Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6021


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Manual σελιδα 87:rolleyes:

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6021_UG_el.pdf

http://img410.imageshack.us/img410/640/mwsnap2453qi.jpg:rolleyes:

Η συνεχεια στο manual...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είτε θέλετε να το πιστέψετε είτε όχι η δική μου συσκευή ΔΕΝ έχει bluetooth.Στη συνδεσιμότητα έχει μόνο υπέρυθρες και GPRS.Όσο για τον φίλο που με ρώτησε αν έχω διαβάσει το manual του κινητού απλά θέλω να πω οτι χρησιμοποιώ κινητά και ιδίως nokia απο το 97.Και μπορώ να τα χρησιμοποιώ χωρίς manual.Και γι'αυτό έχω μπερδευτεί.Το έχω κάνει άνω κάτω από τότε που το πήρα και δεν έχω δει bluetooth.KAI ΔΕΝ ΕΧΕΙ BLUETOOTH.Εκτός αν έτυχε μόνο στη δική μου συσκευή.Τι άλλο να πω....
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι έχεις το 6021? μήπως είναι το 6020? εγώ έχω ενα 6020 και χαλαρά δεν έχει ΒΤ.

Πολύ περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ θα έλεγα ότι μάλλον έχεις το 6020.

 

Εμφανισιακά είναι σχεδόν πανομοιότυπο με το 6021, αλλά του λείπει το bluetooth και έχει ψηφιακή φωτογραφική μηχανή αντ'αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται υπάρχει ένα της Nokia, ακριβώς γι'αυτή την δουλειά, εδώ

http://www.forum.nokia.com/main/0,,034-63,00.html

Δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος, οπότε δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι λειτουργεί σωστά. Αν το χρησιμοποιήσεις στείλε ένα μηνυματάκι να μας πεις τις εντυπώσεις σου..

gtlzs το κατέβασα το converter.ok τα κάνει amr αλλά βέβαια η ποιότητα είναι ψιλοάθλια.Δεν πέρασα κάποιο τραγούδι στο τηλέφωνο.Μόλις το κάνω και αυτο θα ξανακάνω post να σου πω.

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: έχετε βρει σε κάποιο κατάστημα προσόψεις, σε μαύρο ή σε άλλα χρώματα; Έχει αρχίσει και μαζεύει πολλές γρατζουνιές η πρόσοψη και μια αλλαγή θα ήταν ό,τι πρέπει. Αν υπάρχουν, μπορείτε να πείτε τιμές και σε ποιο κατάστημα τις βρήκατε;
Link to comment
Share on other sites

Basika to mono kalo poy exei ayto to kinito (6021) einai oti exei bluetooth kai yperythres se sxetika xamili timi. Den katalabainw giati kapoios poy thelei to kinito toy na exei aytes tis dyo ypiresies alla na min thelei tin kamera na prepei na plirwnei ta mallia tis kefalis toy stin ousia mono kai mono logw kameras.....????:mad: giati kata basi ena megalo meros tis timis einai i kamera kai oxi toso poly texnologia.

Ayto exw katalabei. An kanw lathos please let me know:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Νέα έκδοση λογισμικού version 4.50 για 6021 (εχει βγεί αντίστοιχη για 6020)

προς το παρόν δέν γνωρίζουμε διαφοροποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Έχω 4 μέρες που πήρα αυτό το κινητό επειδή είδα ότι συγκεντρώνει αυτά που θέλω. Εύχρηστο μενού (χρόνια Νοκιάς :p ), connectivity (Bluetooth), αυτονομία, καλή διαχείριση contacts.

 

Είμαι υπερ-ικανοποιημένος, αν και πολλοί θα θεωρούσαν λίγες τις λειτουργίες του επειδή του λείπουν αρκετά «της μόδας». Για μένα η κάμερα στο κινητό δεν είναι εργαλείο, αφού δεν ικανοποιεί τα standars που έχω (D-SLR only) όπως και η πολλή μνήμη δεν μου χρειάζεται αφού ύστερα από χρόνια με Symbian κάπου κουράστηκα να γεμίζω εφαρμογές που στην πράξη δεν μου χρειάζονται.

 

Α, και το πιο ωραίο, πλήρωσα μόνο 129 ευρώ (με ΦΠΑ) σε ελληνικό κατάστημα διαδικτυακό.

 

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους δεν θέλουν να «πετάνε» χρήματα σε ανούσιες λειτουργίες.

 

:)

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κοντεύω 1 χρόνο με το 6021 και δεν σκέφτομαι καν να το αλλάξω. Πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό με κινητό.

 

Τελικά έχει βρει κανένας προσόψεις; Αν ναι, τι χρώματα και σε ποια τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, προσόψεις υπάρχουν στα Nokia Shops. Οι καινούριες κοστίζουν γύρω στα €18 και προσφέρονται στα εξής τρία χρώματα:

 

http://www.targetsales.gr/onlinepic/ph_6021blue.jpg

 

Μπλε (πιο πολύ προς το γαλάζιο είναι)

 

http://www.targetsales.gr/onlinepic/ph_6021lilac.jpg

 

Λιλά

 

http://www.targetsales.gr/onlinepic/ph_6021white.jpg

 

Λευκό

 

Φυσικά υπάρχει και η κλασική μαύρη πρόσοψη, που νομίζω ότι είναι και φθηνότερη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια θέλω να παρω το 6021 τι λετε?

Χρειαζομαι αυτονομία, ΒΤ, καταλογο μεγάλο, Μονό ακουστικο οχι στερεο και χαμηλη τιμή!

 

Εχει πολλαπλες καταχωρίσεις στο τηλ κατάλογο στο καθε όνομα δλδ μπορείς να βάλεις πολλά τηλ?

 

κανεις ρε παιδια??????

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω 1 χρόνο με το 6021 και δεν σκέφτομαι καν να το αλλάξω.

Και εγώ κλείνω χρόνο σε λίγο :)

Έχω μείνει υπερευχαριστημένος!

 

ΤΙΡ1: Για να βλέπεις τον χρόνο της ενεργής κλήσης, ενώ βρίσκεσαι σε κλήση πάτα: Μενύ->κλήσεις->Εμφάνιση διάρκειας κλήσεων

 

ΤIP2: Αν πατήσεις το πράσινο κουμπάκι ενώ βρίσκεσαι σε κλήση, θα βάλεις τον άλλο σε αναμονή, με πάτημα πάλι του πράσινου τον βγάζεις από αναμονή.

 

Γράψτε και κανα ΤΙΡ και εσείς:D

Time is what keeps everything from happening at once.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ε να μη πω κ γω τη γνωμη μου; ειναι πολυ καλο το κινητο για οποιον ξερει πραγματικα τι χρειαζεται. εγω τουλαχιστον αυτα ηθελα, αυτα βρηκα και ειναι και φτηνο και γερη κατασκευη.

 

αν ξερει κανεις, οταν αλλαζω θεματα τα εικονιδια γιατι δεν αλλαζουν? εννοιειται πως υποστηριζονται απο το θεμα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια ειμαι ασχετος με τα κινητα και τις πολλες λειτουργειες..αλλα 8ελω να βαλω στο καινουργιο μου 6021

μια μελωδια(το encore των linkin park music tou miami vice)πως μπορω να κανω κατι τετοιο?

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To έχω στα χέρια μου εδώ και μια εβδομάδα..

Εβαλα στην άκρη το παλιό , γιατί μιλάω πολύ τους δύο τελευταίους μήνες και το HP 6515 μου ήθελε κάθε βράδυ φόρτιση!!

Το έχω φορτίσει μια φορά ως τώρα ..

Ερώτηση : καλώδιο δεν θυμάμαι να είχε!! πως το συνδέω με το PC ?

Μάλλον πρέπει να αγοράσω καλώδιο!

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω bluetooth. Μπορείς από ένα κατάστημα PC να πάρεις ένα bluetooth dongle (γύρω στα €20 κάνει) και να συνδέεις το κινητό με το PC. Αν μάλιστα έχεις και το Nokia PC Suite (που μπορείς να το κατεβάσεις από τη σελίδα της Nokia) μπορείς να κάνεις ό,τι μεταφορά θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Αλέξη, κι εγώ το περιμένω να το παραλάβω σήμερα το πρωί... ;)

Μετά από αυτά που έχω διαβάσει, μάλλον θα αφήσω για λίγο το 2020i γιατί κι εμένα θέλει κάθε 2 μέρες το πολύ φόρτιση...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πολύ πρακτικό..

Παίρνει αμέσως εκεί που θέλω, συνδέεται με το hands free που έχω χωρίς πρόβλημα (για το 6515 δεν είχα βρει κάποιο που να το αναγνωρίζει) και γενικά μου έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι καταπληκτικό...

Έχω εντυπωσιαστεί από το Bluetooth, αλλά και τη ποιότητά του!

Άψογο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...