Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιστρεφω με νεοτερα, σας παραθετω φωτογραφιες για να μου πειτε την γνωμη σας οσον αφορα την μπαταρια...

Γνωμη μου ειναι πως δε τα παει καθολου καλα, αλλες φορες στο ιδιο ποσοστο ειχα τουλαχιστον 3.30 ωρες οθονης!

Δε μπορω να βρω τι φταιει....

 

612c452f

f574060c

4dc59c9f

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω και συσκευή με 7.0 και η ίδια εφαρμογή στο nexus με 7.1.2 έχει shortcuts ενώ στην 7.0 δεν έχει. Το ίδιο είπαν και τα παιδιά πιο πριν που δοκίμασαν στην 7.0

 

 

 

Στην 7.0 το nexus; Η άλλη εταιρεία;

 

Αν nexus να στείλεις στον developer email

 

App shortcuts να φάνε και οι κότες με τελευταία Nova beta έκδοση 5.4 :lol:

https://www.phonearena.com/news/Nova-Launcher-getting-Sesame-Shortcuts-integration-in-latest-update_id96387

 

Και στο εικονίδιο των settings προστέθηκαν μπόλικες επιλογές και WhatsApp που πριν δεν ειχα καθόλου.

Τσεκάρετε το.

 

Απαιτείται εγκατάσταση η παρακάτω εφαρμογή επιπλέον.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ninja.sesame.app.edge&hl=el

 

Έχει μπόλικες λειτουργίες και επιλογές να διαλέξεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να το φέρεις στα μέτρα σου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

App shortcuts να φάνε και οι κότες με τελευταία Nova beta έκδοση 5.4 :lol:

https://www.phonearena.com/news/Nova-Launcher-getting-Sesame-Shortcuts-integration-in-latest-update_id96387

 

Και στο εικονίδιο των settings προστέθηκαν μπόλικες επιλογές και WhatsApp που πριν δεν ειχα καθόλου.

Τσεκάρετε το.

 

Απαιτείται εγκατάσταση η παρακάτω εφαρμογή επιπλέον.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ninja.sesame.app.edge&hl=el

 

Έχει μπόλικες λειτουργίες και επιλογές να διαλέξεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να το φέρεις στα μέτρα σου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το ticktick δεν βλέπω να το έχουν συμπεριλάβει δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

Το ticktick δεν βλέπω να το έχουν συμπεριλάβει δυστυχώς

 

Να ελπίζουμε μελλοντικά να υποστηρίζονται παραπανω εφαρμογές.

Εμένα μου έλυσε τα χέρια σε βασικές εφαρμογές πλέον

WhatsApp,Setting,Contacts,Outlook,Chrome +όλες οι άλλες google app.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ελπίζουμε μελλοντικά να υποστηρίζονται παραπανω εφαρμογές.

Εμένα μου έλυσε τα χέρια σε βασικές εφαρμογές πλέον

WhatsApp,Setting,Contacts,Outlook,Chrome +όλες οι άλλες google app.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μπορώ να πω ότι είναι πιο καλά και από τα original shortcuts της 7.1. Πιο πολλές επιλογές. Μακάρι σύντομα να υποστηρίζονται και περισσότερες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω ότι είναι πιο καλά και από τα original shortcuts της 7.1. Πιο πολλές επιλογές. Μακάρι σύντομα να υποστηρίζονται και περισσότερες εφαρμογές.

 

Εννοείται θέλει εμπλουτισμό με περισσότερες εφαρμογές ειδικά σε περισσότερους browser,mail,social media and communication app,dialer,gallery app κ.α.

 

Πχ ο chrome μπροστά στον dolphin μου είναι αρχαίος και πολύ φτωχός.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω με νεοτερα, σας παραθετω φωτογραφιες για να μου πειτε την γνωμη σας οσον αφορα την μπαταρια...

Γνωμη μου ειναι πως δε τα παει καθολου καλα, αλλες φορες στο ιδιο ποσοστο ειχα τουλαχιστον 3.30 ωρες οθονης!

Δε μπορω να βρω τι φταιει....

 

612c452f

f574060c

4dc59c9f

Restore έχεις κάνει? Αν όχι κάνε restore μην περνάς τύποτα απολιτος μεσα και κάνε έτσι το τέστ, αν και άδειο κινιτο ξεσκιζει την μπαταρία τότε έχει θέμα hardware και πάει για εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Restore έχεις κάνει? Αν όχι κάνε restore μην περνάς τύποτα απολιτος μεσα και κάνε έτσι το τέστ, αν και άδειο κινιτο ξεσκιζει την μπαταρία τότε έχει θέμα hardware και πάει για εγγύηση

 

Restore δεν εχω κανει!

Την συσκευη την εχω τοσο καιρο και ποτε δεν ειχα προβλημα με την μπαταρια, μου εβγαζε 6 ωρες οθονης ανετα!

Τον τελευταιο καιρο γινεται αυτο δυστυχως για αυτο και ανησυχω

Link to comment
Share on other sites

Restore δεν εχω κανει!

Την συσκευη την εχω τοσο καιρο και ποτε δεν ειχα προβλημα με την μπαταρια, μου εβγαζε 6 ωρες οθονης ανετα!

Τον τελευταιο καιρο γινεται αυτο δυστυχως για αυτο και ανησυχω

Έχεις cosmote;

Δουλεύεις με data;

Έχεις καλό σήμα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με cosmote και data;εγώ είμαι με δύο κάρτες Vodafone και cosmote πάντα χρησιμοποιώ την Vodafone για data αλλά από εχθές λόγο προσφοράς του wats up χρησιμοποιώ του OTE, βέβαια τώρα στις διακοπές το έχω σαν WiFi Hotspot σε 3 συσκευές οπότε δεν μπορώ να κρίνω αντικείμενα

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Restore δεν εχω κανει!

Την συσκευη την εχω τοσο καιρο και ποτε δεν ειχα προβλημα με την μπαταρια, μου εβγαζε 6 ωρες οθονης ανετα!

Τον τελευταιο καιρο γινεται αυτο δυστυχως για αυτο και ανησυχω

 

δλδ θεορεις πχ απιθανο να εχει γινει πχ update καποια υπηρεσία google και να περασε χαλια τα setting και να τα εχει κανει μπου....ο? απο το να καθεσε να ψαχνεις κανεις restore αν ολα καλα ειναι αυτο που ειπα (σχεδον παντα υπηρεσίεςτης google φταινε) αλλιος εφιγε για service

Link to comment
Share on other sites

δλδ θεορεις πχ απιθανο να εχει γινει πχ update καποια υπηρεσία google και να περασε χαλια τα setting και να τα εχει κανει μπου....ο? απο το να καθεσε να ψαχνεις κανεις restore αν ολα καλα ειναι αυτο που ειπα (σχεδον παντα υπηρεσίεςτης google φταινε) αλλιος εφιγε για service

 

Υπάρχει πρόβλημα με cosmote και data;εγώ είμαι με δύο κάρτες Vodafone και cosmote πάντα χρησιμοποιώ την Vodafone για data αλλά από εχθές λόγο προσφοράς του wats up χρησιμοποιώ του OTE, βέβαια τώρα στις διακοπές το έχω σαν WiFi Hotspot σε 3 συσκευές οπότε δεν μπορώ να κρίνω αντικείμενα

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά και τα δύο αλλά εδώ και 2 μέρες έχω και εγώ μεγάλη κατανάλωση είναι σίγουρα ένα από τα δύο γιατί με λειτουργία πτήσεις είναι όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά και τα δύο αλλά εδώ και 2 μέρες έχω και εγώ μεγάλη κατανάλωση είναι σίγουρα ένα από τα δύο γιατί με λειτουργία πτήσεις είναι όλα οκ.

 

το ιδιο και εγώ μόνο που εγώ βρήκα τι φταίει αλλά χωρίς root δεν λύνεται και δεν το αναφέρω καν εδώ

Link to comment
Share on other sites

Για πες τι βρήκες;

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε μένα τουλάχιστον μετά απο το update τα google services μόνιμα είχαν πρόσβαση στην τοποθεσία και καταγραφή της σε log file (ακομι και αν εχεις κλειστή την τοποθεσία) στα στατιστικά δεν έβγαζε τπτ με root έκοψα καλα καλά μερικα Permisions και ηρέμησε

 

τωρα bug ειναι η google πέρασε την παρακολούθηση σε αλλο επίπεδο δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανένας το καινούριο update αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω να μας πει εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανένας το καινούριο update αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω να μας πει εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σιγα σιγα θα πάρουν ολοι (δεν εχει τπτ ιδιαίτερο μέσα πάντως μην καίγεστε)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα θέμα με τη συνδεσιμοτητα στο κινητό και εξηγώ.. Μετά από ψάξιμο και αφού το WiFi σερνόταν κάποιες φορές, ανακάλυψα ότι ευθύνεται το Bluetooth. Όταν το ανοίγω σέρνεται το WiFi όταν το κλείνω πάει στα κανονικά του πολύ γρήγορα..

 

Το έχει άλλος το πρόβλημα ; παίζει να φταίει η συχνότητα στα 2,4ghz

 

Σημειώστε έχω σαν ρουτερ ένα ZTE 168N

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα θέμα με τη συνδεσιμοτητα στο κινητό και εξηγώ.. Μετά από ψάξιμο και αφού το WiFi σερνόταν κάποιες φορές, ανακάλυψα ότι ευθύνεται το Bluetooth. Όταν το ανοίγω σέρνεται το WiFi όταν το κλείνω πάει στα κανονικά του πολύ γρήγορα..

 

Το έχει άλλος το πρόβλημα ; παίζει να φταίει η συχνότητα στα 2,4ghz

 

Σημειώστε έχω σαν ρουτερ ένα ZTE 168N

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ασυμβατότητα με το router (το εχω δει αρκετές φορές)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα θέμα με τη συνδεσιμοτητα στο κινητό και εξηγώ.. Μετά από ψάξιμο και αφού το WiFi σερνόταν κάποιες φορές, ανακάλυψα ότι ευθύνεται το Bluetooth. Όταν το ανοίγω σέρνεται το WiFi όταν το κλείνω πάει στα κανονικά του πολύ γρήγορα..

 

Το έχει άλλος το πρόβλημα ; παίζει να φταίει η συχνότητα στα 2,4ghz

 

Σημειώστε έχω σαν ρουτερ ένα ZTE 168N

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ αυτό το router έχω αλλά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κοντά στην απόκτηση mate 9. Η μετάβαση θα γίνει από S7 Edge. Θα ήθελα τη γνώμη σας και ένα συγκριτικό των 2 συσκευών από όποιον έχει εικόνα. Αξίζει η αλλαγή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κοντά στην απόκτηση mate 9. Η μετάβαση θα γίνει από S7 Edge. Θα ήθελα τη γνώμη σας και ένα συγκριτικό των 2 συσκευών από όποιον έχει εικόνα. Αξίζει η αλλαγή?
Είχα και τα δύο. Για μένα ναι. Αλλά κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του κριτήρια.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κοντά στην απόκτηση mate 9. Η μετάβαση θα γίνει από S7 Edge. Θα ήθελα τη γνώμη σας και ένα συγκριτικό των 2 συσκευών από όποιον έχει εικόνα. Αξίζει η αλλαγή?
Αν δεν έχεις πρόβλημα με το μεγαλύτερο μέγεθος σίγουρα αξίζει

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κοντά στην απόκτηση mate 9. Η μετάβαση θα γίνει από S7 Edge. Θα ήθελα τη γνώμη σας και ένα συγκριτικό των 2 συσκευών από όποιον έχει εικόνα. Αξίζει η αλλαγή?
Για μένα και ναι και όχι, εξαρτάται τις ανάγκες σου όπως λέει και ο Κωνσταντίνος παραπάνω, π.χ. ηχεία ή ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετικά ανωτερο αλλά αντίστοιχα ανώτερο είναι το s7e στην οθόνη. Αδιάβροχο δεν είναι το mate ενώ πάσχει σε μικρές λεπτομέρειες που πολλοι μπορούν να μη δουν, π.χ δεν έχει double tap, τα on screen δεν κρύβονται ή στο multiwindow υποστηρίζει λίγες εφαρμογές & floating apps ούτε για δείγμα, εν αντιθέσει με s7e. Κάμερα είναι πάνω/κάτω τα ίδια, ειδικά αν μπορείς να παίξεις με manual θα καλύψεις τη διαφορά με το s7e, το οποίο έχει πολύ δυνατό αυτόματο.

Σημαντικο είναι και τι προτιμάς flat ή edge οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...