Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα κινεζικα δεν φημιζονται για τις καμερες τους,αυτο το ξερουμε ολοι.το mate 9 σε ενα που υπερεχει πολυ ειναι η μπαταρια του και αυτο δεν αλλαζει!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα κινεζικα δεν φημιζονται για τις καμερες τους,αυτο το ξερουμε ολοι.το mate 9 σε ενα που υπερεχει πολυ ειναι η μπαταρια του και αυτο δεν αλλαζει!

Ναι μα δεν υστερεί και τρελά στην καμερα

Οκ δεν είναι τοπ αλλά μέσα στην 5αδα είναι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κύριοι αλλάζω στρατόπεδο και πάω σε Note8 να φανταστείτε βέβαια ότι νομίζω ότι δεν είναι αναβάθμιση αλλά απλά μια αλλαγή συσκευής.

Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να ξενερώσω... Θα δείξει.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κύριοι αλλάζω στρατόπεδο και πάω σε Note8 να φανταστείτε βέβαια ότι νομίζω ότι δεν είναι αναβάθμιση αλλά απλά μια αλλαγή συσκευής.

Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να ξενερώσω... Θα δείξει.....

 

το μονο που θα σε ξενερωσει λιγο ειναι οθονη (πλατος) και το λογισμικό που ειναι λίγο οτι ναναι εκεί σε όλα τα αλλά δεν θα σου λείπει σε ταχύτητα ακόμη νωρίς είναι να χάσει στα επόμενα update θα αρχίσει το χάος όπως και στο s7 πλέον στην camera θα δεις μεγαλο update το βράδυ (μέρα ουδέν διαφορές)

πέρασε ήδη απο μένα η συσκευή πάντως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στα 2 μεγάλα group των Huawei στο Flickr, βλέπω πολύ ωραία αποτελέσματα. Απλά τη νύχτα έχει την τάση να ανεβάζει το ISO στο θεό >1250, άμα βάλεις το PRΟ και μάθεις τις ρυθμίσεις βγάζεις πολύ καλύτερα.

 

Zoom x2

36313212634_0174a0ebab_z.jpg2017-09-10_09-59-38 by -NetRaider||-

 

36175855443_c918239f86_z.jpg2017-09-02_10-03-16 by -NetRaider||-

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στα 2 μεγάλα group των Huawei στο Flickr, βλέπω πολύ ωραία αποτελέσματα. Απλά τη νύχτα έχει την τάση να ανεβάζει το ISO στο θεό >1250, άμα βάλεις το PRΟ και μάθεις τις ρυθμίσεις βγάζεις πολύ καλύτερα.

 

Zoom x2

36313212634_0174a0ebab_z.jpg2017-09-10_09-59-38 by -NetRaider||-

 

36175855443_c918239f86_z.jpg2017-09-02_10-03-16 by -NetRaider||-

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

p10 ειναι αυτες? βλεπω και κανα 1000 iso πανω κατω εκει στο στκοταδι γιατί θόρυβος θερίζει

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Ναι p10, θόρυβο πού λες; για τη δικιά μου;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Στο μαύρο έχει κόκκο που σημαίνει υψιλο iso (προφανώς λέω για τέρμα zoom σε unzumed δεν βλέπεις κάτι)
Link to comment
Share on other sites

σε ποια τιμη πωλουνται μρταχειρισμενα mate 9 ?

 

Η ερωτηση σου ειναι σχετικη φιλε...Μπορει να βρεις απο 360 μεχρι 400,αναλογα ποσων μηνων ειναι,κατασταση συσκευης κλπ.Μιλαω παντα για συσκευες αγορασμενες απο Ελλαδα...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

σε ποια τιμη πωλουνται μρταχειρισμενα mate 9 ?

 

350 360 με καμία γρατζουνιά πάνω κλπ (δλδ όχι άψογη) και με 400 (Χαλαρά) αν είναι άψογη και εχει και το κουτάκι της κλπ

 

περιπου σου λέω

προφανος μηλαω για το ευροπαικο 4/64 και οχι για το σπανιο ασιατικο 4/128 εκει θα δωσεις νεφρο για να το παρεις

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση σου ειναι σχετικη φιλε...Μπορει να βρεις απο 360 μεχρι 400,αναλογα ποσων μηνων ειναι,κατασταση συσκευης κλπ.Μιλαω παντα για συσκευες αγορασμενες απο Ελλαδα...;)

 

ευχαριστω βλεπω imac

μπορουν να συνεργαστουν ? αν και χργσιμοποιω 10.6.8

εννοω back up , iphoto address book

Edited by harris67
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω βλεπω imac

μπορουν να συνεργαστουν ? αν και χργσιμοποιω 10.6.8

εννοω back up , iphoto address book

 

οχι με osx μονο μα μονο ios devices μεσου του itunes καμια συσκευη και τυποτε ακομη και μεταφορα απλον αρχειον δεν ειναι απλη υπόθεση

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μερικοί πείτε μου πως κάνετε πλάκα που συγκρίνετε την κάμερα του mate 9 με την αντίστοιχη του nexus 6p. Δεν υπάρχει σύγκριση. Το mate πήρε βαθμολογία 85 στο dxomark με το lg g6 (νεότερο και με f 1.8) να έχει πάρει 84. Κι αν θέλετε να δείτε πόσο καλή είναι πατήστε εδώ:

 

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7588&idPhone2=8073&idPhone3=8345

 

και πατήστε οπουδήποτε πάνω στο πάνελ που γίνεται η σύγκριση και θα δείτε τη διαφορά των δυο κινητών

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

 

Εξαιρετικά νέα, επιτέλους θα μπει και το μαγικό κουμπί κάτω αριστερά που κρύβει την navigation bar που με είχε εξυπηρετήσει τόσο πολύ στο p8!

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νέα, επιτέλους θα μπει και το μαγικό κουμπί κάτω αριστερά που κρύβει την navigation bar που με είχε εξυπηρετήσει τόσο πολύ στο p8!

 

Ενδιαφέρον, αρκεί να μην αφορά μόνο το κινέζικο.

Γιατί, για παράδειγμα, το κινέζικο έχει ήδη δυνατότητα απόκρυψης της navigation bar.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, αρκεί να μην αφορά μόνο το κινέζικο.

Γιατί, για παράδειγμα, το κινέζικο έχει ήδη δυνατότητα απόκρυψης της navigation bar.

 

κάποια αστεία πράγματα ειναι πατενταρισμένα όπως το double tap to wake κλπ ετσι δεν εμφανίζονται στης ευρωπαϊκές εκδώσεις......

κάποια στηγμη της κάνανε και μήνυση που ειχε double tap to wake στο p8

Link to comment
Share on other sites

350 360 με καμία γρατζουνιά πάνω κλπ (δλδ όχι άψογη) και με 400 (Χαλαρά) αν είναι άψογη και εχει και το κουτάκι της κλπ

 

περιπου σου λέω

προφανος μηλαω για το ευροπαικο 4/64 και οχι για το σπανιο ασιατικο 4/128 εκει θα δωσεις νεφρο για να το παρεις

 

Ποσο χαλαρα δηλαδη;;; 470 εχει καινουριο... Εως 350 και ισως ειναι και πολλα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαλαρα δηλαδη;;; 470 εχει καινουριο... Εως 350 και ισως ειναι και πολλα...

 

δεν ριχνουν τημη αυτες η συσκευες για αυτο και δεν τα βλεπεις ιδιαιτερα στης αγγελιες

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή της στα μεταχειρισμένα πρέπει να είναι 350 έως 380 ανάλογα την κατάσταση της και την πληρότητα της συσκευασίας. Από κει και πέρα κρίνεις εσύ εάν αξίζει η θέλεις κάτι άλλο. Τιμές μεταχειρισμένων 30 ευρώ κάτω από ότι τα καινούρια εννοείτε ότι δεν τις συζητάς καν.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση σου ειναι σχετικη φιλε...Μπορει να βρεις απο 360 μεχρι 400,αναλογα ποσων μηνων ειναι,κατασταση συσκευης κλπ.Μιλαω παντα για συσκευες αγορασμενες απο Ελλαδα...;)

 

Οποτε εγω που το πηρα τζαμπα με σπασμενη οθονη και μου κοστισε 80 ευρω η αποκατασταση θα πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος :D:D:D

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εγω που το πηρα τζαμπα με σπασμενη οθονη και μου κοστισε 80 ευρω η αποκατασταση θα πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος :D:D:D
Φυσικά, πόσο τ πήρες; και μόνο 80 ευρώ έχει η οθόνη;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, πόσο τ πήρες; και μόνο 80 ευρώ έχει η οθόνη;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οθόνες ειναι μιας φιγατρικης της huawei (Δλδ in house) και ειναι μη πατενταρισμενη τεχνολογια (οχι σαν την amoled) ετσι ναι μια original lcd/digi παει 80 ευρω

για να καταλαβεις μια original να την παρεις μονος σου κανει γυρο στα 20 ευρω και αν θελεις και το frame (δλδ full achembly παει 50 ευρω και παλι original)

απο την αλλη μερια στο pro οθόνη ειναι τόσο ακριβοί που ποιο φτινα ειναι να παρεις μεταχειρισμένο παρα να αλλάξεις οθόνη(300 ευρώ μόνο αγορά από έξω) (ζήτω amoled)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εγω που το πηρα τζαμπα με σπασμενη οθονη και μου κοστισε 80 ευρω η αποκατασταση θα πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος :D:D:D

 

Εγγύηση έχεις όμως;

Στο μεταχειρισμένο έχεις, και επειδή η Huawei δίνει 3 χρόνια στο ΜΑΤΕ, αξίζει να το κοιτάξεις.

Γενικά άλλο πράγμα το μεταχειρισμένο άλλο το κινητό με ζημιά, όπως με τα αυτοκίνητα περίπου. Οπότε η σύγκριση είναι ψιλοακυρη.

 

Καλή τύχη για εσένα μεν, αλλά αυτός που στο χάρισε γιατί δεν το επισκεύαζε με 80€;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...