Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο με twrp recovery γίνεται αυτό, δεν νομίζω να υπάρχει για το τηλέφωνο μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.linkedin.com/pulse/backup-restore-your-android-phone-using-adb-ajibola-okubanjo

 

Με adb μπορείς να πάρεις backup το έχω δοκιμάσει αλλά δεν έκανα restore για να δω τι παίζει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, με twrp το ξέρω ότι γίνεται. Αλλά επειδή δεν φαίνεται να υπάρχει για το meizu twrp, γι αυτό ρώτησα αν υπάρχει τρόπος.:)

To Backup με τις adb εντολές παίρνει και τη Ρομ ή μόνο data και εφαρμογές;

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα και την πέρασα χειροκίνητα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μου βάλανε απλό φορτιστή ή κάνω λάθος;; Αν μπορείτε δώστε μού τα φώτα σας. Input 0,7A με κανονικη υποδοχή χωρίς να χρειάζεται ανταπτορας.
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μια φωτογραφία να τον δούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ο δικός μου 0.7 input λέει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Output πόσο λέει;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει πέσει η τιμή στα τάρταρα, λέω να το χτυπήσω από Κίνα. Ερωτήσεις

 

1. Απο κινεζομάγαζα να υποθέσω έρχεται στην hardware version A για την αγορά της Κίνας με περασμένο τη Gloβal ROM; Είναι εύκολο να πας από G σε A και το ανάποδο;

2. Η κινέζικη ROM όταν είναι στα αγγλικά έχει πολλές κινεζιές; Γενικά από bloatware τι παίζει; Έχει πολύ; Ειναι uninstall-able ή έστω freeze-able (για freeze-able υποθέτω είναι πανεύκολο αφού το root γίνεται εύκολα και επίσημα)

3. Tα Google apps λειτουργούν όπως πρέπει πχ. contact sync, χωρίς Force Close κτλ

4. To NFC στην κινέζικη ROM είναι πλήρως λειτουργικό; Έχει δοκιμάσει κανείς αγορές (με Google Pay ή myAlphaWallet)

5. Aν flashάρεις global ROM για ελληνικά, αληθεύει ότι χάνεται το NFC;

6. Διάβασα για FlyMe 7, είναι βασισμένο σε Nougat αυτό; Θα την πάρει σίγουρα την αναβάθμιση ή θα την παρατήσουν beta;

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

1. το δικό μου ήταν το global , ήρθε σφραγισμένο. η τραμπες είναι παιχνιδάκι

2. ναι αγγλικά, έχει πολύ σαβούρα μέσα , αλλά βγαίνουν εύκολα.

3. στην global λειτουργούν άψογα

5. ναι

6. ναι nougat είναι , κανείς δεν ξέρει ,

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1. το δικό μου ήταν το global , ήρθε σφραγισμένο. η τραμπες είναι παιχνιδάκι

2. ναι αγγλικά, έχει πολύ σαβούρα μέσα , αλλά βγαίνουν εύκολα.

3. στην global λειτουργούν άψογα

5. ναι

6. ναι nougat είναι , κανείς δεν ξέρει ,

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Για το (4) να υποθέσω ότι μιας και φοράς Global, ΝFC και Heart rate monitor δεν έχει ε;;

Και μια ακόμα ερώτηση, στην Global ROM, το Google Play store αναφέρει τη συσκευή ως Uncertified ή certified?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

nfc όχι , heart rate έχει , google play uncertified

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

nfc όχι , heart rate έχει , google play uncertified

Άψογος ευχαριστώ.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το χτυπήσω από efox (ερωπαϊκή αποθήκη) ή lightinthebox (εγγύηση τελωνείου). Εσείς τι προτείνετε από δική σας εμπειρία? Λογικά από Ευρώπη θα φτάσει πολύ γρήγορα. Αλλιώς μπορεί να κάνει και κάνα τρίμηνο μέχρι να εκτελωνιστεί.....
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το χτυπήσω από efox (ερωπαϊκή αποθήκη) ή lightinthebox (εγγύηση τελωνείου). Εσείς τι προτείνετε από δική σας εμπειρία? Λογικά από Ευρώπη θα φτάσει πολύ γρήγορα. Αλλιώς μπορεί να κάνει και κάνα τρίμηνο μέχρι να εκτελωνιστεί.....

 

πιστεύω οτι οι περισσότεροι εδω το πήραμε απο banggood με priority χωρίς κανένα πρόβλημα.

τωρα βλέποντας οτι το lightinthebox το έχει ποιο φτηνά,θα πρέπει να βγει κάποιος αγοραστής να σου πει εαν είναι ασφαλές.(βέβαια η τιμή αυτή είναι μόνο για το χρυσό)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

@sso: Καλως το παιδι!

Ειμαι με κινεζικη 7.8.5.11 (flyme 7).

Εχω γραφτει στους "early testers" δες αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7561152#post7561152

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

@Paylos_P Καλημερα Παυλο,

Χθες πέρασα την 7.5.8.5 beta, με καθαρισμό δεδομένων φυσικά. Ενώ στις γλώσσες έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά μετά από λίγη ώρα μου τα έκανε όλα ελληνικά εκτός από τις ρυθμίσεις.

Ένα κουλό που μου έκανε ήταν να μην βρίσκω πουθενά το play store, ενώ είναι εγκατεστημένο κανονικά. Το βλέπω και στο Google services και στο settings/apps.

Έβαλα το nova launcher και υπάρχει κανονικά το play store. Μυστήριο!!!

Δουλεύει και το face unlock.

Θα δω την διαδικασία που λες, γιατί χωρίς ασύρματο προφανώς δεν θα μου έρχονται τα updates ε;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

@sso: Δεν ξερω τι θα σου κανει με τα updates.

Απο την αρχη εχω δωσει στους κινεζους αρ.τηλ. και flyme username κι ερχονται οι daily rom στο update της συσκευης (περιπου καθε 3 μερες).

Κι εμενα δεν το εδειχνε. Εκανα εργοστασιακο reset, τα εριξα απο την αρχη με google installer απο το store app και συγχρονιζει τα παντα (chrome, calendar κλπ) κι επισης δεν μου βγαζει πεδιο στο σχετικα για google play certified.

 

4. To NFC στην κινέζικη ROM είναι πλήρως λειτουργικό; Έχει δοκιμάσει κανείς αγορές (με Google Pay ή myAlphaWallet)

Ναι alpha wallet δοκιμασμενο με ολες τις κινεζικες.

Δεν καταφερα να το συνδεσω με συσκευη (πλυντηριο candy).

Edited by Pavlos_P
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

 

Από το ιταλικό.....https://m.lightinthebox.com/en/p/original-meizu-pro6-plus-5-7-inch-2k-screen-octa-core-exynos-8890-4g-lpddr4-ram-12mp-camera-mtouch-mobile-phone-4gb-64gb-octa-core-12-mp_p5828591.html?prm=1-2.5.1.1

Edited by kassandros1966
Link to comment
Share on other sites

και εγώ χθες το βράδυ 7,8,5,8 beta έβαλα με παίδεψε με τα google service αλλά έστρωσε με αυτά τα google apps https://androidfilebox.com/app/google-apps-android-7-0-nougat/ το μονο κουλο είναι ότι ο chrome δεν συνδέεται με τον λογαριασμό μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για το Google Play αν δεν φαίνεται το εικονίδιο:

1. Κάνουμε εγκατάσταση μέσω του gms installer των play services και Google play.

2. Αφού κάνει επανεκκίνηση το κινητό μπαίνουμε στην εφαρμογή αρχεία και στον φάκελο gms installer.

3. Μέσα έχει τα app για Google play και τα άλλα δύο που κάνει εγκατάσταση.

4. Κάνουμε εγκατάσταση το Google play.apk και εμφανίζεται το εικονίδιο.

5. Μπορούμε να απεγκαταστησουμε την εφαρμογήgms installer και όλα δουλεύουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Για το Google Play αν δεν φαίνεται το εικονίδιο:

1. Κάνουμε εγκατάσταση μέσω του gms installer των play services και Google play.

2. Αφού κάνει επανεκκίνηση το κινητό μπαίνουμε στην εφαρμογή αρχεία και στον φάκελο gms installer.

3. Μέσα έχει τα app για Google play και τα άλλα δύο που κάνει εγκατάσταση.

4. Κάνουμε εγκατάσταση το Google play.apk και εμφανίζεται το εικονίδιο.

5. Μπορούμε να απεγκαταστησουμε την εφαρμογήgms installer και όλα δουλεύουν σωστά.

Ωραίος!!!:up:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...