Jump to content

Πότε θα στολίσετε;;


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ γενικά είμαι σπιτογατος για αυτό και η καραντίνα δεν με ενοχλεί προσωπικά καθόλου.. Φροντίζω στο σπιτι μου να περνάω όμορφα και γιορτινά. Θα μου λείψει μόνο η εορταστική ατμόσφαιρα έξω αλλά τουλάχιστον θα το ευχαριστηθώ μέσα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O Galaxy fm ηδη ξεκινησε να χωνει random χριστουγεννιατικα τραγουδακια στην playlist του καποιες στιγμες της ημερας, και ο easy 97.2 απο αυριο νομιζω ξεκιναει να παιζει μονο χριστουγεννιατικα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι σπιτόγατος όμως αυτός ο πολυμήχανος εγκλεισμός είναι ό, τι χειρότερο για τη διάθεσή του ανθρώπου

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φετος ισως να ειναι η μοναδικη χρονια που δεν θα στολισουμε.Δεν υπαρχει καμια ορεξη απο κανεναν οχι μονο για να στολισουμε αλλα για οτιδηποτε.Δυστυχως δεν ειμαστε προνομιουχοι δημοσιοι υπαλληλοι,συνταξιουχοι η γενικοτερα να μας πληρωνει καποιος αυτην την περιοδο και να καθομαστε.Ειμαστε ολοι οι ανεπιθυμητοι του ελευθερου επαγγελματος οποτε οπως λιγοι θα καταλαβαινουν η ψυχολογια ειναι σε τραγικα επιπεδα για χαρες και στολισμους.

Συγνωμη που χαλαω την ατμοσφαιρα αλλα μακαρι να αλλαξει κατι και να στολισουν ολες οι οικογενειες φετος με υγεια πανω απ'ολα.

Link to comment
Share on other sites

Θα στολισω γιατι εχω την κορη μου 4 χρονων και τωρα που θα κλεισουν απο βδομαδα οι παιδικοι σταθμοι εκτος του οτι θα σαλταρει στο σπιτι ολη μερα καπως πρεπει να αλλαξει η διαθεση στο σπιτι.
Link to comment
Share on other sites

το βρισκω λιγο τρατζικ να μη στολισουμε τα χριστουγεννα λωγο αυτου που συμβαινει.οκ το καταννοω οι φετινες γιορτες δε θα ναι οι ιδιες αυτο θα ναι το σιγουρο.αλλα στο φιναλε μονο και μονο που ακους χριστ τραγουδια στο ραδιο. και βλεπεις χριστ ταινιες σου ανεβαζει λιγο τη διαθεση

ας πουμε περσυ πιο πολυ με αρεσε να καθομαι να βλεπω το δεντρο χαλαρωτικα με ενα ποτηρι κρασι και χριστ μουσικη παρα να πηγαινα για το αννουσιο ποτο παραμονες χριστ και προτωχρονιας μιλαμε τωρα

το στολισμα του δεντρου οπως και να χει σου προκαλει ενα ευχαριστο συναισθημα.γιατι πρεπει να μας το στερησουν και αυτο;

τι να κανουμε δηλ; να κατσουμε υπομονετικα και να κλαιγομαστε λωγο αυτου του κωλοιου;

το καταννοω οτι οι περισσοτεροι απο σας τα χουν συνδιασει τα χριστουγεννα με κοινωνικες συνανθρισεις και ατελιωτο παρτυ και κλαμπινγκ ΙΔΙΩΣ οταν εισαι στα 20 σου αλλα και παλι για μενα τα χριστουγεννα ειναι η ζεστασια στο σπιτι και φυσικα το δεντρο και η γαλοπουλα εστω και αν δε τη φας με συγγενεις

εκτος αν θελετε οπωσδηποτε δωρα :lol:

για αυτο ΒΓΑΛΤΕ ΡΕ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΛΙΖΕΤΕ:p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

O Galaxy fm ηδη ξεκινησε να χωνει random χριστουγεννιατικα τραγουδακια στην playlist του καποιες στιγμες της ημερας, και ο easy 97.2 απο αυριο νομιζω ξεκιναει να παιζει μονο χριστουγεννιατικα

 

Άσχετο λίγο με το θέμα μας φίλε, αλλά μιας και μιλάμε για ραδιόφωνο, ποιούς από όλους τους σταθμούς γενικότερα ακούτε άραγε;

Link to comment
Share on other sites

manolissinger λογικα τα λες αυτα με βαση το δικο μου post.Ισως το θεωρεις δικαιολογημενα τραγικο το να μην εχει ορεξη να στολισει καποιος τα Χριστουγεννα γιατι δεν βρισκεσαι στην θεση του και ισως να μην ξερεις τι συμβαινει.Το να στολισει καποιος ειναι το πιο ευκολο αλλα αυτο ουτε λυνει τα προβληματα ουτε φτιαχνει την ψυχολογια οταν μια κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο.

Οταν εισαι στο μειον και ξερεις οτι θα μπεις ακομα περισσοτερο απο μεσα και ισως να καταστραφεις ολοσχερως τοτε το τελευταιο πραγμα που σε νοιαζει να κανεις ειναι να βαλεις τα λαμπακια στο δεντρο.Οταν δεν σου εχει μεινει τιποτα απο την ρευστοτητα σου και εισαι ηδη απο μεσα ενω καλεισαι μεχρι τελος του μηνα να πληρωσεις χιλιαδες υποχρεωσεις χωρις να σου φτανουν πιστεψε με οτι το να στολισεις ειναι το τελευταιο που σε απασχολει.

Υπαρχουν ηδη ανθρωποι που εχουν καταστραφει οικονομικα και συνεχιζουν να καταστρεφονται καθημερινα χωρις να μπορουν να ταισουν ουτε τα παιδια τους με την κατασταση αυτη.Θεωρεις οτι εχουν την ορεξη να στολισουν η τους νοιαζουν οι γιορτες?

Αυτο που περναει το ελευθερο επαγγελμα τη στιγμη που μιλαμε δεν εχει προηγουμενο.Ειναι η απολυτη καταστροφη για τις μικρες μας επιχειρησεις.

Συγνωμη που μπορει να φαινεται λιγο εντονος ο γραπτος μου λογος αλλα δεν εχω κατι μαζι σου και δεν θελω να συνεχισω να χαλαω αυτο το ομορφο θεμα.Ειναι απλα αγανακτηση και φυσικα οχι προς το προσωπο σου.

Συγνωμη αν χαλω το θεμα με αυτα που γραφω κι αν θεωρηθει οτι πρεπει να διαγραφει το μηνυμα μου απο τους mod θα το καταλαβω απολυτα.

Και παλι συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

manolissinger λογικα τα λες αυτα με βαση το δικο μου post.Ισως το θεωρεις δικαιολογημενα τραγικο το να μην εχει ορεξη να στολισει καποιος τα Χριστουγεννα γιατι δεν βρισκεσαι στην θεση του και ισως να μην ξερεις τι συμβαινει.Το να στολισει καποιος ειναι το πιο ευκολο αλλα αυτο ουτε λυνει τα προβληματα ουτε φτιαχνει την ψυχολογια οταν μια κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο.

Οταν εισαι στο μειον και ξερεις οτι θα μπεις ακομα περισσοτερο απο μεσα και ισως να καταστραφεις ολοσχερως τοτε το τελευταιο πραγμα που σε νοιαζει να κανεις ειναι να βαλεις τα λαμπακια στο δεντρο.Οταν δεν σου εχει μεινει τιποτα απο την ρευστοτητα σου και εισαι ηδη απο μεσα ενω καλεισαι μεχρι τελος του μηνα να πληρωσεις χιλιαδες υποχρεωσεις χωρις να σου φτανουν πιστεψε με οτι το να στολισεις ειναι το τελευταιο που σε απασχολει.

Υπαρχουν ηδη ανθρωποι που εχουν καταστραφει οικονομικα και συνεχιζουν να καταστρεφονται καθημερινα χωρις να μπορουν να ταισουν ουτε τα παιδια τους με την κατασταση αυτη.Θεωρεις οτι εχουν την ορεξη να στολισουν η τους νοιαζουν οι γιορτες?

Αυτο που περναει το ελευθερο επαγγελμα τη στιγμη που μιλαμε δεν εχει προηγουμενο.Ειναι η απολυτη καταστροφη για τις μικρες μας επιχειρησεις.

Συγνωμη που μπορει να φαινεται λιγο εντονος ο γραπτος μου λογος αλλα δεν εχω κατι μαζι σου και δεν θελω να συνεχισω να χαλαω αυτο το ομορφο θεμα.Ειναι απλα αγανακτηση και φυσικα οχι προς το προσωπο σου.

Συγνωμη αν χαλω το θεμα με αυτα που γραφω κι αν θεωρηθει οτι πρεπει να διαγραφει το μηνυμα μου απο τους mod θα το καταλαβω απολυτα.

Και παλι συγνωμη.

 

 

Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

manolissinger λογικα τα λες αυτα με βαση το δικο μου post.Ισως το θεωρεις δικαιολογημενα τραγικο το να μην εχει ορεξη να στολισει καποιος τα Χριστουγεννα γιατι δεν βρισκεσαι στην θεση του και ισως να μην ξερεις τι συμβαινει.Το να στολισει καποιος ειναι το πιο ευκολο αλλα αυτο ουτε λυνει τα προβληματα ουτε φτιαχνει την ψυχολογια οταν μια κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο.

Οταν εισαι στο μειον και ξερεις οτι θα μπεις ακομα περισσοτερο απο μεσα και ισως να καταστραφεις ολοσχερως τοτε το τελευταιο πραγμα που σε νοιαζει να κανεις ειναι να βαλεις τα λαμπακια στο δεντρο.Οταν δεν σου εχει μεινει τιποτα απο την ρευστοτητα σου και εισαι ηδη απο μεσα ενω καλεισαι μεχρι τελος του μηνα να πληρωσεις χιλιαδες υποχρεωσεις χωρις να σου φτανουν πιστεψε με οτι το να στολισεις ειναι το τελευταιο που σε απασχολει.

Υπαρχουν ηδη ανθρωποι που εχουν καταστραφει οικονομικα και συνεχιζουν να καταστρεφονται καθημερινα χωρις να μπορουν να ταισουν ουτε τα παιδια τους με την κατασταση αυτη.Θεωρεις οτι εχουν την ορεξη να στολισουν η τους νοιαζουν οι γιορτες?

Αυτο που περναει το ελευθερο επαγγελμα τη στιγμη που μιλαμε δεν εχει προηγουμενο.Ειναι η απολυτη καταστροφη για τις μικρες μας επιχειρησεις.

Συγνωμη που μπορει να φαινεται λιγο εντονος ο γραπτος μου λογος αλλα δεν εχω κατι μαζι σου και δεν θελω να συνεχισω να χαλαω αυτο το ομορφο θεμα.Ειναι απλα αγανακτηση και φυσικα οχι προς το προσωπο σου.

Συγνωμη αν χαλω το θεμα με αυτα που γραφω κι αν θεωρηθει οτι πρεπει να διαγραφει το μηνυμα μου απο τους mod θα το καταλαβω απολυτα.

Και παλι συγνωμη.

 

Με αφορμή τα λεγόμενα σου θυμήθηκα εμένα όταν ήμουν στο λύκειο και ο καθένας από τους φίλους μου είχε όνειρα ο ένας να ασχοληθεί με υπολογιστές ο άλλος πωλητής σε κωτσόβολο η πλαίσιο πχ κλπ κλπ.. Εγώ; εγώ απλά ήθελα να μπω στο σουπερ μάρκετ να κόβω κρέας ( είμαι κρεοπωλης ) και μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει να έχω το μισθό μου χίλια τα εκατό. Εκτός αν κάνω εγώ κάτι και με διώξουν. Σε διαφορετική περίπτωση έχεις το μισθό σου και το σούπερ δε κλείνει ποτέ, δε πεινάει ποτέ δεν δεν δεν. Τα ξέρετε και εσείς. Μετά από 10 χρόνια που φτάσαμε; εγώ να έχω ένα παιδάκι, να έχω πάρει σπίτι και αυτοκίνητο ( με δάνειο νε μεν αλλά τα πήρα και τα πληρώνω κάθε μήνα στην ώρα τους ) να έχω κάνει αποταμίευση χρημάτων και να παίρνω κάθε μήνα 900€ μόνο εγώ. Συν της γυναίκας που είναι αισθητικός. Οι φίλοι μου; από δουλειά σε δουλειά σε χάλια εργοδότες με 0 ευρώ αποταμίευση κλπ κλπ. Και εννοείται δεν έχουν κάνει τίποτα στη ζωή τους. Είναι και οι επιλογές του καθένα καμιά φορά. Ακούω διάφορους α όχι εγώ δε θέλω σούπερ μάρκετ θέλω να είμαι οδηγός χαλαρά να μην έχω κανέναν από πάνω μου.. Για ένα δύο χρόνια. Μετά; άνεργος. Αντε πάλι από το μηδέν. Οπότε καμιά φορά και οι επιλογές μας κρίνουν το μέλλον μας. Οι φίλοι μου πλέον από πέρυσι με παρακαλανε συνέχεια μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι να μπουν σούπερ να εχοην μισθό να μη φοβούνται για τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά, όμως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και δεν πρέπει να γενικεύουμε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά, όμως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και δεν πρέπει να γενικεύουμε.

 

Εννοείται αυτό. Δε κρίνουμε κανέναν. Κουβέντα κάνουμε! Παιδιά υπομονή όλα θα περάσουν

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός φίλε μου, αυτή είναι η μαγική λέξη: υπομονή

Πρέπει να οπλιστούμε όλοι, γιατί οι καταστάσεις είναι πάρα πολύ δύσκολες και ψυχοφθόρες για όλον τον κόσμο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φέτος τα Χριστουγεννα δε θα είναι γιορτή για αρκετούς.

Δυστυχώς έτσι είναι/ήρθαν τα πράγματα.

Δυστυχώς κάποιοι πεινανε/θα πεινασουν.

Δυστυχώς θα χαθούν και ανθρώπινες ζωές.

 

Ας στολισουμε όσοι μπορούμε και ας βοηθήσουμε τους υπόλοιπους όπως και όσο μπορούμε.

 

Λογικά κατά τις 10 του Δεκέμβρη θα στολίσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

manolissinger λογικα τα λες αυτα με βαση το δικο μου post.Ισως το θεωρεις δικαιολογημενα τραγικο το να μην εχει ορεξη να στολισει καποιος τα Χριστουγεννα γιατι δεν βρισκεσαι στην θεση του και ισως να μην ξερεις τι συμβαινει.Το να στολισει καποιος ειναι το πιο ευκολο αλλα αυτο ουτε λυνει τα προβληματα ουτε φτιαχνει την ψυχολογια οταν μια κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο.

Οταν εισαι στο μειον και ξερεις οτι θα μπεις ακομα περισσοτερο απο μεσα και ισως να καταστραφεις ολοσχερως τοτε το τελευταιο πραγμα που σε νοιαζει να κανεις ειναι να βαλεις τα λαμπακια στο δεντρο.Οταν δεν σου εχει μεινει τιποτα απο την ρευστοτητα σου και εισαι ηδη απο μεσα ενω καλεισαι μεχρι τελος του μηνα να πληρωσεις χιλιαδες υποχρεωσεις χωρις να σου φτανουν πιστεψε με οτι το να στολισεις ειναι το τελευταιο που σε απασχολει.

Υπαρχουν ηδη ανθρωποι που εχουν καταστραφει οικονομικα και συνεχιζουν να καταστρεφονται καθημερινα χωρις να μπορουν να ταισουν ουτε τα παιδια τους με την κατασταση αυτη.Θεωρεις οτι εχουν την ορεξη να στολισουν η τους νοιαζουν οι γιορτες?

Αυτο που περναει το ελευθερο επαγγελμα τη στιγμη που μιλαμε δεν εχει προηγουμενο.Ειναι η απολυτη καταστροφη για τις μικρες μας επιχειρησεις.

Συγνωμη που μπορει να φαινεται λιγο εντονος ο γραπτος μου λογος αλλα δεν εχω κατι μαζι σου και δεν θελω να συνεχισω να χαλαω αυτο το ομορφο θεμα.Ειναι απλα αγανακτηση και φυσικα οχι προς το προσωπο σου.

Συγνωμη αν χαλω το θεμα με αυτα που γραφω κι αν θεωρηθει οτι πρεπει να διαγραφει το μηνυμα μου απο τους mod θα το καταλαβω απολυτα.

Και παλι συγνωμη.

για ειπα την αποψη μου οχι μονο με βαση το δικο σου ποστ.Λυπαμαι για αυτη τη κατασταση και εχεις δικιο το λεω για αλλους που δε βρισκονται σε τοσο κακη στιγμη και οικ και εχουν ξενερωσει λωγο του ιου και δε θελουν να το κανουν

για αυτο το λογο.φυσικα αν εισαι σε ασχημη κατασταση οικον εννοειται πως δε θα χεις διαθεση για αυτο

φιλικα παντα

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα λεγόμενα σου θυμήθηκα εμένα όταν ήμουν στο λύκειο και ο καθένας από τους φίλους μου είχε όνειρα ο ένας να ασχοληθεί με υπολογιστές ο άλλος πωλητής σε κωτσόβολο η πλαίσιο πχ κλπ κλπ.. Εγώ; εγώ απλά ήθελα να μπω στο σουπερ μάρκετ να κόβω κρέας ( είμαι κρεοπωλης ) και μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει να έχω το μισθό μου χίλια τα εκατό. Εκτός αν κάνω εγώ κάτι και με διώξουν. Σε διαφορετική περίπτωση έχεις το μισθό σου και το σούπερ δε κλείνει ποτέ, δε πεινάει ποτέ δεν δεν δεν. Τα ξέρετε και εσείς. Μετά από 10 χρόνια που φτάσαμε; εγώ να έχω ένα παιδάκι, να έχω πάρει σπίτι και αυτοκίνητο ( με δάνειο νε μεν αλλά τα πήρα και τα πληρώνω κάθε μήνα στην ώρα τους ) να έχω κάνει αποταμίευση χρημάτων και να παίρνω κάθε μήνα 900€ μόνο εγώ. Συν της γυναίκας που είναι αισθητικός. Οι φίλοι μου; από δουλειά σε δουλειά σε χάλια εργοδότες με 0 ευρώ αποταμίευση κλπ κλπ. Και εννοείται δεν έχουν κάνει τίποτα στη ζωή τους. Είναι και οι επιλογές του καθένα καμιά φορά. Ακούω διάφορους α όχι εγώ δε θέλω σούπερ μάρκετ θέλω να είμαι οδηγός χαλαρά να μην έχω κανέναν από πάνω μου.. Για ένα δύο χρόνια. Μετά; άνεργος. Αντε πάλι από το μηδέν. Οπότε καμιά φορά και οι επιλογές μας κρίνουν το μέλλον μας. Οι φίλοι μου πλέον από πέρυσι με παρακαλανε συνέχεια μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι να μπουν σούπερ να εχοην μισθό να μη φοβούνται για τον επόμενο μήνα.

Καλε μου φιλε tony δυστυχως δεν ειναι θεμα επιλογων ποτε δεν ηταν και ποτε δεν θα ειναι σε μια συγκυρια οπως και αυτη που ζουμε ολοι μας σημερα.

Επελεξα να κανω αυτο που κανω σημερα και δεν απετυχα.Αντιθετως μπορω να σου πω οτι ειμαι ακρως επιτυχημενος με τις επιχειρησεις μου να ηταν απολυτως υγιεις μεχρι και τον περασμενο Μαρτιο.

Τωρα αλλοι επιλεγουν για εμενα και δεν ειμαι μεσα στα σχεδια τους για να με βοηθησουν και να με προστατευσουν.

Εγω δεν εχω επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Δεν γίνεται όλοι να γίνουμε υπάλληλοι σούπερ μάρκετ ή δημόσιοι υπάλληλοι..
Link to comment
Share on other sites

Χθες ξεκίνησα τον στολισμό,σήμερα έβαλα και τα τελευταία λαμπακια

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

στολισαμε τις προαλλες. λίγα πράγματα.

ένα δέντρο, κατι πηλινα, λαμπακια, κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς φουλ στολισμό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...