Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεδομένου της σειράς προτεραίοτητας που έβαλες και των απαιτήσεών σου, δες το honor 8 στα 271 ευρώ. https://www.skroutz.gr/s/9956199/Huawei-Honor-8-32GB.html

 

Εκτός αν προτιμάς μεγαλύτερες οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας για επιλογή κινητού

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. Εώς 270€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. 5,5-5,9

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Ελλάδα και Κίνα με ασφάλεια τελωνείου

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) μένω Θεσσαλονίκη οπότε όχι απαραίτητα

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Καλά και τα 3 fm και nfc ποιο πολύ

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; όχι πάλι root

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Καλή οθόνη σίγουρα και δυνατό ήχο

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.1,3,4,2

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. Lenovo K3 note

 

Κάποια κινητά που βλέπω είναι xiaomi mi note 3, nubia Z17 lite, Huawei mate 10 lite από έξω που είναι και πολύ πιο φθηνά

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/nubia-z17-lite,xiaomi-mi-note-3

Edited by markstam
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά!!βρισκομαι ακόμα σε αναζήτηση για κινητό..έως 150-160€ τι προτείνεται έως 5 ιντσες οθόνη??αν επιλέξω σε huawei η xiaomi θα πρέπει να ασχολούμαι συνεχώς με αναβαθμίσεις η δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο;;

Έχω κοιτάξει κάποια και περιμένω και απόψεις σας..

Huawei P8 Lite/Y6/P9 Lite Mini

Xiaomi Redmi 4/4A/4X/5A

Samsung Galaxy J3 του 2017

 

Τι προτείνεται;; ευχαριστω εκ των προτέρων και περιμένω απαντήσεις σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά!!βρισκομαι ακόμα σε αναζήτηση για κινητό..έως 150-160€ τι προτείνεται έως 5 ιντσες οθόνη??αν επιλέξω σε huawei η xiaomi θα πρέπει να ασχολούμαι συνεχώς με αναβαθμίσεις η δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο;;

Έχω κοιτάξει κάποια και περιμένω και απόψεις σας..

Huawei P8 Lite/Y6/P9 Lite Mini

Xiaomi Redmi 4/4A/4X/5A

Samsung Galaxy J3 του 2017

 

Τι προτείνεται;; ευχαριστω εκ των προτέρων και περιμένω απαντήσεις σας!!!

 

Redmi 4X (3/32) από εμένα... Άψογο και πανέμορφο... Και οχι, δε θα χρειαστεί να ασχολείσαι συνεχώς με αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα συγκεκριμένα δεν έχω άποψη... Πάει και τι απαιτήσεις έχεις... Δε νομίζω πάντως, αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις, να μη σε καλύψει... Συνολικά πιστεύω είναι πολύ αξιόλογη συσκευή και σε λογική τιμή, ενώ εμφανισιακά προσωπικά πάντα μου αρέσει πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα το πήρατε; Από ποιο κατάστημα και με τι αποστολή;; Πληρώσατε τελωνείο;; Το μόνο που με προβληματίζει με το note 3 είναι που μου φάνηκε πολύ γυαλιστερό...
Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα το πήρατε; Από ποιο κατάστημα και με τι αποστολή;; Πληρώσατε τελωνείο;; Το μόνο που με προβληματίζει με το note 3 είναι που μου φάνηκε πολύ γυαλιστερό...

 

Aπο Βanggood με Priority direct mail δε περναει τελωνειο. Εγω Δευτερα παραλαμβανω. Απο σχεδιασμο μου αρεσει αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!Λοιπον,αγορασα πριν απο 2 βδομαδες απο αυτο το site ενα le max2 ηρθε σημερα το κουτακι και οταν το ανοιξα προς τεραστια μου εκπληξη δεν ειχε μεσα κινητο αλλα ενα mobile telesope...

 

Τι να κανω?Πως να κινηθω??Πληρωσα και 44 ευρω τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνια με το καταστημα για αμεση επιστροφη χρηματων ολου του ποσου.... Με PayPal το πηρες η χρεωστικη/πιστωτικη ;
Link to comment
Share on other sites

paypal.τι κανω??ποια βηματα ακολουθω?

 

Επικοινωνησε με το site πρωτα ειτε μεσω Email ειτε μεσω Live Συνομιλιας πες τους τι ακριβως εγινε στειλτους και φωτογραφιες

και αν σου κανουνε το κινεζο ανοιξε case στο PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο καθυστερημένα απαντώ ότι ναι αξίζει με 1000! Αρκεί να μην έχεις τρελές απαιτήσεις σε gaming.

Αν ψαχτείς στις αγγελίες το δίνουν γύρω στα 150 πακέτο με VR και όλα τα καλούδια. Όταν το πιάσεις στα χέρια σου θα απορήσεις γιατί περνάει απαρατήρητο και δεν ασχολείται κανείς με αυτό στα forum. Θα σου πω εγώ...γιατί απλά δεν έχει το λογότυπο της Apple ή της Samsung επάνω (τυχαία παραδείγματα μεγάλων brand) και το marketing που θα άξιζε στην εταιρία!

Το 5 είναι πιο πολύ υποβάθμιση. Μόνο και μόνο τα στέρεο ηχεια και ακουστικα JBL είναι ένας λόγος για να πάρεις ακόμα και σήμερα το 4ρι. Πραγματικά τέτοια ποιότητα ήχου και κατασκευής δεν έχουν ούτε ναυαρχίδες! Μια δοκιμή θα πείσει και τον πιο δύσπιστο...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, μία βοήθεια για επιλογή συσκευής :)

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. ->έως 200-230

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. -> 5.2'' (ή 5.5'' με μαζεμένες διαστάσεις)

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; --> Θα προτιμούσα Ελλάδα για εγγύηση, αλλά για κάτι πολύ καλό βλέπω και Κίνα/Ευρώπη

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) -> ΝΑΙ

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? -> Δεν με απασχολούν ιδιαίτερα

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; -> Έχω πάντα Αγγλικό μενού. Φλασάρισμα δεν με πειράζει

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. -> Με ενδιαφέρει η καλή οθόνη

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. -> Κάμερα, αυτονομία, ταχύτητα, gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. -> Nexus 5

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ mia1 θα πρότεινα εκτός και θες να πας σε Κίνα μεριά οπου υπάρχει το mi note 3 με καλύτερη καμερα, ραμ κι επεξεργαστη αλλά χωρίς 800αρα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα ενα κινητο για τον πατερα μου

1)μεχρι 70 ευρω κατα

2) Θα το προτιμουσε 5 ή μικροτερο

3) Η αγορα μπορει να γινει και απο το εξωτερικο εαν αξιζει

4) Χρειαζεται σιγουρα ελληνικο μενου

5) Τον ενδιαφερει μονο η αυτονομια

Ουσιαστικα θα το χρησιμοποιει μονο για να βλεπει τον καιρο και παιρνει τηλεφωνα (και θελει μεγαλα γραμματα), συνηθως του δινω τα παλια κινητα μου και του αλλαζω τις εφαρμογες (επαφες και τηλεφωνο για να εχουν μεγαλα γραμματα)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι μιλάμε για smartphone... Από Ελλάδα δε βρίσκω κάτι μέχρι 70 να αξίζει τον κόπο... Από Κίνα, είδα δει σε κάτι flash sales το Xiaomi 4A στα 60-70, που πιστεύω τα αξίζει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...