Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το leeco le max 2 τι γνώμη έχεις?

 

διευκρινισε σε ποια ακριβως εκδοση του le max 2 αναφερεσαι.

εγραψες στο αρχικο ποστ, ψαχνεις μεχρι 200 ευρω.

 

συνοπτικα: εχει καποια πολυ καλα υποσυστηματα (ισχυρος επεξεργαστης,

πολυ καλες φωτογραφιες μερας) αλλα τα χαλαει καπως στο software.

το θεωρω μη ισοζυγισμενο. δεν παιρνει sd card, δεν εχει ραδιοφωνο,

δεν εχει την κλασικη θυρα ακουστικων (χρησιμοποιει καλωδιο μετατροπης μεσω του usb ή

ακουστικα με βυσμα διαφορετικο, αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο, ειναι η νεα ταση καποιων εταιρειων),

θα μπορουσε να εχει μεγαλυτερη αυτονομια (μπαταρια 3100mah)

επισης δε διατιθεται σε καποιους βασικους χρωματισμους.

καποιοι παραπονεθηκαν οτι τα κουμπια ηχου ειναι χαλαρα.

η καμερα πισω εξεχει (αν δεν ειναι σε θηκη γδερνεται-κινδυνευει).

 

στις πιο ακριβες εκδοσεις του max 2 λιγο πιο πανω σε χρηματα

αρχιζει να κλεινει το ματι το one plus 3. αλλα μην ξεφυγουμε

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά παίδες. Όπως γράφω και στον τίτλο είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο συσκευές και αρκετά μπερδεμένος θα έλεγα. Θα ήθελα τις γνώμες σας..
Link to comment
Share on other sites

To 1+3 κερδίζει στα σημεια + το αντροιντ που φοράει.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Σε ποιά σημεία κερδίζει;δεν είχα το oneplus 3 και θέλω να μάθω;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ram και οθονη(μεγεθος) σίγουρα!

Και σε μπαταρία πρεπει να τα πηγαίνει καλύτερα.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ram και οθονη(μεγεθος) σίγουρα!

Και σε μπαταρία πρεπει να τα πηγαίνει καλύτερα.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Σε μπαταρία το g5 είναι πολύ καλό και από οθόνη δεν έχω δει καλύτερο λευκό σε συσκευή για την ram μπορώ να πω πάντως είναι σφαίρα το g5 και δεν έχει ίχνος λαγκ για το μέγεθος θα μπορούσε να έχει μικρότερα bezel.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσο μπορεσα να τα λειτουργήσω (πιο πολυ το g5) το 1+3 με αφησε καλύτερες εντυπώσεις(γενικα)

Οχι οτι το lg(που το περιεργαστηκα πιο πολλες φορες και για περισσότερη ωρα) ειναι ασχημο!!!

 

Απλα κλικ με κανε το 1+3

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά ίδιες σχεδόν σε όλα οθόνη, Camera, μπαταρία κλπ κλπ παρόμοια εμπειρία σε ολα, απλά κρατάς ένα αλλά λόγο πολύ κακού παρελθόντος της lg με το bootloop (σχεδόν όλες η ναυαρχιδες μετά από ένα χρόνο άρχισαν να κάνουν τρελά)

Btw προσωπικά και στα δύο μπαταρία μου άφησε κακές εντυπώσεις με την χρήση που κανω... Η απλά το Mate 8 που εχω είναι τόσο καλό σε αυτόν τον τομέα

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

διευκρινισε σε ποια ακριβως εκδοση του le max 2 αναφερεσαι.

εγραψες στο αρχικο ποστ, ψαχνεις μεχρι 200 ευρω.

 

συνοπτικα: εχει καποια πολυ καλα υποσυστηματα (ισχυρος επεξεργαστης,

πολυ καλες φωτογραφιες μερας) αλλα τα χαλαει καπως στο software.

το θεωρω μη ισοζυγισμενο. δεν παιρνει sd card, δεν εχει ραδιοφωνο,

δεν εχει την κλασικη θυρα ακουστικων (χρησιμοποιει καλωδιο μετατροπης μεσω του usb ή

ακουστικα με βυσμα διαφορετικο, αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο, ειναι η νεα ταση καποιων εταιρειων),

θα μπορουσε να εχει μεγαλυτερη αυτονομια (μπαταρια 3100mah)

επισης δε διατιθεται σε καποιους βασικους χρωματισμους.

καποιοι παραπονεθηκαν οτι τα κουμπια ηχου ειναι χαλαρα.

η καμερα πισω εξεχει (αν δεν ειναι σε θηκη γδερνεται-κινδυνευει).

 

στις πιο ακριβες εκδοσεις του max 2 λιγο πιο πανω σε χρηματα

αρχιζει να κλεινει το ματι το one plus 3. αλλα μην ξεφυγουμε

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-letv-le-max-pro-x910-4gb-32gb

Link to comment
Share on other sites

Το G5 είναι καλύτερο στην κάμερα...

Παντος και τα δύο είναι πολύ καλά τηλέφωνα χωρίς να υστερεί κανένα σε σχέση με το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπεσε παραγγελεία για το P1 απο Vickmall

 

Πολύ καλή επιλογή. Θα ξεχνάει να το φορτίζει! Ελπίζω να το πήρες με την oficial ευρωπαϊκή ρομ για να δουλεύει απροβληματιστα και να χει ότα αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Από τα διαφορα reviews που εχω δει στο internet οι διαφορές τους ειναι:

Υλικό: Και οι τρεις συσκευές έχουν εξίσου καλό Hardware. To Axon 7 εχει την καλυτερη αναλυση οθόνης, δευτερο κατ'εμε ερχεται το ΟΡ3...

Camera: Το ΟΡ3 υπερτερει σε ληψεις σε χαμηλο φωτισμό. Κατα την ημέρα οι διαφορές έιναι ελάχιστες (πάλι όμως το OP3 κάνει αυτή την ελάχιστη διαφορα)

Ηχος: Το ZTE Axon 7 υπερτερεί ξεκάθαρα με την τεχνολογία Dolby Atmos, ακολουθεί το Mi5s ενω το ΟΡ3 εχει καλό αλλα όχι τοσο δυνατο ήχο

Λογισμικό: Το ΟΡ3 έχει πιο customizable λογισμικό και για όσους αχολουνται με rooting είναι η καλυτερη επιλογή. Ωστόσο τα λογισμικά των αλλών δύο συσκευών δεν παυουν να είναι καλοστημένα.

Μπαταρία: Η μπαταρία του ΟP3 και το mi5s είναι η μικρότερες (3000mAh) ενώ το Axon 7 3250mAh, γεγονός που του δίνει κάποιες ώρες παραπάνω λειτουργίας σε τεστ που έχουν γινει. Βέβαια μην ξεχναμε και τη δυνατότητα γρηγορης φόρτισης που έχουν και οι 3 συσκευες.

Η επιλογή και για μενα είναι δυσκολη...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Από τα διαφορα reviews που εχω δει στο internet οι διαφορές τους ειναι:

Υλικό: Και οι τρεις συσκευές έχουν εξίσου καλό Hardware. To Axon 7 εχει την καλυτερη αναλυση οθόνης, δευτερο κατ'εμε ερχεται το ΟΡ3...

Camera: Το ΟΡ3 υπερτερει σε ληψεις σε χαμηλο φωτισμό. Κατα την ημέρα οι διαφορές έιναι ελάχιστες (πάλι όμως το OP3 κάνει αυτή την ελάχιστη διαφορα)

Ηχος: Το ZTE Axon 7 υπερτερεί ξεκάθαρα με την τεχνολογία Dolby Atmos, ακολουθεί το Mi5s ενω το ΟΡ3 εχει καλό αλλα όχι τοσο δυνατο ήχο

Λογισμικό: Το ΟΡ3 έχει πιο customizable λογισμικό και για όσους αχολουνται με rooting είναι η καλυτερη επιλογή. Ωστόσο τα λογισμικά των αλλών δύο συσκευών δεν παυουν να είναι καλοστημένα.

Μπαταρία: Η μπαταρία του ΟP3 και το mi5s είναι η μικρότερες (3000mAh) ενώ το Axon 7 3250mAh, γεγονός που του δίνει κάποιες ώρες παραπάνω λειτουργίας σε τεστ που έχουν γινει. Βέβαια μην ξεχναμε και τη δυνατότητα γρηγορης φόρτισης που έχουν και οι 3 συσκευες.

Η επιλογή και για μενα είναι δυσκολη...:wacko:

 

η μπαταρία στο 5s είναι 3200mah και έχει να διαχειριστεί 1080p οθόνη

το mi5s plus έχει 3800mah μπαταρία με επίσης 1080p οθόνη

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ενα κινητο για την κοπελα μου θελω.

- Χρησιμοποιει αρκετα το ιντερνετ

- απο εφαρμογες βαιμπερ, facebook, twitter και κάτι άλλες μικρες

- δεν παιζει παιχνιδια, αντε κανα καντυ κρας

- η καμερα να βγαζει καλες φωτος αλλα οχι τρελα πραγματα

 

Θελει κινητο που θα την βγαλει καποια χρονια, τωρα εχει ενα samsung galaxy κατι και στο 6μηνο μεσα αρχισε να μπάζει, εναμιση χρονο μετα απορω ακομα πως το εχει! Να φανταστείτε το προηγουμενο κινητο της ηταν το samsung galaxy s mini κ το ειχε 5 χρόνια νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος lumia640,iphone6s.

Καλό και χρυσό το μήλο αλλά το μέγεθος δεν με βολέυει οπότε μπαίνει για πώληση και κοιτάω για το επόμενο. Δεν θέλω να δώσω χρήματα για ναυαρχίδα android συνεπώς στρέφομαι στην κινέζικη αγορά.

Οι επιλογές είναι οι εξής:

1)Redmi note 3 pro Eδώ πάιζει και η νέα έκδοση Official International Version (έχω vodafone άρα τι αυτή τι η Official DEV Global Rom νομίζω το ίδιο είναι) αν όχι διορθώστε με.

2)Redmi note 4 Πιο όμορφο πιο ποιοτικό αλλά νομίζω χειρότερη κάμερα (δεν με καίει) Official Stable Global ROM-όχι Ελληνικά αλλά πιστεύω θα πάρει μελλοντικά

3)Redmi Pro +Gorilla Glass -ROM,εδώ δεν ξέρω αν θα έχουμε official

4)Letv 2 μου αρέσει πιο πολύ από τα προηγούμενα αλλά και εδώ με χαλάει η ROm που θα πρέπει να γίνει custom του Ιταλού (δεν έχει κάτι stable )

 

Γνώμες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ενα κινητο για την κοπελα μου θελω.

- Χρησιμοποιει αρκετα το ιντερνετ

- απο εφαρμογες βαιμπερ, facebook, twitter και κάτι άλλες μικρες

- δεν παιζει παιχνιδια, αντε κανα καντυ κρας

- η καμερα να βγαζει καλες φωτος αλλα οχι τρελα πραγματα

 

Θελει κινητο που θα την βγαλει καποια χρονια, τωρα εχει ενα samsung galaxy κατι και στο 6μηνο μεσα αρχισε να μπάζει, εναμιση χρονο μετα απορω ακομα πως το εχει! Να φανταστείτε το προηγουμενο κινητο της ηταν το samsung galaxy s mini κ το ειχε 5 χρόνια νομιζω!

 

Samsung j5 ή j7 Αλλιώς δες για το Α5.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος lumia640,iphone6s.

Καλό και χρυσό το μήλο αλλά το μέγεθος δεν με βολέυει οπότε μπαίνει για πώληση και κοιτάω για το επόμενο. Δεν θέλω να δώσω χρήματα για ναυαρχίδα android συνεπώς στρέφομαι στην κινέζικη αγορά.

Οι επιλογές είναι οι εξής:

1)Redmi note 3 pro Eδώ πάιζει και η νέα έκδοση Official International Version (έχω vodafone άρα τι αυτή τι η Official DEV Global Rom νομίζω το ίδιο είναι) αν όχι διορθώστε με.

2)Redmi note 4 Πιο όμορφο πιο ποιοτικό αλλά νομίζω χειρότερη κάμερα (δεν με καίει) Official Stable Global ROM-όχι Ελληνικά αλλά πιστεύω θα πάρει μελλοντικά

3)Redmi Pro +Gorilla Glass -ROM,εδώ δεν ξέρω αν θα έχουμε official

4)Letv 2 μου αρέσει πιο πολύ από τα προηγούμενα αλλά και εδώ με χαλάει η ROm που θα πρέπει να γίνει custom του Ιταλού (δεν έχει κάτι stable )

 

Γνώμες?

 

Δεν ανεφερες πόσα χρήματα διαθέτεις για αγορά κινητού...?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...