Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο είναι και σε μένα φίλε μου 4 με 5 % αλλά στο OnePlus 3T που είχα είτε κλειστά όλα είτε ανοιχτά ήταν 2% το πολύ όλο το βράδυ επίσης στη δουλειά βλέπω ακόμα χειρότερα αποτελέσματα και δεν το πειράζω σχεδόν καθόλου,δεν ξέρω ενώ στη χρήση ή μπαταρία δείχνει τα δόντια της στο stand by όχι δεν μου κάθεται καλά νομίζω φταίει η πολύ βαριά ρομ της Huawei

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα....πιστευετε οτι αξιζειη αναβαθμιση απο mate 8? Ποιες ειναι οι βασικες διαφορες τους? Ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Καμια διαθεσιμη αναβαθμιση για το Hicare που μολις το τσεκαρα, και στο Play Store την ιδια εκδοση εχει.

Που την βρικατε ρε παιδια την εκδοση 5.0.4.300 ? Στο Play Store δεν υπαρχει...

Μηπως εχουν αλλη εκδοση HiCare τα L09 και αλλη τα L29 ?

 

20746879_10212705780653571_510810801_o.png

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα bug δεν ανοίγει flashlight σαν εφαρμογή λει δεν έχει permissions..

Η factory reset θέλει η είναι minor framework bug

 

Update Πάντος κανονικά μου ήρθε μόνο του από το system update και έγινε μόνο του κιόλας

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....πιστευετε οτι αξιζειη αναβαθμιση απο mate 8? Ποιες ειναι οι βασικες διαφορες τους? Ευχαριστω....

Φίλε μου μιας και το είχα σου λέω.

Το 9 έχει καλύτερη κάμερα

Καλύτερη οθόνη

Έχει μια διαφορά στην σπιρτάδα και στην ταχύτητα σε όλες τις χρήσεις

Έχουν σχεδόν ίδια μπαταρία

 

Τώρα αν αξίζει είναι σχετικό ξέρεις ανάλογα το πως βλέπει ο καθένας τα χρήματα. Για εμένα αξίζει. Φυσικά θα το πουλήσω για να πάρω το επόμενο είναι βλέπεις και το μικρόβιο.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανένα δικαρτο το καινούριο update;

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήρθε σε μένα. Δεν το πέρασα γιατί έχω unlocked bootloader και root. Κατέβασα τα 3 zip και όταν έχω χρόνο θα το περάσω manual.
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε..... Θα διορθωθούν τα ανύπαρκτα προβλήματα.

Νομίζω πως την αναβάθμιση την έδωσε η huawei γιατί διαβάζει myphone που υπήρχαν παράπονα για το ότι δεν έρχονται update. Χαχαχχα24c73928d20faf02b699802a67be7217.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε..... Θα διορθωθούν τα ανύπαρκτα προβλήματα.

Νομίζω πως την αναβάθμιση την έδωσε η huawei γιατί διαβάζει myphone που υπήρχαν παράπονα για το ότι δεν έρχονται update. Χαχαχχα24c73928d20faf02b699802a67be7217.jpg

Ουσιαστικά όλο και όλο αν θέμα διορθώνει σε ένα πολονικο αν δεν κάνω λάθος δυκτιο όταν έκανε αλλαγή από 3g σε 4g έβραζε και κόλλαγε

Και για να λέμε ότι βάλαμε και κάτι άλλο έβαλαν και τα security updates της Google

 

Οποίος κάνει το update ας ρίξει μια ματιά αν λειτουργεί ο φακός σαν εφαρμογή

 

Edit : το Nova φταιει

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έμεινε στα ίδια standards;

 

Μου ήρθε και μένα.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έμεινε στα ίδια standards;

 

Μου ήρθε και μένα.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

Ναι βρε τι να αλλάξει το update έχει μηδενικά changelog
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι 650mb.

Δεν θέλει και πολύ να χαλάσει κάτι καλό (βλέπε Samsung

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά όλο και όλο αν θέμα διορθώνει σε ένα πολονικο αν δεν κάνω λάθος δυκτιο όταν έκανε αλλαγή από 3g σε 4g έβραζε και κόλλαγε

Και για να λέμε ότι βάλαμε και κάτι άλλο έβαλαν και τα security updates της Google

 

Οποίος κάνει το update ας ρίξει μια ματιά αν λειτουργεί ο φακός σαν εφαρμογή

 

Edit : το Nova φταιει

Δουλεύει κανονικά γιατί στον νοβα δεν δουλεύει;

Ναι αλλά είναι 650mb.

Δεν θέλει και πολύ να χαλάσει κάτι καλό (βλέπε Samsung

Ευτυχώς δεν έχουμε αυτά τα χάλια.

Αλήθεια συνεχίζεται το ίδιο μαρτύριο η έχει βελτιωθεί με ς7 - ς8.

Αν το ΜΑΤΕ10 έχει edge οθόνη με βλέπω να πηγαίνω σε iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά γιατί στον νοβα δεν δουλεύει;

 

Ευτυχώς δεν έχουμε αυτά τα χάλια.

Αλήθεια συνεχίζεται το ίδιο μαρτύριο η έχει βελτιωθεί με ς7 - ς8.

Αν το ΜΑΤΕ10 έχει edge οθόνη με βλέπω να πηγαίνω σε iPhone.

Ε κάποια ασυμβατότητα με system ui και τον τρόπο που είναι embedded ο φακός (δεν είναι app είναι systemui module έτσι στο τελευταίο security fix της Google τέτοια πρόσβαση κόπηκε, μπορεί να μην παίξει και πότε σε 3rd party launchers ξανά Πάντος
Link to comment
Share on other sites

μιας και ο λόγος απο εξοστρακισμό σε updates και ui, έχει κυκλοφορήσει καμία φήμη για το τι φέρνει το emui 6?

αυτός ο περιορισμός μόνο σε κάθετο scrolling στο drawer μου έχει κάτσει στο λαιμό, αχώνευτος.

Link to comment
Share on other sites

μιας και ο λόγος απο εξοστρακισμό σε updates και ui, έχει κυκλοφορήσει καμία φήμη για το τι φέρνει το emui 6?

αυτός ο περιορισμός μόνο σε κάθετο scrolling στο drawer μου έχει κάτσει στο λαιμό, αχώνευτος.

Παίζει να μην πάρει mate 9 το νέο emui Πάντος βάση κάποιον ανακοινωσεων της Huawei
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μην πάρει mate 9 το νέο emui Πάντος βάση κάποιον ανακοινωσεων της Huawei
Απαράδεκτο αν δεν την πάρει την αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω σε ενα Γερμανικο φορουμ οτι η Huawei μειωσε λιγο τον χρονισμό του cpu στο Mate 9 για να μην θερμαίνεται το κινητο με αποτελεσμα η αποδοση του να πέσει. Ειδικα στα παιχνίδια η διαφορα ειναι εμφανής. Επισης μιλανε για καλύτερη αυτονομία πλέον. Τα εχει παρατηρησει κανείς?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μην πάρει mate 9 το νέο emui Πάντος βάση κάποιον ανακοινωσεων της Huawei

πολύ παράξενο θα μου φανεί κάτι τέτοιο.

ποιος είναι ο λόγος που επικαλούνται?

Link to comment
Share on other sites

πολύ παράξενο θα μου φανεί κάτι τέτοιο.

ποιος είναι ο λόγος που επικαλούνται?

Κανένας απλά είπαν ότι βγήκε μέχρι τώρα δεν θα πάρει νέων mui μετά υποτίθεται το ανακαλεσαν κλπ αλλά επισιμα για την ώρα είναι ότι δεν παίρνει κανείς τπτ
Link to comment
Share on other sites

Περασα προ 5 λεπτων την Β190.

 

Μια αυξηση στο σκορ του Antutu ειναι γεγονος, οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια, απλα ετσι για την ιστορια.

Και με την Β190 το κινητο κλασικα πεταει στα παντα του, εκτελει οτι του πεις να τρεξει, οχι οτι πριν ειχε καποιο θεμα αλλα λεμε τωρα.

Ο φακος λειτουργει αψογα στο δικο μου L09C432, βεβαια εκανα Hard Reset τοσο πριν αλλα και μετα την εγκατασταση της Β190.

 

20794821_10212718285726190_760633271_o.png

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Αυτά κάνε HUAWEI και αν με ξαναδείς να αγοράζω συσκευή σου σφύρα μου
Λες και έχει μεγάλη σημασία, ο ένας αναβαθμίζει και κάνει συσκευές βαριές και δυσχιρστες ο άλλος κόβει ο τρίτο γεμίζεις bugs κλπ σε όλες της περιπτώσεις σε αναγκάζουν για νέα συσκευή ανά τόσο

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περασα προ 5 λεπτων την Β190.

 

Μια αυξηση στο σκορ του Antutu ειναι γεγονος, οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια, απλα ετσι για την ιστορια.

Και με την Β190 το κινητο κλασικα πεταει στα παντα του, εκτελει οτι του πεις να τρεξει, οχι οτι πριν ειχε καποιο θεμα αλλα λεμε τωρα.

Ο φακος λειτουργει αψογα στο δικο μου L09C432, βεβαια εκανα Hard Reset τοσο πριν αλλα και μετα την εγκατασταση της Β190.

 

20794821_10212718285726190_760633271_o.png

Φακός σαν app δεν ανοίγει όταν έχεις Nova launcher
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα το αντουτου τεστ και μου εβγαλε 67000,δεν ετρεχε τπτ στο παρασκηνιο,ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα το αντουτου τεστ και μου εβγαλε 67000,δεν ετρεχε τπτ στο παρασκηνιο,ειναι φυσιολογικο?

 

Μηπως πριν το τρεξεις επαζες κανα game ή γενικα πειραζες τη συσκευη και ειχε ζεσταθει;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...