Jump to content

Xiaomi Mi Mix


glynos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε Ερνεστο τι ακριβως μας δειχνει αυτη η σελιδα, εκτος απο τα specs των 2 εκδοσεων ?:confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σου δειχνει ακριβως τα παντα,σε specs οτι δεν μπορεις να φανταστεις.η μονη που υπαρχει και μπορεις να κανεις και συγκριση με αλλο τηλεφωνο για να δεις τις διαφορες!μεχρι και το level 2 cache του επεξεργαστη δειχνει!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Το εχω στα χερια μου, απο την περασμενη Τεταρτη (128GB ROM/4GB RAM). Καταπληκτικο, οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου ever!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο, να το χαρεις.Οταν μπορεσεις κανε ενα review,αξιζει τα λεφτα του?
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,ήμουνα στο τσακ αυτές τις μέρες να κάνω την παραγγελία. Θα ξεπερνούσα την πάγια άποψη μου οτι πάνω από 400-500 ευρώ ΔΕΝ δίνω για κανένα κινητό.

Παρόλο που είμαι φαν της miui-όχι της xiaomi- δεν προχώρησα.

Περιμένω να δω και γω όπως πολύς κόσμος που μιλάω αν τον έναν μισθό που κοστίζει τον αξιζει..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω και γω όπως πολύς κόσμος που μιλάω αν τον έναν μισθό που κοστίζει τον αξιζει..

 

κανενα κινητο δεν αξιζει ενα μισθο,ασχετο αν μερικοι κανουμε τη τρελα μας με οικονομια η και χωρις οσοι μπορουν....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σύμφωνο με βρίσκει η άποψη σου,περισσότερο φιλολογικό το ερώτημα μου για την αξία του.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

AYTO ειναι πολυ ενδιαφερων. Το εκλεψα απο αλλο πολυ αξιοπιστο σαιτ.

 

Η Xiaomi έρχεται στην Ελλάδα με αποκλειστικό αντιπρόσωπο και από ότι φαίνεται τα πρώτα μοντέλα smartphones θα κάνουν την εμφάνισή τους στην ελληνική αγορά μέσα στο Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε-χαιρετε!!!!

 

Σημερα το εβαλα 1η φορα σε πληρη λειτουργια. Κατ' αρχην εντυπωσεις: πολυ μαζεμενο μεγεθος για τις ιντσες του (ιδιο με το Mate 8, που εχω), απολαυστικη σε ευκρινεια, φωτεινοτητα & μεγεθος οθονη. Για τη μπαταρια, δε γραφω κατι, 1 φορτιση εχει κανει ολη κι ολη.

Συνεβησαν 2-3 κολληματα, σε εφαρμογες κοινωνικων δικτυων, οπου παγωσε για 5-6 δευτερολεπτα η οθονη, αλλα επανηλθε χωρις reboot κλπ.

Ποιοτητα κατασκευης, υπερανω καθε κριτικης, αν και γλυστραει χωρις τη θηκη, η οποια περιλαμβανεται στην αρχικη συσκευασια. Ειναι πραγματικο κοσμημα, για να μην πω ανωτερο, θα πω ισαξιο, κατασκευων οπως S7 Edge κλπ.

Δε δυσκολευτηκα να περασω Google sevices, αλλα αντιμετωπιζω συχνα, προβλημα με το Play store, το οποιο λυνεται με Clear data, Force stop & επανεκκινηση του.

Φωτογραφικη, δεν εχω δοκιμασει ακομη εκτενως, για να βγαλω ασφαλες συμπερασμα. Θα επανελθω με samples, καθως και φωτογραφιες του smartphone. Οτι αλλο θελετε, με ρωτατε!!:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε-χαιρετε!!!!

 

Σημερα το εβαλα 1η φορα σε πληρη λειτουργια. Κατ' αρχην εντυπωσεις: πολυ μαζεμενο μεγεθος για τις ιντσες του (ιδιο με το Mate 8, που εχω), απολαυστικη σε ευκρινεια, φωτεινοτητα & μεγεθος οθονη. Για τη μπαταρια, δε γραφω κατι, 1 φορτιση εχει κανει ολη κι ολη.

Συνεβησαν 2-3 κολληματα, σε εφαρμογες κοινωνικων δικτυων, οπου παγωσε για 5-6 δευτερολεπτα η οθονη, αλλα επανηλθε χωρις reboot κλπ.

Ποιοτητα κατασκευης, υπερανω καθε κριτικης, αν και γλυστραει χωρις τη θηκη, η οποια περιλαμβανεται στην αρχικη συσκευασια. Ειναι πραγματικο κοσμημα, για να μην πω ανωτερο, θα πω ισαξιο, κατασκευων οπως S7 Edge κλπ.

Δε δυσκολευτηκα να περασω Google sevices, αλλα αντιμετωπιζω συχνα, προβλημα με το Play store, το οποιο λυνεται με Clear data, Force stop & επανεκκινηση του.

Φωτογραφικη, δεν εχω δοκιμασει ακομη εκτενως, για να βγαλω ασφαλες συμπερασμα. Θα επανελθω με samples, καθως και φωτογραφιες του smartphone. Οτι αλλο θελετε, με ρωτατε!!:)

Με γεια

Από που το αγόρασες και πόσο?

Υπήρξε κάνα θέμα με τελωνείο?

Σχετικά με τα κολλήματα, έχεις την stable ή την developer ROM?

Το Unlocking εύκολο?

Από ταχύτητα το αίσθηση σου δίνει?

Έχεις δοκιμάσει αν πιάνει 4G σε σημεία που πιάνουνυν αλλά κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Με γεια

Από που το αγόρασες και πόσο?

Υπήρξε κάνα θέμα με τελωνείο?

Σχετικά με τα κολλήματα, έχεις την stable ή την developer ROM?

Το Unlocking εύκολο?

Από ταχύτητα το αίσθηση σου δίνει?

Έχεις δοκιμάσει αν πιάνει 4G σε σημεία που πιάνουνυν αλλά κινητά?

 

Καλημερα κι ευχαριστω!!!!:D

Καλως η κακως, το αγορασα απο Ελλαδα, δε μπορουσα να περιμενω, οποτε δεν ειχα θεμα με τελωνεια!!:p

Φοραει την 8.0.10.0 Stable κι εννοειται, πως δεν το εχω ξεκλειδωσει, απο τη στιγμη που δεν υπαρχει ελληνικη ROM, το αφηνω οπως ειναι.

Ταχυτατο, σε ολα του, 1,8 με 2 GB RAM ελευθερη μενει, μαλλον κακη διαχειρηση της MIUI, γιατι ειναι αρκετα κοντα στην ελευθερη RAM του Redmi Pro, που επισης εχω (3/32).

4G, δεν εχω δοκιμασει εκτενως, αλλα στο κεντρο της Πατρας, με Vodafone, πιανει μια χαρα. Εξαλλου, δε χρησιμοποιω 4G, αλλα 3G κυριως, νομιζω πως ειναι υπεραρκετο.

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειναι ευκολο να ανεβασεις μια φωτογραφια διπλα διπλα με το mate 8 να καταλαβουμε πληρως τα μεγεθη. καλοριζικο!
Link to comment
Share on other sites

αν σου ειναι ευκολο να ανεβασεις μια φωτογραφια διπλα διπλα με το mate 8 να καταλαβουμε πληρως τα μεγεθη. καλοριζικο!

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Huawei-Mate-8,Xiaomi-Mi-MIX/phones/9766,10294

 

Και εδώ με iPhone:

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Xiaomi-Mi-MIX,Apple-iPhone-7-Plus/phones/10294,9816

 

...

Φοραει την 8.0.10.0 Stable κι εννοειται, πως δεν το εχω ξεκλειδωσει, απο τη στιγμη που δεν υπαρχει ελληνικη ROM, το αφηνω οπως ειναι.

...

 

 

H EU MIUI ROM πρέπει να έχει ελληνικά

 

https://xiaomi.eu/community/threads/6-12-8.36620/

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κλήσης,μεγάφωνο κλπ πως είναι αγορίνα;

 

Θα ελεγα πως ειναι μετρια η, για να το εξηγησω καλυτερα: καθαρη & κρυσταλλινη η φωνη, αλλα αρκετα χαμηλη η ενταση:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσον αφορα το μεγαφωνο του, ειναι αρκουντως ευκρινες & δυνατο.

 

Καλημερα!!!

 

Σημερα, περασα την ελληνικη ROM, καθως ειχα το unlock approvement απο παλιοτερα, κι ευχαριστω τα παιδια στο miui.gr, για τον κοπο που κανουν καθημερινα!!!

Η διαχειριση της RAM, ειναι 50% καλυτερη, απ' οτι με την official CN/EN (2,2GB free, εναντι 1,4), αν το υπολογισα σωστα.

Εχει καποια bugs (οπως, προβλημα με τα Google Services), αλλα λυνονται με τις καταλληλες ρυθμισεις. Οποιος το αποκτησει και χρειαστει βοηθεια, με την ελληνοποιηση του, εδω ειμαστε!!:D

Για την ωρα, το ψαχνω ακομη. Θα προσπαθησω να βγαλω καποις φωτογραφιες σημερα η αυριο και θα επανελθω.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Σημερα, περασα την ελληνικη ROM, καθως ειχα το unlock approvement απο παλιοτερα, κι ευχαριστω τα παιδια στο miui.gr, για τον κοπο που κανουν καθημερινα!!!

Η διαχειριση της RAM, ειναι 50% καλυτερη, απ' οτι με την official CN/EN (2,2GB free, εναντι 1,4), αν το υπολογισα σωστα.

Εχει καποια bugs (οπως, προβλημα με τα Google Services), αλλα λυνονται με τις καταλληλες ρυθμισεις. Οποιος το αποκτησει και χρειαστει βοηθεια, με την ελληνοποιηση του, εδω ειμαστε!!:D

Για την ωρα, το ψαχνω ακομη. Θα προσπαθησω να βγαλω καποις φωτογραφιες σημερα η αυριο και θα επανελθω.

 

 

Μήπως διορθώθηκε και η χαμηλή ένταση του ακουστικού στις κλήσεις?

Αν κατάλαβα καλά, αυτό είναι το μοναδικό θέμα [hardware] που βέβαια το ξέραμε.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως διορθώθηκε και η χαμηλή ένταση του ακουστικού στις κλήσεις?

Αν κατάλαβα καλά, αυτό είναι το μοναδικό θέμα [hardware] που βέβαια το ξέραμε.

 

Δεν δοκιμασα ακομη σε κληση, αλλα η αληθεια ειναι, πως οσο ψαχνω, τοσο ανακαλυπτω bugs στην ελληνικη developer ROM.....:O

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και απο δω τη multi, παντα τη χρησιμοποιω οταν εχω ξεκλειδωτο xiaomi.Συνηθως ειναι πολυ καλες & με ελληνικα.Απλα χρειαζεσαι twrp recovery.

 

https://xiaomi.eu/community/threads/6-12-8.36620/

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και απο δω τη multi, παντα τη χρησιμοποιω οταν εχω ξεκλειδωτο xiaomi.Συνηθως ειναι πολυ καλες & με ελληνικα.Απλα χρειαζεσαι twrp recovery.

 

https://xiaomi.eu/community/threads/6-12-8.36620/

 

Εκανα εκκαθαριση cache, dalvic cache & data, δειχνει να ρολλαρει καλυτερα. Αν αρχισουν παλι τα προβληματα, θα δοκιμασω και τη multi, την οποια ηδη κατεβαζω, καλου-κακου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Μετα τις σχετικες εκκαθαρισεις, μεσω TWRP, ολα ρολλαρουν ομαλα και το απολαμβανω με την τελευταια ελληνικη developer.

Η ποιοτητα κλησης, παραμενει ανω του μετριου κι εξαρταται παντα κι απο το συνομιλητη :p Απλα, δεν εχει το "βελουδινο" του ακουστικου, ειναι περισσοτερο σαν ψηφιοποιημενη.

Μετα απο 2 φορτισεις, η μπαταρια του δειχνει ν' ανεβαινει σιγα-σιγα και σιγουρα ειναι μεγαλυτερη η διαρκεια της, απο το Redmi Pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και δύο πρόχειρες φώτο, μέσα στο σπίτι, με μέτριο φωτισμό και χωρίς flash.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...