Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sony μάλλον όχι. Τώρα ποιο Huawei ακριβώς εννοείς δεν κατάλαβα αλλά οκ.

Κριτήρια επιλογής ποια είναι;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή βλέπω ότι τον νοιάζει περισσότερο η ταχυτητα, τον kirin 659 δεν τον λες καλύτερο από snapdragon 625. Ίσα ίσα νομίζω ότι υστερεί στη gpu (που οκ δεν τον νοιάζει το gaming).

 

Για να πεις οτι οντως αναβαθμίστηκες στη ταχύτητα δες καλύτερα κανα le pro 3. Το μόνο αρνητικό είναι ότι ίσως χρειαστεί να περάσεις καποια rom και βλέπω ότι δεν το πολυέχεις. Αν μπορείς να ανεβείς κανα 50αρη δες και το mi note 3 που με μια official global θα εισαι κομπλε (μιλάω πάντα για αγορά από banggood)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση (είμαστε και γείτονες).

Δεν έχω την καλύτερη άποψη για τα HTC από προηγούμενη εμπειρία.

Μηπώς αντί αυτού να κινηθώ σε κάτι άλλο από την κινεζίκη αγορά, Xiaomi ή Huwaeι;

Link to comment
Share on other sites

Ας ανέβουμε και στα 250-300€

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγορά μπορω και από eBay μιας.και είμαι Γερμανία τώρα

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Σχετικα με την 800αρα ας την βγαλουμε στην ακρη εφοσον ειναι θεμα για επαρχία και εγω ειμαι κυριως σε πόλη δικο μου λαθος (το εκανα και αργα το θεμα οποτε καταλαβαινετε :lol: ) βεβαια ειμαι σε Wind με την οποια ενω παλιοτερα ειχα παντα 4G εδω και ενα χρονο εχει αρχισει να χανει το σημα της σε σημεια που ειχε κανονικα 4G δεν ξερω γιατι και σιγουρα δεν ηταν η σιμ γιατι οταν πρωτοεμφανιστηκε την ειχα αλλαξει με καινουρια για να ειμαι σιγουρος! Τωρα τι να πω και χωρις 800αρα μεσα στην Αθηνα θεωρω το 4G θα το εχει δεν ξερω!

 

Το μεγεθος δεν με φοβιζει τοσο γιατι και οταν πηγα στο νοτε 4 της σαμσουνγκ στην αρχη μου φαινοταν μεγαλο και τωρα μου φαινεται μικρο!

Την καμερα την εβαλα σε δευτερη μοίρα γιατι δεν τραβαω τοσο συχνα φωτογραφιες η βιντεο αλλα και να τραβηξω σπανια θα ειναι καπου με χαμηλο φωτισμο και λεει οτι σε καλο φωτισμο ειναι σχετικα κομπλε!

Η αυτονομια και η οθονη ειναι αυτα που με ενδιαφερουν. Απο αυτονομια με τα 5300 ειναι τερας πιστευω... η οθονη δεν ξερω αφου ερχομαι απο 5.7" Quad HD Super Amoled 2560 x 1440 και οντως ειναι απιστευτη για μενα!

Το J7 το κοιταζα κυριως γιατι ειναι ιδια εταιρια και super amoled οτι η μνημη του ειναι μικροτερη το ξερω (αλλα για αυτο υπαρχουν και οι sd καρτες στην αναγκη)!

Σχετικα με το λογισμικο με μπερδεύει λίγο το MiUi που εχει ενημερωσεις ξεχωριστα απο τις αντροιντ ενημερωσεις αυτο δεν πολυ καταλαβαινω αλλα θα πειτε αυτο ειναι αλλο θεμα :rolleyes::lol:

Σορρυ για την ανακατωσουρα και την ζαλουρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το iPhone 6s 64GB στο amazon.uk στα 280Ε refurbished. Θελω να μου πει καποιος αν αξιζει να το εμπιστευτω η θα κλαιω τα λεφτα μου μετα. Το κινητο ειναι με 1 χρονο εγγυηση και ειναι ευκαιρια αν σκεφτει κανεις οτι εχει 600Ε το 64αρι στην ελλαδα.

Εαν καποιος εχει αγορασει refurbished κινητο στο παρελθον θα το εκτιμουσα αν με βοηθουσε η αν καποιος γνωρισει κατι για τα refurbished να με ενημερωσει και να μου πει αν μπορω να το εμπιστευτω.

:this:
Link to comment
Share on other sites

Συνηθεια ειναι το λεντακι ειδοποιησης...

Προσωπικα προτιμησα παλι motorola και δεν το εχω μετανιωσει!!

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,σας διαβαζω καιρο πινοντας τον καφε μου το πρωι και απολαμβανω τα αρθρα σας και ηρθε ο καιρος να ζητησω και γω την αποψη σας.Εχω βρει το κινητο που μου εκανε κλικ και το περιμενω πως και πως να αρχισει να ερχεται ελλαδα μαζικα αλλα οπως φαινεται αργει να συμβει οποτε κινηθηκα προς το εξωτερικο.

 

Το κινητο ειναι το Honor v10 (view 10),οπως αναφερεται και στον τιτλο,το οποιο και βρηκα στο Ebay uk απο πωλητη της εν λόγω χωρας.Εχω παραγγειλει διάφορα απο τις χωρες του ανατελλοντος ηλιου αλλα ποτε απο αγγλια :this:

 

Το κινητο ερχετε sim free / UK (εννοεις σε specs αγγλιας,τον φορτιστη πχ δεν εχω καταλαβει),δηλωνει unlocked καπου στα σχολια σε μια σκονισμενη γωνια και ειναι το φουλ εξτρα.

 

Τα ερωτηματα μου,θα τρεχει κανονικα με τις δικες μας simουλες? Υπαρχει κατι να προσεξω οσον αφορα το ebay uk,τελωνειο κτλ? Τι εχετε να πειτε για το κινητο σαν specs,και γιατι ακομα δεν υπαρχουν νηματα για την εν λογο συσκευη σχεδον πουθενα περα απο τα unboxings?

 

Ευχαριστω πολυ, cheers ! :)

Edited by PanagiotisH
Link to comment
Share on other sites

Aπό ebay UK και εκτός και δε χάνω κάτι, δε νομίζω ότι θα έχεις θέμα με τελωνείο... Αφού μιλάμε για εντός Ευρώπης...

Για το αν θα παίζει με τις δικές μας sims, ρίξε μια ματιά στις μπάντες που υποστηρίζει... Αν οι δικές μας υποστηρίζονται κανονικά και αναφέρει και ότι είναι unlocked, νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα...

Από εκεί και πέρα δεν έχω άποψη για το κινητό, αλλά από specs φαίνεται TURBO και είναι και Huawei με ότι αυτό συνεπάγεται σε ποιότητα, αξιοπιστία...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος oneplus3t . Δεν είμαι η πρώτη μου προτεραιότητα η φωτός. Παιχνίδια δεν, μόνο σερφαρισμα στην ουσία. Το oneplus θα το πάρω από το επίσημο με 499€ αλλά το xiaomi από banggood. 400€ Από εγγύηση τι γίνεται τα xiaomi από Κίνα. Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Για το συνολικό πακέτο και δεδομένου ότι είσαι κάτοχος One Plus, θα έλεγα OP5T... Tα Χiaomi από Κίνα, συνήθως ένα χρόνο εγγύηση μαγαζιού... Δηλαδή αν γίνει κάτι, αναλαμβάνεις να το στείλεις εσύ πίσω, να συνεννοηθείς κλπ... Βάλε και τη μεγάλη αναμονή μέσα... Γενικά απ' όσο γνωρίζω δεν είναι και ότι καλύτερο να σου τύχει κάτι σε συσκευή αγορασμένη από Κίνα...

Επίσης με δεδομένο ότι το OP3T αντέχει ακόμα αξιοπρεπέστατα, μήπως να το σκεφτείς να παραμείνεις σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε νοιάζει η οθόνη και ο ήχος περισσότερο από τη κάμερα θα έλεγα καλύτερα το mi note 2 από banggood
Link to comment
Share on other sites

Αντέχει δεν λέω, αλλά σε 8 μήνες τελειώνει η εγγύηση και επιπλέον τώρα μπορώ να το δώσω 350 . Με αυτή την λογικη
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αντέχει δεν λέω, αλλά σε 8 μήνες τελειώνει η εγγύηση και επιπλέον τώρα μπορώ να το δώσω 350 . Με αυτή την λογικη

 

Mε αυτή τη λογική, βάλε άλλα 150 και πάρε το OP5T λέω εγώ... Προσωπική άποψη πάντα... :)

Link to comment
Share on other sites

Αντέχει δεν λέω, αλλά σε 8 μήνες τελειώνει η εγγύηση και επιπλέον τώρα μπορώ να το δώσω 350 . Με αυτή την λογικη

 

Σε 8 μηνες θα βρισκεις το mi mix 2 ακόμα φτηνότερα ενώ θα υπάρχουν και άλλες επιλογές. Οπότε η μια ή άλλη θα σου έρθει. ;)

 

Εγώ θα σου λεγα να το κρατήσεις 3-4 μηνες ακόμα και αλλάζεις τότε συσκευή.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,σας διαβαζω καιρο πινοντας τον καφε μου το πρωι και απολαμβανω τα αρθρα σας και ηρθε ο καιρος να ζητησω και γω την αποψη σας.Εχω βρει το κινητο που μου εκανε κλικ και το περιμενω πως και πως να αρχισει να ερχεται ελλαδα μαζικα αλλα οπως φαινεται αργει να συμβει οποτε κινηθηκα προς το εξωτερικο.

 

Το κινητο ειναι το Honor v10 (view 10),οπως αναφερεται και στον τιτλο,το οποιο και βρηκα στο Ebay uk απο πωλητη της εν λόγω χωρας.Εχω παραγγειλει διάφορα απο τις χωρες του ανατελλοντος ηλιου αλλα ποτε απο αγγλια :this:

 

Το κινητο ερχετε sim free / UK (εννοεις σε specs αγγλιας,τον φορτιστη πχ δεν εχω καταλαβει),δηλωνει unlocked καπου στα σχολια σε μια σκονισμενη γωνια και ειναι το φουλ εξτρα.

 

Τα ερωτηματα μου,θα τρεχει κανονικα με τις δικες μας simουλες? Υπαρχει κατι να προσεξω οσον αφορα το ebay uk,τελωνειο κτλ? Τι εχετε να πειτε για το κινητο σαν specs,και γιατι ακομα δεν υπαρχουν νηματα για την εν λογο συσκευη σχεδον πουθενα περα απο τα unboxings?

 

Ευχαριστω πολυ, cheers ! :)

 

Γνώμη μου είναι ποτέ αγορά τόσο ακριβής συσκευής απο το eBay. Για να έχεις κάποια ασφάλεια στη συναλλαγή, εγγύηση κλπ καλύτερα να επιλέξεις το Amazon για την αγορά του. Νομίζω παίζει κάπου στα €460 + delivery.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...