Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6021


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεύτερη μέρα χρήσης και έχει ακόμα 3 μπάρες μπαταρία...

Και μάλιστα με τη πρώτη φόρτιση...

Καταπληκτικό...

Πώς μπορώ στο κουμπί τουΡ ΡΤΤ να βάλω την ηχογράφιση...;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά πώς μπορώ στο κουμπί του ΡΤΤ να βάλω την ηχογράφιση...;;;

 

Eίναι κάτι που θάθελα να μάθω και εγώ..

Θα μας βόλευε αρκετά..

Μήπως ξέρει κανείς???

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ακουστεί λίγο χαζό, αλλά μπορώ να χρησιμοποιήσω φορτιστή ΝΟΚΙΑ παλιότερης γενιάς (6610) που έχει μεγαλήτερο output...;;;
Link to comment
Share on other sites

geia sasedw kai mia bdomada eimai kai egw katoxos aytoy toy kinhtoy san deytero (prwto to 6020) 8a 8ela na rwthsw poses meres karataei h mpataria me to bluetooth energopoihmeno kai me kana 20 lepta omilia? h prwth forthsh mou krathse 23 wres twra mou paei 2meres me to zori to bt ta bradya apenergopoihmeno... einai ayto fysiologiko h oxi...sto 6020 h mpataria mou krataei 7 meres mera nyxta anoixto kai omilia... allaksa kai tis mpataries kai pali to idio...eyxaristw ek ton proterwn
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά μερικές ερωτήσεις:

 

1) Ποια συσκευή bluetooth δουλεύει σίγουρα με το Nokia PC Suite. Έχω της Mobile Action (ΜΑ-730) και δε δουλεύει.

2) Το Nokia 8310 είχε μια επιλογή που δε βλέπω να έχει το 6021. Δεν μπορώ να διαγράψω όλες τις αναφορές μηνυμάτων, παρά μόνο μία-μία. Έτσι είναι και σε εσάς ή έχω παλιά έκδοση firmware (v03.93 30-06-05 RM-94).

3) Πως μπορώ να ηχογραφήσω την ομιλία ενώ μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο (πχ μου λέει έναν αριθμό τηλεφώνου και θέλω να τον ηχογραφήσω αμέσως); Γίνεται με ένα κουμπί αυτό ή πρέπει να πάω μέσω του menu;

 

Ευχαριστώ

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτήσεις:

 

2) Το Nokia 8310 είχε μια επιλογή που δε βλέπω να έχει το 6021. Δεν μπορώ να διαγράψω όλες τις αναφορές μηνυμάτων, παρά μόνο μία-μία. Έτσι είναι και σε εσάς ή έχω παλιά έκδοση firmware (v03.93 30-06-05 RM-94).

3) Πως μπορώ να ηχογραφήσω την ομιλία ενώ μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο (πχ μου λέει έναν αριθμό τηλεφώνου και θέλω να τον ηχογραφήσω αμέσως); Γίνεται με ένα κουμπί αυτό ή πρέπει να πάω μέσω του menu;

 

Ευχαριστώ

1)den mporeis na tis sbhseis oles mazi kai einai poly spastiko giati prepei na tis sbhneis mia mia egw exw thn (v04.50 19-12-05 rm-94) kai den ginete

2)thn wra poy milas 8a pathseis to aristero plhktro pou leei epiloges kai 8a pas hxografhsh

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πώς μπορώ στο κουμπί τουΡ ΡΤΤ να βάλω την ηχογράφιση...;;;

 

Eίναι κάτι που θάθελα να μάθω και εγώ..

Θα μας βόλευε αρκετά..

Μήπως ξέρει κανείς???

 

Κι εγώ αναρωτήθηκα γι'αυτό, καθώς το manual ανέφερε την χρήση του PTT-button για ηχογράφηση ως στάνταρ δυνατότητα του κινητού. Δυστυχώς φαίνεται ότι πρόκειται για παραπλανητική διαφήμιση της Nokia, καθώς τέτοια δυνατότητα δεν παρέχεται, παρά τα όσα γράφουν στο εγχειρίδιο. Αν κάνετε ένα search στο google με τους όρους "nokia 6021", ptt button, και recorder, θα βρείτε αρκετούς καταναλωτές που κράζουν την Nokia για την αναφορά σε αυτή την δυνατότητα που δεν υποστηρίζουν. Αλλά δεν φαίνεται να ιδρώνει το αυτάκι τους (αλλιώς θα έβγαζαν ένα firmware update για να διορθώσουν το πρόβλημα).

Link to comment
Share on other sites

ktselios, έχω έναν αντάπτορα της Gigabyte (GN-BTD02) ο οποίος δουλεύει τέλεια. Μάλιστα είχε περάσει 2 ολόκληρες ώρες στην τσέπη ενός παντελονιού μου στο πλυντήριο και εξακολουθεί να δουλεύει κανονικότατα!

 

Η μη λειτουργία του ΡΤΤ για ηχογράφηση είναι κάτι που με προβλημάτισε κι εμένα αλλά δεν έδωσα περισσότερη σημασία γιατί το θεώρησα απλό πρόβλημα του firmware. Τώρα όμως που σχεδόν 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του κινητού δεν έχει αντιμετωπιστεί από τη Nokia δεν ξέρω τι να πω. Ίσως αυτό το πρόβλημα δεν μπορεί να λυθεί με αλλαγή του firmware, ίσως είναι σφάλμα εξαρχής. Δεν ξέρω, απλώς υποθέσεις κάνω.

 

Α, η μπαταρία μου έχει αρχίσει και δείχνει τα πρώτα σημάδια "κόπωσης" μετά από 17 μήνες - πλέον με την ίδια χρήση κρατά 3 μέρες αντί 4.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Απέκτησα τα κινητό αυτό πριν λίγες ημερες και οφείλω να πω ότι είμαι κατά ενθουσιασμένος :up:

 

Απλό, με καλά χαρακτηριστικά, κατασκευή και αυτονομία :happy:

 

Συνεργάζεται άψογα με το bluetooth HBH 608 τηε SE ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη μεγάλη απόφαση να μην αλλάξω το 6021 μου με την ανανέωση του συμβολαίου μου και την επιδότηση που είχα, την οποία τη χρησιμοποίησα για να πάρω ένα πολύ απλό κινητό στον (μέλλοντα) πεθερό μου.

 

Συνεπώς, και αν όλα πάνε καλά, του χρόνου τέτοια εποχή εύχομαι να μπορώ να μιλώ ως κάτοχος και χρήστης του 6021 για 29 ολόκληρους μήνες! To boldly go where no man has gone before!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη μεγάλη απόφαση να μην αλλάξω το 6021 μου με την ανανέωση του συμβολαίου μου και την επιδότηση που είχα, την οποία τη χρησιμοποίησα για να πάρω ένα πολύ απλό κινητό στον (μέλλοντα) πεθερό μου.

 

Συνεπώς, και αν όλα πάνε καλά, του χρόνου τέτοια εποχή εύχομαι να μπορώ να μιλώ ως κάτοχος και χρήστης του 6021 για 29 ολόκληρους μήνες! To boldly go where no man has gone before!

 

Να τους εκατοστίσεις!!!! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Mετά από 3 μήνες που το έχω στα χέρια μου, απλά έχω ξεχάσει τι πάει να πει φόρτιση!!

Εκείνο το τάβλι το έχω **** , κάθε μέρα παίζω τουλάχιστον 10 παιχνίδια.

Μάλλον έχω φάει κόλλημα με αυτό..

Τελικά το κουμπάκι της ηχογράφισης δεν δουλεύει ?

Πρέπει να πάω από το μενού νομίζω..

Αυτό το PΤT μας είναι καθόλου χρήσιμο?

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Να τους εκατοστίσεις!!!! :w00t:

 

Ευχαριστώ :lol: Νομίζω ότι τούτο το κινητό έχει λίγους αλλά φανατικούς και προπάντων συνειδητοποιημένους θαυμαστές!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε παρατηρήσει ότι ορισμένα νοκια για να σβήσουν τις αναφορές παράδοσης το ζητάνε χωριστά σε κάθε αναφορά και δεν μπορούν να το κάνουν μαζικά όπως έχουμε συνηθίσει;

Στο 6021 μπορείς να κάνεις "διαγραφή όλων των αναφορών" ?

Πολύ βασικό για κάποιον που στέλνει πολλά μηνύματα!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι ορισμένα νοκια για να σβήσουν τις αναφορές παράδοσης το ζητάνε χωριστά σε κάθε αναφορά και δεν μπορούν να το κάνουν μαζικά όπως έχουμε συνηθίσει;

Στο 6021 μπορείς να κάνεις "διαγραφή όλων των αναφορών" ?

Πολύ βασικό για κάποιον που στέλνει πολλά μηνύματα!

 

Αν θυμάμαι καλά γίνεται..

Αν και ποτέ δεν στέλνω πολλά μηνύματα , νομίζω πως έχει την επιλογή για μαζική διαγραφή αναφορών παράδοσης.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Αν το βρει κανένας, ας μου πει κι εμένα γιατί 18 μήνες τώρα δεν το έχω βρει... Όχι ότι μου πολυχρειάζεται δηλαδή αλλά λέμε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά γίνεται..

Αν και ποτέ δεν στέλνω πολλά μηνύματα , νομίζω πως έχει την επιλογή για μαζική διαγραφή αναφορών παράδοσης.

 

Έχει μια επιλογή αλλα για μαζική διαγραφή όλων των εισερχομενων μηνυμάτων,δεν έχω βρει κάποια εντολή συγκεκριμένα για αναφορές :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πήρα κι εγώ μια κι έψαχνα (για δεύτερη συσκευή) ένα σχετικά "τίμιο" κινητό. Στα μείον η μνήμη που έχει ελάχιστη χωρητικότητα (διέγραψα ήδη ότι δεν χρειαζόμουν από τις στάνταρ εικόνες, ήχους κ.λ.π. ) και η έλειψη της δυνατότητας να είναι ταυτόχρονα ανοικτό και το bt και οι υπέρυθρες.:(

Για να δούμε τι θα δείξει το συμπέρασμα από τη χρήση του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...