Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

PANTWS O XONTROS EINAI DIPLOS APO THN TZOULIET.......

DEN PROLAVAINOUN A TONE TAIZOUN OI PROMITHEFTES THS NTARMA....

 

Απο τότε που έχασε την ξανθιά πήρε τον κακό το δρόμο.

Γι αυτό τη σκοτώσανε!

Είπε φαίνεται στους παραγωγούς ή εγώ με τα κιλά μου ή η ξανθιά που θέλει να λιμοκτονήσω, την δίαιτα πάντως ξεχάστε την!

...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε μωρε τον νυχομπιχλιάρη. :p

Του εχει μεινει απο τοτε στον Αρχοντα αυτο.:lol:

 

Και Μπαγιερν, τι ωραια φωτο αυτη. Παρτε φατσα ο Χερλι.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε εδώ φάτσα

 

http://img86.imageshack.us/img86/1512/snapshot20070414051131ty1.jpg

 

Το άλλο χέρι στον πισινό της για να την σηκώσει! :devil:

...
Link to comment
Share on other sites

Τα άσχημα σχόλια για τον Hurley και για κιλά σας παρακαλώ να σταματήσουνε. Aς μην γινόμαστε ρατσιστές.

 

Μερικές νέες πληροφορίες για το 3x19 The Brig:

 

Τελικά το επεισόδιο 3x19 The Brig θα ΕΧΕΙ flashbacks και θα είναι Locke-centric αλλά θα έχει πολύ πολύ πρόσφατα flashbacks τα οποία γίνονται μετά την αποκάλυψη οτι ο πατέρας του Locke είναι στο νησί.

(Oπότε και πάλι ισχύει οτι δεν θα έχει flashbacks απο το παρελθόν)

Οπότε:

3x17 Catch-22 (Desmond Hume)

3x18 D.O.C (Jin & Sun Kwon)

3x19 The Brig (John Locke)

3x20 The Man Behind The Curtain (Benjamin Linus-DeGroots)

3x21 Greatest Hits (Charlie Pace)

3x22-23 Through The Looking Glass (Jack Shephard)

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τη λιμνη,ειναι οντως λιμνη,αλλα στον χαρτη του Σαγιντ που βρηκε στο σταθμο Φλογα,εδειχνε πως πολυ κοντα στα σπιτακια υπαρχει μια λιμνουλα με ενα underwater καναλι που οδηγει στη θαλασσα.Αυτο το παραδεχθηκαν και οι παραγωγοι.

Ετσι εξηγειται και το γεγονος οτι Αλεξ και Λοκ φτασανε πολυ γρηγορα στο υποβρυχιο και δεν περασαν απο το αμυντικο συστημα με τους φρακτες.

 

Οσο για το επεισοδιο,δε νομιζω πως αξιζε μοναχα το τελος.Μαθαμε τοσα και τοσα.Λογο απαγωγης της Κλαιρ,πως εφτασε η Τζουλιετ στο νησι,για ποιο λογο πηγε,για ποιο λογο απαγαγουν παιδια,αν η Τζουλιετ ηταν βαλτη αλλα και γιατι οι Others ξερουν τα παντα για τους επιζωντες(μεσω του Μικαηλ)...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Χμ δεν το πιασα αυτό με την λίμνη....:O

Για δώσε feedback. Εξηγησε τι εννοείς δλδ.:p

 

Το NERO. Δεν ειχε διεξοδο προς την θαλασσα.

 

Δεν κρίνω από αυτό. Δεν φάνηκε όλη η περίμετρος κατά 360°, θα μπορούσε να υπάρχει ένα μικρό πέρασμα.

 

Το κατάλαβα κυρίως από το σκηνικό του σημείου αυτού. Κοιτάξτε ξανά το νερό. Σε καμία περίπτωση δεν είναι θαλασσινό αυτό. Δεν υπάρχει ίχνος παραλίας ή άμμου πουθενά, το χρώμα του νερού είναι πράσινο και γκρι και υπάρχουν δέντρα ακριβώς δίπλα στις όχθες (κάτι που δεν γίνεται στη θάλασσα, συνήθως υπάρχει μια απόσταση έστω και 1-2 μέτρων από το νερό και ενδιάμεσα μεσολαβεί άμμος).

 

Αυτό που είπε ο Sheik ίσως στέκει κάπου.

Οσο για τη λιμνη,ειναι οντως λιμνη,αλλα στον χαρτη του Σαγιντ που βρηκε στο σταθμο Φλογα,εδειχνε πως πολυ κοντα στα σπιτακια υπαρχει μια λιμνουλα με ενα underwater καναλι που οδηγει στη θαλασσα.

 

Αλλά και πάλι, πόσο βαθιά θα είναι μια τόσο μικρή λίμνη ώστε να μπορεί να περάσει ένα υποβρύχιο από αυτή;

 

Δεν μου βγαίνει απ' το μυαλό ότι όλη η ιστορία με το υποβρύχιο είναι ένα τέχνασμα του Μπεν, για να νομίζουν όλοι ότι είναι ο μόνος τρόπος μετακίνησης από και προς το νησί. Στην πραγματικότητα αμφιβάλλω αν το υποβρύχιο αυτό έχει μετακινηθεί ποτέ από την προβλήτα όπου βρίσκεται (και αμφιβάλλω αν μπορεί να μετακινηθεί κιόλας, αφού όπως είπα και πριν, αποκλείεται μια τόσο μικρή λίμνη -ή έστω παραλία αν τελικά δεν είναι λίμνη αλλά πρόκειται όντως για θάλασσα- να έχει μεγάλο βάθος). Απλά το έβαλαν εκεί "για τα μάτια του κόσμου". Δηλαδή όσοι πηγαίνουν στο νησί να νομίζουν ότι πήγαν με αυτό, αλλά και για να ελπίζουν ότι μπορούν ανά πάσα στιγμή με αυτό να φύγουν. Γι' αυτό εξάλλου νάρκωσαν και τη Τζουλιέτ, ώστε να μη δει πώς πραγματικά πήγε εκεί.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ

 

ΕΧΩ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΕΥΡΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ

 

Εβαλα να δω 3-15 και 3-16 και δε παιζει !

Ολη η εικονα ειναι μες τα κουτακια και τα πιξελ και δε εβλεπα τη τυφλα μου

 

τι αλλο να κατεβασω πια για να το δω?

 

Δε Χαρηκα και το τερας στο 315...

 

Και δε μου λετε , μονο εγω που εχω αγαπησει Τζουλιετ? Ειναι θεα.

Αν ηταν στην Ελλαδα, θα ηταν η απολυτη Ελληνιδα σταρ!

 

Αγαπω Τζουλιετ !

:X
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ

 

ΕΧΩ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΕΥΡΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ

 

Εβαλα να δω 3-15 και 3-16 και δε παιζει !

Ολη η εικονα ειναι μες τα κουτακια και τα πιξελ και δε εβλεπα τη τυφλα μου

 

τι αλλο να κατεβασω πια για να το δω?

 

Δε Χαρηκα και το τερας στο 315...

 

Και δε μου λετε , μονο εγω που εχω αγαπησει Τζουλιετ? Ειναι θεα.

 

Ωραία η Τζουλιέτ, αλλά σαν την Κέητ (Evangeline Lilly :love: ) δεν...

 

Όσο για την εικόνα, κάνε έναν έλεγχο να δεις μήπως σου λείπουν video codecs και κυρίως οι τελευταίες εκδόσεις των DivX και XviD. Για παν ενδεχόμενο δοκίμασε να εγκαταστήσεις κάποιο codec pack όπως αυτό)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο απαγαγουν παιδια

Αυτο θυμησε μου πως ακριβως το μαθαμε;:confused:

 

Οσο για συγκριση Τζουλιετ-Κειτ δεν τιθεται...Πρωτη φορα στην ζωη μου θα υποστηριξω ξανθια!:p Το αλλο ειναι σπαστικο και εχει μονιμως μια φατσα σαν να ειναι ετοιμη να κλαψει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θυμησε μου πως ακριβως το μαθαμε;:confused:

 

 

Eφοσον ολες οι εγγυες πεθαινουν και οι Others δεν μπορουν στην ουσια να αναπαραχθουν,δε χρειαζεται και πολυ μυαλο να σκεφτεις τι τα θελουν τα μικρα παιδια.....;)

 

Συνεχιστες του εργου τους με πλυση εγκεφαλου και τα συναφη...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιστες του εργου τους με πλυση εγκεφαλου και τα συναφη...

 

Aυτό ισχύει και για Καρλ & Αλεξ? Απο τη μία γνωρίζουμε ότι ο Μπεν είναι παραπάνω απο 3 χρόνια στο νησί (αφού 3 χρόνια έχει η Τζουλιέτ που βρήκε τον Μπεν ήδη στο νησί), από την άλλη όμως υπάρχει περίπτωση ο Μπεν να είναι 20 χρόνια στο νησί (γιατί κάπου εκεί είναι η Άλεξ)??? Η ηλικία του δεν το απορρίπτει, αλλά δεν αποτελεί και ικανό στοιχείο.

Link to comment
Share on other sites

O Μπεν ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ στο νησι...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ισχύει και για Καρλ & Αλεξ? Απο τη μία γνωρίζουμε ότι ο Μπεν είναι παραπάνω απο 3 χρόνια στο νησί (αφού 3 χρόνια έχει η Τζουλιέτ που βρήκε τον Μπεν ήδη στο νησί), από την άλλη όμως υπάρχει περίπτωση ο Μπεν να είναι 20 χρόνια στο νησί (γιατί κάπου εκεί είναι η Άλεξ)??? Η ηλικία του δεν το απορρίπτει, αλλά δεν αποτελεί και ικανό στοιχείο.
Ο Μπεν γεννηθηκε στο νησι, ετσι εχει πει τουλαχιστον...Επισης η Αλεξ ειναι κορη της Ρουσσω, οχι του Μπεν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπεν γεννηθηκε στο νησι, ετσι εχει πει τουλαχιστον...Επισης η Αλεξ ειναι κορη της Ρουσσω, οχι του Μπεν.

 

Πρεπει να ειναι και του Μπεν, αν οχι φυσικη κορη τοτε θετη.

Στο τελευταιο επεισοδιο αν δειτε σε ενα σημειο που μιλαει η Τζουλιετ στον Μπεν και του λεει οτι εχει ογκο φαινονται στο backround εικονες τις Αλεξ κρεμασμενες στο τοιχο.

 

Δε ξερουμε αν ειχαν καποια σχεση παλιοτερα η Ρουσσω με τον Μπεν.

Εγω παντως δεν πιστευω οτι οσα εχει πει για το παρελθον της η Ρουσσω ειναι αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι και του Μπεν, αν οχι φυσικη κορη τοτε θετη.

Στο τελευταιο επεισοδιο αν δειτε σε ενα σημειο που μιλαει η Τζουλιετ στον Μπεν και του λεει οτι εχει ογκο φαινονται στο backround εικονες τις Αλεξ κρεμασμενες στο τοιχο.

 

Δε ξερουμε αν ειχαν καποια σχεση παλιοτερα η Ρουσσω με τον Μπεν.

Εγω παντως δεν πιστευω οτι οσα εχει πει για το παρελθον της η Ρουσσω ειναι αληθεια.

Η Ρουσσω ηταν εγκυος νομιζω οταν ξεβραστηκαν στο νησι. Νομιζω το εχει πει. Αρα το παιδι δεν ειναι του Μπεν. Προφανως την Αλεξ την απηγαγαν και της ειπαν οτι ο πατερας της ειναι ο Μπεν.

 

Οσο για την Ρουσσω να δω ποτε θα μαθουμε περισσοτερα για αυτην...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την Ρουσσω να δω ποτε θα μαθουμε περισσοτερα για αυτην...:(

 

δε βιαζομαι

ετσι και αλλιως δε τη χωνευω καθολου

 

επισης...

 

Απο την αρχη φαινοταν οτι η Θeα, το απολυτο ειδωλο ,

ηταν βαλτη. Πετουσαν συνεχεια αταkες - σποντες- υποννουμενα του τυπου εχω κακο προαισθημα, να δεις κατι θα γινει, δε το δεχομαι, δε το θελω, δε το νιωθω κτλ με αποκορυφωμα τον Σαγιντ που πλεον ειναι κορυφη και οτι και να λεει εχει δικιο. Απο την αρχη της σειρας ηταν ο μονος που ειχε παντα δικιο απο ενστικτο και ετσι οπως τα λεει και με αυτα που λεει ημουν απολυτως σιγουρος οτι η τσουλα κατι θα κανει.

 

Ομως αυτο που δε ξερω ακομα ειναι το εξης. Τι διαολο μηχανισμο ενεργοποιησαν στην αλλην. Ολο αυτο εγινε για να συνεχισουν να κανουν τις ενεσεις στην Κλαιρ. Οκ. Και μαθαμε οτι ζητουμενο των αλλων και ειδικα της θεας , ηταν να κανει πειραματα με τις γκαστρωμενες του νησιου. Τι πειραματα ομως? Ειδικα αν σκεφτεις οτ η Κλαιρ εχει ηδη γεννησει, κατι αλλο βρωμαει.

 

Επισης το αεροπλανο, ο Μπεν ηξερε οτι θα πεσει γιατι αφενος δε ταραχθηκε οταν το δε, αλλα ελεγε "πηγαινε εκει" σα κωκωνα και θεα, αφετερου ειπε το θεικο "Βρειτε εστω μια μανα και φερτε την"

 

Οποτε ηταν σα να λεει οτι ριξαμε το αεροπλανο για να βρουμε μια μανα.

 

Οποτε 2 τινα προκυπτουν.

 

 

1) Τι την θελουν την Κλαιρ εφοσον γεννησε και λογικα το παιδι της επρεπε να θελουν

 

2) Η Σαν ειναι εγκυος. Λογικα δε θα επρεπε να τη θελουν για πειραματα, οποτε αυτη θα επρεπε να κλεψουν και σε αυτην να κανουν πουτανιες?

 

Τελος, η Τζουλιετ ανακυρησσεται στο απολυτο δουλικο του Μπεν. Δε κοταει τιποτα. Οτι και να της λεςι, αυτη εκει, δουλα. Να δω ποτε θα αρχισουν να δειχνουν γιατι... Ετσι οπως το πανε, του χρονου το Μαρτιο λογικα

 

 

 

:X
Link to comment
Share on other sites

Τρομερο το τελος του 16!! Πως καταφερνουν και τα σχεδιαζουν ολα τοσο καλα οι "αλλοι" και δεν τους καταλαβαινουν οι λοστ..

Θεα η Τζουλιετ(παρ ολο που ειναι δουλα οπως ειπε καποιος παραπανω), καλη και η Κεητ, φοβερη και η Αννα-Λουσια(αγοροκοριτσο μεν αλλα με τυπο), αλλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ηταν η Ατσαρα που ερωτοτροπουσε με τον Τζακ στη Μαλαισια σε ενα φλασμπακ... Ξερει καποιος ποια ηθοποιος ειναι η κινεζουλα αυτη;;

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν δωθει λινκ στο imdb αλλα και με ωραιες φωτογραφιες της σε αυτο το τοπικ παλιοτερα...

ΕDIT: κατι βρηκα http://lostpedia.com/wiki/Achara

http://www.imdb.com/name/nm0000499/

Link to comment
Share on other sites

Well διαβαστε περιγραφη του 19 και μετα ουρλιαξτε μαζι μου...

 

 

The Brig

Locke breaks away from the Others to try to persuade Sawyer to help get rid of a common nemesis; a new island inhabitant discloses shocking information about the survivors' flight...

 

Αρα επαληθευεται οτι πατερας Λοκ=real Sawyer...

Επισης τη σοκαριστηκες πληροφοριες σχετικα με τη πτηση να παρεχει αυτος ο νεος κατοικος του νησιου?

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν δωθει λινκ στο imdb αλλα και με ωραιες φωτογραφιες της σε αυτο το τοπικ παλιοτερα...

ΕDIT: κατι βρηκα http://lostpedia.com/wiki/Achara

http://www.imdb.com/name/nm0000499/

 

Θενξ..αλλα τελικα μονο στο λοστ μου αρεσε τελικα...σε οσες φωτος την ειδα ειναι λιγο χαλια...

Link to comment
Share on other sites

Θενξ..αλλα τελικα μονο στο λοστ μου αρεσε τελικα...σε οσες φωτος την ειδα ειναι λιγο χαλια...

Kai sto lost metriotath htan.... Siga th menagko.

 

Αρα επαληθευεται οτι πατερας Λοκ=real Sawyer...

Ti ennoeis real Sawyer? Thimise mou ligo giati etsi opws paei h seira exw ksexasei ta panta, ta kai kala flegonta erwthmata perasan sth lithi... Kai h seira katrakyla, prospathwntas na dwsei apanthseis se erwthmata pou logw tou platiasmatos exoume ksexasei oti yparxoun...

Link to comment
Share on other sites

ο real Sawyer είναι αυτός που ο James "Sawyer" (ο lostie δηλαδή) μισεί και θέλει να σκοτώσει αλλά τελικά κατέληξε σαν κι αυτόν... είναι αυτός που εξαπάτησε τη μάνα του james και μετά τη σκότωσε ο πατέρας του και μετά αυτοκτόνησε ο ίδιος μπλα μπλα μπλα...αν θυμάσαι το σχετικό flashback
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν κατρακυλα η σειρα....

Τελος παντων, ο πατερας του Locke εκανε τις ιδιες κομπινες με αυτες που εκανε ο αληθινος sawyer, και που μετα εκανε και ο τωρινος sawyer (ο James Ford).

 

Ξελογιαζε δηλαδη πλουσιες γυναικες και τους επαιρνε τα λεφτα.

Εξαιτιας του λοιπον ο τωρινος Sawyer εχασε τους γονεις του. (Αν οντως real sawyer=cooper)

 

Απο Lostpedia:

It is suspected that Cooper has some connection to Sawyer (and the original Sawyer), since the two are con-men. Also, there was mention that Sawyer had been to Tallahassee himself, and Cooper is referred to as "The Man From Tallahassee".

Link to comment
Share on other sites

Βayern7 θυμησου οτι ο Σωγιερ που ξερουμε,δεν λεγεται Σωγιερ.Λεγεται Τζεημς Φορντ.

 

Το Σωγιερ το υιοθετησε επειδη ετσι εμαθε πως ελεγαν τον ανθρωπο που εξαπατησε τη μανα του και γενικα ηταν υπευθυνος για τον θανατο των γονιων του.Ορκιστηκε να παρει εκδικηση αλλα τελικα εγινε σαν κι αυτον.Ετσι,αυτο-ονομαστηκε Σωγιερ..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τhanx. To θυμόμουν ότι δεν είναι το πραγματικό του όνομα, απλά δεν θυμόνουν πως ακριβώς το είχε δανειστεί.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...