Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] PC vs Consoles


MsK
 Κοινοποίηση

PC ή Παιχνιδομηχανή;  

718 members have voted

  1. 1. PC ή Παιχνιδομηχανή;

    • Παιχνιδομηχανή (PS2, Xbox, GameCube κ.ο.κ.)
    • Υπολογιστής (PC, MAC, Linux...)
    • Και τα δύο...


Recommended Posts

με την κοσνόλα το μόνο πράγμα που κάνεις είναι να αγοράσεις το παιχνίδι και να το βάλεις στην υποδοχή

ενώ με το pc πρέπει να δεις πρώτα τα specs να το κανεις install (αν ολα πανε καλα)...κουραση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 506
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο λεγεται plug & play

 

και ναι, ειναι το μεγαλυτερο ατου της κονσολας

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν παιχνιδια πια...μονο το god of war με συγκινει στις κονσολες...περιμενω να δω και τον νεο batman....
Link to comment
Share on other sites

"Εχετε να προτεινετε καποιο καλο sim racing game, καποιο fighter ή καποιο πλατφορμας? για PC?"

 

 

ποιος εκρινε off topic το ποστ αυτο και με ποια λογικη?

 

με την ερωτηση (την ρητορικη) αυτη θελω να τονισω τις ελλειψεις του pc σε σημαντικες κατηγοριες.

 

εκτος και αν καποιος μου απαντησει και με διαψευσει.

 

 

*το σβησιμο ως off topic παντως ειναι ασχετο.

θελω μια απαντηση

ευκολακι

live for speed

nk pro

rfactor

rfactor 2 (σε 2-3 μηνες)

gtr 2

και εχω ξεχασει 3-4 ακομη :rolleyes:

(μην ακουσω για gt5 σε sim γιατι θα τριζουν κοκκαλα χειροτερο και απο το rfactor ειναι )

fighter δεν

 

platform παρα πολλα μα παρα πολλα με τελευταιο το limbo (σειρα rayman uber alles)

Link to comment
Share on other sites

Και το super street fighter 4 είναι καλό!

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ και τα 2 απαραίτητα για ολοκληρωμένη διασκέδαση, με λίγη παραπάνω έμφαση στην κονσόλα.
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και εγώ θα επιλέξω τις κονσόλες

έχω υπολογιστή (όχι για gaming) και PS3 και μπορώ να πω πως το PS3 είναι καλύτερο επειδή μπορώ να'μαι στον καναπέ μου και να παίζω όση ώρα θέλω (ενώ στον υπολογιστή μετά από 1 - 1,5 ώρα πονάνε τα μάτια), είναι πιο απολαυστικό όταν θες να παίξεις παιχνίδια με άλλους (pro κ.α) και δεν υπάρχουν system requirments. απλώς, αγοράζεις το cdάκι, το βάζεις στο PS3 και ξεκινάς να παίζεις.

βέβαια, από θέμα γραφικών είναι καλύτερος ο υπολογιστής, αλλά είναι και πιο ακριβός. επίσης, ένα άλλο θέμα είναι τιμή. το Mafia II για παράδειγμα, όταν βγήκε έκανε 60 - 65€ για PS3/Xbox 360 και 40€ για υπολογιστή.

παρ'όλα αυτά όμως ψηφίζω κονσόλες. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
"Εχετε να προτεινετε καποιο καλο sim racing game, καποιο fighter ή καποιο πλατφορμας? για PC?"

 

Racing game και δη SIM το PC ειναι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ μπροστα σε σχεση με κονσολες. Grid / CMR και τα μυαλα στα καγκελα. Για fighting δεν τα παει και τοσο καλα, μιας και υπαρχει μονο το SF4. Τωρα για πλατφορμες, δεν ξερω γιατι δεν ασχολουμε. Τωρα για πες μου και συ, ΕΝΑ παιχνιδι Strategy στις κονσολες (και ας ειναι και μαπα)....ελα μη το συγκρινουμε ειναι απλα αστειο. Οι κονσολες ειναι να μαζευεσε με τη παρεα σου να πεζεις Pro...απο κει και περα το χαος

 

Και αυτο περι του το PC ειναι πιο ακριβο ειναι ενας μυθος στον οποιο πολλοι ειναι ακομα κολλημενοι. ΟΧΙ, ΔΕΝ ειναι πιο ακριβο.....

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο περι του το PC ειναι πιο ακριβο ειναι ενας μυθος στον οποιο πολλοι ειναι ακομα κολλημενοι. ΟΧΙ, ΔΕΝ ειναι πιο ακριβο.....

 

Συμφωνώ ... Τα netbook που έχουν ίδια τιμή με τις φορητές κονσόλες έχουν και την ίδια απόδοση στα παιχνίδια ...

 

Και στους σταθερούς το ίδιο ... Σε τιμή κονσόλας μπορείς να αγοράσεις CPU, RAM & MB ... MONO AYTA ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ και τα 2 απαραίτητα για ολοκληρωμένη διασκέδαση, με λίγη παραπάνω έμφαση στην κονσόλα.

 

Και εγώ το ίδιο, το pc το έχεις για τη χλιδή με κάποια games να τα παίζεις με antialising 8X anisotropic 16X κτλπ για να ευχαριστιέσαι γραφικά και την κονσόλα ότι δεν παίζεις στο pc δηλαδή όλα τα άλλα - που τις περισσότερες φορές βέβαια είναι περισσότερα τα παιχνίδια που θα τερματίσεις σε κονσόλα από pc. :mad:

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Οι κονσολες ειναι να μαζευεσε με τη παρεα σου να πεζεις Pro...απο κει και περα το χαος

 

Ε, ναι.

Που να βρεις σοβαρό παιχνίδι σε κονσόλες... :shifty:

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι.

Που να βρεις σοβαρό παιχνίδι σε κονσόλες... :shifty:

 

killzone, metal gear solid, gran turismo, uncharted ..... (από xbox δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Οι κονσολες ειναι να μαζευεσε με τη παρεα σου να πεζεις Pro...απο κει και περα το χαος

 

:lol::lol:

 

θα βαλω τα κλαματα απο τα γελια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

killzone, metal gear solid, gran turismo, uncharted ..... (από xbox δεν ξέρω)

 

resistance, Red Dead, Little Big Planet, Forza, God of War, Gears of War, Alan Wake...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

The Legend of Zelda: Skyward Sword

Shadow of the Colosus / Ico (HD editions)

S.M. Galaxy 2

Mario Kart wii

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αμα το πας σε wii, αλλα διαμαντακια απο κει :) και συμπληρωνω, Epic Mickey :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ήταν ειρωνικό το σχόλιο μου ρε παιδιά. :p

Λέτε να έχω τις κονσόλες της υπογραφής μου για να παίζω Pro; :lol:

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

μα δεν απαντησαμε σε εσενα

 

στον φιλο htcdh2 απαντησαμε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απλά είδα τον deadly01 που έκανε quote εμένα και το έγραψα για αποφυγή "παρεξηγήσεων". :) :p

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

δε βλεπω 3ds οποτε... :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το redesign. :p

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το redesign. :p

 

ακριβως!

 

και εγω το ιδιο

δεν τη παταω παλι οπως με το πρωτο DS (phat)...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

και γω :) αν και το 1st DS μαρεσε πιο πολυ :p με εκνευριζε το Lite...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

με το lite, οποιος ειχε μεγαλα δαχτυλα (like me) παθαινε κραμπες να πουμε...

ασε που τα shoulder buttons αλλα και το hinge εσπαγαν πολυ πιο ευκολα

 

το DSi ομως αλλα ιδιαιτερα το DSi XL ηταν το απολυτο DS

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...