Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΟΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΞΙΜΑΤΑ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 140 ΕΙΣΑΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΙΝΑ.ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΑΡΕΣΕΙ.ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ V-TEC ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΦΤΗ.

ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ??

 

ε καλα μη φανταστεις οτι καιει 30lt/100χλμ .Εγω παω ζαχαρω πελοππονησο, "σπασμενος" 150-200 χλμ μεσο ορο ταχυτητα και καιω 35 με 40 ευρο με ΑC.Οσο για το θορυβο,κανει θορυβο απο 3800-4100 στροφες μετα "στρωνει " :shifty:

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΗΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ.ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑ ΓΕΜΑΤΗ ΛΕΦΤΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΟΑΡΠΑΞΕΙ.

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΗΣ HONDA ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ?KI AN YPARXEI KAMIA KAKH ΑΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ Ο ΠΑΘΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.:!::!::!:

ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΚΟΤΟΠΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΟΥΜΕ ΕΜΕΣΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΣ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ "ΦΕΡΟΥΝ":blink:

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ και σχεδον ολους εδω μας πιανουν τα τεκμηρια ριξτε μια ματια στο θεμα που ανοιξα....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217614

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,

 

ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΥΡΑ USB ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ, ΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ. ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΞΥΛΩΣΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΟΔΗΓΙΑ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Εγώ πάντως δεν έχω δει τίποτα τέτοιο και δεν νομίζω ότι υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΛΕΕΙ:10 χρονια στα μηχανικα(σασμαν, συστημα μεταδοσης),6 αντισκωριακη, 12 χρώματος.

Σωστά??

Για τα ηλεκτρονικά τι γινεται??Την μια φορα μου λένε 7 χρονια την αλλη 3.

 

Υπαρχουν αυτα πουθενά γραμμένα για να εισαι κατοχυρωμένος??

Ξέρει κανεις τπτ??

Αν έχεις επιλέξει την 7ετή εγγύηση έχεις και για τα ηεκτρικά - ηλεκτρονικά 7 χρόνια εγύηση. Αν έχεις επιλέξει την 10ετή εγγύηση έχεις 3 χρόνια εγγύηση για τα ηλεκτρικά - ηλεκτρονικά. Όταν αγόρασα το δικό μου ήταν τότε που θα άρχιζε να ισχύει η 10ετής εγγύηση και μου εξήγησε την διαφορά ο πωλητής και μου είπε ότι μπορούσα να διαλέξω, και διάλεξα την 7ετής .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 11000 km και όταν ανοίγω την πόρτα του οδηγού μερικές φορές δυσκολεύεται στο τράβηγμα η μπετούγια. Στο service των 10000 km που το πήγε ο πατέρας μου του είπαν ότι θα παραγγείλουν άλλη μπετούγια. Επίσης τους είπε ότι θέλουμε να μας ρυθμίσουν τα φώτα γιατί από την μέρα που το πήραμε πολλοί μας κάνουν σινιάλο από το αντίθετο ρεύμα και η απάντηση του έμπορου ήταν ότι έχουμε τον διακόπτη ρύθμισης της δέσμης των φώτων στο 0 και αυτός τον έβαλε στο 2 κάτι που είναι λάθος. Επειδή τυχαίνει να είμαι ηλεκτρολόγος σε εταιρεία αυτοκινήτων θα πάω να τους ζητήσω εξηγήσεις. Βέβαια μπορώ να τα ρυθμίσω και μόνος μου στο μαγαζί που δουλεύω αλλά είναι η κοροιδία. Πιστεύω ότι αν κάποιος θέλει να σε ξεφορτωθεί ή δεν έχει χρόνο, θέληση και γνώσεις να στο φτιάξει σου λέει ότι του έρθει στο κεφάλι.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις επιλέξει την 7ετή εγγύηση έχεις και για τα ηεκτρικά - ηλεκτρονικά 7 χρόνια εγύηση. Αν έχεις επιλέξει την 10ετή εγγύηση έχεις 3 χρόνια εγγύηση για τα ηλεκτρικά - ηλεκτρονικά. Όταν αγόρασα το δικό μου ήταν τότε που θα άρχιζε να ισχύει η 10ετής εγγύηση και μου εξήγησε την διαφορά ο πωλητής και μου είπε ότι μπορούσα να διαλέξω, και διάλεξα την 7ετής .

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΙ ΚΑΠΟΥ.

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ, ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ..

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ LOOK TYPE-R ΓΙΑ CIVIC 1.8 5D(ΟΧΙ SEDAN), ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΠΟ'Ι'ΛΕΡΣ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ??ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΒΑΜΜΕΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 300-400 ΕΥΡΩ.ΒΕΒΑΙΑ Ο ΠΛΕΟΝ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΝΗ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ.

 

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ..:)

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα που αναφέρεις είναι λίγα...δυστυχώς. Αν θες να μοιάζεις με το typer και εξαιρώντας την αεροτομή να υπολογίζεις κάνα 1500. Πάντως αν τα βρεις τόσο φθηνά πάρε μας κάνα τηλέφωνο να έρθουμε επί τόπου :D
Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα που αναφέρεις είναι λίγα...δυστυχώς. Αν θες να μοιάζεις με το typer και εξαιρώντας την αεροτομή να υπολογίζεις κάνα 1500. Πάντως αν τα βρεις τόσο φθηνά πάρε μας κάνα τηλέφωνο να έρθουμε επί τόπου :D

ΕΓΩ ΕΝΝΟΩ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΜΑΡΣΙΠΙΕ, ΤΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΑΙ ΤΝ ΠΙΣΩ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΠΟΥ ΣΤΑ ΑΠΛΑ CIVIC ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΓΚΡΙ ΧΡΩΜΑ. ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΒΑΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΤΗΑ=Σ ΜΑΜΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΑ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΕΡΟΤΟΜΗ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΟ. ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΠΡΩΤΟΚΥΚΛΩΦΟΡΗΣΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ Η ΑΕΡΟΤΟΜΗ ΤΟΥ TYPE-R ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΛΕΕΙ ΣΤΟ 5Θ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΚΟΨΙΜΟ.ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΑNUAL TOY KATAΣKEYAΣTH OI ΔIAΣTAΣEIΣ ANAΦEΡONTAI NA EINAI IΔIEΣ. ΠΩΣ ΓINETAI NA MHN KANEI ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ???ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΠΟΤΕ. ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΗΓΑ ΞΑΝΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ Η ΑΕΡΟΤΟΜΗ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ. ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ 5Θ ΝΑ ΤΗΝ ΦΟΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΑΕΡΟΤΟΜΗ ΠΟΥ ΦΟΡΑ ΤΟ TYPE-S ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ. ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΒΑΜΜΕΝΗ-ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΗ.ΑΥΤΑ.

 

ΑΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΠΤ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΤΟ ΠΕΙ.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΙ ΚΑΠΟΥ.

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ, ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ..

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ LOOK TYPE-R ΓΙΑ CIVIC 1.8 5D(ΟΧΙ SEDAN), ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΠΟ'Ι'ΛΕΡΣ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ??ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΒΑΜΜΕΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 300-400 ΕΥΡΩ.ΒΕΒΑΙΑ Ο ΠΛΕΟΝ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΝΗ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ.

 

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ..:)

Τους όρους της εγγύησης νομίζω τους αναφέρει το βιβλιαράκι της εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση στον Σαρακακη ειναι οτι χειροτερο.Αλλα λεει το βιβλιαρακι αλλα λεει αυτος.Δεν βγαζεις ακρη!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

Είμαι λίγο πριν την αφορά νέου αυτοκινήτου, και όσο πιο πολλά διαβάζω για να κάνω την καύτερη επιλογή τόσο μπλέκομαι...Οπότε θέλω τις απόψεις σας και την εμπειρία σας..Υποψήφια:

1.φοκους 1.6 σπορ

2.γκολφ τσι 122 σπορ gt

3.σιβικ 1.8 σπορ

Το φόκους το λένε σίγουρο-ασφαλές-χωρίς βλάβες-φτηνό

το γκολφ είναι δυνατό αλλά ακούω πολλά για τον tsi και τα service-τριξήματα

το σιβικ πέρα από τσιμπημένο (συμφωνό ότι είναι πλήρες αλλά....) μου άρεσε πιο πολύ από τα άλλα...

Ειναι 4αστερο.

Διαβάζω για προβλήματα με χρώμα-χειρόφρενο-τριξήματα...Ποιά από αυτά στέκουν? Στην αντιπροσωπεία με διαβεβαίωσαν ότι τώρα πια το service δεν έχει ούτε το κόστος ούτε είναι τόσο χρονοβόρο όσο παλιά..Εϊναι έτσι?Στην Θεσσαλονίκη πως είναι τα πράγματα με αντιπροσώπους?

Επίσης, τα μοντέλα του 2008 έχουν απαλλαγεί από τα προβλήματα των παλαιότερων?

 

Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις, έχω και άλλες, αλλά θέλω να το αγοράσω, μου άρεσε πολύ, αλλά δεν θέλω να πετάξω και 23.000....το φόκους είναι σίγουρη επιλογή και κάνει 18000....5 χιλιάρικα δεν είναι και λίγα....

Ευχαριστώ για την βοήθεια, περιμένω με αγωνία γιατί θέλω να το κλείσω άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

Είμαι λίγο πριν την αφορά νέου αυτοκινήτου, και όσο πιο πολλά διαβάζω για να κάνω την καύτερη επιλογή τόσο μπλέκομαι...Οπότε θέλω τις απόψεις σας και την εμπειρία σας..Υποψήφια:

1.φοκους 1.6 σπορ

2.γκολφ τσι 122 σπορ gt

3.σιβικ 1.8 σπορ

Το φόκους το λένε σίγουρο-ασφαλές-χωρίς βλάβες-φτηνό

το γκολφ είναι δυνατό αλλά ακούω πολλά για τον tsi και τα service-τριξήματα

το σιβικ πέρα από τσιμπημένο (συμφωνό ότι είναι πλήρες αλλά....) μου άρεσε πιο πολύ από τα άλλα...

Ειναι 4αστερο.

Διαβάζω για προβλήματα με χρώμα-χειρόφρενο-τριξήματα...Ποιά από αυτά στέκουν? Στην αντιπροσωπεία με διαβεβαίωσαν ότι τώρα πια το service δεν έχει ούτε το κόστος ούτε είναι τόσο χρονοβόρο όσο παλιά..Εϊναι έτσι?Στην Θεσσαλονίκη πως είναι τα πράγματα με αντιπροσώπους?

Επίσης, τα μοντέλα του 2008 έχουν απαλλαγεί από τα προβλήματα των παλαιότερων?

 

Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις, έχω και άλλες, αλλά θέλω να το αγοράσω, μου άρεσε πολύ, αλλά δεν θέλω να πετάξω και 23.000....το φόκους είναι σίγουρη επιλογή και κάνει 18000....5 χιλιάρικα δεν είναι και λίγα....

Ευχαριστώ για την βοήθεια, περιμένω με αγωνία γιατί θέλω να το κλείσω άμεσα...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟ OPEL ASTRA GTC 1.6.

ΑΡΧΙΚΑ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ.ΛΟΙΠΟΝ, ΤΟ CIVIC ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟΕΙΔΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ DESIGN.ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΗΝ HONDA ΣΑΝ ΜΑΡΚΑ. ΑΠΛΑ ΕΚΡΙΝΑ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΑ. ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙ ΕΝΑΣ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ. ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ 8 ΜΗΝΕΣ. ΕΛΕΟΣΣΣΣ!!!ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΕΤΣΙ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ GTC. ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΗΤΑΝ ΝΥΚΤΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΦΡΕΣΚΟΠΛΥΜΕΝΟ. ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΚΤΟ. ΣΑΝ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΗΤΑΝ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΜΟΙΑΖΕ ΣΑΝ COCKPIT. ΦΟΒΕΡΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ. ΑΛΛΑΞΑ , ΛΟΙΠΟΝ, ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ. ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ. ΟΜΩΣ, Η ΓΛΥΚΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ. ΑΡΧΙΣΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ. ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ, ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ, ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ. ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ HONDA. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΤΙΜΗΣ ΜΗΝ ΣΕ ΕΚΠΛΗΣΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ Η' ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Η΄ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΕΞΤΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΣΙΩΔΗ ΔΙΑΦΟΡΑ(Π.Χ. ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΒΡΟΧΗΣ-ΦΩΤΩΝ, ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ, ΑΥΤΟΜΑΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ). ΑΥΤΑ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟΤΗΤΕΣ. ΜΟΝΟ ΤΟ CRUISE CONTROL ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΣΤΗΝ ΦΤΗΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ 23000 ΤΟ SPORT.

ΤΟ GOLF TO EΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ CIVIC. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΟΥ ΧΡΟΝΟ. ΕΠΙΣΗΣ, ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΓΙΑ ΑΝ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ. ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ, ΤΟ CIVIC ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ GOLF.ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ. ΑΛΛΟ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟΥΡΜΠΟ. ΣΥΝ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΕΙ ΣΑΝ 1,4 ΠΑΡ'ΟΛΑ ΤΑ 1800 ΚΥΒΙΚΑ ΤΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ GOLF ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΟΝΤΕΛΟ. ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ??

ΤΟ ΑSTRA ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ 2009 Η΄ΤΟ 2010 ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΟΝΕΛΟ ΚΙ ΑΥΤΟ, ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΑΠΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΟ GOLF ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ CIVIC KAI ΜΕΤΑ ΣΤΟ ASTRA ΘΑ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙΣ ΤΡΕΛΑ. ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ASTRA ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ. ΚΑΙ ΜΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ FOCUS ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΛΛΑ. ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΝΕΙ ΣΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ FACELIFT, ME AΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΞΙΑ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ, ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΩΣΤΟΣΟ, ΕΙΝΑΙ FORD. ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΔΕΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΑΜΑΞΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ. ΑΠΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟΦΤΗΝΟ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.

 

ΕΝ ΤΕΛΕΙ, ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΣΤΟ CIVIC.ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 5Θ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΦΕΣ ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ 3Θ. ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ. ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ V-TEC. 10 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ. 7 ΧΡΟΝΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, Π.Χ. VW ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ. ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΙΚΗ ΑΞΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΠΙΔΩΣΕΩΝ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ.

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ. ΨΑΞΕ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ. ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΑΝ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΟΥΝ. ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ. ΤΟΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΣΑΜΠΑ 168 ΕΥΡΩ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008.

 

ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΤΑ ΚΑΤΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΕΣ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ. ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.

ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ.

ΚΑΛΟ ΨΑΞΙΜΟ.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

KAI φυσικα περιμενε να δεις τι θα γινει με τα τεκμηρια.....

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

Είμαι λίγο πριν την αφορά νέου αυτοκινήτου, και όσο πιο πολλά διαβάζω για να κάνω την καύτερη επιλογή τόσο μπλέκομαι...Οπότε θέλω τις απόψεις σας και την εμπειρία σας..Υποψήφια:

1.φοκους 1.6 σπορ

2.γκολφ τσι 122 σπορ gt

3.σιβικ 1.8 σπορ

Το φόκους το λένε σίγουρο-ασφαλές-χωρίς βλάβες-φτηνό

το γκολφ είναι δυνατό αλλά ακούω πολλά για τον tsi και τα service-τριξήματα

το σιβικ πέρα από τσιμπημένο (συμφωνό ότι είναι πλήρες αλλά....) μου άρεσε πιο πολύ από τα άλλα...

Ειναι 4αστερο.

Διαβάζω για προβλήματα με χρώμα-χειρόφρενο-τριξήματα...Ποιά από αυτά στέκουν? Στην αντιπροσωπεία με διαβεβαίωσαν ότι τώρα πια το service δεν έχει ούτε το κόστος ούτε είναι τόσο χρονοβόρο όσο παλιά..Εϊναι έτσι?Στην Θεσσαλονίκη πως είναι τα πράγματα με αντιπροσώπους?

Επίσης, τα μοντέλα του 2008 έχουν απαλλαγεί από τα προβλήματα των παλαιότερων?

 

Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις, έχω και άλλες, αλλά θέλω να το αγοράσω, μου άρεσε πολύ, αλλά δεν θέλω να πετάξω και 23.000....το φόκους είναι σίγουρη επιλογή και κάνει 18000....5 χιλιάρικα δεν είναι και λίγα....

Ευχαριστώ για την βοήθεια, περιμένω με αγωνία γιατί θέλω να το κλείσω άμεσα...

 

Γνώμη μου είναι αν δεν διαθέτεις τα χρήματα να πάρεις χαλαρά το Focus που είναι φρεσκαδούρα, καλό αμάξι και φθηνό.

Αν πεις να κάνεις την υπέρβαση χαλαρά Civic. Για +5.000€ αγοράζεις άλλο αυτοκίνητο. Δεν συγκρίνεται...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση παντως ο Ιαπωνας με το focus και το golf!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

Είμαι λίγο πριν την αφορά νέου αυτοκινήτου, και όσο πιο πολλά διαβάζω για να κάνω την καύτερη επιλογή τόσο μπλέκομαι...Οπότε θέλω τις απόψεις σας και την εμπειρία σας..Υποψήφια:

1.φοκους 1.6 σπορ

2.γκολφ τσι 122 σπορ gt

3.σιβικ 1.8 σπορ

Το φόκους το λένε σίγουρο-ασφαλές-χωρίς βλάβες-φτηνό

το γκολφ είναι δυνατό αλλά ακούω πολλά για τον tsi και τα service-τριξήματα

το σιβικ πέρα από τσιμπημένο (συμφωνό ότι είναι πλήρες αλλά....) μου άρεσε πιο πολύ από τα άλλα...

Ειναι 4αστερο.

Διαβάζω για προβλήματα με χρώμα-χειρόφρενο-τριξήματα...Ποιά από αυτά στέκουν? Στην αντιπροσωπεία με διαβεβαίωσαν ότι τώρα πια το service δεν έχει ούτε το κόστος ούτε είναι τόσο χρονοβόρο όσο παλιά..Εϊναι έτσι?Στην Θεσσαλονίκη πως είναι τα πράγματα με αντιπροσώπους?

Επίσης, τα μοντέλα του 2008 έχουν απαλλαγεί από τα προβλήματα των παλαιότερων?

 

Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις, έχω και άλλες, αλλά θέλω να το αγοράσω, μου άρεσε πολύ, αλλά δεν θέλω να πετάξω και 23.000....το φόκους είναι σίγουρη επιλογή και κάνει 18000....5 χιλιάρικα δεν είναι και λίγα....

Ευχαριστώ για την βοήθεια, περιμένω με αγωνία γιατί θέλω να το κλείσω άμεσα...

Αν διαθέτεις τα παραπάνω λεφτά, civic με κλειστά μάτια. Καμία σχέση με τα άλλα αυτοκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

χίλια ευχαριστώ σε όσους ήδη είπαν την γνώμη τους!

πήγα και το οδήγησα το σιβικ.είναι λίγο σκληρότερο σε σχε΄ση και με τα 2 αλλά δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα ιδιαίτερο αυτό..από κει και πέρα με προβλημάτσαν κάποια σχόλια κατόχων του, ότι έχουν πρόβλημα με το χρώμα-κλίμα-τριγμούς. έχουν ξεπεραστεί αυτά?

και βέβαια είναι λίγο χαμηλή η μασκα του, φοβάμαι τις λακούβες σε ελληνικούς δρόμους..από την εμπειρία σας τι παίζει??

φαίνεται να μπορούμε να τα διαθέσουμε τα +5000...αλλά μια και τα λεφτά είναι γερά, θέλω να είμαι σίγουρος για την επιλογή. αισθητικά εχει το κάτι διαφορετικό!!είναι οικογενειακό αμάξι με σπορ εμφάνιση!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα σημερα στην αντιπροσωπεια για τον τριγμο που ειχα τελικα μου ειπε οτι ειναι απο τον αεροσακο στο τιμονι του ειπα τι κανουμε τωρα και μου ειπε θα ρωτησει τα κεντρικα πως θα το διορθωσουμε του ειπα δεν θελω να το διορθωσει θελω να το αντικαταστησει με καινουριο αφου εχω εγγυηση.Μολις του ειπα ετσι μου ειπε ενταξει θα κοιταξω να παραγγειλω νεο και να στο βαλουμε.ΕΛπιζω να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθω!του ειπα μαλιστα οτι δεν θελω με τιποτα να τραβηξει αυτη η κατασταση για μηνες θελω οπωσδηποτε να γινει και μου ειπε οκ.Για να δουμε!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

Είμαι λίγο πριν την αφορά νέου αυτοκινήτου, και όσο πιο πολλά διαβάζω για να κάνω την καύτερη επιλογή τόσο μπλέκομαι...Οπότε θέλω τις απόψεις σας και την εμπειρία σας..Υποψήφια:

1.φοκους 1.6 σπορ

2.γκολφ τσι 122 σπορ gt

3.σιβικ 1.8 σπορ

Το φόκους το λένε σίγουρο-ασφαλές-χωρίς βλάβες-φτηνό

το γκολφ είναι δυνατό αλλά ακούω πολλά για τον tsi και τα service-τριξήματα

το σιβικ πέρα από τσιμπημένο (συμφωνό ότι είναι πλήρες αλλά....) μου άρεσε πιο πολύ από τα άλλα...

Ειναι 4αστερο.

Διαβάζω για προβλήματα με χρώμα-χειρόφρενο-τριξήματα...Ποιά από αυτά στέκουν? Στην αντιπροσωπεία με διαβεβαίωσαν ότι τώρα πια το service δεν έχει ούτε το κόστος ούτε είναι τόσο χρονοβόρο όσο παλιά..Εϊναι έτσι?Στην Θεσσαλονίκη πως είναι τα πράγματα με αντιπροσώπους?

Επίσης, τα μοντέλα του 2008 έχουν απαλλαγεί από τα προβλήματα των παλαιότερων?

 

Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις, έχω και άλλες, αλλά θέλω να το αγοράσω, μου άρεσε πολύ, αλλά δεν θέλω να πετάξω και 23.000....το φόκους είναι σίγουρη επιλογή και κάνει 18000....5 χιλιάρικα δεν είναι και λίγα....

Ευχαριστώ για την βοήθεια, περιμένω με αγωνία γιατί θέλω να το κλείσω άμεσα...

Οί επιδόσεις τών civic & golf είναι μακράν καλύτερες τού focus,χωρίς μάλιστα νά διακρίνεται τό focus γιά χαμηλή κατανάλωση.Σάν οδική συμπεριφορά είναι όλα πολύ καλά.Από θέμα αξιοπιστίας ό Ιάπωνας είναι ό καλύτερος.Από θέμα "απτής ποιότητος κατασκευής" ή vw είναι μπροστά.Τώρα τό πόσο κρατά αυτή ή ποιότητα είναι μεγάλο θέμα.Τό focus προσωπικά δέν μού αρέσει ούτε σάν ποιότητα κατασκευής,ούτε σάν κινητήρας,παρά μόνο σάν οδική συμπεριφορά.Άν θέλεις νά συγκρίνεις τιμές πρέπει νά συγκρίνεις αυτοκίνητα μέ παρόμοιο εξοπλισμό.Άν θέλεις κάτι οικονομικό καί καλά εξοπλισμένο υπάρχουν καί τά "ξαδελφάκια" i30 & ceed.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους, τα είδα όλα, τα οδήγησα όλα και μάλλον τελικά πάω για το σιβικ! ερώτηση: στην θεσσαλονίκη ποιος είναι καλύτερος αντιπρόσωπος? με ενδιαφέρει το σέρβις κυρίως καθώς από προσφορά κάνουν και οι 2 την ίδια σχεδόν...

 

ΥΓ. Έχει ακουστεί τπτ ότι θα βγει νέο μοντέλο τα επόμενα 1-2 χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι και χρονου οχι για civic, ερχονται-ηρθαν,jazz,cr-2,s2000.Ε καποια στιγμη και σε αυτο κατι θα αλλαξει, αλλα ποτε δεν ξερεις αν θα ειναι το ιδιο ομορφο με το σημερινο(βλεπε αλλeς γενιες civic).

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εαν βγει νεο civic καπου στο 2010.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

το νεο civic με την φιλοσοφια της χοντα το κοβω κατα το 2012...ανεπαισθητο facelift πιστευω μεχρι το πασχα οπου πεφτει πανω στην 3ετια
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΧΕΙ ΗONDA CIVIC 1.4 ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕ ΠΕΙΡΑΞΕΙ??ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ V-TEC??

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΡΑΜΜΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 1,8??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...