα λιγο στα επισημα site και βρηκα αυτο για τις philips

 

http://www.xp-lamp.com/

 

και αυτο για τις osram:

 

http://osram.gr/osram_com/Consumer/Automotive_Lighting/Products/Headlights/NIGHT_BREAKER/index.html

 

εχει βαλει κανενας απο αυτες τις 2 να μου πει γνωμη?

 

επισης αυτο με τα H4,H7 κλπ τι σημαινει?

Link to comment
Share on other sites

εψαξα λιγο στα επισημα site και βρηκα αυτο για τις philips

 

http://www.xp-lamp.com/

 

και αυτο για τις osram:

 

http://osram.gr/osram_com/Consumer/Automotive_Lighting/Products/Headlights/NIGHT_BREAKER/index.html

 

εχει βαλει κανενας απο αυτες τις 2 να μου πει γνωμη?

 

επισης αυτο με τα H4,H7 κλπ τι σημαινει?

 

τις osram τις ειχα στο παλιο μου αυτοκινητο...τελειως ημιμετρα περισσοτερο για λογους εμφανισης παρα ουσιας και αρκετα ευπαθεις..περιπου μια φορα το διμηνο αλλαγμα..

κανε ενα δωρο στον εαυτο σου και βαλε ξενον...

Link to comment
Share on other sites

εψαξα λιγο στα επισημα site και βρηκα αυτο για τις philips

 

http://www.xp-lamp.com/

 

και αυτο για τις osram:

 

http://osram.gr/osram_com/Consumer/Automotive_Lighting/Products/Headlights/NIGHT_BREAKER/index.html

 

εχει βαλει κανενας απο αυτες τις 2 να μου πει γνωμη?

 

επισης αυτο με τα H4,H7 κλπ τι σημαινει?

 

τις osram τις ειχα στο παλιο μου αυτοκινητο...τελειως ημιμετρα περισσοτερο για λογους εμφανισης παρα ουσιας και αρκετα ευπαθεις..περιπου μια φορα το διμηνο αλλαγμα..

κανε ενα δωρο στον εαυτο σου και βαλε ξενον...

 

 

Ο κωδικος (Η7, Η1, Η4 κτλ) ειναι ο τυπος λαμπας που φοραει το καθε αμαξι/μοντελο.

Εμεις εχουμε Η7 για την μεσαια σκαλα, Η1 για τους προβολεις και Η13 για τα προβολακια ομιχλης..

Οπως ειπε ο φιλος παραπανω οι λαμπες αποδοσης Osram Nightbreaker και Philips X-treme (με τις τελευταιες να ειναι λιγο καλυτερες) ειναι μια μεση λυση για καλυτερη αποδοση σε σχεση με τις μαμα λαμπες αλλα με τιμημα την μιση διαρκεια ζωης απο τις απλες λαμπες. Αυτο που ειπε ο φιλος παραπανω για καθε διμηνο αλλαγη δεν ισχυει αφου εγω ειχα τις Nightbreakers για ενα 7μηνο (μεχρι να βαλω ΧΕΝΟΝ) και δεν ειχαν καει..

Αλλα απλα εαν θελεις πραγματικα δυνατο φως, τοτε ΧΕΝΟΝ μονοδρομος, αν παλι θελεις με 20-30 ευρω μια βελτιωση στην αποδοση, τοτε ανεπιφυλακτα σου προτεινω τις Osram Nightbreaker ή Philips X-treme..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μπαινω απο καιρο σε καιρο στο civinfo.com αλλα χτες εψαξα παλι το ζητημα λαμπες αλογονου-xenon και μου βγηκαν τα ματια διαβαζοντας καμια 70 σελιδες και ξεκαθαρο συμπερασμα δεν βγαινει....

 

για λαμπες που ενδιαφερομαι αρκετοι βαζουν τις οsram nightbrakers σε μεσαια και μεγαλη σκαλα και λενε οτι ειναι πολυ καλες αλλα ενας αλλος γραφει οτι ειναι πιο λευκες απο τις κλασικες και πιο κιτρινες απο τις xenon......

 

για τις philips υπαρχουν πολυ λιγοτερα σχολια.....

 

ας πουμε οτι θελω να βαλω το σετ των osram που ειναι δοκιμασμενο...παιρνω λαμπες για μεσαια και μεγαλη σκαλα....με τα φωτα θεσεως και με τα προβολακια τι γινεται?υπαρχει ζητημα αισθητικου αποτελεσματος?γιατι καποιοι το θιξανε και αυτο....τους ακριβεις κωδικους τους ξερει κανεις?

 

προσωπικα θελω κατι δυνατοτερο απο το ηδη υπαρχον συστημα....δεν με αφορα αν καιγονται πιο γρηγορα η το χρηματικο ζητημα

 

για xenon το αποριπτω γιατι ειμαι της γνωμης οτι xenon,ηλιοροφη και φιμε μονο εργοστασιακη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε θα παρεις τις Osram η τις Philips X-treme σε Η1 για προβολεις (η X-treme δεν βγαινει σε Η1) και Η7 για τα μεσαια και εισαι ΟΚ.. θα πρεπει να παρεις και αλλες λευκες "ψειρες" για τα φωτα θεσεως καθως υπαρχει οπως λες αισθητικο προβλημα καθως θα ειναι πιο κιτρινα αυτα απο τις νεες λαμπες που θα βαλεις..
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα, παμε για ολικη αλλαγη λαμπων.....αν ειναι ριξε το παρασυνθημα τι μαρκα λαμπες να βαλω στα φωτα θεσεως....επισης τα κατω προβολακια τα αφηνω ανεπαφα?

 

σε οτι αφορα το χρονο ζωης το αμαξι το εχω απο απριλιο 06 και οι κλασικες λαμπες δεν ειχουν καει οποτε αν κρατανε τουλαχιστον 1.5 χρονο ευχαριστημενος θα ειμαι...το αποτελεσμα μετραει

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα, παμε για ολικη αλλαγη λαμπων.....αν ειναι ριξε το παρασυνθημα τι μαρκα λαμπες να βαλω στα φωτα θεσεως....επισης τα κατω προβολακια τα αφηνω ανεπαφα?

 

σε οτι αφορα το χρονο ζωης το αμαξι το εχω απο απριλιο 06 και οι κλασικες λαμπες δεν ειχουν καει οποτε αν κρατανε τουλαχιστον 1.5 χρονο ευχαριστημενος θα ειμαι...το αποτελεσμα μετραει

 

ευχαριστω

 

Βαλε τις Osram Nightbreakers που βγανουν και σε Η1 και σε Η7 για να βαλεις και τις 2 σκαλες το ιδιο, αλλιως οπως σου ειπα δυστηχως η Philps βγαζει την X-treme (που ειναι λιγο καλυτερη απο την Osram) μονο σε Η7 και Η4..

Λαμπες θεσεως θα ψαξεις να βρεις τυπου led λευκα (w5w η 501 o κωδικος τους)..

 

Για τα προβολακια δυστηχως δεν βγαινει καποια λαμπα "αποδοσης" οποτε τα αφηνεις ως εχουν..

 

Διαρκεια ζωης εξαρταται, εχω ακουσει να καιγεται λαμπα και σε 2-3 μηνες (μεμονομενα περιστατικα) αλλα εγω τις ειχα για 7 μηνες και ηταν ακομα ΟΚ.. Χρονο θεωρω σιγουρο οτι θα σου βγαλουν

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

καταληγω σε osram...να μην ειμαστε και πλεονεκτες το τελειο δεν υπαρχει και το αποτελεσμα θα ειναι καλυτερο απο τις υπαρχουσες....

 

μονο κανε ενα καλο λογω και των ημερων και βαλε αν μπορεις τους πληρεις κωδικους για μεσαια,μεγαλη σκαλα και φωτα θεσεως γιατι στο επισημο site μπορεις να δεις μεχρι το civic της προηγουμενης γενιας ποιες λαμπες ταιριαζουν....να μην πιαστω και κοτσος στο καταστημα.....

 

κατα τα αλλα ειναι ευκολη η τοποθετηση απο ενα μαστορα?πρεπει να βγουν τα φαναρια απο την θεση τους?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καταληγω σε osram...να μην ειμαστε και πλεονεκτες το τελειο δεν υπαρχει και το αποτελεσμα θα ειναι καλυτερο απο τις υπαρχουσες....

 

μονο κανε ενα καλο λογω και των ημερων και βαλε αν μπορεις τους πληρεις κωδικους για μεσαια,μεγαλη σκαλα και φωτα θεσεως γιατι στο επισημο site μπορεις να δεις μεχρι το civic της προηγουμενης γενιας ποιες λαμπες ταιριαζουν....να μην πιαστω και κοτσος στο καταστημα.....

 

κατα τα αλλα ειναι ευκολη η τοποθετηση απο ενα μαστορα?πρεπει να βγουν τα φαναρια απο την θεση τους?

 

ευχαριστω

 

 

Λοιπον θα παρεις,

 

Osram Nightbreakers H1 (για προβολεις)

Osram Nightbreakers H7 (για μεσαια σκαλα)

Λαμπες θεσεως 501 τυπου led λευκα (εδω δεν βγαζει καμια επωνυμη εταιρια τετοια προιοντα και συνηθως ολα ειναι noname)..

 

Η τοποθετηση ειναι πανευκολη, βγαζεις τα καπακια που ειναι πισω απο καθε φαναρι, αποσυνδεεις την φυσα, βγαζεις την λαμπα και τοποθετεις την καινουρια κανοντας τα αντιστροφα βηματα..

Ισως σε παιδεψει μονο η λαμπα (μεσαιας σκαλας Η7) απο την μερια της μπαταριας

γιατι δεν υπαρχει αρκετος χωρος για να βαλεις χερια σε σχεση με τις υπολοιπες 3 οπου ειναι παιχνιδακι..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος κωδικος....θα παω στο καταστημα και θα τις παρω και πιστευω για τα φωτα θεσεως ο υπαλληλος να εχει γνωσεις και να μου δωσει τα καταλληλα....

 

επειδη δεν πιανουν τα χερια μου συντομα που θα εχω το σερβις των 60.000χλμ θα τις παω να μου τις περασει ο ηλεκτρολογος της αντιπροσωπιας

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος κωδικος....θα παω στο καταστημα και θα τις παρω και πιστευω για τα φωτα θεσεως ο υπαλληλος να εχει γνωσεις και να μου δωσει τα καταλληλα....

 

επειδη δεν πιανουν τα χερια μου συντομα που θα εχω το σερβις των 60.000χλμ θα τις παω να μου τις περασει ο ηλεκτρολογος της αντιπροσωπιας

 

 

Ετσι ακριβως....Αγορασε της και θα στις περαει ευκολα.Και τα δικα μου χερια δεν....Και εκει που πουλανε τις λαμπες πιθανον να μπορουν να στις περασουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος κωδικος....θα παω στο καταστημα και θα τις παρω και πιστευω για τα φωτα θεσεως ο υπαλληλος να εχει γνωσεις και να μου δωσει τα καταλληλα....

 

επειδη δεν πιανουν τα χερια μου συντομα που θα εχω το σερβις των 60.000χλμ θα τις παω να μου τις περασει ο ηλεκτρολογος της αντιπροσωπιας

Εγώ τις αγόρασα απο εδω, όχι on line, http://www.belsisbros.gr/page3.php

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, είμαι και εγώ κοντά στο να αγοράσω το αυτοκίνητο, πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του?

μιλάω για το 1800 και 140 άλογα

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...