Jump to content

Όλα για το skateboard


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί εξοπλισμο?:wacko: Μια σανιδα θες μονο... :blink: :D

Λεει να ξεκινησει sk8. Αλλα ενταξει και το snowboard καλη φαση ειναι :D

 

Παρε κατι που τ βλεπεις καλο απο μαγαζι αθλητικων και λιωστο. Εκει και δεν θα ξοδεψεις πολλα και θα μαθεις τα βασικα και θα δεις αν σου αρεσει και αν θες να το συνεχισεις... Και..... Και.... Και..... (ως εδω:lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε καλά έλεγα να πάρω κράνος,γάντια κτλ κτλ :lol:

Καλά θα το ψάξω.Κατά την γνώμη σας,σε μία σανίδα τί ειναι αυτό που θα έπρεπε να προσέξω? Παίζει τίποτα με κέντρα βάρους?

Α,και πόσο νομίζετε ότι είναι μία τιμή για μία σανίδα της προκοπής?

Να αρχίσω να μαζεύω!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Κρανος και γαντια δε νομιζω οτι θα ειναι απαραιτητα, ειχα φαει κι εγω κατι φρικες αρχικα οτι χρειαζεται να ειμαι σαν αστακος μην παει και χτυπησω αλλα δεν...!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όποτε υπάρχει χρόνος και ξεκούραση κάνω, συνήθως το καλοκαίρι ή τα χριστούγεννα. Έχω και τη σχολή με τα μαθήματα και σαν zombie γυρνάω σπίτι, μόνο χρόνο για sk8 δεν έχω. Απο μια crazy creek θυμάμαι είχα ξεκινησει (όπου την τσάκισα :p ) και τώρα έχω World Industries (αυτές με τα διαολάκια wetwilly και flameboy:lol: ) με tensor trucks και spitfire ροδάκια.

Για όσους δεν ξέρουν δεν είναι όλες οι σανίδες ίδιες, είναι όπως συνθέτεις ένα pc ή κτίζεις ενα σπίτι ανάλογα με τις ανάγκες σου. Πρέπει να λάβεις υπόψη τι trucks θες (LO ME HIGH) σκληρότητα ρόδας, βάρος σανίδας, ρουλεμαν κλπ. Έχω και μια ξέμπαρκη που την βρήκα προσφορά και την πήρα για πλάκα και ούτε ollie (πήδημα) δεν κάνει λόγο βάρους.

Για αρχή μια crazy creek είναι καλή για να ξεκινήσεις έυκολα, μετά αν σαρέσει και μάθεις τα βασικά πάρε μια πιο επώνημη. Η καλύτερη μου φάση ήταν στη Βιέννη που είναι συνηθισμένο το sk8 και δεν σου λέει κανένας τίποτα, έχει επίσης καλά πισαρισμένα πεζοδρόμια χωρίς λακούβες και εξοχές για να φας καμιά σαβούρα. Όποιος τύχει να πάει, ας περάσει πίσω απο το παλάτι, κάτι σαν πεδίο του Άρεως είναι εκεί ;)

Οι καλές σανίδες κάνουν απο 150 - 200€ και πάνω.

Την crazy την είχα πάρει απο το intersport ενω τίς άλλες (εκτός της φώλας που δεν πήδαγε) απο skateshop. Δεν συγκρίνεται η ποικιλία!

Αυτοί που μου την βαράνε είναι μερικοί γονείς που δεν αφήνουν τα παιδιά τους να κάνουν για να μην σπάσουν λέει τίποτα. Ωραία κλείστε τα μέσα μπροστά απο μια TV. Έχω ακούσει και γονιό να λέει οτι του έσπασε την σανίδα για να μην κάνει. Που ζούνε? στο 60-70 που το βλέπανε αναρχικό??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
έχει επίσης καλά πισαρισμένα πεζοδρόμια

Βασικα εχει πεζοδρομια... Εμεις καλα καλα δεν εχουμε δρομους, πεζοδρομια θα ειχαμε??? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το skate στην Ελλαδα θα αναστηθει!!!

 

το skate στην ελλαδα εχει ηδη αρχισει να παιρνει τα πανω του. Στην πολη μου βλεπω σε ολα τα σχολεια σκειταδεσ να κανουν κολπα πανω απο θρανια κ αυτοσχεδιες πιστες. Κ αυτο το ειδα πρωτη φορα στη ζωη μου φετος το καλοκαιρι!

κ ολα αυτα που λενε οτι το skate χρησιμευει ως γκομενοπαγιδα ειναι η απολυτη κοτσανα! τη γκομενα δεν τη ριχνεις με το skate! skate κανεις για την παρτη σου επειδη σε εκφραζει!

 

Ο αδερφος μου εχει μια sanida speed demon. ξερει μεχρι κ air japan να κανει! εγω παντως δεν ξερω κ πολυ καλο. γιατι δεν ασχοληθηκα ποτε σοβαρα. μονο λιγο ollie κ manual...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το skate στην ελλαδα εχει ηδη αρχισει να παιρνει τα πανω του. Στην πολη μου βλεπω σε ολα τα σχολεια σκειταδεσ να κανουν κολπα πανω απο θρανια κ αυτοσχεδιες πιστες. Κ αυτο το ειδα πρωτη φορα στη ζωη μου φετος το καλοκαιρι!

κ ολα αυτα που λενε οτι το skate χρησιμευει ως γκομενοπαγιδα ειναι η απολυτη κοτσανα! τη γκομενα δεν τη ριχνεις με το skate! skate κανεις για την παρτη σου επειδη σε εκφραζει!

 

Ο αδερφος μου εχει μια sanida speed demon. ξερει μεχρι κ air japan να κανει! εγω παντως δεν ξερω κ πολυ καλο. γιατι δεν ασχοληθηκα ποτε σοβαρα. μονο λιγο ollie κ manual...

Πολυ χαιρομαι που καποιος ξεθαψε επιτελους το thread... Ηθελα κι εγω να το κανω αλλα δεν ηξερα τι να γραψω! Πηγε κανεις στο 2ο πανελληνιο διαγωνισμο σκεητ στο Πεδιον του Αρεως στις 23 Ιουνιου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πω πω παιδια ξαναπορωθηκα με skate! δεν ειχα τι να κανω χτες το απογευμα και επειδη ολα τα παιδια στη γειτονια μου εκαναν σκειτ πηρα κ εγω τη δευτερη σανιδα του αδερφου μου(στην οποια το μονο αυθεντικο ειναι τα ροδακια κ τα ρουλεμαν) και ξεκινησα να κανω! και πορωθηκα για τα καλα! 5 ωρες εκανα χτες και αλλες 3 σημερα! προσπαθω να κανω kickflip με αρκετη επιτυχια!:w00t::w00t::up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πω πω παιδια ξαναπορωθηκα με skate! δεν ειχα τι να κανω χτες το απογευμα και επειδη ολα τα παιδια στη γειτονια μου εκαναν σκειτ πηρα κ εγω τη δευτερη σανιδα του αδερφου μου(στην οποια το μονο αυθεντικο ειναι τα ροδακια κ τα ρουλεμαν) και ξεκινησα να κανω! και πορωθηκα για τα καλα! 5 ωρες εκανα χτες και αλλες 3 σημερα! προσπαθω να κανω kickflip με αρκετη επιτυχια!:w00t::w00t::up:

Rock on! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως σημερα το απογευμα σακατεψα το ποδι μου απο μια σαβουρα..ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα γιατι δεν αντεχω μερα μακρυα απο σανιδα!(και υπολογιστη βεβαια..:p)

 

υγ.σημερα στην πολη μου ειχε σε μια πλατεια διαγωνισμο σκειτ(οργανωμενο) + rap battles(και καλα...)...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ψαχνω μια σανιδα skateboard κομπλε για αγορα,αν εχει καποιος...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια σανιδα skateboard κομπλε για αγορα,αν εχει καποιος...

 

Εχω μια των 300 ευρω, αλλα δυστυχως ειμαστε συναισθηματικα δεμενες :p Γιατι δεν αγοραζεις απο καταστημα ή απο το Ιντερνετ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

300 ευρα;;;απο ανθρακονημα ειναι; με 130 παιρνω σανιδα κλπ ολα καινουργια κι απο πολυ γνωστο μαγαζι (για αθηνα μιλαω) αλλα δεν θελω να δωσω τοσα!

α,κι απο ebay βρισκω απο 60 μαζι με μεταφορικα!την θελω συντομα ομως γι αυτο ρωταω αν εχει καποιος!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

300 ευρα;;;απο ανθρακονημα ειναι; με 130 παιρνω σανιδα κλπ ολα καινουργια κι απο πολυ γνωστο μαγαζι (για αθηνα μιλαω) αλλα δεν θελω να δωσω τοσα!

α,κι απο ebay βρισκω απο 60 μαζι με μεταφορικα!την θελω συντομα ομως γι αυτο ρωταω αν εχει καποιος!

 

Και με 30 ευρα παιρνεις σανιδα απο το Ιντερσπορτ (εχω και μια τετοια, αισχος!!) αλλα για καλη θελεις πανω απο 200... δε νομιζω παντως να βρεις απο εδω μεσα κατι οποτε κυνηγα τη φαση με το e-bay :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι,εχω ακουσει πολλα για το ιντερσπορτ και αυτα που πουλανε!thnx anyway!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ego pistevo oti to skateboarding einai trpos zois.opos gia kapoious einai ta grigora aftokinita kai i mixanes etsi gia tous skateades pistevo oti xoris sanida kai parko,plateia kai opoiosdipote allos xoros i zoi tous tha einai gia :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 years later...

τελεφταιο ποστ το 2008?

απο τοτε καθε χρονο εχουμε τεραστια αυξηση του αριθμου των skaters

ειμαι 14 κανω 8 μηνες(πες ενα χρονο)

απο τοτε που το αρχισα η ζωη μου γινεται ολο και καλυτερη

ναι μπορει να σπαω πολλες σανιδες

ναι μπορει να τρωω τα μουτρα μου στα σκαλια

αλλα δεν τα παραταω,το εχω λατρεψει αυτο το σπορ

γιατι δεν ειναι απλα ενα σπορ ειναι τροπος ζωης(κατι που δεν λενε να καταλαβουν τα σκατοποζερια)

SKATE IS LIFE

Edited by kwctac97
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Παιδιά είμαι αρχάρια και τώρα προσπαθώ να μάθω τα βασικά. πού μπορώ να τσουλήσω εδω στην Αθήνα; Έχετε να μου προτείνετε spots or skateparks; thanx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...