Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα υπαρχει αυτο http://www.gsmarena.com/lg_wine_smart-7451.php το κακο ειναι οτι απο λιγο που κοιταξα

στην χωρα μας ειναι πλεον εξαντλημενο, ριξε και εσυ μια ματια μηπως...

Επιπλεον αν υπαρχει δυνατοτητα αγορας απο ebay βρηκα αυτο το link http://www.ebay.com/itm/LG-Wine-Smart-H410-3MP-3-2-Flip-Clamshell-4G-RED-BLACK-SEALED-UNLOCKED-/142170086094?hash=item2119ff5ace:g:j34AAOSwhOdXoRLn

Αν θεωρεις οτι σου κανει, κανε ενα κοπο και τσεκαρε το... και στο ebay να δεις τιμες .

 

Να σαι καλα για την προταση.

 

Δεν εγραψα μεν για budget, αλλα δεν περιμενα και 200ευρω!!!!!

 

Τι στην ευχη, να μην υπαρχουν αλλες προτασεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειγομαι αυριο να αγορασω μια συσκευη μεχρι 150€ και ειμαι μεταξυ των "LG K8 και Huawei Y5 ii "

Τι προτεινετε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.παρακολουθώ εδώ και καιρό το φόρουμ.πολλές και χρήσιμες η πληροφορίες σας ΜΠΡΑΒΟ.

Έχω βοηθηθεί στην επιλογή κινητού.έχω ενα doogee x5 άπολυτα ευχαριστημένος.

Τώρα θέλει η κοπέλα μου ένα κινητό το πολύ εώς 90 ευρώ.

Τι ενδιαφέρει να βγάζει καλλές φωτό.και κατά κύριο λόγο χρησιμοποιεί το youtube-facebook-internet(χαλαρη΄χρήση)

Έχουμε δεί το doogee x5 max pro το ulefone u007 pro και το lenovo a8 a806

Ποιά η γνώμη σας για αυτά τα κινητά?τι άλλο έχεται να προτείνεται?

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κινητάκια φίλος.αλλά μέχρι 90 έουρος διαθέτει παραπάνω με τίποτα.

:sorry: redmi 4a = 97$ = 92€ :cry:

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μου έφεραν δώρο το Lg x screen απο το πλαίσιο,τιμή 170 άντε να δώσω αλλά 30 να πάνε 200 .Εχετε να μου προτεινετε κάποια συσκευή σε αυτά χρήματα ή να το κρατήσω. Το θέλω κυρίως για χρήση internet να έχει καλή και μεγάλη οθόνη και γενικώς γρήγορη περιήγηση. Ολα τα αλλά δεν με πολύ ενδιαφερουν .
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το DOOGEE F5 για εναμιση μηνα περιπου , μετά ..... χαλασε η οθονη !!!!!!

Πολυ καλο κινητο και γρηγορο αλλα υπαρχουν πολλα "προβληματικα" μοντελα ! Θα πρότεινα να μη το ρισκαρεις ... τσουζει πολυ μετα !!!!!!!!

I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

edit:

 

redmi note 3 pro 2/16 international $140/€133 LINK

redmi 3s 3/32 international $140/€133 LINK

redmi 4 2/16 $127/€120 LINK

 

το note 3 pro εχει καλυτερη καμερα ομως και τα αλλα 2 βγαζουν αξιοπρεπεις φωτογραφιες.

κατα τη γνωμη μου πιο χρησιμα σε βαθος χρονου θα σου φανουν τα 3ram και 32rom του redmi 3s 3/32.

οι εκδοσεις international υποστηριζουν και τη συχνοτητα 800mhz (=B20).

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στο ματι εδω και καιρο το P9 Lite (την 2gb εκδοση που εχουν οι μεγαλες αλυσιδες) αλλα περιμενω να πεσει η τιμή του.Ειδα σημερα το Honor 7 Lite και προσπαθω να καταλαβω αν η διαφορα στην τιμη αντικατοπτριζει και την διαφορα στις 2 συσκευες.Αν οχι μιας και το Ηonor ειναι πανω κατω στα λεφτα που θελω να δωσω (200ε) λεω να παω προς αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Μαχη γιγαντων λοιπον :lol: και ψαχνω οπως καταλαβατε ενα πολυ μπατζετ κινητο...

Θα το χρησιμοποιω σαν 2η συσκευη για ωρα αναγκης και δεν ψαχνω κατι εξτριμ, απλα να ειναι (αν γινεται) αξιοπιστο.

Και τα δυο παιζουν στα 65 δολαρια και θα ηθελα την βοηθεια σας ποιο να επιλεξω.

http://www.banggood.com/UMI-ROME-X-5_5-inch-2_5D-Screen-MTK6580-1_3GHz-Quad-Core-Smartphone-p-1026453.html?rmmds=cart

http://www.geekbuying.com/item/LEAGOO-M5-MT6580-2GB-16GB-Smartphone---Gray-369688.html

umi ή leagoo?

Link to comment
Share on other sites

Μαχη γιγαντων λοιπον :lol: και ψαχνω οπως καταλαβατε ενα πολυ μπατζετ κινητο...

Θα το χρησιμοποιω σαν 2η συσκευη για ωρα αναγκης και δεν ψαχνω κατι εξτριμ, απλα να ειναι (αν γινεται) αξιοπιστο.

Και τα δυο παιζουν στα 65 δολαρια και θα ηθελα την βοηθεια σας ποιο να επιλεξω.

http://www.banggood.com/UMI-ROME-X-5_5-inch-2_5D-Screen-MTK6580-1_3GHz-Quad-Core-Smartphone-p-1026453.html?rmmds=cart

http://www.geekbuying.com/item/LEAGOO-M5-MT6580-2GB-16GB-Smartphone---Gray-369688.html

umi ή leagoo?

 

 

lenovo a806 $75 link

απο τα αλλα 2, το leagoo m5

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Θα με πειτε περιεργο, και δικιο θα εχετε, αλλα το Sony c4 ειναι του 2015, εχει 5,5 οθονη που νομιζω θα ειναι μεγαλη (αν και εχω κρατησει κινητο με 5,5 και δε μου φανηκε μεγαλο εχω κρατησει αλλο και μου φαινοταν δυσκολο στη χρηση του) και 2gb ραμ, το Α5 2gb ραμ επισης, J5 720p οθονη, 2gb ραμ, cpu 1,2GHz και το j7 5,5 οθονη αλλα και 720p. Το κινητο θελω να το κρατησω οσο παει, το s4 mini το αλλαζω λογω κοληματων αλλα και οθονης για την αναλυση αλλα για το μεγεθος, διορθωθηκε κατα πολυ μετα την αναβαθμιση σε 6.0 αλλα παλι υπαρχουν κοληματα και μετα απο 3,5 χρονια πιστευω πως μια αλλαγη θα ηταν καλη. Οσο για το αν φορτωνει η Samsung τα κινητα εχω διαβασει και το λεω αυτο με καθε επιφυλαξη και χωρις να εχω πρωσοπικη γνωμη οτι ακομα και το S7 ψιλοζωριζεται καποιες φορες. Επισης φιλος εχει το S7 edge και του εχει κολησει 5-6 φορες και δεν ειναι και κανενας απαιτητικος χρηστης.
Link to comment
Share on other sites

Το θέλει φίλος και δεν ξέρει ποιο από τα 2.

Θέλει μεν 5.5 ιντσες αλλά τον χαλάει η ραμ.

Εσείς τι πιστεύετε?

Θα είναι μεγάλο μειονέκτημα τα 2gb?

Budget αυστηρά 140ε

Link to comment
Share on other sites

θεωρω αναφερεσαι στο redmi note 3 pro και οχι στο redmi note 3 (χωρις τη λεξη pro).

επιλεγω τη μεγαλυτερη ram και rom θεωρωντας τα χρησιμοτερα των αλλων διαφορων.

redmi 3s 3/32 VS redmi note 3 pro 2/16? redmi 3s 3/32.

redmi 3s 3/32 VS redmi note 3 pro 3/32? redmi note 3 pro 3/32.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά.

 

Μια χείρα βοηθείας κι εδώ. :D

Ας ξεκαθαρίσω τη φάση αρχικά. Είχα πάρει ένα μεταχειρισμένο motorola moto e με 60 ευρώ, πολύ συμπαθητικό και βολικό, αλλά πριν με μερικούς μήνες μάς άφησε χρόνους. Δεν έχω την τεχνογνωσία να ξέρω τι ακριβώς έπαθε, αλλά από την εμπειρία που έχω, πιστεύω ότι δε σώζεται με τίποτα... Μετά δανείστηκα ένα Iphone 4s, ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ και τώρα ούτε που θέλω να το βλέπω.

Οπότε τώρα είμαι ξανά σε αναζήτηση συσκευής με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

1. Κάτω από 100 ευρώ και value for money, να αξίζει κάθε ευρώ :p

2. Να μπορεί να κάνει τα βασικά με αξιοπρέπεια, τουτέστιν να χωράει με άνεση viber, whatsapp, messenger και μια-δυο εφαρμογές ακόμα

3. Να κρατάει η μπαταρία (αν και με το iphone, προπονήθηκα μπορώ να πω)

4. Καλή κάμερα, όχι κάτι τρελό, αλλά να έχει εστίαση κατά προτίμηση ξερωγω

 

Ελπίζω η τομή των παραπάνω να μην είναι το κενό! ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

το xiaomi redmi 4a που πόσταρε ο φίλος αξίζει τα 15 ευρω παραπάνω απο τα κινητά που πόσταρα?και ειδικά η κάμερα.έχετε να προτείνεται και κάποιο άλλο κιν?
Link to comment
Share on other sites

Ναι για το pro.Παραληψη μου :)

 

Για να ακουσω και λιγες ακομη γνωμες.Ιδανικα απο χρηστη και των 2.

Εγω εχω το 3s international αλλα δεν εχω δει ποτε καποιο note για να εχω αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Εάν ή επιλογή είναι μόνο ανάμεσα στα 2, το LG λόγω μισού γιγα ραμ παραπάνω, αν και ειναι πολύ κοντινές και οι 2 συσκευές

 

Ευχαριστω πολυ. Επελεξα αυτα τα δυο λογω τιμης..... δεν μπορω να ξεπερασω τα 150€ και την εγχωρια αγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...