Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμισεις/οθονη και εκεί λέει για αυτό

Δεν έχει σημάδια αν βλέπεις κάποια εφαρμογή να είναι υψηλά. Μπορεί να γράφεται μέσα στην κατανάλωση του συστήματος. Είναι περίπλοκα τα πράγματα λίγο θέλει ψάξιμο

Επίσης μπορεί κάποια εφαρμογή που αναβαθμισατε πρόσφατα να έχει πρόβλημα και γι αυτό τελευταία πολύς κόσμος δεν έχει καλά νούμερα σε αυτονομία

Οκ σ ευχαριστώ, θα το κοιτάξω αργότερα

Ποια παραμετροποίηση ρε Τάσο. Αυτό που βλέπω από όλους εδώ μέσα είναι:

 

Κλείσε αυτό

Απενεργοποίησε το άλλο.

Χειροκίνητα backup

.....

 

Επειδή έχω και μήλο, δεν είπαμε να είναι όλα αυτόματα αλλά όχι και έτσι ρε παιδιά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουμε μάλλον πρόβλημα φιλαράκι

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να πω φίλε, δεν ξέρω, καλώς ήρθες στο Club :cool:

 

ONEPLUS 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ψυχραιμία. Η συσκευή αποδεδειγμένα έχει πολύ καλή αυτονομία.

Είναι και πολύ λογικό κιόλας. 3400 μπαταρία με αυτήν την οθόνη.

Εγώ είχα παρατηρήσει όταν ενεργοποίησα το doze και ταυτόχρονα και το deep doze ότι 'χτυπούσε' το ένα με το άλλο και έβγαζα 2-3 ώρες οθόνη

Έχει αρκετές ρυθμίσεις και αν κάποιος έχει μπει και έχει πειράξει πολλά τότε δεν βγαίνει άκρη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Ψάχνουμε να κλείσουμε πάντα ο καθένας πράγματα που δεν χρησιμοποιούμε.

Δεν αλλάζει η χρηστικοτητα της συσκευής αν κλείσουμε πχ το NFC που δεν χρησιμοποιούμε.

Το Wi-Fi πχ εγώ το έχω 24 ώρες ανοιχτό. Είτε έχω σήμα είτε είμαι έξω.

Και να μου πει κάποιος κλειστό καίει μπαταρία δεν πρόκειται να το κλείσω.

Τον συγχρονισμό όμως των αντιγράφων ασφαλείας δεν τον χρειάζομαι. Γιατί να μην τον κλείσω; Δεν με κάνει πιο smart ούτε πιο Nokia 3310. Μου είναι άχρηστος

Δε νομίζω από τα αντίγραφα ασφαλείας να βγάζω μόνο 2,5 ώρες SOT! ,NFC μαζί σου και γενικά όταν δε χρειάζεσαι κάποιον αισθητήρα ας τον έχεις κλειστό. Έχω ενεργοποιήσει doze! Τέλος πάντων, δεν έχω να πω κάτι. Πάντως σε σχέση με Ζ2 βλέπω τρελή διαφορά στο λειτουργικό. Γενικά τη Sony την έχω ψηλά σε αυτό το θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως και με το s7 edge που προέρχομαι εγώ, αισθητή η διαφορά στην μπαταρία μεταξύ των δύο υπέρ της Sam, μάλλον έχει καλύτερο σύστημα διαχείρισης η Samsung

 

ONEPLUS 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να ανταλλαξουμε οι τεσσερις μας τις συσκευες μας για ενα διαστημα ενος μηνα και να δουμε με την χρηση που κανουμε ο καθενας ποια θα ειναι τα αποτελεσματα:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και με το s7 edge που προέρχομαι εγώ, αισθητή η διαφορά στην μπαταρία μεταξύ των δύο υπέρ της Sam, μάλλον έχει καλύτερο σύστημα διαχείρισης η Samsung

 

ONEPLUS 3T

Μετά το S6 η Sam έκανε πολύ καλή δουλειά με το λογισμικό της! Όπως είπα όντως το κινητό μας είναι beast! Βέβαια το Nougat είναι φρέσκο.. Ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο.. Σας αφήνω για survivor! Lol

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω λεω να ανταλλαξουμε οι τεσσερις μας τις συσκευες μας για ενα διαστημα ενος μηνα και να δουμε με την χρηση που κανουμε ο καθενας ποια θα ειναι τα αποτελεσματα:p

Interesting.... Hahahaha

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να ανταλλαξουμε οι τεσσερις μας τις συσκευες μας για ενα διαστημα ενος μηνα και να δουμε με την χρηση που κανουμε ο καθενας ποια θα ειναι τα αποτελεσματα:p

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα έχω τα ίδια αποτελέσματα :p

 

ONEPLUS 3T

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε εσυ έχεις άλλο λειτουργικό! Τι συγκρίνουμε τωρα;;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Όχι με μαμά ρομ 4.1.3 είμαι..

 

 

Αν λες για το ρολογακι στο κέντρο είναι mod που το φλασαρεις,οσο για το εικονίδιο της μπαταρίας 3minit battery!

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Όχι με μαμά ρομ 4.1.3 είμαι..

 

 

Αν λες για το ρολογακι στο κέντρο είναι mod που το φλασαρεις,οσο για το εικονίδιο της μπαταρίας 3minit battery!

 

 

 

Γράψε λάθος τότε. Κάποια στιγμή βγάλε στιγμιότυπο απο την μπαταρία του μενού των ρυθμίσεων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Γράψε λάθος τότε. Κάποια στιγμή βγάλε στιγμιότυπο απο την μπαταρία του μενού των ρυθμίσεων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Χμμ έβαλα spark kernel τωρα και γενικά το ρύθμισα για performance, οπότε με αλλο kernel δεν έχει νόημα..

Προχτές ήταν μαμά,αλλα δεν κράτησα printscreen.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πρώην κάτοχος op3, το έδωσα με σκοπό να πάρω το 5 και έμεινα για ένα μήνα με ένα S7 edge που είχα ήδη. Δεν την πάλεψα και πήρα ένα 3Τ να έρθω στα ίσια μου!

 

Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πρώην κάτοχος op3, το έδωσα με σκοπό να πάρω το 5 και έμεινα για ένα μήνα με ένα S7 edge που είχα ήδη. Δεν την πάλεψα και πήρα ένα 3Τ να έρθω στα ίσια μου!

 

Καλώς σας βρήκα!

 

Μια απο τα ιδια ειμαι κ γω,ειμαι με το s7 και σκεφτομαι να γυρισω στο op3t.αλλα μακαρι να ξεραμε ποτε βγαινει το 5αρι???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πηρε ο αδερφός μου χτες το 3τ το άνοιξε, του έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση και κόλλησε στο 100% και δεν δίνει κατι για να την περασει.

Γράφει απλα παύση και τίποτα αλλο.

Το έκανε φόρματ σήμερα και παλι το ίδιο γίνεται.

Έχουμε καμμια λύση;

 

Edit

Μπηκαμε στο φάκελο της ρομ την διέγραψαμε και βαλαμε να κατεβει ξανά τώρα κολλησε παλι στο 91%

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πηρε ο αδερφός μου χτες το 3τ το άνοιξε, του έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση και κόλλησε στο 100% και δεν δίνει κατι για να την περασει.

Γράφει απλα παύση και τίποτα αλλο.

Το έκανε φόρματ σήμερα και παλι το ίδιο γίνεται.

Έχουμε καμμια λύση;

 

Edit

Μπηκαμε στο φάκελο της ρομ την διέγραψαμε και βαλαμε να κατεβει ξανά τώρα κολλησε παλι στο 91%

 

 

 

Κατέβασε την στον υπολογιστή και πέρασε την χειροκίνητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο οτι κατάλαβα Λειτουργεί κανονικά το κινητό. Γίνε προγραμματιστής και ενεργοποίησε το USB debug. Έχεις windows 10? Αν ναι τότε μάλλον δε θα σου αναγνωρίσει το κινητό . Πρέπει να τη setαρεις χειροκίνητα σαν νέα συσκευη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την στον υπολογιστή και πέρασε την χειροκίνητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο οτι κατάλαβα Λειτουργεί κανονικά το κινητό. Γίνε προγραμματιστής και ενεργοποίησε το USB debug. Έχεις windows 10? Αν ναι τότε μάλλον δε θα σου αναγνωρίσει το κινητό . Πρέπει να τη setαρεις χειροκίνητα σαν νέα συσκευη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Οκ φίλε τελικά διεγραψα 5 6 φορές το φάκελο που κολλαγε και εν τέλει στην 7 προσπάθεια την περασε.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είναι λάθος φίλε ..2 ώρες με τίποτα ...μίνιμουμ 3μισή ...ψάξε Ποια εφαρμογή σου κάνει ζημιά ... Κάνε και ένα clear cache κάθε 2 3 μέρες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είναι λάθος φίλε ..2 ώρες με τίποτα ...μίνιμουμ 3μισή ...ψάξε Ποια εφαρμογή σου κάνει ζημιά ... Κάνε και ένα clear cache κάθε 2 3 μέρες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το clear cache πως γίνεται φίλε μου;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, εχω το εξης προβλημα οταν ανοιγω μια εφαρμογη για πρώτη φορά και βγαινει το μηνυμα -η εφαρμογη ζηταει να εχει προσβαση στις επαφες κλπ- τα γραμματα ειναι αλλα περιεργα κατι σαν κινεζικα τι πρεπει να αλλαξω? ευχαριστω

 

καμία ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Το clear cache πως γίνεται φίλε μου;

Ρυθμίσεις μνήμη αποθηκευτικού χώρου αποθηκευτικός χώρος δεδομένα κρυφής μνήμης ...εκκαθάριση δεδομένων κρυφής μνήμης

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση κλήσεων έχει αφαιρεθεί στα ευρωπαικά τηλέφωνα? Πριν απο καιρό είχα το απλό oneplus 3 και είχε κανονικά από το μενού.
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε beta 7 το Android OS κρατάει συνέχεια ανοιχτό το GPS, το έχει κάποιος άλλο αυτό;
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε beta 7 το Android OS κρατάει συνέχεια ανοιχτό το GPS, το έχει κάποιος άλλο αυτό;

Όχι βέβαια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση κλήσεων έχει αφαιρεθεί στα ευρωπαικά τηλέφωνα? Πριν απο καιρό είχα το απλό oneplus 3 και είχε κανονικά από το μενού.

 

Δε γνωρίζει κανείς? Μόνο σε μένα συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...