Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ αξιόλογα και τα ΜiA1 και Νote 3 που αναφέρθηκαν (ειδικά το Note 3 πρέπει να είναι φοβερό τηλέφωνο)... Θα πρόσθετα και το P10 Lite από Ελλάδα άμεσα στα ~220-230, αλλά απ' ότι έχω ακούσει θα χάσεις σε κάμερα και απ' ότι γράφεις είναι κάτι που σε ενδιαφέρει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι μιλάμε για smartphone... Από Ελλάδα δε βρίσκω κάτι μέχρι 70 να αξίζει τον κόπο... Από Κίνα, είδα δει σε κάτι flash sales το Xiaomi 4A στα 60-70, που πιστεύω τα αξίζει...

 

Απο οτι βλεπω το 4Α εχει μικρη διαφορα στην τιμη με το 5Α, ποιο πιστευεις οτι ειναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε και honor 7x στα 170 ευρώ banggood. Δεν έχει 800αρα αλλά όλα τα άλλα ίδιο με mate 10 lite. Με λίγο καλύτερο επεξεργαστή μάλιστα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε και honor 7x στα 170 ευρώ banggood. Δεν έχει 800αρα αλλά όλα τα άλλα ίδιο με mate 10 lite. Με λίγο καλύτερο επεξεργαστή μάλιστα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή κάποια στιγμή θα πάρω για την μητέρα μου κινητό, στη σελφοκάμερα είναι ίδιο; Κάπου είχα διαβάσει ότι εκει διαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε και honor 7x στα 170 ευρώ banggood. Δεν έχει 800αρα αλλά όλα τα άλλα ίδιο με mate 10 lite. Με λίγο καλύτερο επεξεργαστή μάλιστα.

 

 

Επειδή κάποια στιγμή θα πάρω για την μητέρα μου κινητό, στη σελφοκάμερα είναι ίδιο; Κάπου είχα διαβάσει ότι εκει διαφέρουν.

 

επεξεργαστές ακριβώς ίδιοι

selfie διαφορετικές όπως φαίνεται και στα specs αλλα μπορείς να δεις και κανα review

 

το λενε και honor 9i το mate 10 lite

Edited by elektronaut
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποια στιγμή θα πάρω για την μητέρα μου κινητό, στη σελφοκάμερα είναι ίδιο; Κάπου είχα διαβάσει ότι εκει διαφέρουν.
Έγραψα αρκετά πράγματα για αυτό το κινητό στο νήμα του. Τσέκαρε αν θες. Η αλήθεια είναι πως δεν ασχολούμε καθόλου με σελφι γιατί δεν έχω σοσιαλ αλλά θα την τσεκάρω και θα σου πω μέχρι το βράδυ. Πάντως έχει εκπληκτική μπαταρία. Θα έλεγα πως κοντράρει το mate 10 pro στα ίσια αν και το έχω μονοκαρτο ενώ το pro δικαρτο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επεξεργαστές ακριβώς ίδιοι

selfie διαφορετικές όπως φαίνεται και στα specs αλλα μπορείς να δεις και κανα review

 

το λενε και honor 9i το mate 10 lite

Επεξεργαστή έχει τον 659 και όχι τον 658 που έχει το mate lite. Κάπου διάβασα ότι είναι ο ίδιος χρονισμένος πιο ψηλά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτείνω και το p9 lite 2017 που έχει καλύτερη κάμερα αλλά μικρότερη οθόνη. Και το Redmi note φυσικά εξαιρετικό. Κοιτάς ποιο σου αρέσει από τα δύο και διαλέγεις.

Δεν υπάρχει τρίτο μην ψάχνεις καν αν δεν θες να αλλάζεις ρομ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

αν και δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις απο την καμερα,ειμαι πολυ ευχαριστημενος,ακομη και με χαμηλο φωτισμο.

Το κινητο γενικοτερα ειναι αρκετα γρηγορο,πολυ καλη οθονη,ταχυτατο δαχτυλικο αποτυπωμα και με καλη αισθηση στο χερι,οσον αφορα την ποιοτητα και τα υλικα κατασκευης του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα. Ειμαι σε διλημα για μια συσκευη που τη θελω μονο για σερφαρισμα κ καμια ταινια. Αν παμε για ταμπλετ θα μεινω σε κατι μικρο( το πολυ 8αρι). Απλα ελεγα σαν δευτερη επιλογη να προτιμησω το mi max 2 σαν εναλλακτικη. Σιγουρα πιο φορητο και ισως καλυτερη οθονη γιατι fhd σε μικρα βρισκω απο 200 κ πανω. Η αποψη σας?
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ταινία σε τι φάση; ξαπλωμένος στο κρεβάτι; εκεί οκ μαζί σου και εγώ θα έπαιρνα το mi max. Αν το θες όμως π.χ για κάνα περίπτερο τοτε πιστεύω δεν θα μείνεις ικανοποιημένος. Πάντως από Κίνα υπάρχουν πολύ καλά tablet στις 8 ίντσες στα 100 ευρώ. Αν και εγώ δεν θα έπαιρνα με τίποτα μικρότερο από 10

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού θες TeamViewer να τρέχει Συνέχεια θα έχεις και απαίτηση από την μπαταρία σωστά; άρα μακριά από xa1 ultra. Τα άλλα δύο πολύ καλά, μάλλον θα προτιμούσα το mi max. Πάντως αν δε σε νοιάζει η 800αρα και δεν θες τιμολόγιο, honor 7x από Κίνα 180 ευρώ με μεταφορικά και direct line mail για αποφυγή τελωνείου, είναι ίδιο ακριβώς με το mate 10 lite

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Honor 7x και mate 10 lite, στις 6 ίντσες ταχύτατα με εκπληκτική μπαταρία

Sony xa1 plus στις 5,5 με καλύτερη κάμερα χωρίς όμως διπλό φακό και bokeh.

Honor 8 φοβερό τηλέφωνο στις 5.2 ιντσες

MI A1 μάλλον το καλύτερο vfm για αγορά από Ελλαδα αλλά νομίζω δεν έχει 800αρα μπαντα και έχει την χειρότερη μπαταρία από τα παραπάνω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ταινία σε phablet δεν γίνεται είναι κουραστικό, οπότε καλύτερα να πάς σε κανένα tabletάκι.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κ εγω για εκει ειμαι. Να προτιμησω μεταχειρα επωνυμο απο δω ή κινεζικο απ εξω; πιο πολυ για την οθονη το λεω. Μου ειπε γνωστος να προτιμησω fhd επειδη ακριβως το θελω για ταινιες

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι (και όπως ειπε και ο φίλος antogr υπάρχουν πολύ καλές επιλογές απο Κίνα) να πας σε καινούργιο εκτός αν έχεις κανένα φιλαράκι και ξέρεις τι σου δίνει..
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι (και όπως ειπε και ο φίλος antogr υπάρχουν πολύ καλές επιλογές απο Κίνα) να πας σε καινούργιο εκτός αν έχεις κανένα φιλαράκι και ξέρεις τι σου δίνει..
Να φανταστώ λες για το chiwu hi9 με priority;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειμαι κ γω αναμεσα στο Huawei Mate 10 lite και στο Mi Max 2, μπορεί κάποιος να πεί μια γνώμη σχετικά με την οθόνη του Mate 10 lite?? Εχουν ακουστεί για θαμπαδα κτλ. Αυτο φαίνεται κ στις ταινίες κ στα παιχνίδια ή μόνο στην αρχική σελίδα με τις εφαρμογές???
Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/lenovo-tab-4-plus-8704x-tablet-4g-8-16gb-fhd-mayro/prod8811845pp/

 

Εγω θα επερνα κατι τέτοιο..1 οχταρι tablet ειναι πολυ βολικό!!

 

Το χω δει αλλα πολλα λεφτα ρε συ για τη χρηση που το θελω. Κοιταω τη μικρη του εκδοση με μονο ελαττωμα την hd οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θα ηθελα γνωμες για τα παραπανω. Οι τιμες που μπορω να τα βρω (απο αντιστοιχα σκρουτζμαγαζα εδω που ειμαι) ειναι 553 (για την εκδοση 128) vs 395 euro. Ερχομαι απο oneplus one οποτε οι 5.5 ειναι κατι συνηθισμενο αλλα οχι και τοσο κριτηριο

 

Με ενδιαφερουν:

α) αξιοπρεπη μπαταρια

β) αξιοπρεπεις φωτο (μπρος-πισω)

γ) καπως futureproof

δ) δυνατοτητες για root/custom roms

ε) οχι τοσο μικρα bezels και οχι edge-style (το Α8 ειναι στα ορια)

Host

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ λες για το chiwu hi9 με priority;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μένα Chuwi Hi9 για χρήση που το θές και θα σε καλύψει και μελλοντικά κιόλας.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...