Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι ακούγεται το επόμενο mate θα κοστίζει κοντά στα 1000€. Μου φαίνεται αρχίζει να καβαλάει το καλάμι η HUAWEI. Οπότε όσοι αναβάλλουν την αγορά του 9 περιμένοντας το 10, ας το σκεφτούν πάλι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, ελπίζω αυτή την φορά να μην την πατήσω όπως εχθές και να έχουμε το real thing.

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/263484-image/Huawei-Mate-9-leaked-photos.jpg

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/263485-image/Huawei-Mate-9-leaked-photos.jpg

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/263486-image/Huawei-Mate-9-leaked-photos.jpg

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/263487-image/Huawei-Mate-9-leaked-photos.jpg

Από ότι ακούγεται το επόμενο mate θα κοστίζει κοντά στα 1000€. Μου φαίνεται αρχίζει να καβαλάει το καλάμι η HUAWEI. Οπότε όσοι αναβάλλουν την αγορά του 9 περιμένοντας το 10, ας το σκεφτούν πάλι
1100 και αν ναι προφανώς και άκυρο τα 700 που ζητούσε ήταν πολύ καλά για αυτά που σου έδινε αλλά μέχρι εκεί
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητό .... αλλά να σας πω ρε παιδιά τι με χαλάει? Τα on-screen buttons. Και δε μου αρκεί που εξαφανίζονται...

Αφού στο κάτω μέρος της συκευής, υπάρχει επαρκέστατος χώρος, γιατί δεν βάζουν capacitive πλήκτρα όπως στο Νοte4 (το είχα)

που είναι μια χαρά και φωτιζόμενα και λειτουργικότατα ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα είχε μεγαλύτερα bezel, σε λίγο καιρό όλοι on screen θα τα έχουν, μέχρι και η Samsung τα έβαλε

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αξιζει παιδια στα 400 καινουριο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητό .... αλλά να σας πω ρε παιδιά τι με χαλάει? Τα on-screen buttons. Και δε μου αρκεί που εξαφανίζονται...

 

Ποιος είπε ότι εξαφανίζονται?

Link to comment
Share on other sites

αξιζει παιδια στα 400 καινουριο?

Αν αξίζει;;;;; με χίλια!!!!! Το βρήκες σε κάποιο κατάστημα ή από τρίτο χέρι ευκαιρία;;;; μιλάω για σφραγισμένο πάντα.

Link to comment
Share on other sites

είδα στο Firmware Finder νέα εκδοση Β193 με ημερ. 3 Αυγούστου!

Λέει Recommended Level 5 stars, adds MOVING PICTURE in Camera.

 

Είναι safe να το βάλουμε από εκεί με αλλαγή DNS ή χάνουμε εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα σήμερα, έψαξα για Updates πρώτο πράγμα να τα βάλω όλα και μετά να κάνω ένα reset.. Το πρώτο Update που μου έβγαλε έκανε καμία ώρα και μετά μου έβγαλε μήνυμα ότι παρουσιάστηκαν πολλά σφάλματα και να κάνω επαναφορά.. Στην επαναφορά ακόμα περιμένω, έχει ήδη είκοσι λεπτά.. Τι γίνεται ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το μονοκαρτο και είμαι b182 δεν μου βγάζει κάποιο νέο στον έλεγχο για update
B182 είναι το τελικό μετά μόνο beta exei
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχει βγει ακόμα αναβάθμιση και η 193 beta είναι;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν αξίζει δεν ξέρω είναι ανάλογα τι ζητάς από την συσκευή σου, η κάμερα του nexus 6p είναι η καλύτερη σε smartphone μαζί με του pixel με διαφορά, εμένα όμως η διάρκεια της μπαταρίας και η φωτεινότητα της οθόνης με απογοήτευσαν, για μένα αξίζει εκτός από την κάμερα σε lowlight σε όλα τα άλλα είναι ανώτερο το mate

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακόμα και στο Pro mode είναι μεγάλη η διαφορά σε χαμηλό φωτισμό;;Δεν μπορώ να αποφασίσω αν πρέπει να κάνω την αλλαγή από το n6p στο mate.Το είδα από κοντά και όντως είναι ωραίο.Οσο για την οθόνη για εμένα που την δουλεύω σε sRGB στο Nexus,δίπλα δίπλα με το mate, τολμώ να πω ότι του mate φαίνονται καλύτερη στα μάτια μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε χαμηλό φωτισμό το 6p δεν έχει αντίπαλο στο είπα αυτό, είναι το μόνο σημείο που είναι ανώτερο

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα τα πάντα, νομίζω ότι έχει μπρικάρει το κινητό.. Δοκίμασα από το huawei erecovery αλλά βγάζει package failed κτλ.. Δοκίμασα από fastboot με hisuite αλλά δεν υποστηρίζεται λέει η συσκευή.. Υπάρχει άλλος τρόπος να περάσω το firmware; Εννοείται official γιατί είναι μιας μέρας και Δευτέρα θα το στείλω για DOA..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα τα πάντα, νομίζω ότι έχει μπρικάρει το κινητό.. Δοκίμασα από το huawei erecovery αλλά βγάζει package failed κτλ.. Δοκίμασα από fastboot με hisuite αλλά δεν υποστηρίζεται λέει η συσκευή.. Υπάρχει άλλος τρόπος να περάσω το firmware; Εννοείται official γιατί είναι μιας μέρας και Δευτέρα θα το στείλω για DOA..
Μάλλον corrupted nand memory ώρα για εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος ακριβώς ενός μηνός πλέον και μπορω να πω με σιγουριά ότι απλά τα σπάει το κινητακι. Έχω εγώ την κινεζικη έκδοση 6gm ram 128 storage και έκδοση MHA-AL00. Έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του. 2 μέρες μου βγάζει άνετα. 5:30 ώρες sot με δύο κάρτες με 4g οταν είμαι δουλειά, Bluetooth για σύνδεση με το αμάξι για ράδιο (μιας και μένω εξωτερικο) και wifi σπίτι και λίγο asphalt. Κλείσεις σε messenger και Viber. Η γυναίκα μου έχει το s7 edge. Με μια πρόχειρη σύγκριση το mate είναι πιο γρήγορο σίγουρα. Σε κάμερα με Automode το βράδυ υστερεί έναντι του s7, δεν εχω δοκιμάσει σε pro Mode το s7, το mate πάντως με ικανοποιεί στις φωτος του. Δεν ειναι το σημαντικότερο κριτήριό μου οι φωτος για την αγορά κινητού. Ηχεία πολύ καλύτερα από το s7. Οθόνη το s7 έχει καλύτερη αλλά όχι μεγάλη διαφορά. Στα συν του κινητού ότι έχει 6gb, πιο future proof, 128αρι κι δικαρτο. Κατι τελευταίο αλλά πολύ σημαντικό είναι η απίστευτα γρήγορη φόρτιση του. Δεν υπάρχει απλά. Μπράβο στη εταιρία για μια πάρα πολύ καλή all around συσκευή. Αν ήταν κι αδιάβροχο θα ταν τέλειο για μένα. Edited by papia777
Link to comment
Share on other sites

είδα στο Firmware Finder νέα εκδοση Β193 με ημερ. 3 Αυγούστου!

Λέει Recommended Level 5 stars, adds MOVING PICTURE in Camera.

 

Είναι safe να το βάλουμε από εκεί με αλλαγή DNS ή χάνουμε εγγύηση?

 

betaaaaaaaa ειναι αστην ήσυχη

Link to comment
Share on other sites

Είχα βρει το mate 9 από την προσφορά στα 400 σε περίπτωση που έδινα το honor 8 που μου έσπασε πλάτη.

Τελικά δεν θα το κρατήσω θα μείνω με τα σπασμένα :) αν θέλει κανείς σε αυτή τη τιμή φυσικά ας επικοινωνήσει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βρει το mate 9 από την προσφορά στα 400 σε περίπτωση που έδινα το honor 8 που μου έσπασε πλάτη.

Τελικά δεν θα το κρατήσω θα μείνω με τα σπασμένα :) αν θέλει κανείς σε αυτή τη τιμή φυσικά ας επικοινωνήσει.

 

καλησπερα

ειναι με μια sim ή δικαρτο

 

ξερει κανεις εαν με αλλαγη firmware το μονοκαρτο γινεται δικαρτο ?

 

επισης, ειναι dual active ?

 

και κατι τελευταιο, απο Sony Z5 λεει να παω στο Μate 9 ??? :confused:

 

ευχαριστω

Edited by UNIQUE
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειναι με μια sim ή δικαρτο

 

ξερει κανεις εαν με αλλαγη firmware το μονοκαρτο γινεται δικαρτο ?

 

επισης, ειναι dual active ?

 

και κατι τελευταιο, απο Sony Z5 λεει να παω στο Μate 9 ??? :confused:

 

ευχαριστω

 

Δεν έχει θέση για sim. Η δεύτερη υποδοχή είναι μόνο για sd

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μονοκαρτο είναι.αυριο θα είναι στα χέρια μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με 3 χρόνια εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...