Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα,χτες πηρα ενα μεταχειρο σε πολυ καλη κατασταση για την κορη μου αλλα παρατηρω το εξης κουλο!Ενω λειτουργει ολα οκ ,γρηγορο κλπ οταν κανεις restart ή ενεργοποιεις περναει κανα 10λεπτο για να ανοιξει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

any ideas?(δεν παιζει κ η ενταση απο τα πλευρικα κουμπια -απο μενου ανεβοκατεβαζει τα παντα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το είχα δει..Εχει ακομα καποια bugs, αλλα ειναι μια αρχη. Απ' ότι φαινεται, μονο οι Ρωσοι ασχολουνται με το κινητο μας. (ευτυχως που ειναι κι αυτοι :) )

Ελεγα να δοκιμασω καποια αλλη ρομ εκτος της miui κι η aicp λενε δεν εχει bugs αλλα δεν καταλαβα αν η ηχογραφηση λειτουργει σωστα και αν η μπαταρια κραταει

Link to comment
Share on other sites

και γω εχω καταμπερδευτει.τωρα βλεπω μας εχει εδω στη λιστα..δε ξερω τι να κανω! https://www.xda-developers.com/android-p-beta-port-snapdragon-project-treble-devices/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα απο 1μιση χρονο επιτέλους βρήκα σε ενα ρωσικο φορουμ διορθωσηρ του χαλια ηχου εγγραφης βιντεο!!μπειτε μέσα,εγω το δημιούργησα το thread.φλασαρετε οποιο απο τα 2 θελετε εγω φλασαρα αυτο με τα 112 db και ο ηχος ειναι κρύσταλλο!!!!

δε ξερω αν πιανει και σε miui 9,φλασαρετε με δικη σας ευθυνη!σε μενα στην xtrv 8.5.1.0 δουλευει μπομπα!

Finally found a way to fix crackling video recording sound! - Redmi 4/Prime - Xiaomi MIUI Official Forum

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι.και φλασαρισμα μεσω twrp..επιτέλους δε λες τίποτα..και ηχογραφήσεις ολα κρύσταλλο πλέον..

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν να δουλεύουν τα touch buttons. 'Εβαλα ένα app με on screen buttons προσωρινά, αλλά δέν γίνεται και τέλεια δουλειά, είναι hardware το πρόβλημα. Φτιάχνεται αυτό ή πάει για πέταμα το κινητάκι?

edit: Δοκίμασα την AICP 8.1 καλή φαίνεται ώς τώρα, έχει και on screen buttons στις ρυθμίσεις.

 

Screenshot_20180729-044134.png

Edited by crueljay
Link to comment
Share on other sites

τυχερός!για κανε μας κανένα review να δούμε τι παίζει!SOT,gcam κλπ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς γύρισα στο backup που είχα και δέν μπορώ να τα τεστάρω αυτά.

Απο το λίγο που την δούλεψα, λειτουργούσαν όλα κανονικά και είδα ότι ήταν πολύ παραμετροποιήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να παει κανεις απο miui σε aicp; κάτι που πρεπει να προσεξει κανεις κατα την εγκατασταση;

κατι που να λειπει σε σχεση με το miui;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρετε μαγαζί στην Αθήνα που να κάνει αλλαγή digitizer; το πήγα σε φίλο τεχνικό και μου είπε ότι θέλει ειδικό μηχάνημα να θερμάνει την κόλλα και να το βγάλει από την οθόνη, δεν είναι τόσο απλό όσο άλλες συσκευές. Κάποια εισήγηση;

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα στην ομάδα. Συνάδελφός μου έχει το redmi 4 prime. Όταν έσκασε το παραμύθι για το κλείδωμα κινέζικων συσκευών εφόσον έχουν global ROM, έκανα το γνωστό verify και είδα πως είναι κινέζικη συσκευή με global ROM.

Ερώτηση ... Εχθές εμφάνισε την αναβάθμιση σε 10. Την κάνει ή όχι?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Την κάνει άφοβα αφού α). δεν πάει προς τα πίσω β). γιατί όπως είπες είχε και η αναβάθμιση είναι global οπότε άφοβα. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Στρογγυλά εικονίδια χωρίς περίγραμμα. Δεν ξέρω με τη μπαταρία τι παίζει. Θα το δω και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα αντί να λέει το όνομα της επαφής βγάζει μόνο τηλέφωνο. Μπορεί να τα δείξει για λίγο αλλά μετά τα ξαναχάνει. Δεν έχω βρει άκρη ακόμα :(
Link to comment
Share on other sites

Παντως όποιος θελει να δοκιμασει κατι αλλο, η miracledroid ειναι αριστη παιδια. Σταθεροτατη, με συνεχεις ενημερωσεις, 0 bugs, καλη μπαταρια, υποστηριξη gcam, security update Δεκεμβριου '18 και android 8.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει να βοηθήσει,να πάρει μέρος και να μάθει πως να περάσει custom Oreo και Pie rom για το Markw,δημιουργήθηκε κανάλι στο Telegram για πιο άμεση επικοινωνία με το όνομα Xiaomi Hellas.Σας περιμένουμε εκεί!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ καλή και σταθερότατη η 10αρα παιδιά... Κανένα πρόβλημα από όταν την έβαλα... Επίσης μου δίνει την εντύπωση ότι η μπαταρία πάει ακόμα καλύτερα... Πολύ θετικό και ότι η Xiaomi υποστηρίζει ακόμα το κινητό, παρά το γεγονός ότι μείναμε πάλι σε Android 6... Προσωπικά ίσως βάλω δοκιμαστικά καμία custom Oreo έτσι για την αλλαγή...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό απο τη μία ναι εντάξει..Αλλά απο την άλλη το ψέμα που σας λέει ότι δεν υποστηρίζει Android>6 λόγω hardware incompatibilities ενώ έχουν βγει άψογες Oreo και Pie roms;Αν βάλετε μια Custom απλά τελείωσε το θέμα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει να βοηθήσει,να πάρει μέρος και να μάθει πως να περάσει custom Oreo και Pie rom για το Markw,δημιουργήθηκε κανάλι στο Telegram για πιο άμεση επικοινωνία με το όνομα Xiaomi Hellas.Σας περιμένουμε εκεί!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://t.me/joinchat/FshD2A_zykf1NimJuj3sww
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα. Εδώ κ μια βδομάδα ή γυναίκα μου μόλις συνδεθεί στο κινητό της της σκάνε μύτη ειδοποιήσεις από το Chrome με διάφορες γκομενιτσες(:blink::blink:) δεν έχει μπει πουθενά κ η μόνες εφαρμογές που έχει είναι φβ Viber κ μια εφαρμογή για pdf πως μπορούμε να το "καθαρίσουμε";;; παίζει αυτός ο ιός να της τρώει κ την μπαταρία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...