Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στην Ελλάδα η πλοήγηση στο Vodafone live είναι δωρεάν. Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό και στο 3G Vodafone live.

μαλλον το αντιθετο πρεπει να ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως! Ισχύει εδώ και πάρα πολύ καιρό σε πληροφορώ!!! Κάνε μία δοκιμή αν θες. Εγώ με CU και μπαίνω πάνω από έναν μήνα τζάμπα!!!
Link to comment
Share on other sites

λογικα θα ισχυει η δωρεαν πλοηγηση απλα η vodafone δεν το ανακοινωσε επισημα διοτι ολοι θα το "ξεσκιζαν" με το συμαθιο κιολας το data !!!

 

Αν καποιος ξερει τι συμβαινει ας το επιβεβαιωσει για να ξερουμε ολοι μας !

 

Ριξτε και μια ματια εδω οσοι εχετε συνδεσεις vodafone !!

 

:!: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74847 :!:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά έτσι αυξάνει το χρόνο πλοήγησης (window shopping) των χρηστών με αποτέλεσμα ο χρήστης να βρει κάτι που να θέλει να αγοράσει/κατεβάσει, αυξάνοντας τις πωλήσεις και, κατά συνέπεια τα κέρδη

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, χθες διάβασα δελτιο τύπου της Voda στης Ελευθεροτυπία που ανέφερε οτι πλέον η πλοήγηση τόσο στο Live όσο και στο WAP site της Voda απο εδω και εξής θα χρεώνεται εφάπαξ 0,35€ ανα login ανεξέρητητως του χρόνου συνδεσης/όγκου δεδομένων.

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να δουμε το wappsite της Voda απο το net και οχι απο το κινητό ωστε να ελενξουμε αν έχει κάτι που να αξίζει να πληρώνουμε περιστασιακά 0,35€;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής πάντως είναι τζάμπα.

λογικα απο σημερα πρεπει να χρεωνει.καθος η προθεσμια που ειχε δωσει τελειωσε.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (5.27.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Παιδια, χθες διάβασα δελτιο τύπου της Voda στης Ελευθεροτυπία που ανέφερε οτι πλέον η πλοήγηση τόσο στο Live όσο και στο WAP site της Voda απο εδω και εξής θα χρεώνεται εφάπαξ 0,35€ ανα login ανεξέρητητως του χρόνου συνδεσης/όγκου δεδομένων.

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να δουμε το wappsite της Voda απο το net και οχι απο το κινητό ωστε να ελενξουμε αν έχει κάτι που να αξίζει να πληρώνουμε περιστασιακά 0,35€;

 

Mesw tou opera browser apo to pc wap.Vodafone.Gr

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (5.27.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Mesw tou opera browser apo to pc wap.Vodafone.Gr

 

 

Αυτο που λες δεν γινεται.!!

Link to comment
Share on other sites

Από το 13830 μου είπαν σήμερα ότι η πλοήγηση είναι δωρεάν μέχρι και τις 10 Ιουλίου. Για μετά δεν ξέρανε τι θα γίνει...

 

 

Αρα δοθηκε η αναμενομενη παραταση!! Η Cosmote κανει επιθεση με δωρεαν VideoCall ολο το καλοκαιρι και με απεριοριστη διαρκεια κλησης μονο με 0,10 euro / κληση απο καρτοκινητα προς ολους τους συνδρομητες της !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω.Ειδα στο site της vodafone οτι συμφερει να ειμαι οχι στο απλο vodafone live αλλα στο vodafone live + 10MMS καθως δεν εχει καμια extra χρεωση και σου δινει 10 mms τσαμπα επιπλεον.Αυτο πως μπορω να το κανω?(Την αλλαγη δηλαδη σε vodafone+10 - ειμαι στο 120 συμβολαιο).Ευχαριστω.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Exw pocket pc, to jam/s100 sygekrimena. Kserei kaneis na moy pei pws 8a synde8w sto Live? Exw A la carte...Pou 8a brw tiw ru8miseis? kai meta 8a mpainw apo internet explorer toy jam?

το s100 δεν ειναι vlive συσκευη..

με ala cart δεν εχεις προσβαση σε internet over gprs

μπορεις να μπεις μονο σε wap sites...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εστω οτι μπαινω στο Voda Live με χρεωση 0.35 ανα συνδεση εγω μπορω να κανω πλοηγηση ακομα και στις ειδησεις ,στα αθλητικα και σε κατι αλλες πληροφοριες που εχει εκει χωρις περαιτερω χρεωση??Δηλαδη χρεωση θα εχω μονο αν κατεβασω κανα game,ringtone κλπ??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι μπαινω στο Voda Live με χρεωση 0.35 ανα συνδεση εγω μπορω να κανω πλοηγηση ακομα και στις ειδησεις ,στα αθλητικα και σε κατι αλλες πληροφοριες που εχει εκει χωρις περαιτερω χρεωση??Δηλαδη χρεωση θα εχω μονο αν κατεβασω κανα game,ringtone κλπ??

Μπορείς να έχεις πρόσβαση στις υπηρεσίες που δεν έχουν συνδρομή (ειδήσεις, καιρός κτλ.). Αν θέλεις να μπεις στη σελίδα κάποιου συνεργαζόμενου παρόχου περιεχομένου (π.χ. καιρός από Αστεροσκοπείο Αθηνών, ειδήσεις από ΑΝΤ1, περιοδικό Esquire κτλ.) θα πρέπει να πληρώσεις και την αντίστοιχη συνδρομή.

 

By the way, το Panasonic VS3 γιατί δεν έχει έρθει ακόμα σε vodafone live! έκδοση;

 

Προλαβαίνουμε να το αγοράσουμε απείραχτο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις πρόσβαση στις υπηρεσίες που δεν έχουν συνδρομή (ειδήσεις, καιρός κτλ.). Αν θέλεις να μπεις στη σελίδα κάποιου συνεργαζόμενου παρόχου περιεχομένου (π.χ. καιρός από Αστεροσκοπείο Αθηνών, ειδήσεις από ΑΝΤ1, περιοδικό Esquire κτλ.) θα πρέπει να πληρώσεις και την αντίστοιχη συνδρομή.

 

By the way, το Panasonic VS3 γιατί δεν έχει έρθει ακόμα σε vodafone live! έκδοση;

 

Προλαβαίνουμε να το αγοράσουμε απείραχτο;

Γιατι αυτα εχουν συνδρομη??Που το γραφει??Και ποσο δηλαδη??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτα εχουν συνδρομη??Που το γραφει??Και ποσο δηλαδη??

Δεν κατάλαβα τις ερωτήσεις σου...

 

Πάντως στο vodafone live! όλες οι κατηγορίες (Ειδήσεις, Καιρός, Διασκέδαση κτλ.) οργανώνονται ως εξής: υπάρχει το περιεχόμενο που διατίθεται δωρεάν από τη Vodafone και υπάρχει και το περιεχόμενο από συνεργαζόμενα sites (π.χ. Ναυτεμπορική, ΑΝΤ1, Νίτρο, Playboy, Αθηνόραμα κτλ.)

 

Π.χ. στον καιρό, υπάρχει η πρόγνωση του καιρού για την ελλάδα μέχρι και 5 μέρες δωρεάν αλλά με ένα γενικό αρθράκι για όλη τη χώρα, αν κάνεις συνδρομή στο site του Αστεροσκοπείου Αθηνών όμως (1,50 Ευρώ το μήνα) έχεις αναλυτικό καιρό για κάθε πόλη και για διαστήματα 6 ωρών! Το ίδιο και στις ειδήσεις, στο δωρεάν περιεχόμενο υπάρχουν όλα τα άρθρα της επικαιρότητας αλλά αν π.χ. κάνεις εγγραφή στη Ναυτεμπορική θα βλέπεις τα άρθρα της εφημερίδας που είναι και πιο εξειδικευμένα από αυτά που υπάρχουν στη δωρεάν κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να αναφέρω ένα γεγονός που μου συνέβει τον τελευταίο μήνα σχετικά με το Vodafone Live (ελπίζω να μην έχει ξανααναφερθεί και σας κουράζω).

 

Παίρνοντας τον λογαριασμό της Vodafone στα χέρια μου, διαπίστωσα 17 κλήσεις προς το Vodafone Live, απο τις οποίες πρέπει να έχω κάνει τις 3 απο ότι θυμάμαι.

Κάποιες απο αυτές ήταν κολλητές ως προς την ώρα κλήσης, ενώ δύο απο αυτές ήταν σε ώρες που έχω κλειστό το κινητό (04:23 το πρωί)!!!

Δηλαδή χρεώθηκα περίπου 4,9 ευρώ (14Χ0,35) χωρίς να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία.

Τους πήρα τηλέφωνο και αφού μου έκαναν τις σχετικές ερωτήσεις, μου είπαν ότι θα δουν αν έχει γίνει λάθος και θα με καλέσουν μέσα σε 5 μέρες.

Έχουν περάσει πάνω απο 15 μέρες και ακόμα περιμένω.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο και αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να διεκδικήσω τα χρήματα μου...

Link to comment
Share on other sites

OK gmmour με καλυψες!!Ευχαριστω πολυ!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

geia sa!kana neo gia vodafone liove 3g gia to 6630?

δεν υπαρχει και ουτε προκειτε να υπαρξει κανενα νεο.καθως το 6630 δεν προκειτε να υποστιριξει το live 3g(τουλαχιστον ετσι μου ειπαν σε voda shop στο ρεθυμνο κρητης)

Link to comment
Share on other sites

whatsupdoc1976 κάτι μου θυμίζει αυτό αλλά δεν ξέρω τι.... :mad:

Φιλαράκο μάλλον δεν θα είμαι ο μόνος, που τα παίρνει η βόνταφον...Τι ήθελα να δω το μήνυμα σου,ήδη τα πήρα άγρια πάλι.Πάρε το 13830 και ξέχεσε τους,εγώ αυτό έκανα μετά χτύπα και μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ για να μην νομίζουν ότι είμαι ο μόνος που έχω πρόβλημα με τις λαλακίες της βόνταφον.Τελικά μάλλον το έχει βάλει σκοπό να μας κλέβει κάθε μήνα αυτή η εταιρεία, για να πληρώνει τα διάφορά της.....Πρέπει να οργανώσουμε μια ομαδική καταγγελία μου φαίνετα,ι με αποδείξεις,μπας και βάλουν μυαλό εκεί μέσα, διότι μας έχουν για ζώα!!!!!

......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...