Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα και συγγνώμη που σε νήμα του 3t ρωτάω κάτι για το one.μετά απο hard reset για λόγους μπαταρίας ,περνώντας φωτό κτλ πάλι μέσα ,όταν ανοίγω τις εφαρμογές ,μου ζητάει τις άδειες και όταν πατάω ok ,μου λέει ότι εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης και να πάω στις ρυθμίσεις για να την απενεργοποιήσω.Έλα μου ντε που δεν γίνεται με τίποτα να βρώ που και πως απενεργοποιείται το ρημάδι.είμαι stock ,σε 6,0,1 marshmallow και τρέχω cyanogen.βοήθεια παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα συγχαρητήρια μου στην oneplus!Τα προηγούμενα κινητά μου ητα ν όλα νεξους και είχα συνηθίσει στα συνεχή updates.Όταν σκεφτόμουν να αγοράσω το 3Τ ,ανησυχούσα για το αν θα δίνει ενημερώσεις η oneplus...Πλεον όχι...:):)
Link to comment
Share on other sites

Ok. Ας το δοκιμάσουμε!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε στις φωτο που δίνεις πόσο ήσουν με data και​πόσο με wifi?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και συγγνώμη που σε νήμα του 3t ρωτάω κάτι για το one.μετά απο hard reset για λόγους μπαταρίας ,περνώντας φωτό κτλ πάλι μέσα ,όταν ανοίγω τις εφαρμογές ,μου ζητάει τις άδειες και όταν πατάω ok ,μου λέει ότι εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης και να πάω στις ρυθμίσεις για να την απενεργοποιήσω.Έλα μου ντε που δεν γίνεται με τίποτα να βρώ που και πως απενεργοποιείται το ρημάδι.είμαι stock ,σε 6,0,1 marshmallow και τρέχω cyanogen.βοήθεια παρακαλώ.

 

Αν εχεις εγκαταστησει το clean master, σβηστο και όλα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στις φωτο που δίνεις πόσο ήσουν με data και​πόσο με wifi?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

5 ώρες data και όλες τις άλλες με wifi. Επίσης bt πάντα ανοιχτά επειδή έχω smartwatch.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες data και όλες τις άλλες με wifi. Επίσης bt πάντα ανοιχτά επειδή έχω smartwatch.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Σε συνάρτηση κα ι με το πόσο καλό ή όχι σήμα είχες εμένα δε μου κάνει​ εντύπωση ότι τα services φάγανε τόση μπαταρία. Εγώ είμαι με όλα ανοιχτά πάντα και 4 ώρες δεν έχω δει. Όλα τα Android πονάνε σε stby και ειδικά εν κινήσει με data on. Το wake up της συσκευής πάει γόνα ...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε με OTA η open beta, την κατεβασα (130-160mb ηταν απ οτι θυμαμαι) αλλα στο twrp δεν πετυχε το φλασαρισμα...το ανοιξα και τωρα μου βγαζει για ενημερωση να κατεβασω ολοκληρη την open beta...περιεργα πραγματα.

Εβαλα vpn καναδα και γερμανια αλλα δεν την βρισκει!!! wtf!!?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ,σκέφτομαι να το χτυπησω το εργαλειο ,ηθελα να ρωτησω το εξης :ειναι και δυο καρτες ενεργες π.χ αν μιλας στην μια καρτα μπορεις στην αλλη να σερφαρεις στο internet ?

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το clean master.το 360 security έχω κσι επίσης καμία εφαρμογή που να έχει σχέση με την ρύθμιση του μπλέ φωτός κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα vpn καναδα και γερμανια αλλα δεν την βρισκει!!! wtf!!?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατέβασε τη από εδώ

 

http://downloads.oneplus.net/oneplus-3t/oneplus_3t_oxygenos_openbeta_4/

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις εγκαταστησει το clean master, σβηστο και όλα κομπλε

 

δεν έχω το clean master.το 360 secyrity έχω και επίσης δεν έχω καμία εφαρμογή που να ρυθμίζει το μπλέ φως κτλ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αναγνώστες μετα απο 2 εβδομαδες χρησης αυτου του υπεροπλου που ονομαζεται ONEPLUS 3T θα ηθελα να περασω κατευθειαν στο ψητο κ.ειμαι με 7.1.1 τι λειτουργιες πρεπει να κλεισω κ να ανοιξω ωστε να εχω την καλυτερη δυνατη αυτονομία κ νιωθω οτι η μπαταρια μ ειναι λιγο μπροκεν τι θελω να πω εκει που ειμαι σε ποσοστο περιπου 90+της μπαταριας μου λεει περιπου 6 με 7 μερες χρησης ωσπου να τελειωσει κ αλλες φορες στο ιδιο ποσοστο μου λέει 8 ωρες ,14 ωρες τι παιζει γενικα κ επισης ως σοτ βγαζω 4 ωρες κ κατι περιπου ειναι ικανοποιητικο κ οπως ειπα κ παραπανω τι πρεπει να κανω για να εχω ακομα καλυτερη μπαταρια ,τελος να υπενθιμισω πως περασα την 7.1.1 κ εκανα επαναφορα εργοστασιακων κατευθείαν,ευχαριστώ για τον χρονο σας!

 

Ο μετρητής κοιτάω το ποσό καταναλώνει εκείνη την στιγμή η συσκευή σου και περιόδου σου λέει απομένουν πχ 2 μέρες. Αλλά αυτό είναι αν συνεχίζεις να δουλεύεις την συσκευή σου με τον ίδιο τρόπο

 

Αν ανοίξεις δεδομένα η κανείς κάτι άλλο πάλι αλλάζει. Είναι συνάρτηση των mah που καταναλώνεις αυτή την στιγμή με το ποσά mah απομένουν.

Όσες περισσότερες καταναλώσεις έχεις ανοιχτές τόσο θα μειώνεται ο χρόνος

 

Για τις ώρες οθόνης που βγάζεις θα έλεγα ότι ακόμα 1 ώρα μπορείς να βγάλεις. Εξαρτάται η χρήση που κανείς και οι εφαρμογές που έχεις.

Εγώ έχω κλειστή την τοποθεσίες και τα αντίγραφα ασφαλείας. Τα αλλά όλα κανονικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το clean master.το 360 security έχω κσι επίσης καμία εφαρμογή που να έχει σχέση με την ρύθμιση του μπλέ φωτός κτλ.

 

Δοκιμασε να το σβήσεις, σε ενα κινητο sony φιλου ειχε το ιδιο πρόβλημα, και εφταιγε το clean master, δικιμασε να σβήσεις security

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και συγγνώμη που σε νήμα του 3t ρωτάω κάτι για το one.μετά απο hard reset για λόγους μπαταρίας ,περνώντας φωτό κτλ πάλι μέσα ,όταν ανοίγω τις εφαρμογές ,μου ζητάει τις άδειες και όταν πατάω ok ,μου λέει ότι εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης και να πάω στις ρυθμίσεις για να την απενεργοποιήσω.Έλα μου ντε που δεν γίνεται με τίποτα να βρώ που και πως απενεργοποιείται το ρημάδι.είμαι stock ,σε 6,0,1 marshmallow και τρέχω cyanogen.βοήθεια παρακαλώ.

 

 

Η επικάλυψη οθόνης είναι από την εφαρμογή Messenger του Facebook.

Απενεργόποιησε το κυκλάκι της εφαρμογής, δώσε δικαιώματα σε όποιες εφαρμογές θες και έπειτα ενεργοποίησε το ξανά μέσα από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το σβήσεις, σε ενα κινητο sony φιλου ειχε το ιδιο πρόβλημα, και εφταιγε το clean master, δικιμασε να σβήσεις security

 

το έσβησα το 360 security και έσβησα την συσκευή.όταν την ξανα άνοιξα ,δεν μου το έκανε αυτό με την επικάλυψη οθόνης.θα το δουλέψω και θα επανέλθω.ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα

Είχα κουμπωμενα τα hands free και δεν ακουγόταν οι κλήσεις όταν με έπαιρναν

Μόνο στα ακουστικά προωθεί τον ήχο;

Δεν μπορώ να το αλλάξω;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πώς αντιλαμβανεστε αυτά τα στοιχεία της μπαταρίας; είμαι με 7.1.1 και τα δεδομένα ανοιχτά από τις 2 το μεσημέρι μέχρι και τώρα. 0c3022e24e45060bc5eeb28328ff5414.jpgb7965bcbde8f70cfafe86d6eaab21a41.jpge409ae5ffdf29da6b59461eb93f03b33.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ,σκέφτομαι να το χτυπησω το εργαλειο ,ηθελα να ρωτησω το εξης :ειναι και δυο καρτες ενεργες π.χ αν μιλας στην μια καρτα μπορεις στην αλλη να σερφαρεις στο internet ?

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 

 

 

Κανεις ρε παιδια ???

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια ???

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Sorry αλλα χρησιμοποιώ μόνο μια sim

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα χρησιμοποιώ μόνο μια sim

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

 

 

Δεκτο :))να δουμε κανεις που να δουλευει 2 sim να μας πει γιατι εως τωρα μονο στο mate 8 το δα και εχουν περασει απο τα χερια μου (s7 edge dual ,honor 8 ,p9

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ,σκέφτομαι να το χτυπησω το εργαλειο ,ηθελα να ρωτησω το εξης :ειναι και δυο καρτες ενεργες π.χ αν μιλας στην μια καρτα μπορεις στην αλλη να σερφαρεις στο internet ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά σε όλα τα δίκαρτα όταν δουλευει η μια κάρτα η άλλη μπαίνει σε αναμονή. Οταν σε παίρνουν τηλεφώνο στη μία κάρτα και είσαι στο ιντερνετ χρησιμοποιωντας την δευτερη, τα δεδομένα μπαίνουν σε παυση. Οπως και όταν μιλάς στην μία και σε πάρουν τηλεφωνο στην άλλη ο καλούντας λαμβάνει σήμα μη εφικτής συνδέσεως και όχι κατειλημμένου. Επίσης μπορείς να ανοίξει ένα chat με το support της OnePlus και να ρωτήσεις

Edited by aproximos
Link to comment
Share on other sites

Πώς αντιλαμβανεστε αυτά τα στοιχεία της μπαταρίας; είμαι με 7.1.1 και τα δεδομένα ανοιχτά από τις 2 το μεσημέρι μέχρι και τώρα. 0c3022e24e45060bc5eeb28328ff5414.jpgb7965bcbde8f70cfafe86d6eaab21a41.jpge409ae5ffdf29da6b59461eb93f03b33.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Τα δικα μου χθες. Εγω ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο τη μπαταρία bbdae9722f75b5341ae50b9c3e696e99.jpg1cd5eb1d8244f9cf365c59941a2d0dac.jpg605e72f5206b0aafd04a8f3541550160.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς αντιλαμβανεστε αυτά τα στοιχεία της μπαταρίας; είμαι με 7.1.1 και τα δεδομένα ανοιχτά από τις 2 το μεσημέρι μέχρι και τώρα. 0c3022e24e45060bc5eeb28328ff5414.jpgb7965bcbde8f70cfafe86d6eaab21a41.jpge409ae5ffdf29da6b59461eb93f03b33.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τα στατιστικά σου είναι πάρα πολύ χάλια

Μπορείς να δεις από μόνος στην δεύτερη φωτογραφία έχεις συνεχόμενα awake κομματάκια πράσινα. Από κάτω στα ίδια σημεία η οθόνη είναι κλειστή.

Όλο αυτό σημαίνει ότι ενώ εσύ δεν χρησιμοποιείς την συσκευή (αφού στην μπάρα της οθόνης φαίνεται συνεχόμενα μαύρο) κάτι δεν αφήνει να μπεί σε deep sleep και η συσκευή δουλεύει στο παρασκήνιο και καταναλώνει μπαταρία

 

Εχ ις επίσης πρώτα το android os και play services

Οπότε αρχίζουμε το ψάξιμο για το τι φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές η αυτονομία του 3τ πόσο πάει ??

 

Με wifi on, και κλειστά location, bt, 3G/4G data και 50% φωτεινότητα χειροκίνητη... λέτε αγγίζει τις φημολογούμενες 2 μέρες χωρίς φόρτιση ??

 

ΤΗΑΝΧ

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές η αυτονομία του 3τ πόσο πάει ??

 

Με wifi on, και κλειστά location, bt, 3G/4G data και 50% φωτεινότητα χειροκίνητη... λέτε αγγίζει τις φημολογούμενες 2 μέρες χωρίς φόρτιση ??

 

ΤΗΑΝΧ

 

Ανάλογα την χρήση

Στο χέρι του καθενός είναι

Όσο το έχεις στο χέρι πέφτει ο χρόνος που θα αντέξει. Λογικό

 

Παιδιά υπάρχει μεγάλη κίνηση εδώ στο νήμα της συσκευής και χαιρόμαστε. Λόγο συνεχόμενων μηνυμάτων μένουν ερωτήσεις και προβλήματα αναπάντητα και άλυτα. Να προσπαθούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο και να μην συζητάμε παρόμοια πράγματα κάθε 2-3 σελίδες.

 

Θα πρότεινα αν κάποιος δεν βρει λύση στο πρόβλημα του να μην το αφήσεις να περάσει. Μπορεί πιθανόν να στείλει pm σε κάποια από τα παιδιά εδώ που φαίνεται ότι γνωρίζουν αρκετά και είναι γνώστες της συσκευής και του λειτουργικού χωρίς να σημαίνει ότι τα ξέρουν όλα και αποκλείεται να κάνουν κι αυτοί λάθη

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...