Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση παιδιά στο ξεκλείδωμα περιοδικού πόσες φωτογραφίες έχετε; εγώ έχω μόνο 24 και όταν πατάω ενημέρωση μου λέει ότι δεν υπάρχει ενημέρωση περιοδικού κλειδώματος. Μου κάνει εντύπωση μετά από ένα χρόνο μόνο 24 φωτογραφίες; στο p8 είχα 100+.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,

 

είχα ρωτήσει και στο παρελθόν αλλά δεν είχα λάβει απάντηση.

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις 2 SIM και τα data.

 

Αν στην SIM 1 εχω ενεργο LTE , μπορώ να έχω ταυτόχρονα LTE στη SIM 2 ;

Αν όχι , μπορώ να έχω μόνο κλήσεις απο SIM 1 και μόνο LTE data απο τη SIM 2;

 

Θέλω να βάλω στη sim1 τον κύριο αριθμό και στη sim2 μια data συνδεση.

Θα λειτουργεί απροβλημάτιστα; ( η διακοπή των data σε περιπτωση κλήσης είναι ΟΚ για μένα )

 

οχι ταυτόχρονα δεν δουλεύει το κλείσανε γιατί δεν θα μπορούσαν να δώσουν συσκευη στην ευρωπη (ταυτόχρονη χρήση lte και στα 2sim και μάλιστα με κακό σήμα αγγίζει περιπου ~3 το sar κατι το οποίο δεν επιτρέπετε στην Ευρώπη και να επιτρεπόταν είναι καρκίνος κινιτος.... (~3 sar ειναι μπόλικα watt είναι κυριολεκτικά φούρνος μικροκοιματων)

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση παιδιά στο ξεκλείδωμα περιοδικού πόσες φωτογραφίες έχετε; εγώ έχω μόνο 24 και όταν πατάω ενημέρωση μου λέει ότι δεν υπάρχει ενημέρωση περιοδικού κλειδώματος. Μου κάνει εντύπωση μετά από ένα χρόνο μόνο 24 φωτογραφίες; στο p8 είχα 100+.

 

καποια στιγμή περιόρισαν και το p8 στα 24

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Στην γραμμή κατάστασης,λείπει το εικονίδιο του συγχρονισμού,αυτό με τα δυο κυκλικα βελάκια. Που μπορώ να τα βρω για να τα προσθέσω,για να ελέγχω τον συγχρονισμό συσκευής και δεδομένων;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Στην γραμμή κατάστασης,λείπει το εικονίδιο του συγχρονισμού,αυτό με τα δυο κυκλικα βελάκια. Που μπορώ να τα βρω για να τα προσθέσω,για να ελέγχω τον συγχρονισμό συσκευής και δεδομένων;

Δεν υπάρχει τέτοιος διακόπτης

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιος διακόπτης

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και που βλέπω εαν είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - >Λογαριασμοί - > 3 τελίτσες πάνω δεξιά - >τικαρεις.... Έτοιμος

 

Ευχαριστώ πολύ,το βρήκα.

Στα μηνύματα κειμένου (sms),ενώ γράφω με μικρούς χαρακτήρες, όταν πατάω αποστολή,τα στέλνει κεφαλαία. Πως ρυθμίζεται αυτό;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Κεφάλαια πρέπει να τα στέλνει, για να μη χρεώνεσαι διπλά μετά τους 70 χαρακτήρες.

 

Πρέπει; Δηλαδή όπως και να γράφω κεφαλαία θα τα στέλνει; Τόσες συσκευές έχω αλλάξει,πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Δηλαδή ειναι προεπιλεγμένοι οι κεφαλαίοι χαρακτήρες και δεν ρυθμίζεται απο κάπου;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει; Δηλαδή όπως και να γράφω κεφαλαία θα τα στέλνει; Τόσες συσκευές έχω αλλάξει,πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Δηλαδή ειναι προεπιλεγμένοι οι κεφαλαίοι χαρακτήρες και δεν ρυθμίζεται απο κάπου;

 

Φιλε μου,οτι σου ειπε ο φιλος πιο πανω!!Τα κανει κεφαλαια για να στελνεις 160 χαρακτηρες!!Το εχω δει και σε αλλες συσκευες,αλλα δε θυμαμαι σε ποιες...Δε μπορεις να το αλλαξεις αυτο με τιποτα,εκτος ισως αν βαλεις μια τριτη εφαρμογη,πχ text sms αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν γραφει μικρα!!Δοκιμασε το αν θες!Τι σε χαλαει ομως δε καταλαβαινω!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει; Δηλαδή όπως και να γράφω κεφαλαία θα τα στέλνει; Τόσες συσκευές έχω αλλάξει,πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Δηλαδή ειναι προεπιλεγμένοι οι κεφαλαίοι χαρακτήρες και δεν ρυθμίζεται απο κάπου;

 

Μηνύματα - Περισσότερα - Ρυθμίσεις - Συνθέτες Ρυθμίσεις και απο-επιλέγεις την επιλογή "Βελτιστοποίηση 7bit" αν θέλεις μικρά γράμματα στα SMS, αλλά μετά τους 70 χαρακτήρες θα χρεώνεσαι δεύτερο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,οτι σου ειπε ο φιλος πιο πανω!!Τα κανει κεφαλαια για να στελνεις 160 χαρακτηρες!!Το εχω δει και σε αλλες συσκευες,αλλα δε θυμαμαι σε ποιες...Δε μπορεις να το αλλαξεις αυτο με τιποτα,εκτος ισως αν βαλεις μια τριτη εφαρμογη,πχ text sms αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν γραφει μικρα!!Δοκιμασε το αν θες!Τι σε χαλαει ομως δε καταλαβαινω!!

Δεν με χαλάει καθόλου,απλώς ήθελα να ξέρω εάν γίνεται να γράφω με μικρά.

 

Μηνύματα - Περισσότερα - Ρυθμίσεις - Συνθέτες Ρυθμίσεις και απο-επιλέγεις την επιλογή "Βελτιστοποίηση 7bit" αν θέλεις μικρά γράμματα στα SMS, αλλά μετά τους 70 χαρακτήρες θα χρεώνεσαι δεύτερο μήνυμα.

οκ,ευχαριστώ.Θα το δοκιμάσω...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω φόντο μια φωτο με ανοιχτά χρώματα,δεν είναι ευκρινές τα γράμματα στα εικονίδια φακέλων και γραμμής κατάστασης(είναι λευκή γραμμματοσειρά).Μπορώ να αλλάξω το χρώμα γραμματοσειράς;

με αυτή την άσπρη,δεν βλέπω εαν έχω σήμα,κατάσταση μπαταρίας κλπ.

Και για την μακροζωϊα της μπαταρίας,πρέπει να προσέξω κατι; εννοώ πρέπει να το αφήνω να σβήνει κάποιες φορές ή πρέπει να φορτίζεται σε συγκεκριμένο ποσοστό στάθμης;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω φόντο μια φωτο με ανοιχτά χρώματα,δεν είναι ευκρινές τα γράμματα στα εικονίδια φακέλων και γραμμής κατάστασης(είναι λευκή γραμμματοσειρά).Μπορώ να αλλάξω το χρώμα γραμματοσειράς;

με αυτή την άσπρη,δεν βλέπω εαν έχω σήμα,κατάσταση μπαταρίας κλπ.

Και για την μακροζωϊα της μπαταρίας,πρέπει να προσέξω κατι; εννοώ πρέπει να το αφήνω να σβήνει κάποιες φορές ή πρέπει να φορτίζεται σε συγκεκριμένο ποσοστό στάθμης;

1)δοκιμασε

Ρυθμίσεις - σύνθετες ρυθμίσεις - προσβασιμοτητα- κείμενο υψηλής αντίθεσης.

2)αν δεν σε βολεύει εγώ ανοίγω την φωτογραφία που θέλω να βάλω φόντο με την επεξεργασία τραβάω πάνω πάνω μια μαύρη γραμμή στην φώτο και όταν την βάζω για φόντο οι ενδείξεις που είναι άσπρες φαίνονται μια χαρά.

 

Για την μπαταρία πολλά θα ακούσεις.

Εγώ έχω να σου πω ότι δεν έχω χάσει καθόλου αυτονομία εξακολουθώ να βλέπω 8 ώρες οθόνη μετά από 10 μήνες και το φορτώνω όποτε χρειάζεται η συσκευή. Δεν προσέχω τίποτα αλλά λένε ότι καλό είναι να μην πέφτει κάτω από 20%.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά,σε ευχαριστώ. Πάντως από μπαταρία είναι σούπερ!!!! το σκαλίζω συνέχεια και δεν λέει να κατέβει....απο το πρωί 100%,ειμαι τωρα στο 84%.

Δηλαδή δεν αλλάζει το άσπρο χρώμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1)δοκιμασε

Ρυθμίσεις - σύνθετες ρυθμίσεις - προσβασιμοτητα- κείμενο υψηλής αντίθεσης.

αν δεν σε βολεύει ....

Κουραστικό πολύ η υψηλή αντίθεση.Εάν δεν υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής χρώματος,σε εικονίδια-φακέλους κλπ,θα εγκαταστήσω τον αγορασμένο Nova..

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Λέω να την πάρω την συγκεκριμένη συσκευή. Γνωρίζει κανείς κανένα γνωστό κινέζικο που να την έχει διαθέσιμη; Σε 2-3 που κοίταξα είναι "out of stock"

Thanks!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Λέω να την πάρω την συγκεκριμένη συσκευή. Γνωρίζει κανείς κανένα γνωστό κινέζικο που να την έχει διαθέσιμη; Σε 2-3 που κοίταξα είναι "out of stock"

Thanks!

 

μην παρεις την εκδωση απο την κιντα ειναι τελείως διαφορετική συσκευή με αλλο modem κλπ θα τα βρει σκουρα στην ευρωπη και οτι αφορα playstore και οτι αφορα δυκτια 4g κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Η τελευταία διακύμανση που λέει κλήση,τι ρυθμίζει; όπου και να την βάλω,δεν έχω δει διαφορά..

..και από που βλέπουμε τη χώρα προέλευσης του κινητού; ευχαριστώ..

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/Screenshot_20170929-103607_zpstcughhvi.png~original

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Η τελευταία διακύμανση που λέει κλήση,τι ρυθμίζει; όπου και να την βάλω,δεν έχω δει διαφορά..

..και από που βλέπουμε τη χώρα προέλευσης του κινητού; ευχαριστώ..

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/Screenshot_20170929-103607_zpstcughhvi.png~original

Είναι η ένταση που ακούς αυτόν που μιλάς σε μια κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τη χώρα προέλευσης από που τη βλέπουμε;
Δεν μπορείς να την δεις μόνο η huawei μπορεί

Απλά να ξέρεις l09 ευρωπαϊκή έκδοση single sim l29 αν δεν κάνω λάθος ευρωπαϊκή dual όλα τα άλλα Asia

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να την δεις μόνο η huawei μπορεί

Απλά να ξέρεις l09 ευρωπαϊκή έκδοση single sim l29 αν δεν κάνω λάθος ευρωπαϊκή dual όλα τα άλλα Asia

οκ,εμένα L29 EU είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίο πάντως σαν συσκευή,πολύ πλούσιος ήχος και τα άλλα θα τα δω στην πορεία.Η οθόνη του πάντως,δεν μου φαίνεται τόσο μεγάλη σαν 5,9" σε σχέση με την προηγούμενη συσκευή μου G5.

Και το EMUI 5.0.1 πολύ καλό σαν περιβάλλον,αλλά θα το "θυσιάσω" μόνο και μόνο για τον άσπρο χρωματισμό στην γραμματοσειρά των εικονιδίων της γραμμής κατάστασης και φακέλλων, αφού δεν έχει τη δυνατότητα αλλαγής χρωματισμού,βάζοντας τον Nova premium.

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φίλοι μου, ξαφνικά το mate 9 μου, μου άλλαξε τον ήχο κλήσεων και εκεί που είχα διαφορετικό ήχο για κάθε ομάδα για να ξεχωρίζω όταν κτυπάει το τηλέφωνο, μου έχει κάνει και όλα κτυπανε στο προεπιλεγμενο ήχο του κινητού, πως μπορώ να βάλω ήχο στην κάθε ομάδα η έστω να κάνω ομαδική επιλογή ήχου και όχι έναν έναν, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις μου ήρθε ενημέρωση b194 σε ελληνικό l09.

 

Και σε μένα. Κατεβάζω. Προσθήκη κινούμενης εικόνας λέει στην κάμερα ή κάτι τέτοιο και κάτι προστέθηκε στη συλλογή. Κι εγώ ελληνικό L09 έχω.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...