Jump to content

Oukitel U15 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oukitel U15 Pro

presale $120 (gearbest, everbuying, ...)

 

οθονη 5.5" SHARP (2.5D / 720x1280)

android 6

2G/3G/4G (και 800mhz)

δικαρτο

8πυρηνος επεξεργαστης 1.3 (mt6753)

γραφικα mali t720

3ram 32rom

καμερες 2mp (software 5mp) & 13mp (software 16mp)

fingerprint (με επιπλεον λειτουργιες) / μεταλλο / otg / τριχρωμο notification led / ραδιο

μπαταρια 3000mah (μη αφαιρουμενη)

βαρος 201γρ

 

υπο διευκρινιση:

- tap to wake ?? (μαλλον ναι)

- υποστηριξη sd card ?? (μαλλον ναι σε κοινη θεση με sim)

- update σε android 7 ??

 

via

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_466615.html?wid=11

 

Λέτε να αξίζει; Το σκέφτομαι για αγορά.

 

απο οσα εχω διαβασει βγαζει αξιοπιστα κινητα η εταιρεια,φυσικα ακομα τοσυγκεκριμενο δεν εχει βγει ωστε να εχουμε καποιες αξιολογησεις,για οτι προσφερει ειναι φθηνοτερο απο πολλα ακριβοτερα στην ελλαδα

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-oukitel-u15-pro

Link to comment
Share on other sites

Σε απόλυτα χαρακτηριστικά κερδίζει στο χώρο της ρομ που είναι 32gb και έτσι μειώνει κατά κάποιον τρόπο την χρήση της sd σε σχέση με την 16αρα ρομ των άλλων κοντά στο 100αρικο 6753 3gb ram κινητών.Απο εκει και πέρα θα μετρήσει και η εμπειρία χρήσης και η ποιότητα των "περιφερειακών" οθόνη,wifi,gps,σήμα κτλ
Link to comment
Share on other sites

Σε απόλυτα χαρακτηριστικά κερδίζει στο χώρο της ρομ που είναι 32gb και έτσι μειώνει κατά κάποιον τρόπο την χρήση της sd σε σχέση με την 16αρα ρομ των άλλων κοντά στο 100αρικο 6753 3gb ram κινητών.Απο εκει και πέρα θα μετρήσει και η εμπειρία χρήσης και η ποιότητα των "περιφερειακών" οθόνη,wifi,gps,σήμα κτλ

 

Στα οποια, Χρηστο, η ΟΥΚΙΤΕΛ μεχρι τωρα εχει δωσει καλα δειγματα. Νομιζω οτι το συγκεκριμενο εχει και ομορφη εμφανιση!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

"Τσίμπησαν" βλέπω και την τιμή του K6000 Pro, για να δημιουργήσουν προφανώς χώρο "κάτω" από αυτό για το U15.

Υποθέτω και η τιμή του U15 θα παραμείνει και μετά το "presale" πλησιέστερα στα επίπεδα του presale, παρά στην ανακοινωμένη ονομαστική τιμή.

(πριν τα δω αυτά, ετοιμαζόμουν να ρωτήσω τι νόημα θα είχε να προτιμήσει κανείς το U15 έναντι του K6000 Pro για έλαχιστη -όπως νόμιζα εκείνη τη στιγμή- διαφορά τιμής ;)).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το καλό είναι ότι έχει ξεχωριστή θέση για κάρτα SD.Εγώ το περιμένω σε μερικές μέρες όπως με ειδοποίησε ο πωλητής ότι το έστειλε προχθές.Θα το δούμε και αυτό τι ψάρια πιάνει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το καλό είναι ότι έχει ξεχωριστή θέση για κάρτα SD.Εγώ το περιμένω σε μερικές μέρες όπως με ειδοποίησε ο πωλητής ότι το έστειλε προχθές.Θα το δούμε και αυτό τι ψάρια πιάνει.

 

αδερφε οταν παραλαβεις κανε μας ενα μινι review, το ζαχαρωνω και εγω εδω και κανα 2 μερες. να μας πεις πως εινα η οθονη, μπαταρια, καμερα, ξερεις τωρα, οτι κανουμε καθε μερα εδω μεσα που τρογωμαστε με τα ρουχα μας :p :p δειχνει vfm αλλα δισταζω ακομα λογω HD οθονης και καμερας που δεν ξερουμε τι ρολο βαραει. αναμενουμε

Υ.Γ. χωρις να θελω να σε στενοχωρησω, εχω την εντυπωση οτι ΔΕΝ εχει ξεχωριστη θεση για sd. οψομεθα

Edited by Alfakias74
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρεληφθησαν σημερα . Σε γκρι και χρυσαφι. :)

Εντυπωσιακο σε ολα του. προσωπικα μου αρεσει και καθεται πολυ καλα στο χερι, χωρις να εχει μεγαλο βαρος.

Η οθονη πολυ φωτεινη με ζωντανα χρωματα.

Η καμερα απο τις καλυτερες που εχω δει σε μεσαιας τιμης κινητο.

Ηχος δυνατος.

GPS με βρηκε αμεσως και ας ημουν σε κλειστο χωρο. Σημα σταθερο.

Φοραει ANDROID 6 καθαρο.

Εχει κανονικο σειριακο αριθμο και οχι ... της σειρας.

Σημαντικο οτι ειναι 3/32 για κάποιον που το θελει για πρωτο.

Ηρθε και ενημερωση, οχι ομως σημαντικη αποτι ειδα.

Τελικα η Οικιτελ αφηνει πολυ καλα δειγματα για μικρη εταιρεια.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ πριν μερικές μέρες και το έχω ξετινάξει.Το συμπέρασμα ειναι ότι είναι ένα σοβαρό κσι αψεγάδιαστο κινητο για τα λεφτά του.Η οθόνη φωτεινότατη,η κάμερα του απλά καλή.Σήμα και GPS πολυ καλά.Εμφανιση και αισθηση αφής πολυ καλά,επισης πολυ καλη ποιότητα κατασκευής.Η μπαταρία με 2 SIM ,WiFi και BT κρατάει 2 μέρες και.Δυστυχώς δεν έχει ξεχωριστή θέση για SD κάρτα,όπως εξ'άλλου όλα τα νέα κινητά με μεγάλη μνήμη.Επίσης δεν έχει πυξίδα πράγμα που κάποιοι πωλητες το ισχυρίζονται.

Γενικά θεωρώ οτι είναι πολυ αξιόπιστο για τα λεφτά του.

Άν κάποιος ξέρει μπορεί να μου πεί πως κάνουν Print screen γιατί το έψαξα αλλά δε κατάφερα να βρώ πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ πριν μερικές μέρες .............................

Άν κάποιος ξέρει μπορεί να μου πεί πως κάνουν Print screen γιατί το έψαξα αλλά δε κατάφερα να βρώ πως γίνεται.

 

Καλοριζικο φιλε μου.

Πραγματικα πολυ καλο για τα λεφτα του! Και εγω που εχω πιασει στα χερια μου οτι συσκευη ερχεται απο ... Ανατολη, εχω μεινει εντυπωσιασμενος με αυτο.

Γι αυτο που ρωτας, ειναι τοσο απλο! Volume (-) kai ταυτοχρονα το power! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

δε μας κανετε ενα review εκτεταμενο γιατι το ζαχαρωνω και εγω τις τελευταιες μερες.... μπαταρια, οθονη, καμερα, πλοηγηση, παιχνιδια κλπ.... τα soft keys ειναι φωτιζομενα?
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Στα 100 Ευρώ που το βρήκα, έβαλα κι εγώ μια παραγγελία. Σε αυτή την τιμή, νομίζω ότι είναι τεφαρίκι...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις Το πήρα κι εγώ για το γιο μου, πολύ καλές εντυπώσεις πολύ στιβαρή και όμορφη και γρήγορη συσκευή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι κυκλοφορει σε presale και εκδοση -s με 4 ραμ! :)

Πληθωρα μοντελων στα 4 ραμ και ολο και πιο κατω οι τιμες τους.!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

http://m.tinydeal.com/product/oukitel-u15s-4gb-ram-55-fhd-mtk6750-octa-core-android-60-4g-phone-p-163076? και απο αποθηκη γερμανιας, απο μπαταρια τι θα κανει ομως;

Στα - νανο σιμ

-απουσια οtg

Χρονια πολλα καλη χρονια σε ολο το φορουμ και καλες αγορες να εχουμε

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πρωτο ποστ, μου αρεσει και σκεφτομαι να το παρω

η μπαταρια ποσο κραταει?

Το παιρνεις απο εδω http://www.banggood.com/ σε αυτη την τιμη με κλειστα ματια.Το εχω 20 μερες και το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο.Οσο για την μπαταρια ειναι μια χαρα.Εχει χαμηλη καταναλωση δεν θα εχεις προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα παρει αναβαθμιση σε Nugat 7.0 τον Μαρτιο http://www.gizchina.com/2017/01/16/oukitel-u15s-getting-nougat-update-march/

Link to comment
Share on other sites

^ η φωτογραφικη του μηχανη πως ειναι?

 

περιμενα να ειναι τελεια μιας και εχει 16mp αλλα ειδα στις κριτικες να λενε οτι ειναι μετρια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερες στο φορουμ ,

Τελικα το εν λογω κινητο τι λεει;Εχει παρουσιασει προβληματα σε κανεναν;Ηχος οταν σε καλουν;Ομιλια;Μπαταρια με βαρια χρηση games?Ποσο χρονο κανει να φορτισει;Gps?Δακτυλικο αποτυπωμα;Κατι αλλο που θα μπορουσε να αναφερθει;;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες στο φορουμ ,

Τελικα το εν λογω κινητο τι λεει;Εχει παρουσιασει προβληματα σε κανεναν;Ηχος οταν σε καλουν;Ομιλια;Μπαταρια με βαρια χρηση games?Ποσο χρονο κανει να φορτισει;Gps?Δακτυλικο αποτυπωμα;Κατι αλλο που θα μπορουσε να αναφερθει;;

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Οτι ετοιμαζομουν να ρωτησω το ιδιο με τον φιλο, για πειτε βρε παιδια, οσοι το εχετε, κανα νεο για το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες στο φορουμ ,

Τελικα το εν λογω κινητο τι λεει;Εχει παρουσιασει προβληματα σε κανεναν;Ηχος οταν σε καλουν;Ομιλια;Μπαταρια με βαρια χρηση games?Ποσο χρονο κανει να φορτισει;Gps?Δακτυλικο αποτυπωμα;Κατι αλλο που θα μπορουσε να αναφερθει;;

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Το έχω αγοράσει για δυο μέχρι αυτή την στιγμή, ένας είναι ο γιος μου. Το τηλέφωνο είναι σούπερ, μέχρι τώρα κανένα απολύτως πρόβλημα, είναι πολύ γρήγορο σε ότι κι αν κάνεις, δεν κολλάει ΠΟΤΕ. Ικανοποιητικό ηχείο, λίγο με την ποιότητα των κλήσεων μπορώ να πω ότι έχει ένα θέμα αλλά τίποτα το ανησυχητικό. GPS αψογότατο, δαχτυλικό αποτύπωμα ακαριαίο, μπορώ να πω με σιγουριά πως δεν χάνει ποτέ το ξεκλείδωμα. Η μπαταρία λόγω του ότι ο γιος μου παίζει παιχνίδια είναι πέραν του δέοντος ικανοποιητική για αυτόν που ασχολείται μόνο με τα κλασσικά θα είναι μια χαρά. Ο χρόνος φόρτισης είναι περίπου στη μια και μισή ώρα......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

κ εγω δηλωνω υπερευχαριστημενος.

 

ΥΓ. τροπο για παραπανω "θεματα", αραγε, εχει καποιος ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους λεω να παρω αυτο για τον ανηψιο μου το εχει καποιος να μου πει εντυπωσεις???Ευχαριστω εκ των προτερων....

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_493357.html?wid=11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...