Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ενθουσιάστηκα πάρα πολυ..περιμένα καλύτερο

 

 

Από που συμπεραίνετε ότι υπάρχουν others στο αεροπλάνο από τον Windmore?

αυτο αναρωτήθηκα κ εγω! το ότι η πως-την-λεν που ειχε πιάσει το Σαγιντ

είναι σε κάποιο "κόλπο" με μερικούς άλλους απ την πτήση φάνηκε από το στυλ της

προς το τέλος του επεισοδίου - εκεί που είχαν πάρει τα όπλα. Αλλα το άλλο πως το συμπεράνατε? ο Σιζαρ

πεθανε τλκ? κ ήταν κ αυτός στο "κόλπο"?

μάλλον όχι ε?

 

κατα τα άλλα το βρήκα καλούτσικο, σιγουρα πιο ικανοποιητικό από το προηγούμενο...πήραμε κ κάποιες επιπλέον πληροφορίες για τον

smokey

αλλά τέλειωσε κάπως απότομα...περίμενα να δω κ τη φάση με το

μικρό Μπεν στο ναό - να δουμε κ τι σημαινει "εχασε την αθωότητά του"

. Μ'αρέσει που αντιστράφηκαν οι ρόλοι

Ben - Lockeεχει φάση..λέτε ο Λοκ να μην είναι 100% flesh and blood αλλά να είναι λίγο κάτι σαν τον Κριστιαν?

 

Παντως το οτι ο Μπεν φανηκε εκπληκτος όταν είδε τη

φωτο με τους Λοστις στην εποχη της Νταρμα

μας μπερδευει πάλι σχτικά με το ταιμλαιν, αλλά πάλι Μπεν ειναι αυτός, μπορουσε παλι να προσποιείται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα όταν γυρίζει η άλλη και ρωτάει τον Λαπιντους με ξεκάθαρα συνθηματικό τρόπο "τι βρίσκεται στη σκιά του Αγάλματος", μου φαίνεται σαν κάτι που μόνο οι "αρχικοί κάτοικοι" (όπως ισχυρίζονται) του νησιού θα μπορούσαν να ξέρουν.

 

Δεν υποννοώ ότι η κοπέλα ήταν Other από την εποχή τoυ Richard, ή ότι έχει απαραίτητα επίγνωση για το ποιοι ήταν/είναι οι Others, αλλά χρησιμοποιεί μια αναφορά που ταιριάζει σ'αυτούς. Και είναι λογικό να υποθέσουμε ότι ο Widmore δεν θα άφηνε τον Ben να γυρίσει στο νησί μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Χμ μπορεί αλλά δεν μου πέρασε καν από το μυαλό. Νομίζω ότι κάτι άλλο πρέπει να έγινε από τη στιγμή που έφυγε ο Λοκ μέχρι τη στιγμή που γύρισε ο Φρανκ. Ίσως τρελάθηκαν και αυτοί Ρουσώ-style.
Link to comment
Share on other sites

o ben ειχε πει στο γουιντμορ οτι υποσχεται να σκοτωσει την κορη του ως αντιποινα για τον θανατο της alex...σε καποια στιγμη ο Βεν λεει στον jack οτι εχει μια δουλεια να τακτοποιησει και οτι θα τα πουνε στο αεροδρομιο...λιγο αργοτερα ο Βεν(με πολυ κετσακ στην μουρη του) τηλεφωνει στον jack και του λεει να παει να παρει αυτος το φερετρο του Λοκ γιατι του ετυχε κατι...Ο Ben μιλουσε στον τζακ απο καρτοτηλεφωνο το οποιο βρισκονταν σε προβλητα λιμανιου....''Κουκου'' , πηγε να καθαρισει την πενυ??και εκεινη αντισταθηκε??τον προλαβε ο ντεσμοντ και πλακωθηκαν??.εγινε τιποτα αλλο??θα δουμε...

 

πως μου αρεσει να επιβεβαιώνομαι

 

 

επιβεβαιωση και για την time loop theory που υποστηριζει οτι ο smoke δεν ειναι ο richard αλλα ο τροπος που που το νησι διορθωνει...

 

κορυφαια στιγμη η μεταφραση σε ατακα του Μπεν ''εχω κλασει μεντες'' :lol: ελιωσααα

 

μαλλον πολυ σωστη η αποψη του captum οτι ο widmore προλαβε και εχωσε ατομα στο αεροπλανο αφου ηξερε οτι ο Ben την κανει

Link to comment
Share on other sites

κορυφαια στιγμη η μεταφραση σε ατακα του Μπεν ''εχω κλασει μεντες'' :lol: ελιωσααα

 

Sorry που θα βγω λίγο από το θέμα, αλλά μια και το ανέφερες, για μένα αυτός είναι ο βασικός λόγος που αποφεύγω τους ελληνικούς υπότιτλους από τα παιδιά που τους φτιάχνουν - εννοείται πως όχι πάντα, και όχι από όλες τις ομάδες μετάφρασης. Άσε που θεωρώ πως όταν κάποιος ξέρει καλά αγγλικά και γνωρίζει και κάποια βασικά πράγματα πάνω στην αμερικάνικη κουλτούρα, είναι απείρως καλύτερο το πρωτότυπο γιατί πολλά πράγματα get lost in tranlation :p

 

Υπάρχουν σειρες όπου το να μεταφράσεις το "scared the living hell out of me" σε "έχω κλάσει μέντες" βγάζει γέλιο και κολλάει. Αν γινόταν αυτό π.χ. στο How I Met Your Mother, θα κόλλαγε με το στυλ της σειράς και θα γέλαγα.

 

Πριν συνεχίσω να πω πως εκτιμώ πολύ την δουλειά που κάνουν τα παιδιά αφιλοκερδώς και σε πολλές περιπτώσεις καλύτερα και από επαγγελματιες, αλλά ρε παιδιά....είναι απίστευτη ξενέρα να κρέμεσαι από τα χείλη ενός χαρακτήρα σε μια δραματική/μυστηριώδη/αγωνιώδη σειρά όπως το Lost, το CSI ή το Battlestar Galactica και να βλέπεις από κάτω "έκλασα μέντες".

 

Και εγώ έχω συμμετάσχει σε μεταφραστική ομάδα, αλλά θέλω να ελπίζω πως το έκανα με το σεβασμό που άρμοζε στη σειρά.

 

Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει π.χ. (ένα άλλο τρανταχτό παράδειγμα που θυμάμαι) να μεταφραστεί το "I got it from Radioshack" ,"το πήρα από το Συκάρη". Αν δεν ξέρεις τι είναι το Radioshack (απόλυτα σεβαστό), μπες στη wikipedia να σου λυθεί απορία.

 

Anyway, sorry για το (εντελως) off topic.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με DesertMissRain, +1

 

Όσο για τον Windmore δεν νομίζω να ήξερε τίποτα για τον Ben. Όταν του τηλεφώνησε ο Ben φάνηκε πολύ απορημένος που του είπε ότι θα γύρναγε πίσω και προσπάθησε κιόλας να τον μεταπείσει ('Το νησί δεν θα σε αφήσει'). Εξάλλου αν υπήρχαν άνθρωποι του Windmore θα είχαν καταλάβει(capture) τα πάντα από την αρχή που έπεσε το αεροπλάνο, θα είχαν 'συλλάβει' τον Ben εξαρχής και και και

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα βγω λίγο από το θέμα, αλλά μια και το ανέφερες, για μένα αυτός είναι ο βασικός λόγος που αποφεύγω τους ελληνικούς υπότιτλους από τα παιδιά που τους φτιάχνουν - εννοείται πως όχι πάντα, και όχι από όλες τις ομάδες μετάφρασης. Άσε που θεωρώ πως όταν κάποιος ξέρει καλά αγγλικά και γνωρίζει και κάποια βασικά πράγματα πάνω στην αμερικάνικη κουλτούρα, είναι απείρως καλύτερο το πρωτότυπο γιατί πολλά πράγματα get lost in tranlation :p

 

Υπάρχουν σειρες όπου το να μεταφράσεις το "scared the living hell out of me" σε "έχω κλάσει μέντες" βγάζει γέλιο και κολλάει. Αν γινόταν αυτό π.χ. στο How I Met Your Mother, θα κόλλαγε με το στυλ της σειράς και θα γέλαγα.

 

Πριν συνεχίσω να πω πως εκτιμώ πολύ την δουλειά που κάνουν τα παιδιά αφιλοκερδώς και σε πολλές περιπτώσεις καλύτερα και από επαγγελματιες, αλλά ρε παιδιά....είναι απίστευτη ξενέρα να κρέμεσαι από τα χείλη ενός χαρακτήρα σε μια δραματική/μυστηριώδη/αγωνιώδη σειρά όπως το Lost, το CSI ή το Battlestar Galactica και να βλέπεις από κάτω "έκλασα μέντες".

 

Και εγώ έχω συμμετάσχει σε μεταφραστική ομάδα, αλλά θέλω να ελπίζω πως το έκανα με το σεβασμό που άρμοζε στη σειρά.

 

Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει π.χ. (ένα άλλο τρανταχτό παράδειγμα που θυμάμαι) να μεταφραστεί το "I got it from Radioshack" ,"το πήρα από το Συκάρη". Αν δεν ξέρεις τι είναι το Radioshack (απόλυτα σεβαστό), μπες στη wikipedia να σου λυθεί απορία.

 

Anyway, sorry για το (εντελως) off topic.

 

ok αποψεις ειναι αυτες εσυ τους αποφευγεις , εγω λεω παλι τους λεω Μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό επεισόδιο.

Επιτέλους χορταστικές δόσεις Ben-Locke με τον Λοκ να γίνεται επιτέλους ο ηγέτης.

Ανυπομονούμε για την συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με DesertMissRain, +1

 

Όσο για τον Windmore δεν νομίζω να ήξερε τίποτα για τον Ben. Όταν του τηλεφώνησε ο Ben φάνηκε πολύ απορημένος που του είπε ότι θα γύρναγε πίσω και προσπάθησε κιόλας να τον μεταπείσει ('Το νησί δεν θα σε αφήσει'). Εξάλλου αν υπήρχαν άνθρωποι του Windmore θα είχαν καταλάβει(capture) τα πάντα από την αρχή που έπεσε το αεροπλάνο, θα είχαν 'συλλάβει' τον Ben εξαρχής και και και

 

η ισως απλα να ειχανε εντολες να μην τους συλλαβουνε για να δουνε πως θα κινηθουνε Λοκ και Μπεν , η ισως δεν τους συλλαβανε γιατι ξαφνικα ειδανε τον Λοκ ζωντανο και τους αλλαξε τα σχεδια...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τους λέω μπράβο για την προσπάθεια, νομίζω ήμουν ξεκάθαρος σε αυτό.

Απλα λέω πως όταν οι σεναριογράφοι μιας δραματικής σειράς χρησιμοποιούν χιούμορ, το κάνουν για να αποφορτίσουν την ατμόσφαιρα. Όταν εσύ στον υποτιτλισμό, ακόμα και σε σοβαρές στιγμές κάνεις χιούμορ, χάνεται το νόημα και κυρίως, αλλα βλέπεις να παίζει ο ηθοποιός και άλλα διαβάζεις από κάτω.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας παραξένεψε η 'ζωντάνια' του Ντεσμοντ? Νομίζω ότι τον πυροβόλησε ο Ben, πώς διάολο σηκώθηκε και τον έσπασε στο ξύλο? Αδρεναλίνη?
Link to comment
Share on other sites

[@DesertSMiSsRaiN: εγω παλι μετανιωνω που ειμαι ανυπομονη κ δεν κατεβάζω σχεδον ποτε τους ελληνικούς υπότιτλους γιατί τις 2-3 φορές που το χω κάνει εχω γελασει πάρα πολύ. Δε νομιζω οτι σου χαλανε την ατμοσφαιρα λιγα αστειάκια, έτσι κι αλλιως όσοι ακουμε κ το οριτζιναλ κειμενο ταυτόχρονα δε χάνουμε τίποτα απ το σενάριο]

:!: SPOILERS!!

για την πως-την-λεν (Ιλανα?) κ τους φιλους της, αυτοι δεν μπορει να ανηκουν στους "others" που υπακουαν αμεσα στο Μπεν γιατι κανονικα κανεις απο αυτούς δεν εφυγε απ το νησι απ την ωρα που ανατιναχτηκε το υποβρύχιο (2 σεζον πισω) κ μετα. Τωρα να ταν..."εξωτερικοί συνεργάτες" πάλι δεν το νομιζω γιατι και πάλι θα συνενοουνταν κάπως με το Μπεν. Αρα μας μένει να ναι άνθρωποι του Γουιτμορ...βεβαια και ο Λαπιδης ήταν ανθρωπος του Γουιτμορ, αλλα αυτο δε σημαινει οτι επρεπε να τους αναγνωριζει...Μην ξεχνάμε οτι υπάρχει κ ο Ριτσαρντ ο οποιος ισως με καποιο τροπο να διατηρει τη δυνατοτητα για μεσα-εξω απ το νησί κ θα μπορουσε να τους εχει στρατογήσει.

Το βασικό ερωτημα ειναι άλλο:αυτοι οι ανθρωποι βρίσκονται για πρωτη φορα στο νησί ή επιστρεφουν σ'αυτο όπως οι Ο6? και -συνακολουθως- οταν λένε "άγαλμα" αναφέρονται σε ένα συγκεκριμένο άγαλμα (το 4δακτυλο) ή απλώς το έχουν μάθει ως συνθηματικό από αυτούς που τους στρατολόγησαν?

 

@DeadAngel: Το Ντες τον πετυχε στη χαρτοσακουλα με τα ψωνια που κρατουσε κ ετσι τη σφαιρα την εφαγαν τα γαλατα! αυτος απλα επεσε κάτω απ το τίναγμα της σφαιρας αλλα δν τραυματιστηκε απ αυτη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας παραξένεψε η 'ζωντάνια' του Ντεσμοντ? Νομίζω ότι τον πυροβόλησε ο Ben, πώς διάολο σηκώθηκε και τον έσπασε στο ξύλο? Αδρεναλίνη?

 

Είχε την σακούλα με κάτι ψώνια μπροστά του και νομίζω δεν είχε πουθενά αίματα...

 

Μυστήριο :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τους λέω μπράβο για την προσπάθεια, νομίζω ήμουν ξεκάθαρος σε αυτό.

Απλα λέω πως όταν οι σεναριογράφοι μιας δραματικής σειράς χρησιμοποιούν χιούμορ, το κάνουν για να αποφορτίσουν την ατμόσφαιρα. Όταν εσύ στον υποτιτλισμό, ακόμα και σε σοβαρές στιγμές κάνεις χιούμορ, χάνεται το νόημα και κυρίως, αλλα βλέπεις να παίζει ο ηθοποιός και άλλα διαβάζεις από κάτω.

 

κι εγω νομιζω ημουνα σαφης, μου αρεσει που βαζουνε τρελες ατακες σε δραματικες στιγμες,αν εβλεπα -το εχω κλασει μεντες στα φιλαρακια δεν θα γελουσα-Μπραβο τους και παλι, και ευτυχως που οι μεταφραστες εχουνε τεραστια αισθηση του χιουμορ και χτυπανε ακομη και εκει που δεν το περιμενεις...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας παραξένεψε η 'ζωντάνια' του Ντεσμοντ? Νομίζω ότι τον πυροβόλησε ο Ben, πώς διάολο σηκώθηκε και τον έσπασε στο ξύλο? Αδρεναλίνη?

 

ισως επειδη ο Βεn πετυχε την σακουλα??αν δεις προσεκτικα το βιντεο θα δεις οτι ο Μπεν χτυταει την σακουλα και αντι για αιμα βλεπουμε γαλα, δεδομενου οτι η σακουλα ηταν γεματη με ψωνια -τροφιμα(και επειδη σιγουρα καποιοι θα απορρησουνε πως ενα μπουκαλι γαλα σταματησε μια σφαιρα) υποθετω οτι η σφαιρα σταματησε σε κανενα μεταλλικο κουτακι Νουλακ παιδικη τροφη που επισης ητανε μεσα στην σακουλα ή σε καμια κονσερβα riomare :lol:

 

http://img19.imageshack.us/img19/729/75546369.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το επεισόδιο ήταν ένα επίπεδο πιο πάνω από το προηγούμενο όσο αφορά εξελίξεις. Δράση και ... λοστ-απαντήσεις (= είδος απάντησης που δίνει το LOST που δεν το λές ακριβώς απάντηση).

 

Έχανε σε ρεαλισμό σε σχέση με τα "προσγειωμένα" προηγούμενα (με περισσότερο μεταφυσικό στοιχείο και αφύσικες ενέργειες από χαρακτήρες) και αυτό κάπως με χαλάει.

 

Πάντως ήταν έντονο και πιθανότατα έδωσε και χρήσιμες πληροφορίες που αν δεν ηταν ο εφιάλτης με το timeline, "πότε συνέβη το τάδε" ,"αυτό έγινε πριν από εκείνο ή μετά", "πόσα χρόνια ήταν αυτός εκτός, εκείνος εντός και οι άλλοι επί τ'αυτά" και κάποια άλλα χοντροκομμένα plot points, τότε θα ήμουν περισσότερο σίγουρος για το αν μου άρεσε ή όχι.

 

Για την ώρα θα αναβάλω τη συνήθη τακτική απαρίθμησης υπερ/κατά...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

δεδομενου οτι ισχυει το if u are dead u are dead , δεδομενου οτι δεν εδειξε το φερετρο του Λοκ καθολου , δεδομενου οτι ο καπνος παιρνει μορφες μονο απο πεθαμενους, γιατι να μην ειναι ο Λοκ ο καπνος, ???
Link to comment
Share on other sites

δεδομενου οτι ισχυει το if u are dead u are dead , δεδομενου οτι δεν εδειξε το φερετρο του Λοκ καθολου , δεδομενου οτι ο καπνος παιρνει μορφες μονο απο πεθαμενους, γιατι να μην ειναι ο Λοκ ο καπνος, ???

 

Τι λες τωρα???????? Πολυ σωστη παρατηρηση....... Αν ισχυει κατι τετοιο.... Και παλι μπραβο για την ιδεα....;)

 

Πολυ καλο επεισοδιο αν και οι αναμνησεις στον smokey-video wall με χαλασαν πολυ.... ΟΚ να δεχθω το υπερφυσικο αλλα οχι κ ετσι.... Τουλαχιστον ειδαμε πως επικοινωνει οταν θελει ο smokey.... Αρα αυτο ειναι ο Κριστιαν που σκαει μυτη που κ που και νομιζω αυτο θα ειναι και ο Τζεικομπ....

Αναρωτιεμαι τι ρολο βαραει η Ιλανα-πως-την -λενε αλλα νομιζω θα μαθουμε πολυ συντομα...

 

Και εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι η Σαν δε γυρισε στο 1970....

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

δεδομενου οτι ισχυει το if u are dead u are dead , δεδομενου οτι δεν εδειξε το φερετρο του Λοκ καθολου , δεδομενου οτι ο καπνος παιρνει μορφες μονο απο πεθαμενους, γιατι να μην ειναι ο Λοκ ο καπνος, ???

 

Πολύ καλή παρατήρηση! Επίσης παρατηρήστε ότι ο καπνός εμφανίστηκε μόλις έφυγε ο Λοκ για λίγο για να πάρει να βρει κάτι να βγάλει από εκεί μέσα τον Μπεν. Κ γυρίζει πίσω όταν έχει εξαφανιστεί το καπνοτέρας!

 

Επίσης πως ήξερε ο Λοκ για την ύπαρξη του ναού? Τον είχε βρει ποτέ στο παρελθόν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πως ήξερε ο Λοκ για την ύπαρξη του ναού? Τον είχε βρει ποτέ στο παρελθόν?

Αν θυμάμαι καλά, τον είχε σύρει εκεί ο καπνός στην 1η σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

χμ, η Άλεξ δεν ήταν ο καπνός? Γιατί να πει ο καπνός=Άλεξ στον Μπεν να υποταχθεί στον καπνό=Λοκ? Δεν θα ήταν και πολύ λογικό. who knows
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τωρα???????? Πολυ σωστη παρατηρηση....... Αν ισχυει κατι τετοιο.... Και παλι μπραβο για την ιδεα....;)

 

 

 

thanks αλλα δεν το σκεφτηκα εγω, αλλη το σκεφτηκε...:)

 

χμ, η Άλεξ δεν ήταν ο καπνός? Γιατί να πει ο καπνός=Άλεξ στον Μπεν να υποταχθεί στον καπνό=Λοκ? Δεν θα ήταν και πολύ λογικό. who knows

 

αν ο καπνος θελει να πετυχει τον στοχο του μεσω Λοκ (η μαλλον με το σωμα του Λοκ) τοτε σιγουρα απειλωντας τον Βεν εξασφαλιζει οτι 1)Ο Βεν δεν θα του σταθει εμποδιο ,2)θα τον βοηθησει στο εργο του

 

παντως αν ισχυει περι καπνου-Λοκ και δεδομενου οτι ο Βεν ειναι ιδιοφυια και οτι πλεον γνωριζει (αν δεν γνωριζε ηδη) οτι ο καπνος παιρνει μορφες απο πεθαμενους σιγουρα θα αναζητησει το φερετρο του Λοκ...ειναι πολυ πονηρος για να το φαει τοσο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ήταν λίγο απογοήτευση που τελικά ο Μπεν-παιδί δε θυμάται από ποιον πυροβολήθηκε. Όταν όμως η Σαν και ο Λυπίδης του δείχνουν τη φωτογραφία από το 1977 και κάνει τον έκπληκτο ε, σόρυ αυτό δε μπορώ να το χάψω! Άντε, να δεχθούμε ότι δε θυμάται τον Τζακ, την Κέιτ και τον Χέρλυ, είναι δυνατόν να μη θυμάται τον Σώγιερ / Λαφλούρ που ήταν στη Ντάρμα τουλάχιστον για τρία χρόνια; Αυτό με οδηγεί να συμπεράνω πως είτε προσποιήθηκε ως συνήθως είτε έχει αλλάξει το timeline.. αυτό όμως δε θέλω να το σκέφτομαι καθόλου!! Αμάν πια με τις θεωρίες περί time-travel! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι, χαρηκα με την εμφανιση της Αλεξ προς το τελος, ελπιζωντας να παραμεινει το γκομενακι ως κανονικος και παλι ρόλος, αλλά λιγα καρε αργοτερα απογοητευτηκα..

 

Καλο το επεισοδιο..

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...