Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καινουργιο android θα παρει....... emui απο την αλλη απο οτι λενε οχι..... δλδ θα παμε πχ στο oreo αλλα θα μεινουμε με παλια emui (αυτο ειπε η huawei τουλαχιστον)
Και τάχα είχε βγει leak σε screenshot από τον Μαϊο για emui 5.1. Κρίμα αν δεν το δώσουν μιας και το κινητό σίγουρα το σηκώνει από άποψη δυνατοτητων.

 

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα και από μένα.

Χθές παράγγειλα από Σκρουτζομάγαζο το Huawei Mate 9 64GB Single SIM Grey EU,μετά από πολύ έρευνα και πολλές κριτικές καλές που είδα και βλέπω και εδώ. Θα το έχω σε δυο-τρείς μέρες και πιστεύω να έκανα καλή κίνηση για αυτή την αγορά.

Δεν είμαι απαιτητικός χρήστης,πιο πολύ το πήρα λόγω αναλογίας οθόνης, για πλοήγηση στο διαδύκτιο.

Το τηλέφωνο το βρήκα μετά από καθημερινή έρευνα και παρακολούθηση στα 455€ και θα δώσω το LG G5 μου 300€ (titan grey) και θα βάλω την διαφορά για την αγορά του.

Όταν το πάρω και το επεξεργαστώ θα τα λέμε και πιστεύω να βοηθηθώ από αυτό το τόπικ,σχετικά με απορίες ή βοήθεια που θα χρειαστώ...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη επιλογή έκανες! Άριστο τηλέφωνο, εμπειρία χρήσης που θα βρεις σε ελάχιστα Android και γενικότερα μια υλοποίηση που θα ζήλευαν πολλές εταιρείες...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Αν και είναι νωρίς ακόμη για ερωτήσεις,θέλω να μου πείτε αυτό EMUI τι έιναι; κάτι σαν αρχική οθόνη; γιατί εγώ έχω αγορασμένο το NOVA Lancher και με εξυπηρετεί σε ότι συσκευή είχα μέχρι τώρα.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Αν και είναι νωρίς ακόμη για ερωτήσεις,θέλω να μου πείτε αυτό EMUI τι έιναι; κάτι σαν αρχική οθόνη; γιατί εγώ έχω αγορασμένο το NOVA Lancher και με εξυπηρετεί σε ότι συσκευή είχα μέχρι τώρα.

Είναι ο launcher της Huawei. Βάλε τον Nova αφού σε βολεύει.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο launcher της Huawei. Βάλε τον Nova αφού σε βολεύει.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:thanks::thanks:

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Αν και είναι νωρίς ακόμη για ερωτήσεις,θέλω να μου πείτε αυτό EMUI τι έιναι; κάτι σαν αρχική οθόνη; γιατί εγώ έχω αγορασμένο το NOVA Lancher και με εξυπηρετεί σε ότι συσκευή είχα μέχρι τώρα.

Και εγώ νοβα είχα αγορασμένο αλλά με έχει βολέψει τόσο ο μαμά που δεν τον αλλάζω με τίποτα. Δώσε του μια ευκαιρία πριν το nova και αποφασίζεις.

 

Καλορίζικο και σίγουρα έχεις κάνει την καλύτερη επιλογή.

ΝΑ φανταστείς θέλω να το πουλήσω για να πάρω Note8 και το σκέφτομαι μη το μετανιώσω. Είναι εξερετικη συσκευή το ΜΑΤΕ9.

Link to comment
Share on other sites

Και τάχα είχε βγει leak σε screenshot από τον Μαϊο για emui 5.1. Κρίμα αν δεν το δώσουν μιας και το κινητό σίγουρα το σηκώνει από άποψη δυνατοτητων.

 

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

 

δεν ειπαν οτι δεν τραβάει απλά πολιτική τους ειναι οτι καινούργιο στο καινούργιο μόνο (εκτός απο το os το οποίο το δίνουν για 2 χρόνια περιπου) (για να πουλάνε το επόμενο)

 

τωρα αν αλλάξαν γνωμη δεν εχω ιδεα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελληνικό L29

 

για dual εδω και 3 βδομάδες βγηκε για το single δεν φαίνεται πουθενά (ούτε καν για το κινέζικο)

απο οτι διάβασα κατι παιζει με τους παροχους και με το wifi calling και volte sertificates (για το dual δεν υπάρχει θέμα καθώς κανένας παροχος δεν τους επιτρέπει πρόσβαση στο δίκτυό τους ετσι δεν έχουν και αυτές της δυνατότητες)

 

btw τι ειναι αυτο το 4g που εμφανίστηκε κατο απο το avatar Μου

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπαν οτι δεν τραβάει απλά πολιτική τους ειναι οτι καινούργιο στο καινούργιο μόνο (εκτός απο το os το οποίο το δίνουν για 2 χρόνια περιπου) (για να πουλάνε το επόμενο)

 

τωρα αν αλλάξαν γνωμη δεν εχω ιδεα

 

 

στο Μate 8 δεν έδωσαν EMUI 5?

έδωσαν, άρα δεν ισχύει αυτό που λες και επειδή έχει ξαναναφερθεί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα πουθενά να λέει οτι το Mate 9 θα μείνει στο 5.

προφανώς δεν θα είναι το πρώτο που θα αναβαθμιστεί καθώς θα το φυλάξουν για το mate 10.

Link to comment
Share on other sites

στο Μate 8 δεν έδωσαν EMUI 5?

έδωσαν, άρα δεν ισχύει αυτό που λες και επειδή έχει ξαναναφερθεί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα πουθενά να λέει οτι το Mate 9 θα μείνει στο 5.

προφανώς δεν θα είναι το πρώτο που θα αναβαθμιστεί καθώς θα το φυλάξουν για το mate 10.

 

για το νεω το ειπαν παλια δεν το ελεγαν

Link to comment
Share on other sites

καήσπερα σκοπευω να αγορασω το ματε 9 και ηθελα την γνωμη σας στα εξης

εχω ενα μικρο προβλημα ορασης οπου με αναγκαζει να set arv ta thl me megalytera φοντσ.

ειδα στο τηλ αυτο οτι στα μηνυματα μπορεις να μεγενθυνεις τους χαρακτηρες ανοιγοντας με τα δαχρυλα οπως κανεις σε ενα κειμενο στο ιντερνετ , γινεται το ιδιο και στις επαφες ? η τα emails ?

jerete mexri poso % μεγενθυνονται τα στοιχεια στην οθονη ?

ευχαριστω για την φιλοξενια

χαρης

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα 2-3 screenshot για να δεις πως είναι στο φουλ μεγάλα.

Ειναι πολύ μαγαλα βασικά.

Μία από browser

Μία από tapatalk

Και μια από επαφές.

5c2beea82851a8641b23a3c4a6bc4832.jpg74ff0f5fec0f5f3aef564b4b3556f0e8.jpgb23d1888b177babf84fc99db4a246656.jpg

 

 

Αν μπορείς για να συγκρίνεις να η ίδια σε ταπαταλκ για α δεις πόσοικροτερα είναι τα κανονικά.

632694b30b1c80e8029334006f85faf0.jpg

 

Και εδώ μια full zoom sms

dda25757345d93782e42c9b966dcab0b.jpg

 

Δεν ξέρω αν σου αρέσει η ομελέτα αλλά το κινητό σίγουρα θα σου αρέσει.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

 

Δηλ.?Ποτε θα ερθει?Δε καταλαβα!Εχω το Ελληνικο το dual sim.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα 2-3 screenshot για να δεις πως είναι στο φουλ μεγάλα.

Ειναι πολύ μαγαλα βασικά.

Μία από browser

Μία από tapatalk

Και μια από επαφές.

5c2beea82851a8641b23a3c4a6bc4832.jpg74ff0f5fec0f5f3aef564b4b3556f0e8.jpgb23d1888b177babf84fc99db4a246656.jpg

 

 

Αν μπορείς για να συγκρίνεις να η ίδια σε ταπαταλκ για α δεις πόσοικροτερα είναι τα κανονικά.

632694b30b1c80e8029334006f85faf0.jpg

 

Και εδώ μια full zoom sms

dda25757345d93782e42c9b966dcab0b.jpg

 

Δεν ξέρω αν σου αρέσει η ομελέτα αλλά το κινητό σίγουρα θα σου αρέσει.

 

ευχαριστω για την απαντηση.

εινι αυτο που χρειαζομαι και απο οσους εχω διαβασει ειναι αριστο.

ουτως η αλλως δεν εχω μεγαλες απαιτησεις

το εχω βρει 455 και μερικοι το δινουν να πανε στο 10 .

ξεκινω ερευνα αγορας ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

εινι αυτο που χρειαζομαι και απο οσους εχω διαβασει ειναι αριστο.

ουτως η αλλως δεν εχω μεγαλες απαιτησεις

το εχω βρει 455 και μερικοι το δινουν να πανε στο 10 .

ξεκινω ερευνα αγορας ευχαριστω και παλι

Και εγώ θα το δώσω γνώμη μου να περιμένεις μέχρι να βγει το 10 για να πάρεις το 9 σε καλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται δινω καινουριο P10 μαυρο,64αρι,ανταλλαγη με Mate 9 ,Αθηνα μονο.Ζηταω συγνωμη απο τους mods,και απο τους συμφορουμίτες που το παραθετω εδω αλλα δεν μου εχει ανοιξει ακομα το "buy & sell"...Οποιος ενδιαφερεται pm.Ευχαριστω Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

βγήκα έξω για να ξεσκάσω λίγο βλέπω ωραία θεα τράβηξα δύο τρεις φοτο με την μυγοσκοτώστρα μας :lol:

IMG_20170923_204747

IMG_20170923_201325

IMG_20170923_204934

Link to comment
Share on other sites

βγήκα έξω για να ξεσκάσω λίγο βλέπω ωραία θεα τράβηξα δύο τρεις φοτο με την μυγοσκοτώστρα μας :lol:

IMG_20170923_204747

IMG_20170923_201325

IMG_20170923_204934

Για μυγοσκοτωστρα,μια χαρα φωτογραφιες τραβαει.Στο αυτοματο την ειχες ή χειροκινητο??...:lol::lol::lol::D

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Για μυγοσκοτωστρα,μια χαρα φωτογραφιες τραβαει.Στο αυτοματο την ειχες ή χειροκινητο??...:lol::lol::lol::D

 

προφανώς χειροκίνητο........... και exposure time και white balance και iso και το focus και το light metering και προφανώς bracketing (οκ μπουκάλι μπύρας έπαιξε τον ρόλο σταθεροποιητή :lol: )

σε auto δεν θες να ξέρεις πόσο χάλια βγάζει σκηνές όπου ανθρώπινο μάτι σχεδον δεν βλέπει τπτ

βασικά μου έμεινε μια σε auto (ξέχασα να την σβήσω)

https://i.imgsafe.org/6d/6d42d5e051.jpeg

Link to comment
Share on other sites

προφανώς χειροκίνητο........... και exposure time και white balance και iso και το focus και το light metering και προφανώς bracketing (οκ μπουκάλι μπύρας έπαιξε τον ρόλο σταθεροποιητή :lol: )

σε auto δεν θες να ξέρεις πόσο χάλια βγάζει σκηνές όπου ανθρώπινο μάτι σχεδον δεν βλέπει τπτ

βασικά μου έμεινε μια σε auto (ξέχασα να την σβήσω)

https://i.imgsafe.org/6d/6d42d5e051.jpeg

Κι ομως και στο αυτοματο,δεν ειν΄κακη...:rolleyes:

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως και στο αυτοματο,δεν ειν΄κακη...:rolleyes:

 

ε για να θυμάσαι τι ηταν ναι για να χαζεύεις μετα να λες τι γαματα που ηταν δεν κάνει.....

σε manual σταθερη παντος κανει καλη δουλεια

αν γιρισο σε black and white κανει αψογη δουλεια

αργα αλλα σταθερα η huawei απο εκδοση σε εκδοση (p7/p8/mate 7/mate8/mate 9/p9/p10 ανεβαινει οτι αφορα την camera

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...