Jump to content

Επιλογή κινητού έως 350€ περίπου


SAKISART2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θέλω ένα τηλέφωνο με καλή κάμερα,οθόνη(5,3~5,5 ιντσών ) και να είναι γρήγορο σχετικά με χαμηλο sar.Κοιτάω το LG G5 που είναι περίπου στα χρήματα αυτά με 4άρα ράμ και καλό επεξεργαστή snapdragon. Μου αρέσει που έχει αποσπομενενη μπαταρία και θα μπορώ να έχω και μια 2η μαζί μου ή κάποιο power bank γιατί έχει μόνο 2800.

Απλώς βγαίνει σε 32gb θα ήθελα 64. Αν και είδα παίρνει κάρτα εξωτερική .

Θα έχει και εγγύηση σε σχέση με πολλά κινέζικα xiaomi πχ.

Είναι καλό; Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο;

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω ένα τηλέφωνο με καλή κάμερα,οθόνη(5,3~5,5 ιντσών ) και να είναι γρήγορο σχετικά με χαμηλο sar.Κοιτάω το LG G5 που είναι περίπου στα χρήματα αυτά με 4άρα ράμ και καλό επεξεργαστή snapdragon. Μου αρέσει που έχει αποσπομενενη μπαταρία και θα μπορώ να έχω και μια 2η μαζί μου ή κάποιο power bank γιατί έχει μόνο 2800.

Απλώς βγαίνει σε 32gb θα ήθελα 64. Αν και είδα παίρνει κάρτα εξωτερική .

Θα έχει και εγγύηση σε σχέση με πολλά κινέζικα xiaomi πχ.

Είναι καλό; Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο;

Κανένας ρε παιδια; Κάποια άλλη επιλογή στα προαναφερθέν specs;

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι καλησπερα , απο ελλαδα σε αυτα τα λεφτα ειναι μια πολυ καλη επιλογη , Βασικα ειναι η καλυτερη επιλογη που μπορεις να κανεις.
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι καλησπερα , απο ελλαδα σε αυτα τα λεφτα ειναι μια πολυ καλη επιλογη , Βασικα ειναι η καλυτερη επιλογη που μπορεις να κανεις.

 

Δες και Moto X Style

Link to comment
Share on other sites

LG G5, με μοναδικό μειονέκτημα το image retention. Είδωλο δηλαδή όταν μένει μια οθονη για πολλή ωρα, το οποίο ομως ειναι προσωρινό, δεν ενοχλεί στη πραξη ιδιαίτερα, και φεύγει με λιγη ωρα αχρησίας.

Πραγματικα σε τέτοια χρηματας ειναι οτι καλύτερο. Καλύτερα power bank ομως και να μη μπαινοβγαζεις το καπακι κατω.

 

Ανώτερο απο moto x style, nexus 6p, galaxy S6, huawei p9.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως το LG G5 βάση τιμής και χαρακτηριστικων δείχνει καλή επιλογή αλλά αυτό με την οθόνη ;)

Έχω εδώ και 3.5 χρόνια ένα s3 mini χωρίς κανένα πρόβλημα εκτός από τις 2 μπαταρίες που άλλαξα από ebαy.

Θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο αξιόπιστο να μου πάει 2-3 χρόνια. Φοβάμαι μήπως αυτό με τις οθόνες των lg χειροτερεψει με την πάροδο του χρόνου. Δε ξέρω παιδιά είμαι μπερδεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκιο. Το G5 (το SE προφανώς όχι το σκέτο συγκρίνετε εδώ) έχει σαφώς καλύτερα specs από το Moto X style. Το δεύτερο είναι βέβαια και 80E πιο φτηνό. Δε ξέρω στα Moto Z αν βρεις κάτι καλό, αυτό είναι το αντίστοιχο του G5 σε κατηγορία. Το άλλο είναι με το G4 . Τα Moto είναι near stock android και πετάνε από απόδοση για αυτό το λόγο παρόλο που μπορεί να υπολείπονται σε specs ειδικά με κάποια κινέζικα που είναι γεμάτα με bloatware. Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...