Jump to content

Τι θα κάνατε αν κερδίζατε 1.000.000 ευρώ;


Voldemort
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως αν ειχα τοσα πολλα λευτα θα επαιρνα μια ferrari θα αγοραζα μερικα σπιτια στο εξωτερικο σε κορυφαια μερη ενοειτε. και στην ελλαδα θα εφτιαχνα σε ολες τις τουριστικες περιοχες ενοικιαζομενα δωματια και θα καθομουν ολη μερα.μου φτανουν τα λευτα????

ουτε για τα ταξιδια:p

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξέρετε οτι αυτός που έχει την virgin(cd,τρένα κτλ) έχει δικά του 4δισ. €?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε οτι αυτός που έχει την virgin(cd,τρένα κτλ) έχει δικά του 4δισ. €?

 

Συνκριτικά με κατι τετοιους φαινετε ότι είναι λιγα λεφτά....

Αλλα 1.000.000 ευρό είναι πολλάααααααα λεφτα! σκεφτήτε το λιγο

Μπορείς εύκολα να σταματησεις να δουλέυεις και απλα να τα τρως ανετα....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχουν ανθρωποι που εχουν τοσα πολλα λευτα μπορουν να κανουν τα παντα και ομως ειναι δυστιχισμενοι.και υπαρχουν αλλοι που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα(οπως εγω) και ειναι μια χαρα.εγω πιστευω οτι αν εχεις την δυνατοτητα να εχεις τα παντα δεν την ευχαριστιεσαι την ζωη, ενω αν καταφερεις να κανεις η να παρεις ενα πραγμα που λαχταρουσες καιρο και δεν ειχες πριν την δυνατοτητα να το αποκτησεις τοτε νιωθεις υπεροχα και εκτιμας αυτο που κανεις.εγω παντως αν ειχα τοσα πολλα λευτα θα επαιρνα μια ferrari θα αγοραζα μερικα σπιτια στο εξωτερικο σε κορυφαια μερη ενοειτε. και στην ελλαδα θα εφτιαχνα σε ολες τις τουριστικες περιοχες ενοικιαζομενα δωματια και θα καθομουν ολη μερα.μου φτανουν τα λευτα????

Re paidia giati dn yparxoun anthrwpoi me polla lefta k einai k eutyxismenoi?

Giati to apokleiete auto?

Link to comment
Share on other sites

Συνκριτικά με κατι τετοιους φαινετε ότι είναι λιγα λεφτά....

Αλλα 1.000.000 ευρό είναι πολλάααααααα λεφτα! σκεφτήτε το λιγο

Μπορείς εύκολα να σταματησεις να δουλέυεις και απλα να τα τρως ανετα....

 

Ανετα οπως το εννοει ο μεσος ελληνας, ναι. Το θεμα ειναι οτι αν εχεις 1 μυρριο, θα θελησεις ενα σπιτακι, ενα εξοχικο, 1-2 αυτοκινητα, ηλεκτρονικα γκατζετακια, ρουχα, ,κλπ. Θα σου μεινουν λοιπον (συντηρητικα) καμια 600 χιλιαδες. Μ'αυτα τα λεφτα δεν εξασφαλιζεσαι για μια ζωη (ασε που θα εχεις και υψηλες απαιτησεις πλεον και αρα αυξημενα εξοδα). Ετσι, η δουλεια, η εστω καποια επενδυση (η και τα δυο) ειναι απαραιτητα.

Link to comment
Share on other sites

E ωραία με 600.000 δεν μπορείς να κάνεις κινήσεις ώστε να εξασφαλιστεις για πάντα μην τρελαθουμε....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia k xristos anesth!

 

exw diavasei apo thn arxh ews to telos auto to thema gia na dw ti lete.......

diapistwsa pws para polloi nomizete oti me 1.000.000 eurw tha agorasete olo ton kosmo.....

sugekrimena diavazw polles polukatoikies diavazw dwro taksidia se ola ta melh tou myphone diavazw o allos na leei duo spitia duo autokinhta kai auta pou tha perisepsoun tha ta megalwsw kai kati tetoia koufa.......

 

dusthxws auta ta lefta einai polu liga gia thn epoxh mas......

perneis ena kalo spiti kai ena kalo car kai den sou periseuei kai tipota xaaxaxaxa

 

an pali exeis ena spiti kai ena kalo autokinhto isws ftanoun gia na xthseis mono MIA polukatoikeia 4orofh se mia ligo kalh to pothesia leme twra...

 

egw pali den tha ekane tipota apo ola auta.......... ;)

 

pantws oles oi idees pou akousthkan edw einai ta idia kai ta idia spitia autokinhta polukatoikies ktl.... nootropia enos perasmenou aiwna!!!

 

gia na bgalete lefta prepei na skefthte diaforetika apo tous allous ;)

 

ston mono melos pou tou bgazw to kapelo einai o anle epeidh eipe :

 

''Εαν ειχα 1.000.000 ευρω........... θα αγοραζα το myphone ,θα δημιουργουσα το ελληνικο e-bay ''

 

tou bgazw to kapelo gia ton tropo pou skefthke.......

an kai 1.000.000 nomizw den toun ftanoun gia ola auta pou leei ;)

 

na se kala!

Ευχαριστω φιλε για τον καλο λογο σου:happy: :happy: :happy:

αλλα τι να το κανεις........στην κοινωνια που ζουμε απλα ονειρευομαστε:( :( :(

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

αλλα τι να το κανεις........στην κοινωνια που ζουμε απλα ονειρευομαστε:( :( :(

simfono mazi soy,oraia einai kai ta oneira kai poy ksereis "i elpida pethainei panta teleftaia" opos lene kai pote ma pote den prepei na tin xanoyme. eksalloy afti einai poy mas kanei na exoyme kinitra kai na kinigame kati parapano.

 

...alla mexri na ginei prepei na eimaste prosgiomenoi giati kai ta polla oneira sto telos kataligoyn na ginonte emmones kai efialtes...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εγω αμα κερδιζα 1.000.000 ευρω, θα ξεχρεωνα οτι δανεια υπηρχαν, θα επενδυα το μισο εκ. σε ακινητα και γη, θα αγοραζα κανα καλο αμαξακι, και απο αυτα που περισσευαν, θα πηγαινα σε μια δισκογραφικη εταιρεια και θα απαιτουσα να μου κυκλοφορησουν ενα δισκο με δικα μου τραγουδια, τα εξοδα της παραγωγης (στουντια, εξοπλισμο, διαφημιση, προωθηση κλπ) θα τα αναλαμβανα ολα εγω.... Ετσι θα γινομουνα και η πρωτη φιρμα! :p
No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Αν κέρδιζα 1.000.000 ευρώ

 

1ο σενάριο: θα με έπιανε μια ανασφάλεια ότι άμα τελειώσουν τι θα κάνω μετά, που θα ήμουν αγχωμένος όλη μέρα. Γι αυτό άστο καλύτερα δεν τα θέλω, από 4 μιλιούνια και πάνω το ξανασκέφτομαι

 

2ο σενάριο: Σπίτι στην Πολιτεία 800.000 ευρώ και ένα Ferrari 250.000=1.050.000, δηλαδή θα χρωστούσα και 50 χιλιάρικα. Γι αυτό άστο καλύτερα δεν τα θέλω, από 4 μιλιούνια και πάνω το ξανασκέφτομαι

 

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

K ego tha epairna ena spitaki stin xalkidiki mprosta sti thallassa k mia porsche cabrio pou m'aresei toso poli!Episis kanena diamerisma sti beroia gia ependisi.K teleutaio k kuriotero tha pigaina stin Ameriki na kano ena super metaptyxiako sto MIT as poume i sto Harvard kurios gia na bgalo akomi perissotera lefta sti zoi mou;)
Link to comment
Share on other sites

Θα αγόραζα το διαμέρισμα που νοικιάζω τώρα στη Νέα Υόρκη και θα μπορούσα να ασχοληθώ ανενόχλητος με τη συλλογή παλαιών επίπλων και χαλιών.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι ρε παιδία τι να σας πω.????

πρώτα θα βοηθούσα τήν οικογενεια μου να ξεχρεωσουμε κάτι δάνεια...

θα αγοράζαμε κανένα αυτοκινητάκι (μέχρι 25.000ευρώ)

θα φτίαζαμε σε ένα οικοπεδο καμία δυο βιλιτσες για να τα νοικίαζουν οι τουρίστες και θα πέρναμε τα λ7..:):):):):)

ε και μετα ότι μήνει για να σπουδάσω αξιοπρεπώς και για κανένα καλό μεταπτυχιακό.....

ΑΥΤΑ ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Ependisi se akinita kai kalo Taxidi

 

Exeis mhpws idea poso 8a to ektimhsei h eforia?

 

katarxhn soy pernei ta misa kai pleon noikia

 

pare kanena oikopedo gia wra anaghs.( 8a fas ligotero tsoyximo apo thn eforia ;-p )

 

Alla kyriotera mhn 3exnate ta leitoyrgika kosth twn ependysewn sas, dioti to ekatommyrio den 8a arghsei na fygei.

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

θα αγοραζα ενα μεγαλο σπιτι σε εναν ουρανοξυστη στο ντουμπαϊ και θα πηγαινα να ζησω εκει!

ειναι απιστευτη και τελεια πολη!:cool:

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα και κατι αλλαο που θα εκανα,θα βοηθουσα παιδια που εχου αναγκη απο φαγητο,ρουχα κ.α.πιστευω οτι αυτο θα με εκανε να νιωσω μεγαλη χαρα μιας κι οταν βλεπω στην τηλεοραση καποια εκπομπη η διαφημηση που να χει μεσα τετοια παιδια πραγματικα συγκλονιζομαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

tha agoraza kati kinita pou thelo ,meta tha eperna ena megalo spiti me tzakouzi kai pisina ,meta tha edina merika se filanthropies kai me ola ta ipolipa tha zousa tin zoi mou
Link to comment
Share on other sites

tha agoraza kati kinita pou thelo ,meta tha eperna ena megalo spiti me tzakouzi kai pisina ,meta tha edina merika se filanthropies kai me ola ta ipolipa tha zousa tin zoi mou

 

μου αρεσει πολυ η λογικη σου...::!:

πρωτα κινητο τηλεφωνο και μετα σπιτι...:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...