Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για την αγορά κινητού dual sim με extra υποδοχή για sd card. Μέγιστο μέγεθος οθόνης 5''.

Τιμή περίπου στα 150€ με προτίμηση σε δυνατή μπαταρία

Aνεβαινεις λιγο ακομα για το moto g5! http://www.e-shop.gr/kinito-motorola-moto-g5-16gb-dual-sim-grey-android-7-gr-p-TEL.090838

Αν δεν μπορεις να διαθεσεις παραπανω προτεινω το ZTE BLADE A610 PLUS αλλα σε 5,5"http://www.e-shop.gr/kinito-zte-blade-a610-plus-dual-sim-grey-gr-p-TEL.091052

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια, ψαχνω ενα κινητο με την μοντερνα πλεον αναλυση 18:9

μεχρι 300 ευρω με οσο το δυνατον πιο συμπαθητικη καμερα γινεται(αν δεν ηταν και φρυγανιερα στο sar θα το εκτιμουσα)

Ευχαριστω

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω ιδιαιτερες διαφορες,ποιο ειναι καλυτερο?καποια εναλακτικη στα ιδια χρηματα?σε ιδια αναλογια οθονης?
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Ψάχνω κινητό για δώρο στην μητέρα μου. Δεν είχε ποτέ smartphone, αλλά υποθέτω ότι μας ενδιαφέρει η καλή μπαταρία. Η οθόνη στις 4-5 ιντσες και η χρήση για viber, WhatsApp και λίγο ιντερνετ εκτός των κλήσεων και μηνυμάτων.

Κάτι λογικά ανθεκτικό, με μονή sim και με κόστος γύρω στα 100 ευρώ. Αγορά από Ελλάδα. Τί λέτε, Xiaomi η κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ πολύ,

Βασίλης.

Edited by BASILISP
Link to comment
Share on other sites

Σε ταχύτητα δεν ειναι δύσκολο να βρεις κατι παρόμοιο δεδομένου ότι είχε σχετικά βαρύ ui και τα χει τα χρονάκια του.

Συμπλήρωσε αυτή τη φόρμα να βρούμε το ιδανικό για σένα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

 

Πάντως το le pro 3 ειναι πολύ καλή επιλογή. Δεν ξέρω που διάβασες για τη φόρτιση. Μάλλον μεμονωμένα περιστατικά θα ήταν.

Αλλά δεν στο συστήνω αν δεν ασχολείσαι με φλασαρίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλιός χρήστης xiaomi εδώ πήρα iPhone δεν με βόλεψε και λέω να το πουλήσω να γυρίσω πάλι σε android.

Budget είναι γύρω στα 200-250€

Είμαι ανοιχτός και σε μεταχειρισμένο και σε καινούργιο, αν και το θέλω για μόνιμο πιο πολύ επομένως σκέφτομαι προς το καινούργιο.

Από απαιτήσεις είμαι 19 χρόνων σπουδάζω πληροφορική και με ενδιαφέρει κυρίως καλή κάμερα και multi tasking.

Κοίταξα σε αλλά topics λένε για mi1 a1 το οποίο μου έκανε καλή εντύπωση και xa1 το οποίο μου φαίνεται μικρή η αυτονομία(όχι μεγάλο κακό για μένα)

 

Τι έχετε να μου προτείνετε; δεν τα χω ψάξει πολύ για αυτό ζητάω γνώμη κάποιου πιο ψαγμενου

Ενδιαφέρομαι πιο πολύ για Huawei Samsung & Xiaomi

Μπορείτε να μου προτείνετε σε αυτά τα λεφτά μια καινούργια συσκευή και μια μεταχειρισμένη στα ίδια λεφτά πάλι.

Ευχαριστώ πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

Aν σκοπέυεις να το κρατήσεις καιρό κάνε μια υπέρβαση στο μπατζετ και πήγαινε σε κάτι καλύτερο.

Στα λεφτά αυτά θα τσίμπαγα από Κίνα ένα mi note3.

Link to comment
Share on other sites

Aν σκοπέυεις να το κρατήσεις καιρό κάνε μια υπέρβαση στο μπατζετ και πήγαινε σε κάτι καλύτερο.

Στα λεφτά αυτά θα τσίμπαγα από Κίνα ένα mi note3.

 

Κοιτά για Κίνα δεν ψινομαι να παραγγείλω διότι με το iPhone πλήρωσα 140€ τελωνείο.

βρήκα όμως ένα μεταχειρισμένο mi note 3 και ψήθηκα να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται ενδιαφέρον κινητό τι λες;

Edited by mariosg71
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά για Κίνα δεν ψινομαι να παραγγείλω διότι με το iPhone πλήρωσα 140€ τελωνείο.

βρήκα όμως ένα μεταχειρισμένο mi note 3 και ψήθηκα να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται ενδιαφέρον κινητό τι λες;

 

Υπάρχει μια συγκεκριμένη μέθοδος αποστολής που δεν περνάει από τελωνείο.

Υγ. Αν κατάλαβα καλά, πήρες iPhone από Κίνα; Για ποιο λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια συγκεκριμένη μέθοδος αποστολής που δεν περνάει από τελωνείο.

Υγ. Αν κατάλαβα καλά, πήρες iPhone από Κίνα; Για ποιο λόγο;

 

Τι μέθοδος; ότι και να κοίταξα απέτυχε για αυτό λέω. Refurbished είχα πάρει είχε το iPhone 6 225€ Αλλά + 140 ευρώ πήγε πολύ και με αυτά τα λεφτά έπαιρνα το 32αρι απ το Σκρουτζ, και δεν θα περίμενα και 2 μήνες να έρθει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,τις τελευταιες μερες ψαχνω να παρω κινητο αλλα δεν καταλαβενω σχεδον τιποτα απο τα χαρακτηριστικα που διαβαζω.

Πριν ενα χρονο πηρα το Alcatel pixi 4 αλλα εχει αρχισει να κολλαει πολυ!!!!

Το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 200 ευρω το πολυ,αυτο που ζηταω ειναι να μην αρχισει να κολαει μολις πιασει χρονο γιατι δεν μπορω να διαθετω συνεχεια τα ιδια χρηματα,επισεις θα ηθελα να εχει μια καλη καμερα 13mp-16mp για να μπορω να βγαζω καλες φωτογραφιες τα μικρα μου:),η καμερα που εχει το σημερινο κινητο μου ειναι 8 mp και δεν ειμαι αρκετα ικανοποιημενη και τελος θα ηθελα η μπαταρια του να εναι σχετικα καλη.Οσον αφορα τα παιχνιδια ή το internet η χρηση που κανω ειναι περιστασιακη οποτε δεν εχω ιδιαιτερα μεγαλες απαιτησεις.

Πιστευω πως τα samsung ειναι μια καλη επιλογη αλλα ειμαι ανοιχτη και σε αλλες προτασεις.

Σας ευχαριστω πολυ!

Edited by Valasia
Link to comment
Share on other sites

Παρε το xperia xa1.Αυτο κοιταω κι εγω.Εχει πολυ καλο ζουμ απ'οτι το περιεργαστηκα λιγο και βολικο μεγεθος.
Link to comment
Share on other sites

εμενα γνωμη μου ειναι παρτης ενα παλιας τεχνολογιας με μεγαλα νουμερα γιατι για να μαθει ολες τις λειτουργιες του θα δινοπαθισεις για να μην σου πω τι τραβιξα εγω για να της μαθω τα βασικα που ακομα με ρωταει ουτε τα μινιματα δεν ξερει που ειναι για να παει να τα διαβασει 100 φορες τα λεω αλλα μπα.........
Link to comment
Share on other sites

εμενα γνωμη μου ειναι παρτης ενα παλιας τεχνολογιας με μεγαλα νουμερα γιατι για να μαθει ολες τις λειτουργιες του θα δινοπαθισεις για να μην σου πω τι τραβιξα εγω για να της μαθω τα βασικα που ακομα με ρωταει ουτε τα μινιματα δεν ξερει που ειναι για να παει να τα διαβασει 100 φορες τα λεω αλλα μπα.........
Εγώ προτιμώ smartphones με μεγάλη οθόνη... Εγώ πήρα το alcatel για ηλικιωμένους και πιο δύσκολο μενού δεν υπάρχει...5 κλικ για να πας στα μηνύματα...Πολύ δύσχρηστο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της γνώμης ότι ενα smartphone μπορεις να το στήσεις να ειναι αρκετά εύκολο. Θα επιλεξεις το καταλληλότερο launcher και μπροστα θα έχει μόνο τα 4 βασικά (sms, μηνύματα, κλησεις κάμερα). Σίγουρα βέβαια το touch μπερδεύει λίγο τους μεγαλύτερους αλλά νομίζω θα το ξεπεράσετε.

 

Μην ξεκινήσεις να της δείχνεις facebook και σερφάρισμα από την πρώτη μέρα... το χάσες :lol:. Αν συνηθίσει ίσως τις τα δείχνεις και αυτά κανα 4μηνο αργότερα.

 

Είμαι όμως της γνώμης ότι όσο μεγαλύτερη οθόνη τόσο το καλύτερο ώστε να μπορείς να βλέπει άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,τις τελευταιες μερες ψαχνω να παρω κινητο αλλα δεν καταλαβενω σχεδον τιποτα απο τα χαρακτηριστικα που διαβαζω.

Πριν ενα χρονο πηρα το Alcatel pixi 4 αλλα εχει αρχισει να κολλαει πολυ!!!!

Το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 200 ευρω το πολυ,αυτο που ζηταω ειναι να μην αρχισει να κολαει μολις πιασει χρονο γιατι δεν μπορω να διαθετω συνεχεια τα ιδια χρηματα,επισεις θα ηθελα να εχει μια καλη καμερα 13mp-16mp για να μπορω να βγαζω καλες φωτογραφιες τα μικρα μου:),η καμερα που εχει το σημερινο κινητο μου ειναι 8 mp και δεν ειμαι αρκετα ικανοποιημενη και τελος θα ηθελα η μπαταρια του να εναι σχετικα καλη.Οσον αφορα τα παιχνιδια ή το internet η χρηση που κανω ειναι περιστασιακη οποτε δεν εχω ιδιαιτερα μεγαλες απαιτησεις.

Πιστευω πως τα samsung ειναι μια καλη επιλογη αλλα ειμαι ανοιχτη και σε αλλες προτασεις.

Σας ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα... νομίζω ότι το Xiaomi Mi1 A1, θα σε καλύψει απόλυτα σε αυτά που ζητάς...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Mi A1 και από μένα. Εκτός αν είναι σημαντικό για σένα το βίντεο ή εγγύηση αντιπροσωπείας οπότε πaς Honor 6x
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη του ,ειδα πως βγενει γυρω στα 250 ευρω κι εγω δεν μπορω να ξεπερασω τα 200.

Ειδα το Lenovo K6 Note και βρηκα και το MLS DIAMOND 4G FINGERPRINT,ποια ειναι η γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Στο xa1 με χαλάει η οθόνη 5 ίντσες και μικρή ανάλυση. Συμπληρώνω την φόρμα παρακάτω.

1)Τιμή: 200-250 ευρώ

2)Οθόνη: Από 5.7 μέχρι 5.2 με αυτη τη σειρά προτίμησης

3)Δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση όπου βγει πιο φθηνά σύνολο. Αν υπάρχει και κάποια εγγύηση αντιπροσωπείας καλύτερα αλλα Αυτό θα το σκεφτώ τελευταίο

4)800αρα πηγαίνω σε χωριό

5)τίποτα απο ολα Αυτα ίσως μόνο nfc αλλα δεν θα τα χαλάσουμε εκεί.

6)Ελληνικό η αγγλική μενού. Φλασαρισμα θα προτιμούσα να αποφύγω μιας και δεν ξέρω

7)με ενδιαφέρει μόνο η ανάλυση FHD και πάνω

8)Ταχύτητα, gaming, κάμερα, αυτονομια.

9)έρχομαι απο samaung galaxy s6 32 gb

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά για Κίνα δεν ψινομαι να παραγγείλω διότι με το iPhone πλήρωσα 140€ τελωνείο.

βρήκα όμως ένα μεταχειρισμένο mi note 3 και ψήθηκα να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται ενδιαφέρον κινητό τι λες;

Αν είναι σε καλή κατάσταση χτυπά το!

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...