Jump to content

Πίνετε Coca Cola;


gmo
 Κοινοποίηση

Πίνετε Coca Cola;  

347 members have voted

  1. 1. Πίνετε Coca Cola;

    • Σε σημείο εθισμού
      79
    • Περιστασιακά
      199
    • Οχι
      69


Recommended Posts

εμενα παλι το αντιθετο..πολυ γλυκια μου φαινεται η λαιτ

 

ειναι πιο γλυκεια βρε σιγουρα ειναι...

οπως και να χει αν ειναι να πιεις,καλυτερα να πιεις κανονικη...ολα η τιποτα(μαζι σου:lol: )παντως κοκα κολα με κοκα κολα αναλογα σε ποια χωρα την πινεις εχει τεραστιες διαφορες...

Αγγλια-Γαλλια-Αμστερνταμ(σχετικα προσφατως),Μπιτολα-Σκοπια,Αυστραλια και Τουρκια που εχω πιει ηταν ολες διαφορετικες!!:lol: :p :confused: :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι πιο γλυκεια βρε σιγουρα ειναι...

οπως και να χει αν ειναι να πιεις,καλυτερα να πιεις κανονικη...ολα η τιποτα(μαζι σου:lol: )παντως κοκα κολα με κοκα κολα αναλογα σε ποια χωρα την πινεις εχει τεραστιες διαφορες...

Αγγλια-Γαλλια-Αμστερνταμ(σχετικα προσφατως),Μπιτολα-Σκοπια,Αυστραλια και Τουρκια που εχω πιει ηταν ολες διαφορετικες!!:lol: :p :confused: :cool:

σ'ολη την Ανταρκτικη ειναι ιδια παντως μ'εδω :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πίνω light εκτός για τις θερμίδες και για την γεύση της. Η κανονική μου φαίνεται πολύ γλυκιά, οπότε φοβάμαι ότι και η zero δεν θα μου αρέσει καθόλου.

 

Συμφωνώ κυρίως για τη γεύση..:) Δεν μπορώ με τίποτα να πιω κανονική πλέον..Η zero δεν μου άρεσε καθόλου...:(

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Περιέργως πως, μου άρεσε η zero...

 

Κι εμένα.

Μου φάνηκε εξαιρετική η γεύση της.Δεν κατάλαβα κάποια γευστική διαφορά ανάμεσα στη Zero και στην κλασική Coca-Cola.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον πίνω πολύ σπάνια κόκα κόλα, καθώς πριν 6 μήνες περίπου αποφάσισα να την κόψω. Μέχρι τότε έπινα και μεσημέρι και βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Οχι γενικές δεν λεω μονο αίματος-ου*ων-γαστροσκόπηση(απο το λαιμο)-πάγκρεας -υπερήχους καρδιάς και κ.α. !

λογω κληρονομικού ιστορικού κάνω κάθε χρόνο εξετεσης (όλες) μέχρι και κοπώσεως :wacko:

 

 

ΕΓΩ πιστεύω ειναι και θέμα οργανισμού οσο αφορά αυτα που λένε για στομάχια κ.α

και 2-3κΑΦΕΔΕς πίνω την ημέρα αλλα ολα καλα.

 

αχ να πω και εγώ την γνώμη μου!!!

λοιπόν η ταπεινή μου άποψη είναι οτι λόγω ηλικίας βγαίνουνε καλές οι εξετάσεις ή δεν δίνουνε τόσο έμφαση και η ιατροί.

αν για παράδειγμα ήσουν 48 αντί για 28, θα είχε γίνει το στομάχι σου...

και αυτό όχι μόνο επειδή θα είχες άλλα 20 χρόνια στην πλάτη σου, αλλά

 

επειδή ο οργανισμός σου δεν θα είχε τις αντοχές που έχει τώρα.

 

βέβαια λόγω ιστορικού θα ήτανε προτιμότερο να προσέχεις για να έχεις.

διότι όταν εμφανιστεί κάτι στις εξετάσεις σου, τότε θα είναι αργά. όχι οτι θα πεθάνεις προς θεού, απλά θα μπεις σε άλλο κύκλο. η νοοτροπία της εξέτασης είναι για την γνωστοποίηση έτσι ώστε να υπαρχει κατάλληλη θεραπεία. αυτό σημαίνει οτι θα έχει συμβεί η ζημιά.

 

και κάτι άλλο η διατροφολόγος δεν θα σου έλεγε κάτι άλλο παιραιτέρω από οτι αφορά τις θερμίδες.

 

φιλικά libido

Link to comment
Share on other sites

τί άλλο να γράψω για αυτό το αναψυκτικό;

λοιπόν ποιά είναι η ποιό διαδεδομένη λέξη σε όλη την υφήλιο;

η απάντηση είναι coca-cola.

είχε γίνει έρευνα δεν το λέω από μόνη μου!

το λοιπόν η διαφορά του αναψυκτικού είναι οτι στην light όπως το λέει και η λέξη περιέχει γλυκαντικές ουσίες και όχι ζάχαρη.

άρα αυτοί που προτιμούν την light ας ψάξουνε τον οργανισμό τους.

πάντως γεγονός οτι έχει αλλάξει η περιεκτικότητα της. τα συστατικά της αλλάχθηκαν κάπου προς τα τέλη του 80? και είναι επίσης γεγονός οτι ανάλογα την χωρα που είσαι αλλάζει και η γεύση. και όχι λόγω των διαφορετικών διατροφικών συνηθειών αλλά για άλλους λόγους.:X :worry: :X

 

από εκεί και πέρα διόλου απίθανο μου φαίνεται να έχει πέσει ανθρωπος εκεί μέσα και να τον έχουμε πιεί. εδώ τρώμε "τις ανάγκες" μερικών πτηνών&άλλες βρωμιες μηχανολογικής προέλευσης, σε μπισκότα ελληνικής παραγωγής (ονόματα δεν λέμε εργοστάσια δεν θίγουμαι). και το απολαμβάνουμε!

στον άνθρωπο θα κολλήσουμε.

 

και το τελευταίο γεγονός είναι οτι, όσοι έχουνε δουλέψει σε εργοστάσιο παραγωγής coca cola, δεν συνιστούν την πόση της.

Link to comment
Share on other sites

Ο πατερας μου μου ειπε προχτες οτι πριν καμια 10αρια χρονια ειχαν παρει ενα μπουκαλακι των 500ml και ειχε μεσα μια ολοκληρη βιδα περιπου 5 εκατοστων:blink: ...Μαλλον κατι δεν πηγε καλα κατα την συσκευασια...Και αντε, επεσε που επεσε η βιδα...δεν την ειδε κανεις;:worry: :X :ninja:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο πατερας μου μου ειπε προχτες οτι πριν καμια 10αρια χρονια ειχαν παρει ενα μπουκαλακι των 500ml και ειχε μεσα μια ολοκληρη βιδα περιπου 5 εκατοστων:blink: ...Μαλλον κατι δεν πηγε καλα κατα την συσκευασια...Και αντε, επεσε που επεσε η βιδα...δεν την ειδε κανεις;:worry: :X :ninja:

 

Απλά είχαν ακούσει οι υπάλληλοι για αυτά που λένε ότι καθαρίζει εξαφανίζει κλπ. και ήθελαν να το διαπιστώσουν!Βάζω στοίχημα πως θα ήταν σκουριασμένη όταν την έριξαν,αλλά θα ήταν πεντακάθαρη όταν βρέθηκε!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απλά είχαν ακούσει οι υπάλληλοι για αυτά που λένε ότι καθαρίζει εξαφανίζει κλπ. και ήθελαν να το διαπιστώσουν!Βάζω στοίχημα πως θα ήταν σκουριασμένη όταν την έριξαν,αλλά θα ήταν πεντακάθαρη όταν βρέθηκε!:lol:

Λες ε;:confused:

Οκ τοτε, ενα μηνυμα προς τους υπαλληλους: Οκ παιδια, σε μας ετυχε, η κοκα κολα δεν λυωνει τις βιδες! Ευχαριστω.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι επίσης γεγονός οτι ανάλογα την χωρα που είσαι αλλάζει και η γεύση. και όχι λόγω των διαφορετικών διατροφικών συνηθειών αλλά για άλλους λόγους.:X :worry: :X

 

Λόγω της αλλαγής της γεύσης στο νερό συμβένει αυτό ;] Η ελληνική μονάδα παραγωγής χρησιμοποιεί νερό λουτρακίου απ'ότι ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Λόγω της αλλαγής της γεύσης στο νερό συμβένει αυτό ;] Η ελληνική μονάδα παραγωγής χρησιμοποιεί νερό λουτρακίου απ'ότι ξέρω..

 

:) κάνουμε και χούμορ ε;

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ξερω ειναι οτι στης "μηχανες" π.χ. (goodys) το νερο ''βρυσης'' το αφαλατώνουν πριν γίνει cola (oxi ομως σε ολα τα καταστημα)
Link to comment
Share on other sites

Το μηχανημα που κανει την αναμιξη λεγεται post-mix.αν θυμαμαι καλα τραβαει νερο,το αναψυκτικο κ διοξειδιο.γιαυτο οταν τελειωνει το δοχειο του αναψυκτικου το αποτελεσμα ειναι σαν σοδα.αυτα
I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Φιάλη δεν είναι?

 

φιαλες ειναι το σιρόπι

+φιαλες του διοξειδιο

+νερο

=cola

Link to comment
Share on other sites

Φένεται ότι είσαι αρκετά ψαγμένος.Πάντως μετά απ'αυτά που διάβασα θα το σκέφτομαι διπλά πριν αγοράσω ένα κουτακι coca cola από το ψιλικατζίδικο όταν βρίσκομαι έξω...!!! :lol:

Είρον εστί το ήμισυ των χοίρων

 

Ψυχοτικός είναι αυτός που χτίζει κάστρα στον αέρα.

Τρελός είναι αυτός που ζει μέσα τους.

Ψυχίατρος είναι αυτός που πέρνει το νοίκι.

Link to comment
Share on other sites

φιαλες ειναι το σιρόπι

+φιαλες του διοξειδιο

+νερο

=cola

Αχά, ευχαριστώ!

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

πάντως έχω απορία να δω πόσο θα πάρει για να τελειώσουνε από τις αποθήκες και τα καταστήματα η coca cola light και να έρχεται μόνο η zero
Link to comment
Share on other sites

:) κάνουμε και χούμορ ε;

 

Ούτε καν :X Ισχύει αυτό που είπα.

 

πάντως έχω απορία να δω πόσο θα πάρει για να τελειώσουνε από τις αποθήκες και τα καταστήματα η coca cola light και να έρχεται μόνο η zero

 

Αχα.. δηλαδή η zero είναι ο αντικαταστάτης της light? Το είχα απορία από τότε που ακούω για zero...

Link to comment
Share on other sites

απλά επειδή η λέξη light είναι παραπλανητική, όπως και με τα τσιγάρα!

αντικαταστήσανε την λέξη light με zero.

μέχρι στιγμής δεν έχω δοκιμάσει το αναψυκτικό. ίσως σήμερα ειναι η ιστορική ημέρα για εμένα!:D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...