Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ρόλο να βαράει; Σερβίρει πορτοκαλάδες και σαντουίτς, αυτό κάνει :)

Μύλος ειναι η υπόθεση δεν θέλω να το σκέφτομαι.

Όχι, κάνεις λάθος.

Όπως όλοι είδαμε η αεροσυνοδός στην πραγματικότητα

σερβίρει στη λούφα και κανα ποτό που και που

:ninja:.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο κει και περα, αυτος ο ναος υπηρχε (θεωρητικα) και στις προηγουμενες σαιζον απλα ετυχε να μην τον εχουμε δει? Δηλαδη οι ανθρωποι εκει υπηρχαν εκ των προτερων και δεν ειναι καποιο δημιουργημα παραλληλου συμπαντος κτλ οπως εγινε με την πτηση σωστα?

 

Συγκεκριμένα, είχε αναφερθεί ότι είχε πάει ένα μέρος των the Others στο Ναό για να προστατευθούν όταν είχαν έρθει οι commandos του Windmore με το πλοίο

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ μ'αρεσει που συνεχιζουν τα παιχνιδια και τα easter eggs για τους καμενους φανς λογικα

 

Παγωστε στο 00.06.34 και δειτε την ουρα του ψαριου, εχει ενα λογοτυπο της dharma και παλιοτερα ειχαν κανει το ιδιο σε μια σκηνη που ηταν ενα καρχαριας... νομιζω εκει που ειχαν φτιαξει μια σχεδια για να φυγουν απο το νησι

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία επεισόδια τα 2 πρώτα... καλή αρχή!

 

Θέλω να δω πώς θα συνδυαστεί η τροπή που πήραν τώρα τα πράγματα, με την ατάκα του Rchard στην προηγούμενη σεζόν. Στο έτος 2007/2008 είχε πει στην Sun ότι τους Losties που είχαν μπει στην Dharma τους είδε να πεθαίνουν ("I watched them all die").

 

Αυτό που καταλάβαμε στο προχθεσινό επεισόδιο, είναι ότι το 1977,

με την έκρηξη της βόμβας, απλά μεταφέρθηκαν χρονικά.

Περιμένω με κάποιον τρόπο να μας δείξουν πότε και πώς τους είδε ο Richard να πεθαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Τι ρόλο να βαράει; Σερβίρει πορτοκαλάδες και σαντουίτς, αυτό κάνει :)

Μύλος ειναι η υπόθεση δεν θέλω να το σκέφτομαι.

 

Ε, ρε και στο τέλος να αποδειχθεί ότι όλα γίνονται για τα μάτια της Cindy Chandler :wacko:.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω πώς θα συνδυαστεί η τροπή που πήραν τώρα τα πράγματα, με την ατάκα του Rchard στην προηγούμενη σεζόν. Στο έτος 2007/2008 είχε πει στην Sun ότι τους Losties που είχαν μπει στην Dharma τους είδε να πεθαίνουν ("I watched them all die").

 

φτου ρε γμτ. Αυτό το'χα ξεχάσει.

 

Και για να το πει αυτό σημαίνει σχεδόν σίγουρα ότι δεν ήταν εξαιτίας της βόμβας μιας και θα'χε πεθάνει και ο ίδιος μάλλον. Αλλά δεν βγαίνει κάποιο άλλο συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Just for argument's sake, ρίχτε μια ματιά εδώ και ψηφίστε αν τυχόν θα σας ενδιέφερε κάτι τέτοιο :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Just for argument's sake, ρίχτε μια ματιά εδώ και ψηφίστε αν τυχόν θα σας ενδιέφερε κάτι τέτοιο :)

 

Δε βρίσκω κάποιο νόημα στο συγκεκριμένο Poll.

Διανύουμε την 6η και τελευταία σεζόν, ήδη έχουν παιχτεί τα 2 από τα 18, αν υπολογίσουμε πως μέχρι να τελειώσει το poll και να ξεκινήσουν θα έχει φτάσει η σεζόν στα μισά και πως υπάρχουν ήδη πολλά άλλα blogs/forum/sites που κάνουν ακριβώς αυτό το πράγμα από την πρώτη σεζόν, απλά...άργησαν. :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Well, μιλάμε για κάτι που αν ξεκινήσει, θα ξεκινήσει ίσως και την επόμενη εβδομάδα. Με αρκετή καθυστέρηση σαφώς αλλά μέχρι πρότινος δεν είχα ούτε τα μέσα ούτε τον χρόνο. Μιλάμε δηλαδή για 12 ή 13 εκπομπές, με ίσως παραπάνω χρόνο αν κριθεί απαραίτητο (ανάλογα και με το brainf@#& που θα φάμε στο φιναλε)

 

Το θέμα είναι αν γίνει, να γίνει σωστά. Γι'αυτό και προτού βάλω μπρός κάτι τέτοιο μόνος μου θα ήθελα και τις απόψεις σας (εξ'ού και το poll/post) :D

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ωραία επεισόδια τα 2 πρώτα... καλή αρχή!

 

Θέλω να δω πώς θα συνδυαστεί η τροπή που πήραν τώρα τα πράγματα, με την ατάκα του Rchard στην προηγούμενη σεζόν. Στο έτος 2007/2008 είχε πει στην Sun ότι τους Losties που είχαν μπει στην Dharma τους είδε να πεθαίνουν ("I watched them all die").

 

Αυτό που καταλάβαμε στο προχθεσινό επεισόδιο, είναι ότι το 1977,

με την έκρηξη της βόμβας, απλά μεταφέρθηκαν χρονικά.

Περιμένω με κάποιον τρόπο να μας δείξουν πότε και πώς τους είδε ο Richard να πεθαίνουν.

Μπορείς να μου πεις σε ποιο επεισόδιο είχε ειπωθεί αυτό να το δω γιατί δεν το θυμάμαι..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις σε ποιο επεισόδιο είχε ειπωθεί αυτό να το δω γιατί δεν το θυμάμαι..

 

νομίζω αυτό το λέει στη Sun, μετά την προσγείωση της Ajira στο νησί, που βρίσκουν τα εγκαταλελλειμένα σπίτια των "others" κ μέσα σ' ένα από αυτά είναι η παλιά φωτογραφία με τους Λοστις ως μέλη της Ντάρμα.

 

κάτσε να δω κ στη Λοστπιντια κ αν κάνω λάθος θα κάνω έντιτ...

Link to comment
Share on other sites

Όντως σε εκείνο το επεισόδιο είναι :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω..

 

βασικά, όχι ακριβώς σ' εκείνο που είπα πριν (κοιταξα τη Λοστπιντια στο μεταξυ....βλ. εδώ) στο 6x09 που λέγεται Namaste η Σαν βλέπει πρώτη φορά τη φωτογραφία με τους δικούς τους στην εποχή της Ντάρμα, αλλά στο επεισόδιο αυτό συναντιέται με τον Κρίστιαν ο οποιος απλώς της λέει οτι "έχουν δρόμο ακόμα" μέχρι να ξανασυναντηθούν...μετά από αρκετά επεισόδια, στο 6x15 όταν πια έχει εμφανιστεί κι ο νεκραναστημένος Λοκ, τότε μιλάει η Σαν με τον Ρίτσαρντ και του δείχνειτη φωτογραφία και τότε είναι που της λέει εκείνος την εν λόγω ατάκα...

 

ε οκ παντως, για τόσους μήνες που έχουν μεσολαβήσει απ τα περσινά επεισόδια και πάλι καλά θυμόμαστε...- ασχετο-σχετικό: αν ήταν να ξαναεπιλέξω σε ποιό σημείο θα έπρεπε να αρχίσω να βλέπω το Λοστ (ξεκίνησα να το βλέπω όταν οι πρώτες 2 σεζόν είχαν ήδη βγει σε DVD και τελείωνε και η τρίτη) θα έκανα κι άλλη υπομονή για να το έβλεπα όλο μαζεμένο όταν θα έχει ολοκλοκληρωθεί...όση πόρωση είναι να βλέπεις τα επεισόδια μαζεμένα, τόσο ξενέρωμα ήταν η τεράστια αναμονή στα ενδιάμεσα των σεζόν...

Link to comment
Share on other sites

totally lost n tottaly addicted once again!!!!!

 

ΥΓ:Μιας κ ελειπα αρκετο καιρο απο το φορουμ,προς τι η αλλαγη του χρωματος των spoilers?

ειναι απιστευτα δυσκολο να διαβαστουν πλεον...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτή την επίσημη σελίδα. Η εικόνα της σειράς (όπως τα movie posters) δε θυμίζει το μυστικό δείπνο του DaVinci; Το βλέπετε κι εσείς ή εγώ ψοφάω να βρω εξηγήσεις;!
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτή την επίσημη σελίδα. Η εικόνα της σειράς (όπως τα movie posters) δε θυμίζει το μυστικό δείπνο του DaVinci; Το βλέπετε κι εσείς ή εγώ ψοφάω να βρω εξηγήσεις;!

 

φυσικά και το βλέπουμε! ο Λοκ σε ρολο Τζιζα, ο Σαγιντ σε ρολο Ιουδα, Τζακ και Σωγερ σε Πετρο και τον άλλο αγαπημένο μαθητή -ποιος ήταν? (δε διάβαζα θρησκευτικά στο σχολείο :p) η Ιλανα με το Ριτσαρντ στην κεφαλή...και καρέκλες-καθισματα αεροπλάνου... περίεργα μας τα λένε οι ποιητές (πάνε να μας μπερδέψουνε γιατί για μας ο φ-Λοκ είναι ο κακός τώρα οπότε τι κάνει εκεί σε ρόλο Τζίζα?)

 

πάντως με την επιστροφή της Κλερ, μετράω 9 από τους αρχικούς επιζώντες στο βασικό καστ, που είναι καλό σκορ για έκτη σεζόν τέτοιας σειράς (βάλε και τον Τσάρλι που τον βλέπουμε τακτικά και καμια Αννα-Λου, Ροουζ-Μπερναρ που επισης τους βλέπουμε...το χουν κρατήσει αρκετά αξιοπρεπές το επιπεδο σταθερότητας των πρωταγωνιστων -τα διαρκώς μεταβαλλόμενα καστ είναι ο μεγαλύτερος εχθρός των σειρών με διάρκεια > 5 χρόνια)

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

φυσικά και το βλέπουμε! ο Λοκ σε ρολο Τζιζα, ο Σαγιντ σε ρολο Ιουδα, Τζακ και Σωγερ σε Πετρο και τον άλλο αγαπημένο μαθητή -ποιος ήταν? (δε διάβαζα θρησκευτικά στο σχολείο :p)......

 

[Off-topic] Νομίζω ότι ήταν ο Ιωάννης [/Off-topic] :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα έχει "φορεθεί" πολύ πάντως (Sopranos, BSG , House (!)) :

 

http://www.slashfilm.com/2010/01/05/lost-the-last-supper/

 

Προσωπικά, προτιμώ την εκδοχή του BSG.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα έχει "φορεθεί" πολύ πάντως (Sopranos, BSG , House (!)) :

 

http://www.slashfilm.com/2010/01/05/lost-the-last-supper/

 

Προσωπικά, προτιμώ την εκδοχή του BSG.

 

Μακραν η καλυτερη και η πιο πετυχημενη εκδοση του "τελευταιου δειπνου".. BSG εννοω :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα έχει "φορεθεί" πολύ πάντως (Sopranos, BSG , House (!)) :

 

http://www.slashfilm.com/2010/01/05/lost-the-last-supper/

 

Προσωπικά, προτιμώ την εκδοχή του BSG.

 

Μακραν η καλυτερη και η πιο πετυχημενη εκδοση του "τελευταιου δειπνου".. BSG εννοω :O

 

Συμφωνώ γιατί εκτός του ότι τα πάντα στο BSG ήταν εξαιρετικά, βοηθάει και λιγο το φόρεμα της No6. :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

23 Αυγούστου κυκλοφορεί η 6η σεζόν σε Blu-Ray & 13 Σεπτεμβρίου σε DVD.

 

Είχε ακουστεί ότι μαζί θα κυκλοφορήσουν και τα αντίστοιχα Complete Series, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο τελικά ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ γιατί εκτός του ότι τα πάντα στο BSG ήταν εξαιρετικά, βοηθάει και λιγο το φόρεμα της No6. :p

 

[off topic]εγώ πάλι προτιμώ την έκδοση southpark - με τον kyle σε ρολο Jesus και τον Cartman Ιούδα(τι άλλο θα μπορούσε) στο περσινό Margaritaville (ένα από τα καλύτερα επεισόδια ever) [/off topic]

 

(Να πουμε και τιποτα on topic να μη μας μαλωσουν) περιμένουμε απαντήσεις αυτή τη σεζόν...το ερωτημα είναι πόσα απο τα δεκάδες ερωτήματα θα απαντήσουν και πόσες τρύπες θα κλείσουν...

μερικά ξεχασμένα ερωτήματα: γιατί δεν μπορουσαν να κανουν παιδια οι γυναικες στο νησί, τι ήταν τα εφόδια που επεφταν απο ελικοπτερο, η πολικη αρκουδα που βρηκε η Σαρλοτ, οι περιεργες ικανότητες του Γουωλτ...

Link to comment
Share on other sites

[off topic]εγώ πάλι προτιμώ την έκδοση southpark - με τον kyle σε ρολο Jesus και τον Cartman Ιούδα(τι άλλο θα μπορούσε) στο περσινό Margaritaville (ένα από τα καλύτερα επεισόδια ever) [/off topic]

 

(Να πουμε και τιποτα on topic να μη μας μαλωσουν) περιμένουμε απαντήσεις αυτή τη σεζόν...το ερωτημα είναι πόσα απο τα δεκάδες ερωτήματα θα απαντήσουν και πόσες τρύπες θα κλείσουν...

μερικά ξεχασμένα ερωτήματα: γιατί δεν μπορουσαν να κανουν παιδια οι γυναικες στο νησί, τι ήταν τα εφόδια που επεφταν απο ελικοπτερο, η πολικη αρκουδα που βρηκε η Σαρλοτ, οι περιεργες ικανότητες του Γουωλτ...

Για το θέμα με τα παιδιά, ελπίζω να δώσουν μια εξήγηση. Βλέποντας ξανά επεισόδια από τις πρώτες σεζόν, είναι από τα πράγματα που έχουμε ξεχάσει, αλλά κανονικά περιμένουμε να απαντηθούν. Όπως και η "αρρώστια" που μόλυνε και τους Γάλλους της Ρουσσώ, και που -ίσως- είχε αναγκάσει τους Others να χρησιμοποιούν εκείνα τα εμβόλια...

 

Για τα εφόδια, φαντάζομαι ότι δεν είχε διακοπεί η εναέρια τροφοδοσία από τη "μαμά" εταιρία της Ντάρμα. Δεν νομίζω ότι θα δούμε κάτι άλλο. Όπως και για τις υπερφυσικές ικανότητες του Γουόλτ. Η πολική αρκούδα λογικά είχε παλαιότερα τηλεμεταφερθεί από το νησί (όπου υπήρχαν πολικές αρκούδες για τα πειράματα της Ντάρμα), όπως έκαναν και οι Μπεν & Λοκ, που βρέθηκαν επίσης στην Τυνησία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...