Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι έκαναν στην τελευταία daily αλλά το τηλέφωνο λες και το τουρμπισαν, πετάει, πολύ καλή δουλειά και μου φαίνεται λίγο καλύτερη η μπαταρία. df9593d2a7ce773f2c09d26597fac77f.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι έκαναν στην τελευταία daily αλλά το τηλέφωνο λες και το τουρμπισαν, πετάει, πολύ καλή δουλειά και μου φαίνεται λίγο καλύτερη η μπαταρία. df9593d2a7ce773f2c09d26597fac77f.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

 

δουλεύουν κανονικά όλοι οι πυρήνες πάλι το θέμα είναι να μην τους ξανακόψουν στην stable

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκιμάζω και ενημερώνω.

Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Με την 8.9.9.27 έχω την ίδια συμπεριφορά και απόδοση με τις προηγούμενες daily. Δεν διαπίστωσα κάτι διαφορετικό.

Και με τις 3 daily βλέπω ότι το drop-down μενού του android δεν παίζει στην lock screen, ούτε το music app control για όταν ακούω μουσική και χρειάζεται να το ξεκλειδώσω για να αλλάξω τραγούδι. Υπάρχει σωτηρία γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά, αυτά τα θέματα δεν τα έχω εγώ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά, αυτά τα θέματα δεν τα έχω εγώ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

 

Για να καταλάβεις, όταν είναι locked και θέλω να ανοίξω το drop-down menu δεν μπορώ που στην 6 μπορούσα.

Χωρίς λοιπόν να το ξεκλειδώσω μπορούσα να κλείσω και να ανοίξω όλες τις επιλογές όπως WiFi, Data, GPS κα.

Με τις Daily δεν μ'αφήνει όταν είναι locked να κατεβάσω το μενού και να κάνω όλα τα παραπάνω και πρέπει να το ξεκλειδώσω.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, όχι εμένα δουλεύει κανονικά μπορώ με κλειδωμενη οθόνη να το δω, όπως και να αλλάξω τραγούδι στο music app,

.

Update.

Για πήγαινε Settings - notification & status bar, και ενεργοποίησε access notification shade, lockscreen music, και αν θες Wake on notification.

 

Problem solved.

 

Το flyme 8 έχει πολλές ρυθμίσεις θέλει σκαλισμα το menu.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις, όταν είναι locked και θέλω να ανοίξω το drop-down menu δεν μπορώ που στην 6 μπορούσα.

 

Χωρίς λοιπόν να το ξεκλειδώσω μπορούσα να κλείσω και να ανοίξω όλες τις επιλογές όπως WiFi, Data, GPS κα.

 

Με τις Daily δεν μ'αφήνει όταν είναι locked να κατεβάσω το μενού και να κάνω όλα τα παραπάνω και πρέπει να το ξεκλειδώσω.

Αν δεν σε αφήνει να κατεβάσεις την κουρτίνα ή να δουλέψεις το power button, νομίζω ότι είναι καλό και χρήσιμο. Έχουν αναφερθεί περιστατικά και παράπονα για το αντίθετο. Διότι αν σου το κλέψει κάποιος και μπορεί να κατεβάσει κουρτίνα (οπότε μπορεί να απενεργοποιήσει gps, wifi κλπ) ή να το κλείσει από το power button πάει άχρηστο το find device.

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτός είναι ο σκοπός που σου δίνει επιλογή να απενεργοποιεις την κουρτίνα στην lock screen, σε περίπτωση κλοπής.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,εδω και λιγο καιρο,το τηλ,κανει μονο του επανεκινηση,στα καλα καθουμενα,και παρουσιαζει προβλημα ,στο ακουστικο,το οποιο λυνεται με επανεκινηση,δλδ παιρνω τηλ καποιον,η με παιρνουν,ακουει κανονικα ο αλλος,αλλα εγω δεν ακουω τιποτα.αν γινει επανεκινηση λυνεται το θεματακι. οποτε θελω να κανω επαναφορα συσκευης,αλλα να μη χασω τα αποθηκευμενα μου..ειχα κανει μια φορα αντιγραφα με την ενσωματωμενη εφαρμογη,αλλα δεν ειχαν περασει ολα..γνωριζει καποιος τη διαδικασια αυτη ακριβως;εκδοση 7.0.10G global
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να σώσεις; αν είναι φωτογραφίες σύνδεσε το με υπολογιστή και παρτες.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτός είναι ο σκοπός που σου δίνει επιλογή να απενεργοποιεις την κουρτίνα στην lock screen, σε περίπτωση κλοπής.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Και την κουρτίνα και το power button, ώστε να μην μπορεί να το κλείσει...

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,,θελω να κρατησω επαφες,φωτος καταγραφη κλησεων φιλε chios
Όλα αυτά τα κάνεις με την ενσωματωμένη εφαρμογή backup.

Επαφές δες από υπολογιστή αν είναι στο Gmail.

Επίσης τις φωτογραφίες μπορείς να τις τραβήξεις στον υπολογιστή με το καλώδιο.

Καλο θα είναι να αλλάξεις ρομ αυτή που έχεις είναι όλο προβλήματα, σε global βάλε την 6.3.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ειχα χρησιμοποιησει την εφαρμογη που λες,περισι.πριν περασω την 7.0.1..υπαρχει ενα αντιγραφο με διαφορα μεσα..επαφες,μνμτ,κλπ..θα πρεπει να το διαγραψω αυτο,πριν κανω το καινουριο; η διαδικασια δλδ,ειναι παταω δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας,μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,και οταν περαστει η ρομ,παταω επαναφορα απο το αντιγραφο ασφαλειας; τωρα με τις διαφορες εκδοσεις που υπαρχουν,δεν το πολυεχω να τις αλλαζω,μη κανω καμια βλακεια κιολας..αλλα καποιο ιδιαιτερο προβλημα δεν ειχα με την τελευταια,την 7.0.1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, όχι εμένα δουλεύει κανονικά μπορώ με κλειδωμενη οθόνη να το δω, όπως και να αλλάξω τραγούδι στο music app,

.

Update.

Για πήγαινε Settings - notification & status bar, και ενεργοποίησε access notification shade, lockscreen music, και αν θες Wake on notification.

 

Problem solved.

 

Το flyme 8 έχει πολλές ρυθμίσεις θέλει σκαλισμα το menu.

 

Έχεις δίκιο για το θέμα της ασφάλειας που δεν το είχα σκεφτεί.

Όσο για το lockscreen music το ενεργοποίησα και τώρα ελέγχω το music app από την lockscreen χωρίς να χρειαστεί να το ξεκλειδώσω.

Ευχαριστώ Χίος!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε αφήνει να κατεβάσεις την κουρτίνα ή να δουλέψεις το power button, νομίζω ότι είναι καλό και χρήσιμο. Έχουν αναφερθεί περιστατικά και παράπονα για το αντίθετο. Διότι αν σου το κλέψει κάποιος και μπορεί να κατεβάσει κουρτίνα (οπότε μπορεί να απενεργοποιήσει gps, wifi κλπ) ή να το κλείσει από το power button πάει άχρηστο το find device.

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κατάλαβα τελικά ότι έγινε για αυτά που αναφέρεις παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

 

Την περνάω και λέω εντυπώσεις.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Την περνάω και λέω εντυπώσεις.

Ευχαριστώ!

 

Πολύ καλά μέχρι στιγμής από διαχείριση μπαταρίας και ταχύτητα εκτέλεσης των εντολών.

Το μόνο που δεν μου λειτουργεί είναι το Portable Hotspot που ενώ συνδέται το λάπτοπ στο κινητό, δεν βλέπει internet ενώ το κινητό έχει κανονικά 4G.

Εσάς το κάνει αυτό;

Edited by mdendrin
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια σήμερα δεν έχω λινκ, όταν πας στην εφαρμογή ενημέρωση δεν στην εμφανίζει αυτόματα;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια σήμερα δεν έχω λινκ, όταν πας στην εφαρμογή ενημέρωση δεν στην εμφανίζει αυτόματα;

 

Δυστυχώς δεν λειτουργεί η ενημέρωση γιατί την απεγκατάστησα λόγω υδατογραφήματος.

Έχεις τον αριθμό της έκδοσης μήπως την βρω κάπου στο διαδίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

Flyme 8.19.10.15 daily

Λογικά ή αύριο ή από Δευτέρα θα βγει άλλη, αυτή δεν έχει κάτι καινούργιο μόνο bug fix.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...