Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά οι εφαρμογές που θα επιλέξεις θα κλείνουν για εξοικονόμηση μπαταρίας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Νομίζω ότι όσες επιλέγεις Δεν θα τις κλείνει

Έτσι κατάλαβα

Ας μας πει κάποιος από τα υπόλοιπα παιδιά που ήδη το χρησιμοποιεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι είναι κλειστό δεν τρέχει από πίσω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε όποια εφαρμογή ενεργοποιω, μπαίνει στην υποκατηγορία Μη βελτιστοποίηση

Οπότε νομίζω ότι αυτές που ενεργοποιήσεις δεν τις πειράζει. Τις υπόλοιπες τις κλείνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα με αυτή τη ρύθμιση μπορεί να δουλέψει η αυτόματη εκκίνηση εφαρμογών;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

2-3 πράγματα αν τα ανοίξουμε όλα νομίζω θα χτυπάει το ένα με το άλλο και θα γίνει χειρότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο forum της oneplus μερικοί λένε ότι auto lunch με aggressive doze βελτιώνουν την διάρκεια της μπαταρίας αλλά όλα αυτά θα φανούν στη πράξη

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Στο forum της oneplus μερικοί λένε ότι auto lunch με aggressive doze βελτιώνουν την διάρκεια της μπαταρίας αλλά όλα αυτά θα φανούν στη πράξη

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όποτε αναμένουμε μέρα με την ημέρα νεότερα από ξένα forum για το πως είναι καλύτερα να στήσουμε τις συσκευές μας

Εγώ πάντως βλέπω διαφορά με τις αλλαγές που έκανα

Θα φορτίσω 100% για να έχω πιο σφαιρική άποψη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω χωρις να το εχω δοκιμασει, οτι το aggresive doze με το αυστηρο "παγωμα" και "ξεπαγωμα" των εφαρμογων, πιθανοτατα θα δημιουργει περισσοτερα προβληματα στην μπαταρια η δεν θα εχει σταθερα αποτελεσματα. Βεβαια μενει να το δοκιμασει καποιος για καμια εβδομαδα τουλαχιστον μεχρι το τηλεφωνο να συνηθισει αυτη την χρηση και μετα να επιστρεψει με αποτελεσματα.

Οπως εγω για παραδειγμα δεν δοκιμασα ποτε να δουλεψω την συσκευη χωρις doze mode, οποτε δεν ξερω αν εχει μεγαλη διαφορα αν την δουλεψω με απενεργοποιημενο το απλο doze.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω χωρις να το εχω δοκιμασει, οτι το aggresive doze με το αυστηρο "παγωμα" και "ξεπαγωμα" των εφαρμογων, πιθανοτατα θα δημιουργει περισσοτερα προβληματα στην μπαταρια η δεν θα εχει σταθερα αποτελεσματα. Βεβαια μενει να το δοκιμασει καποιος για καμια εβδομαδα τουλαχιστον μεχρι το τηλεφωνο να συνηθισει αυτη την χρηση και μετα να επιστρεψει με αποτελεσματα.

Οπως εγω για παραδειγμα δεν δοκιμασα ποτε να δουλεψω την συσκευη χωρις doze mode, οποτε δεν ξερω αν εχει μεγαλη διαφορα αν την δουλεψω με απενεργοποιημενο το απλο doze.

 

Δεν έχω καταλάβει τις διάφορες και το που μπορώ να βρω το καθένα από αυτά

Μπορεί κάποιος να μας τα εξηγήσει;

Doze, aggressive και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει τις διάφορες και το που μπορώ να βρω το καθένα από αυτά

Μπορεί κάποιος να μας τα εξηγήσει;

Doze, aggressive και λοιπά

 

Το απλο doze ειναι η λειτουργια υπνου που θα βρεις στις ρυθμισεις>επιλογες για προγγραματιστες.

Το aggressive doze θα το βρεις στις ρυθμισεις>μπαταρια πατας επανω δεξια στις τρεις τελιτσες και γραφει επιβεβλημενος υπνος η αδρανοποιηση εφαρμογων.

 

Απο οτι εχω καταλαβει το aggressive doze κανει αυστηρη αδρανοποιηση εφαρμογων απο την στιγμη που η συσκευη θα μπει σε stanby mode. Με το που κλεισει δηλαδη η οθονη θα ξεκινησει και η αδρανοποιηση. Πιθανοτατα ομως να εχεις καθυστερημενες ειδοποιησεις απο εφαρμογες η αν κατεβαζεις κατι και αφησεις την συσκευη να κλεισει η οθονη της, θα στο κανει Pause.Εκει δεν ξερω τι γινεται αν εξαιρεσεις οσες απο αυτες θελεις.

 

Το απλο doze δεν κανει τοσο αυστηρη αδρανοποιηση και ουσιαστικα του παιρνει περισσοτερο χρονο για να ξεκινησει να δουλευει απο την στιγμη που θα σβησει η οθονη. Δεν επηρεαζει ομως ουτε ειδοποιησεις ουτε θα σταματησει καποιο download που κανεις εκεινη την στιγμη. Απλα ισως να ριξει λιγο την αποδοση του wifi η των data αν τα εχεις ανοιχτα.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το απλο doze ειναι η λειτουργια υπνου που θα βρεις στις ρυθμισεις>επιλογες για προγγραματιστες.

Το aggressive doze θα το βρεις στις ρυθμισεις>μπαταρια πατας επανω δεξια στις τρεις τελιτσες και γραφει επιβεβλημενος υπνος η αδρανοποιηση εφαρμογων.

 

Απο οτι εχω καταλαβει το aggressive doze κανει αυστηρη αδρανοποιηση εφαρμογων απο την στιγμη που η συσκευη θα μπει σε stanby mode. Με το που κλεισει δηλαδη η οθονη θα ξεκινησει και η αδρανοποιηση. Πιθανοτατα ομως να εχεις καθυστερημενες ειδοποιησεις απο εφαρμογες η αν κατεβαζεις κατι και αφησεις την συσκευη να κλεισει η οθονη της, θα στο κανει Pause.Εκει δεν ξερω τι γινεται αν εξαιρεσεις οσες απο αυτες θελεις.

 

Το απλο doze δεν κανει τοσο αυστηρη αδρανοποιση και ουσιαστικα του παιρνει περισσοτερο χρονο για να ξεκινησει να δουλευει.

Δεν επηρεαζει ομως ουτε ειδοποιησεις ουτε θα σταματησει καποιο download που κανεις εκεινη την στιγμη.

 

Μάλιστα κατάλαβα

Έχω αφήσει 4-5 εφαρμογές που θέλω να μην τις επηρεάζει όπως viber, tune in radio και τέτοια

Θα κάνω δοκιμές αν και με βλέπω να γυρίζω στο iPhone 7 ξανά σαν πρώτη συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

What is Doze?

 

When your device is idle for few hours, it will activate the doze.

 

It will hibernate unimportant background processes.

 

Mobile Data Speed will be reduced.

 

Most background data will be paused.

 

Forces to use very less power for Wi-Fi and Hotspot and Network.

 

It will not affect anything you have kept for downloading.

––-------------------------------------------------------

What is Agressive doze?

 

It is strict implementation of doze.

 

It performs exactly the same thing as doze but in a more strict way.

 

Even if your device is idle for 5-10 minutes Agressive Doze will be activated.

 

All background processes will be hibernated.

 

Al background data comsumption will be paused.

 

If you have kept anything for downloading it will also pause it.

 

However Aggressive Doze restores everything after every 1.5 hours for 5-10 minutes to recieve messages and notification from internet.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Από τη σελίδα της Oneplus για το νέο χρώμα midnight black του 3Τ

 

Note: we're confident that we've innovated a superior coating process for the OnePlus 3T Midnight Black. However, micro-abrasions may result from regular use without a protective case.

 

Χμμμ...

Link to comment
Share on other sites

What is Doze?

 

When your device is idle for few hours, it will activate the doze.

 

It will hibernate unimportant background processes.

 

Mobile Data Speed will be reduced.

 

Most background data will be paused.

 

Forces to use very less power for Wi-Fi and Hotspot and Network.

 

It will not affect anything you have kept for downloading.

––-------------------------------------------------------

What is Agressive doze?

 

It is strict implementation of doze.

 

It performs exactly the same thing as doze but in a more strict way.

 

Even if your device is idle for 5-10 minutes Agressive Doze will be activated.

 

All background processes will be hibernated.

 

Al background data comsumption will be paused.

 

If you have kept anything for downloading it will also pause it.

 

However Aggressive Doze restores everything after every 1.5 hours for 5-10 minutes to recieve messages and notification from internet.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ευχαριστούμε πολύ

Αρκετά κατατοπιστικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άρα τι μας συμφέρει? Και τα 2 ενεργοποιημένα η μόνο το ένα από τα δύο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα τι μας συμφέρει? Και τα 2 ενεργοποιημένα η μόνο το ένα από τα δύο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προς το παρών έχω και τα δυο ανοιχτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών έχω και τα δυο ανοιχτά

 

Εγω αυτο που εχω καταλαβει εν ολιγοις, ειναι πως αν χρησιμοποιεις συχνα την συσκευη συμφερει να εχεις μονο το doze ενεργοποιημενο για να μην χανεις ειδοποιησεις αν υπαρχει τετοια περιπτωση. Αν την χρησιμοποιεις λιγοτερο για καλυτερους χρονους σε stanby η επιβεβλημενη αδρανοποιση (aggressive doze) ειναι μια αλλη επιλογη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που εχω καταλαβει εν ολιγοις, ειναι πως αν χρησιμοποιεις συχνα την συσκευη συμφερει να εχεις μονο το doze ενεργοποιημενο για να μην χανεις ειδοποιησεις αν υπαρχει τετοια περιπτωση. Αν την χρησιμοποιεις λιγοτερο για καλυτερους χρονους σε stanby η επιβεβλημενη αδρανοποιση (aggressive doze) ειναι μια αλλη επιλογη.

 

Ειδοποιήσεις από πόσες εφαρμογές παίρνεις;

Αυτές τις 2-3 εφαρμογές τις αφήνεις έτσι να μην τις κλείνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις από πόσες εφαρμογές παίρνεις;

Αυτές τις 2-3 εφαρμογές τις αφήνεις έτσι να μην τις κλείνει

 

Συμφωνω οτι δεν ειναι πολλες αλλα καποιος αλλος μπορει να εχει και 5 διαφορετικους messengers (bbm, skype, viber, whatsapp κλπ) εκτος της εφαρμογης μηνυματων και του gmail που θες να σε ειδοποιουν συχνα. Φυσικα εγω δεν ενηκω σε αυτη την κατηγορια αλλα λεμε τωρα.

Αυτο που δεν καταλαβαινω στην επιβεβλημενη αδρανοποιηση ειναι οτι ολες οι εφαρμογες εχουν κλειστο το διακοπτακι. Σε οσες το ανοιξεις εξαιρουνται απο την αδρανοποιηση η μπαινουν σε αυτην?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Όπως έχω γράψει είμαι Νεος εδώ και δεν έχω πείρα... Αφού ο Η/Υ δε μπορούσε να δει τα αρχεία του 1+3Τ και έφαγα 3 ώρες για να βρω το πρόβλημα καθώς το update των windows δεν έδωσε λύση, Τα κατάφερα! Root και νέα ROM. Πιο σταθερό μου φάνηκε... Θα ήταν πλέον χρήσιμο, αν κάποιος απο εσάς που γνωρίζετε καλα το κινητό, να αναρτήσει μια λίστα ΟΛΩΝ των ρυθμίσεων που θα επρεπε κάποιος να κάνει για να δει διαφορά! Ξέρω, εξαρτάται απο τη χρήση του καθενος αλλα τουλάχιστον θα είναι όλα κάπου συγκεντρωμένα και θα βοηθήσουν..

Σας ευχαριστώ όλους σας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις δεν βρισκω τις επιλογες για προγγραματιστες.

 

 

 

Το ξεκλείδωσες; Έγινες προγραμματιστής;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις δεν βρισκω τις επιλογες για προγγραματιστες.

 

Πας ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο και εκει μεσα πατας αρκετες φορες γρηγορα το αριθμος εκδοσης.

Μετα στις ρυθμισεις θα σου εμφανισει την επιλογη "επιλογες για προγραμματιστες".

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...