Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε στην 5.0 , ούτε στην 5.0.1 είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι πήρατε αναβάθμιση για Magisk 15.3,

ΜΗΝ την περάσετε!

Διαβάζω για πολλά προβλήματα στους XDA.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Τι πρόβλημα έχει η 15.3; Εγώ δεν έχω δει κάτι από το πρωί...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι πήρατε αναβάθμιση για Magisk 15.3,

ΜΗΝ την περάσετε!

Διαβάζω για πολλά προβλήματα στους XDA.

 

Μόλις την εγκατέστησα δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο forum πολλοί μιλούν για διάφορα προβλήματα με τη 5.0.1 όπως μπαταρία, lag στον dialer κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο forum πολλοί μιλούν για διάφορα προβλήματα με τη 5.0.1 όπως μπαταρία, lag στον dialer κλπ.
Οι περισσότεροι από αυτούς δεν έχουν ξαναπιασει Android κινητό στα χέρια τους, οπότε μην βγάζεις συμπεράσματα από εκεί.

Εδώ ο άλλος ρωτούσε γιατί τρώγεται η μπαταρία όταν παίζει παιχνίδια και γιατί βλέπει το Android system ψηλά στα στατιστικά της μπαταρίας.

Μιλάμε για τελείως ασχετιλα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι από αυτούς δεν έχουν ξαναπιασει Android κινητό στα χέρια τους, οπότε μην βγάζεις συμπεράσματα από εκεί.

Εδώ ο άλλος ρωτούσε γιατί τρώγεται η μπαταρία όταν παίζει παιχνίδια και γιατί βλέπει το Android system ψηλά στα στατιστικά της μπαταρίας.

Μιλάμε για τελείως ασχετιλα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

αυτο απο που το συμπεραινεις;

το ενδεχομενο να μην ειναι ολοι ασχετοι και τα προβληματα να ειναι υπαρκτα το εχεις σκεφτει;

το οτι η αναφορα των προβληματων δινει feedback στην εταιρια για να βελτιωσει αυτα που πρεπει ουτε αυτο το σκεφτεσαι;

 

σε μενα ας πουμε, υπαρχει λαγκ (σκαλωνει 1 2 δευτερολεπτα παγωμενο) αυτη τη στιγμη που δινω την απαντηση ειμαι με 35% μπαταρια και 2:10 ωρες οθονη και μερικες εφαρμογες κρασαρουν...αλλα και εγω στους ασχετους θα ειμαι προφανως και δεν ξερω τι βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Ένα στιγμιαίο lag είχα και εγώ μετά την αναβάθμιση, γι αυτό και έθεσα την ερώτηση πριν λίγα post για το αν χρειάζεται να γίνει κάποιο reset

Κάντε ένα wipe cashe όπως μου έγραψαν τα παιδιά και θα στρώσει

Για την κατανάλωση της μπαταρίας δεν μπορώ να πω με σιγουριά ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανένας τι παίζει με τα αντίγραφα ασφαλείας στο κινητό; Υπάρχει τρόπος να επιβάλει κάποιος τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας; Δεν είμαι root και από την πρώτη αναβάθμιση του κινητό σε Ο δεν έπαιρνε αντίγραφο. Έκανα και επαναφορά και το κινητό δεν έβρισκε αντίγραφο στο drive μου. Όλα χειροκίνητα και είναι κουραστικό αυτό. Τέλος είχε 3 μέρες κολλήσει σε αυτή την οθόνη το back up και σήμερα είδα ότι πήρε αντίγραφο πλην των μηνυμάτων. Μπορώ να επιβάλλω όποτε θέλω εγώ τη δημιουργία αντιγράφου;;fa6cbbfd0cde682821b2493044100646.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο thread κάποιοι αναφέρουν προβλήματα και κάποιοι όχι. Επειδή είμαι με 5.0.0 clean flash και το τηλέφωνο πάει σφαίρα δεν θα κάνω το update μέχρι να είμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο thread κάποιοι αναφέρουν προβλήματα και κάποιοι όχι. Επειδή είμαι με 5.0.0 clean flash και το τηλέφωνο πάει σφαίρα δεν θα κάνω το update μέχρι να είμαι σίγουρος.
Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι να βρίσκουν προβλήματα και πάντα κάποια θα είναι οκ.

Σύμφωνα με τη λογική σου, κακώς πέρασες και την 5.0, αφού πολλοί την κραζανε.

αυτο απο που το συμπεραινεις;

το ενδεχομενο να μην ειναι ολοι ασχετοι και τα προβληματα να ειναι υπαρκτα το εχεις σκεφτει;

το οτι η αναφορα των προβληματων δινει feedback στην εταιρια για να βελτιωσει αυτα που πρεπει ουτε αυτο το σκεφτεσαι;

 

σε μενα ας πουμε, υπαρχει λαγκ (σκαλωνει 1 2 δευτερολεπτα παγωμενο) αυτη τη στιγμη που δινω την απαντηση ειμαι με 35% μπαταρια και 2:10 ωρες οθονη και μερικες εφαρμογες κρασαρουν...αλλα και εγω στους ασχετους θα ειμαι προφανως και δεν ξερω τι βλεπω...

Μα δεν έγραψα όλοι. Γράφω οι περισσότεροι.

Οπότε άκυρο το σκεπτικό σου.

 

Όσο για το από που συμπεραίνω ότι υπάρχει τόσος άσχετος κόσμος;

Έκανες τον κόπο να διαβάσεις καθόλου τα ποστ εκεί; Πού ρωτάνε ακόμα πώς κατεβάζουν το update, όταν εδώ και 1 βδομάδα υπάρχει σε download link ή μέσω vpn και εδώ και 1-2 μέρες στο επίσημο site;

Και πόσα άλλα τραγικά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την εγκατάσταση της Ο,όλα καλά,έκανα επαναφορά,αλλά δεν διέγραψα την εσωτερική μνήμη...Μια βοήθεια...Δεν μπορώ να βρω με τπτ τις Άγνωστες πηγες...Και κάτι άλλο....Δεν δουλεύει ο καιρός....Μα με τπτ μιλάμε....
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την εγκατάσταση της Ο,όλα καλά,έκανα επαναφορά,αλλά δεν διέγραψα την εσωτερική μνήμη...Μια βοήθεια...Δεν μπορώ να βρω με τπτ τις Άγνωστες πηγες...Και κάτι άλλο....Δεν δουλεύει ο καιρός....Μα με τπτ μιλάμε....
Όταν θελήσεις να εγκαταστήσεις ένα apk εκτός play store, θα σου ζητάει εκείνη την στιγμή αν θα το επιτρέψεις. Νομίζω αφαιρέθηκε από το μενού των ρυθμίσεων.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την εγκατάσταση της Ο,όλα καλά,έκανα επαναφορά,αλλά δεν διέγραψα την εσωτερική μνήμη...Μια βοήθεια...Δεν μπορώ να βρω με τπτ τις Άγνωστες πηγες...Και κάτι άλλο....Δεν δουλεύει ο καιρός....Μα με τπτ μιλάμε....

 

 

 

Δεν υπάρχει γενική ρύθμιση στο oreo. Όταν χρειαστεί, σε ρωτάει αν επιτρέπεις στην συγκεκριμένη εφαρμογή να κάνει την εγκατάσταση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή της Google camera,και ενώ κατεβάζω το apk μου την κρασαρει...Πριν την αναβάθμιση σε Ο δεν είχα προβλήματα...Κατά την εγκατάσταση μου εμφάνιζε το εικονίδιο,τώρα μου εμφανίζει ένα πράσινο κέντρο σήμα τουAndroid...Κάποια βοήθεια;;;;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή της Google camera,και ενώ κατεβάζω το apk μου την κρασαρει...Πριν την αναβάθμιση σε Ο δεν είχα προβλήματα...Κατά την εγκατάσταση μου εμφάνιζε το εικονίδιο,τώρα μου εμφανίζει ένα πράσινο κέντρο σήμα τουAndroid...Κάποια βοήθεια;;;;
https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/modded-google-camera-hdr-60fps-video-t3658552

Δοκίμασε τις τελευταίες εκδόσεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή της Google camera,και ενώ κατεβάζω το apk μου την κρασαρει...Πριν την αναβάθμιση σε Ο δεν είχα προβλήματα...Κατά την εγκατάσταση μου εμφάνιζε το εικονίδιο,τώρα μου εμφανίζει ένα πράσινο κέντρο σήμα τουAndroid...Κάποια βοήθεια;;;;
Ποια έκδοση;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Η 5.1.018 με τις αλλαγές που είχανε ποσταρει ότι παίζει καίμε S7/S8 ενώ την έκανα κανονικά εγκατάσταση,όταν έκανα τις αλλαγές,στην φωτογραφική κρασαρε,όταν την ξανάνοιγα,ενώ το βίντεο δούλευε μια χαρά...

Η έκδοση 4.4.012 δεν μπορούσα να την κάνω εγκατάσταση,την 4.4.020 την έκανα κανονικά,και τώρα έβαλα την 5.1.018_v16 αλλά από το link που ποσταρε πριν ο SERS1612,και μέχρι στιγμής δουλεύουν όλα μια χαρά...

Παντός αν αλλάξεις μερικές ρυθμίσεις π.χ αντί για την Pixel επιλέξεις Nexus 6,πιστεύω βγάζει καλύτερη φωτογραφία...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Η 5.1.018 με τις αλλαγές που είχανε ποσταρει ότι παίζει καίμε S7/S8 ενώ την έκανα κανονικά εγκατάσταση,όταν έκανα τις αλλαγές,στην φωτογραφική κρασαρε,όταν την ξανάνοιγα,ενώ το βίντεο δούλευε μια χαρά...

Η έκδοση 4.4.012 δεν μπορούσα να την κάνω εγκατάσταση,την 4.4.020 την έκανα κανονικά,και τώρα έβαλα την 5.1.018_v16 αλλά από το link που ποσταρε πριν ο SERS1612,και μέχρι στιγμής δουλεύουν όλα μια χαρά...

Παντός αν αλλάξεις μερικές ρυθμίσεις π.χ αντί για την Pixel επιλέξεις Nexus 6,πιστεύω βγάζει καλύτερη φωτογραφία...

Εγώ έχω μείνει στην GCam5.1.016-Arnova8G2-V1.3 που παίζει μια χαρά στην 5.0.1 και δεν ξανασχοληθηκα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μείνει στην GCam5.1.016-Arnova8G2-V1.3 που παίζει μια χαρά στην 5.0.1 και δεν ξανασχοληθηκα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Εγώ είχα τέσσερις διαφορετικές εκδόσεις,με την Ν παίζανε όλες,με μόνο κόλλημα στην 5.1.018 που έχει ποσταρει κάποια στιγμή το myphone για κατόχους και S7/S8,..Με την αναβαθμιση, δυστυχώς δεν παίζανε όλες.... Ευτυχώς το έλυσα με την 5.1.018_v16...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...