Jump to content

Πίνετε Coca Cola;


gmo
 Κοινοποίηση

Πίνετε Coca Cola;  

347 members have voted

  1. 1. Πίνετε Coca Cola;

    • Σε σημείο εθισμού
      79
    • Περιστασιακά
      199
    • Οχι
      69


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

Light

 

'Ολα τα λεφτά και χωρίς το άγχος της θερμίδας

:P

 

 

Παλαιότερα η Light ήταν τελείως ελεινή! Εντελώς άγευστη! Τώρα την έχουν βελτιώσει αρκετά! Δεν καταλαβαίνεις σχεδόν καμία διαφορά... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ωχ... Ακούω τώρα στο ραδιόφωνο τον Πανούση (ΣΚΑΪ) κι έχει φάει τα 3/4 της εκπομπής να διαβάζει λίγο-λίγο το επίμαχο mail για την Coca Cola... Ελπίζω να μη φάει καμιά μήνυση... :worry:
Link to comment
Share on other sites

όντως στα goodys η κοκα κολα μια αηδια ειναι την βλεπεις να πεφτει και ειναι 10 ασπρο(Η2ο) και 1 κοκα + οτι σου βαζουν και 10 κιλα παγάκια μέσα και αμα ζητήσης σε κουτάκι σε κοιτάνε με μισό μάτι. ανθρακικό όντως χάλια ειναι το ίδιο ισχύει και στα village cinemas καμία γεύση η κολα χάλια. και η πλάκα ειναι οτι στο δημοτικό μας είχαν πάει μια επίσκεψη στην 3Ε κλασικά εκεί μας έδειχναν τι ιστοριά μέσα απο διαφημιστικά τις κολας και τα κλασικά 500 τόνουε μπουκάλια ,μηχανιματα κτλ κτλ αλλα η αηδεία ήταν όταν μας πήγαν στο υπόγειο και μας έδειψαν την και καλα "μυστική σύνθεση" πολλά μπουκάλια σαν αυτά που είναι το απιονισμένο νερό για τα σίδερα με ένα πολύ παχύρευστο υγρό μέσα σαν πετρέλαιο οτι αυτό στιχίζει νομίζω ενα μύριο το μπουκάλι αλλά φτιάχνουν ομοιως πολλά κουτάκια κοκα και πολλά άλλα. σπίτι βασικά την εχουμ(ν)ε κόψει αλλά όταν βγαίνω έξω ρίχνουμε κανενα μπουκάλι. α και κάτι άσχετο τι τους έχει πιάσει όλους τώρα που περιπτεράδες και αυτούς να κοιτάνε την ημερωμηνία λήξης οπου και να έχω πάει το ίδιο πράγμα. και τέλος μια φορά ήταν που πήρα κολα απο βενζινάδικο ΒΡ και είχε μια περίεργη γεύση σαν να είχε και γάλα μέσα(οχι δεν ήταν vanilla)φυσικά έφαγε πέταμα(τσάμπα το 1 ευρο)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον EWS

 

Dr pepper exei dokimasei kanenas? Einai ola ta lefta

 

 

Το έχω δοκιμάσει 2-3 φορές...ήταν μια προσπάθεια να ανταγωνιστούν την κοκα-κολα και τα έκανα μαντάρα..! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

To εκνευριστικό είναι πως δεν βρίσκεις παντού vannila :mad:

Για μεγάλο μπουκάλι δεν το συζητώ.. Μόνο στα Careffour έχω βρει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

To εκνευριστικό είναι πως δεν βρίσκεις παντού vannila :mad:

Για μεγάλο μπουκάλι δεν το συζητώ.. Μόνο στα Careffour έχω βρει μέχρι τώρα.

 

 

Απ' ότι φαίνεται δεν πουλάει και πάρα πολύ... Γι αυτό την βρίσκεις και δύσκολα!

Τελικά δεν έπιασε και η vanilla!

Classic rulez... :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ναι....Και αν ριξεις συκωτι μεσα στην κοκα κολα θα αλλοιωθει...

Ενας επεσε στο καζανι με την κοκα κολα και πεθανε και και και...

Οτι και να λενε/ γραφουν,ολοι συνεχιζουν να την προτιμουν και εγω το ιδιο και πολλες φορες καλυτερα και απο το νερο ή την σοδα...Ανεξαρτητως τι λενε ανηκω στην κατηγορια των ατομων που λατρευουν εκ γεννετης την κοκα κολα...:)

Link to comment
Share on other sites

Έπινα συχνά Coca Cola και μάλιστα την light (η απλή δεν μου άρεσε). Κατά τη διάρκεια της δίαιτας και μετά από αυτή την έκοψα και πίνω πια σπανιότατα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

πινω γυρω στα 3 κουτακια ημερησιως (των 330 ml) τα τελευταια 15 χρονια...και σε ειδικες περιπτωσεις (ταβερνες,συνεστιασεις κλπ.), κατεβαζω κανα λιτρο στα χαλαρα...απλα δεν μπορω να την κοψω...
Link to comment
Share on other sites

μια φορα πηγαινοντας στην δουλεια 6:00 το πρωι το μονο που σκεφτομουνα πριν φυγω ηταν να πιω μια παγωμενη κοκακολα...ο περιπτερας δεν με πιστευε οταν την ζητησα...
Link to comment
Share on other sites

Οι μισοι 8α πε8ανουν απο καρκινο λογω κινητων , ασυρματων και καπνισματος και οι αλλοι μισοι λογω φαγητων ( fast food , σουβλατζιδικα , πιτσαριες ) και αναψυκτικων.

Πλακα πλακα εγω πινω 1 λιτρο coca cola την ημερα αλλα δεν πινω ποτα και δεν καπνιζω.

Εχετε αναρωτηθει ποσες ωρες μιλαμε σε κινητα και σε ασυρματα ?

Ο μεσος ορος φτανει τα 300 λεπτα τον μηνα οποτε οπως καταλαβαινετε δεν την γλυτωνει κανεις μας οποτε μην βαζουμε μονο την coca cola στον τοιχο.

Σταματηστε το τσιγαρο και το ποτο και μετα την coca cola.

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοι 8α πε8ανουν απο καρκινο λογω κινητων , ασυρματων και καπνισματος και οι αλλοι μισοι λογω φαγητων ( fast food , σουβλατζιδικα , πιτσαριες ) και αναψυκτικων.

Πλακα πλακα εγω πινω 1 λιτρο coca cola την ημερα αλλα δεν πινω ποτα και δεν καπνιζω.

Εχετε αναρωτηθει ποσες ωρες μιλαμε σε κινητα και σε ασυρματα ?

Ο μεσος ορος φτανει τα 300 λεπτα τον μηνα οποτε οπως καταλαβαινετε δεν την γλυτωνει κανεις μας οποτε μην βαζουμε μονο την coca cola στον τοιχο.

Σταματηστε το τσιγαρο και το ποτο και μετα την coca cola.

σωστός,έτσι όπως πάμε δεν υπάρχει σωτηρία και δρόμος γυρισμού.

οπότε δεν υπάρχει και λόγος να ασχολείσαι.

μέσα στα τόσα,ας πάει κάτω και μια coca cola.

εκεί θα κολλήσουμε?τόσα και τόσα κάνουμε κάθε μέρα........

απλά λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

Κάνει 90% κακό στην υγεία μας σωματικώς και 10% καλό ψυχολογικά.

Γιατί όπως και να το κάνουμε, όταν έχεις καιρό να πιείς και σε μια ταβέρνα ή έστω σπίτι με ένα γεύμα τύχει να πιείς, τα βλέπεις όλα! Φοβερή αίσθηση αλλά και βλαβερή συνήθεια.

Προσπαθώ να τη βγάζω με χυμούς:)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κάνει 90% κακό στην υγεία μας σωματικώς και 10% καλό ψυχολογικά.

Γιατί όπως και να το κάνουμε, όταν έχεις καιρό να πιείς και σε μια ταβέρνα ή έστω σπίτι με ένα γεύμα τύχει να πιείς, τα βλέπεις όλα! Φοβερή αίσθηση αλλά και βλαβερή συνήθεια.

Προσπαθώ να τη βγάζω με χυμούς:)

Mα τώρα πηγαίνει ο χυμός με το διπλο πιτόγυρο; :p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...