Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανες όντως λάθος,ή όχι,γιατί σ'ένα από τα sites σε κάποιο επεισόδιο διάβασα ότι

πεθαίνει ο Μπουν

Bέβαια δεν είμαι σίγουρη σε ποιο κύκλο αναφέρεται αυτό :O Και για του λόγου το αληθές το βρήκα εδώ στο δεύτερο βίντεο,απλά το διάβασα δεν το κατέβασα,οπότε μάλλον αυτό γίνεται,αλλά πριν τελειώσει ο πρώτος κύκλος :worry:

 

Ναι αλήθεια είναι πεθαίνει ο Μπόουν. Πάει να του κόψει το πόδι ο jack γιατί είναι πολύ χτυπημένο και διαφορετικά δεν την βγάζει καθαρή. Δεν θέλει όμως και υποκύπτει στα τραυματα του

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες είδα και το τελευταίο επεισόδιο, και μπορώ να πώ οτι απογοητεύτηκα. Δεν περίμενα να αφήσει τόσα πολλά κενά, άντε 1-2 ερωτήματα για να έχει ενδιαφέρον ξεκίνημα η 2η σεζόν. Έμεινα με το http://www.mybonbon.com/midi-go-round/bird~1.gif στο http://election.dos.state.fl.us/fac/images/hand.gif :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα και το τελευταίο επεισόδιο, και μπορώ να πώ οτι απογοητεύτηκα. Δεν περίμενα να αφήσει τόσα πολλά κενά, άντε 1-2 ερωτήματα για να έχει ενδιαφέρον ξεκίνημα η 2η σεζόν. Έμεινα με το http://www.mybonbon.com/midi-go-round/bird~1.gif στο http://election.dos.state.fl.us/fac/images/hand.gif :p

To τέλος ήταν θεικό ακριβώς γιατί σου δείχνει λίγο τι υπάρχει και τι γίνεται, αλλά αντι να ξεδιαλύνει κάπως το μυστηρίο γίνεται πιο έντονο. Από τα καλύτερα season finale ever.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ απλά διάβασα ένα άρθρο σε τηλεπεριοδικό του χώρου (μακάρι να θυμόμουν σε ποιο ακριβώς τόσα που μπαίνουν σπίτι :p ) και ανέφερε σε μισή σελίδα καταχώρηση (με φωτό από τις σειρές παρακαλώ, προς αποφυγή παρανόησης :D ) ότι από την νέα τηλεοπτική σαιζόν (δεν καθόρισε χρονικό σημείο, προφανώς αφού τελειώσει την προβολή των κύκλων το FILMNET), η ΝΕΤ θα προβάλει τους πρώτους κύκλους των σειρών LOST και DESPERATE HOUSEWIVES. :!: :!: :!:

 

Αυτά και ελπίζω να είναι αλήθεια. Και γιατί να μην είναι άλλωστε ?? Η ΝΕΤ έχει δώσει αρκετά ωραία δείγματα με καλές ξένες σειρές (βλ. WEST WING), δείχνοντας να ξέρει από καλή ξένη τηλεόραση.

 

Αυτά... :)

Μακάρι, από αυτά που ακούω πρέπει να μετράει πολύ η σειρά. Είμαι πολύ περίεργος να δω αν όντως είναι τόσο καλή...

 

Απότι έχω καταλάβει όλη η σαιζόν είναι ένα συνεχόμενο story, σωστά? Η 2η θα το συνεχίζει ακριβώς από εκεί που τελείωσε η 1η?

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, από αυτά που ακούω πρέπει να μετράει πολύ η σειρά. Είμαι πολύ περίεργος να δω αν όντως είναι τόσο καλή...

 

Απότι έχω καταλάβει όλη η σαιζόν είναι ένα συνεχόμενο story, σωστά? Η 2η θα το συνεχίζει ακριβώς από εκεί που τελείωσε η 1η?

 

To story ξετυλίγεται σιγά σιγά μέσα από τα φλασμπακ με τις ατομικές ιστορίες των "αγνοουμένων" σε συνδυασμό με το τί γίνεται στο νησί και τί τραβάνε όλοι τους μέχρι να ξεκολλήσουν από κει (αν ξεκολλήσουν... :p ). Πιστεύω ότι η δεύτερη σιαζόν θα πιάσει την ιστορία από κει που την άφησε αλλά όχι πλάνο προς πλάνο, γιατί θα ήταν πολύ παιδικό νομίζω :D . Ισως δώσει λίγο φλασμπακ ακόμη (στιγμές ηρεμίας) και μετά "θα μας ρίξει στα βαθιά", εκεί που μας άφησε... ο νοών νοείτο ;) ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μερικά ακόμα spoilerακια για τον δεύτερο κύκλο:

 

 

ΟΙ ναυγαγοί μας θα βρουν την ουρά του αεροπλάνου καθώς και μερικούς επιβάτες που ήταν καθισμένοι εκεί και εκεί θα γνωρίσουμε την Rοdriguez. Επίσης ο Sawyer θα επιβιώσει απο το τραύμα της σφαίρας που τον χτύπησε όταν ήταν πάνω στην σχεδία

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

exw trela8ei me auti ti seira :w00t: ... apo tis 7 to apogeuma vlepw ta 7 teleutaia epeisodia tis season 1 (les kai vgikan ta alla tis season 2 :p ) kai twra einai 2.30 :wacko: ... mou arese trela kai itan kai mia eukairia na 3eskonisw to proficiency mias kai den eixa ellinikous upotitlous... to f8inoporo 8a 3ekinisoun ta epeisodia sto bbc. se emas POTE 8a er8oun? mipws 8a prepei pali na ta katevazoume kai na ta vlepoume? :cry:
Link to comment
Share on other sites

mipws 8a prepei pali na ta katevazoume kai na ta vlepoume? :cry:

Mάγος είσαι; Και μεταξύ μας το προτιμώ έτσι.

Ούτε να στήνεσαι κάποια συγκεκριμένη ώρα στη TV, ούτε διακοπες δια διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

mou arese trela kai itan kai mia eukairia na 3eskonisw to proficiency mias kai den eixa ellinikous upotitlous...

 

Πάντως αν θες για κανα revision μπορείς να ριλαξάρεις από τις εξετάσεις proficiency και να πας ΕΔΩ... h**p://users.hol.gr/~stathis/lost/ και να κατεβάσεις ελληνικούς :D :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα και με επίσημη ανακοίνωση απο το Γραφείο Τύπου της ΕΡΤ, η σειρά Lost απο την νέα τηλεοπτική season στο κανάλι της ΝΕΤ (μαζί και με την σειρά Desperate Housewives)

:yahoo:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Αν κ είναι νωρίς ακόμα, με το που μάθει κάποιος περισσότερες λεπτομέρειες (το μήνα που θα ξεκινήσει, μέρα-ώρα προβολής) ας μας ενημερώσει...Όχι ότι δε θα το κάνατε έτσι κ αλλιώς! :p
Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σειρά μου αρέσει τόσο πολύ που έβαλα τους φίλους μου, τους γονείς μου και όποιον άλλον βρήκα να την δει και ξετρελαθήκαν. Άκουσα ότι ενώ στην πρώτη περίοδο έκαναν focus στους χαρακτήρες πριν το ατύχημα, στην δεύτερη θα δούμε πιο πολύ τα μυστήρια του νησιού.

 

Για DVD με ελληνικούς υπότιτλους έχει ακούσει κανείς τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά υα βγει σε DVD Ζώνης 1 αρχές Σεπτεμβρίου οπότε να περιμένετε μέσα Νοεμβρίου Ζώνη 2 με ελληνικούς υπότιτλους...μάλλον. Συνήθως όταν μια σειρά έχει τόση επιτυχία η έκδοση σε πολλές Ζώνες δεν αργεί πολύ.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

H σειρά είναι υποψήφια για 12 παρακαλώ βραβεία EMMY και συγκεκριμένα αυτά είναι:

 

* Outstanding Drama Series

* Outstanding Supporting Actor in a Drama - Terry O'Quinn

* Outstanding Supporting Actor in a Drama - Naveen Andrews

* Outstanding Casting for a Drama Series

* Outstanding Direction - JJ Abrams for The Pilot

* Outstanding Single-Camera Picture Editing - The Pilot

* Outstanding Music Composition

* Outstanding Single-Camera Sound Mixing - Outlaws

* Outstanding Writing for a Drama Series - The Pilot

* Outstanding Writing for a Drama Series - Walkabout

* Outstanding Special Visual Effects - The Pilot

* Outstanding Sound Editing - The Pilot

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Για τους πολύ φανατικούς της σειράς τώρα και σε βιβλία απο το Amazon:

 

The Lost Chronicles: The Official Companion Book και Lost: Endangered Spieces

 

Eπίσης βρήκα και αυτό που λέει πως είναι UMD...τιν τούτο?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η πρεμιέρα του 2ου κύκλου της σειράς Lost θα γίνει στις 21 Σεπτεμβρίου

Τα 3 πρώτα επεισόδια είναι τα εξής:

2x01 Man Of Science Man Of Faith

2x02 Adrift

2x03 Orientation

 

Και δείτε τα menu layouts του DVD της σειράς που θα βγει σε Ζώνη 1 6 Σεπτεμβρίου. Πιστεύω είναι τέλεια.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από ότι μαθαίνω ο μικρός ηθοποιός που έκανε τον Walt φεύγει και έχουν κάνει κάποιο άλλο πιτσιρίκι cast. Επίσης εκτός απο τον μικρό πρέπει να φεύγει 90% η Maggie Grace (Shannon)
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...