Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, είναι λίγο ανούσιο να δείχνουμε απλά ένα screenshot από το θέμα που έχουμε χωρίς κάποια λεπτομέρεια, έστω το όνομά του, ώστε να μπορεί κάποιος να το ψάξει αν τον ενδιαφέρει. Το ζητούμενο είναι, αν έχουμε κάτι καλό/λειτουργικό, να το "προτείνουμε" και σε άλλους - συνήθως ο τίτλος μόνο αρκεί για να το εντοπίσει κάποιος. Οπότε, αν συμφωνείτε και σεις, προτείνω σε κάθε screenshot από θέμα να γράφουμε όσα στοιχεία είναι εύκολο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο thief εχει δικιο το λαθος ειναι δικο μου.απλα οταν κατεβασα αυτο το theme ηταν ακομα tested χωρις ονομα.με λιγο ψαξιμο ομως ειδα οτι πωλειται κανονικα στο *****berry με το ονομα ingredible.οπως λοιπον προτεινε και ο thief καλο θα ηταν να βαζαμε και καποιες λεπτομεριες σχετικα με τα screenshots.το theme αυτο ειχε καποια ψιλοπροβληματακια οταν το κατεβασα οπως το οτι το weatherapp καλυπτει την μιση ημερομηνια.ελπιζω τωρα που κυκλοφορει κανονικα να εχουν διορθωθει
DEVICE:torch 9800OS:6.0.0.337 PIN 2286F30E
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Ψαχνω να βρω τις χρεωσεις της Βονταφον για τις υπηρεσιες BIS για Καναδα (γενικως τις χρεωσεις για roaming BIS) το σαιτ της βονταφον στην συγκεκριμενη σελιδα βγαζει εδω και μηνα "not found", εκτος απο το τμημα εξ. πελατων ξερει αλλος μηπως τις χρεωσεις

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ! θελω την βοηθια σας θελω να παω να παρω blackberry και ειμαι αναμεσα στο storm 2 , bold 9700 και bold 9000 το 9700 δεν το θελω τοσο λογο ακτινοβολιας ! το 9000 λογο καμερας και οτι επιπλεον ακουσα οτι δεν εχει τοσο καλο ακουστικο !και το storm 2 λογο οτι το ειχα καποια περιοδο και καπου μου κολαγε !

τι λετε να παρω ?

:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

ειμαι καινουργιοσ στην οικογενεια τωου blackberry. ηθελα να ρωτησω το εξης: κανω εγκατασταση το mobile data alerter και μου βγαζει προβλημα με τον εξης τροπο: Uncaught exception:java.lang Nullpointer.... Ξερει κανενασ τι πρεπει να κανω>???? γιατι παταω το ΟΚ και δεν το εχει κατεβασει

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το SAR, ναι το 9700 έχει τον μεγαλύτερο αριθμό.

Το bold 9000 είναι το παλαιότερο μοντέλο από τα 3 και σίγουρα δεν μπορεί να φορέσει το OS 6.0

Αντίθετα το 9700 θα έχει τη δυνατότητα.

Στο Storm2 θα πάς αν θέλεις κινητό αφής το οποίο έχει την τεχνολογία surepress στην οθόνη.

Προσωπικά προτιμώ qwerty και 9700.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

εστειλα μειλ στην βονταφον και προς τιμη τους με πηραν τηλ για να με ενημερωσουν αναλυτικα !!!!

η υπηρεσια BIS για καναδα εχει χρεωση 0,0721 τα 10 kb kai η χρεωση ειναι ανα 10kb ...

Link to comment
Share on other sites

Group Chat !!! Μιλάμε για όλους και για όλα και ειδικά για τις αγαπημένες μας συσκευές ΒΒ!

 

(Απαγορευονται οι διαφημήσεις, αγοραπωλησίες τα τα λοιπά σπαμ... κάνουμε απλή κουβέντα...έστω και για μία καλημέρα)

 

Πώς γίνομαι μέλος...

 

Για να σκανάρουμε την εικόνα απλά ανοίγουμε το ΒΒΜ και πηγαίνουμε στο πεδίο των BlackBerry Groups και επιλέγουμε το scan a group barcode και ακολουθούμε τις οδηγίες.

 

http://i577.photobucket.com/albums/ss219/nanagno77/fee95456.jpg?t=1284020589

 

 

Το Group ΔΕΝ έχει administrator, ο καθένας μπορέι να καλέσει όποιον θέλει με αυτή την απλή διαδικασία!

 

Υ.Γ: Η υπηρεσία αυτή προυποθέτει την χρήση του ΒΒΜ 5.0.0.33 που θα βρείτε στο http://www.blackberry.com/BBM (OTA)

 

 

Υπάρχει περίπτωση το barcode του group ανα τακτά χρονικά διαστήματα να αλλάζει, απο το ΒΒΜ για λόγους ασφαλείας, εάν η παραπάνω διαδικασία δέν δουλέψει τότε όποιο μέλος θέλει να εγγραφεί στο group μπορεί να στέλνει το pin του σε PM.

 

Το pin βρίσκεται στο options - status ή απλά γράφωντας mypin την ώρα που στέλνουμε κάποιο email, ΒΒΜ, SMS.

 

Μην ξεχνάτε οτι στο group μπορείτε να καλείτε και δικές σας επαφές.

Edited by Marketer

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα αρκεί για το group. Δε χρειάζεται να spammάρεις.

 

έχεις απόλυτο δίκιο!

 

Γιατί δεν έρχεσαι και εσύ στήν παρέα μας?

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μια κάρτα με ενεργοποιημένη την υπηρεσία στην συσκευή σου να τραβήξει τα service books (ρυθμίσεις) και μετά θα είσαι οκ (μέχρι την επόμενη αναβάθμιση/wipe όπου θα σβηστούν και πάλι τα SBs και θα πρέπει να κάνεις πάλι το ίδιο).
Link to comment
Share on other sites

γεια! να σας ερθω και γω στο γκρουπ!?

 

Όλοι είναι καλοδεχούμενοι!:rolleyes:

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να κανω μια ερωτηση.Πριν λιγες μερες μετακομισα απο Αθηνα στην Βιεννη με την γυναικα μου.Εχουμε 2 ξεκλειδωτα blackberry(9700 k 8520) κ πηγαμε να κανουμε συμβολαιο εκει.To Orange δεν κανει συμβολαιο με συσκευες τετοιες εκτος τις δικες του κ ετσι πηγαμε στο T-mobile.Καναμε 2 συμβολαιο κ βαλαμε κ το αντιστοιχο BIS.Πραγματι το ενεργοποιησαν γρηγορα αλλα εχουμε ενα προβλημα.Καταρχας να πω εδω οτι ενω περιμενα να δω πανω δεξια την ενδειξη GPRS με κεφαλαια ειδα EDGE! Σε ερωτηση που εκανα μου ειπαν αυτο ειναι πιο γρηγορο! Ως εδω καλα.Ομως μεσα απο το μπερρυ οταν πηγα να φτιαξω τα μαιλ ενω ειχα την επιλογη δεν προχωραγε κ εγραφε device server failure.Στης γυναικας μου το μπερρυ δεν εχει εμφανισει καν την επιλογη να φτιαξεις το δικο σου μαιλ.Να σημειωσω εδω οτι στο ιντερνετ μπαινει το κινητο κανονικα κ δουλευει κ ο blackberry messenger.Σημερα πηγαμε παλι σε καταστημα της T-mobile κ ειπαμε το προβλημα κ μας ειπαν οτι πρεπει να μιλησουν με το τεχνικο τμημα αλλα σημερα(Σαββατο) ειναι κλειστο κ να παμε κ παλι την Δευτερα.

Μηπως γνωριζει καποιος πιο εμπειρος χρηστης μπερρυ απο εδω τι μπορει να συμβαινει? Κ θα καταφερουμε να κανουμε τα κινητα να δουλεψουν κανονικα η θα εχουμε προβληματα?

Τελος εντελως πληροφοριακα να αναφερω οτι στα συμβολαια εχουμε 1000 λεπτα ομιλιας στην Αυστρια κ 1000 σμσ επισης στη Αυστρια.Συνολικα κ για τα δυο συμβολαια θα πρεπει να πληρωνουμε 50ευρω το μηνα.

Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα χρειαζομαστε βοηθεια διοτι αυτοι εδω της T-mobile ειναι λιγο <<τα ζωα μου αργα>>:) κ ανησυχουμε.

 

Ευχαριστω κ παλι κ προκαταβολικα συγγνωμη.

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γιάννη,

 

Το edge που είδες είναι όντως πιο γρήγορο από το gprs. Από άποψη ταχήτητας είναι gprs<edge<<3g.

 

Τα γράμματα είπες ότι είναι κεφαλαία (EDGE), οπότε προφανώς το τηλέφωνο έχει γίνει registered στον πάροχο. Σου ήρθαν λογικά και τα αντίστοιχα μηνύματα (your device has been registered μπλα μπλα). Θα σου πρότεινα σαν πρώτο βήμα να ξαναστείλεις τα service books στη συσκευή και να κάνεις ένα battery pull, μήπως και εμφανίστηκε κάποιο conflict από... ρυθμίσεις Ελλάδος.

 

Τα τηλέφωνα είναι ξεκλείδωτα και δεν υπάρχει λόγος να μη λειτουργήσουν - είναι σαν να τα αγόρασες από κει. Ό,τι πρόβλημα προκύπτει θα πρέπει να είναι επιλύσιμο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με κάνει confirm στο group

 

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται μιας και το γκρουπ είναι ανοιχτό για όλους!

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον Thief! Λοιπον ναι εχει γινει το registration οπως ειπες αλλα οταν παω service books δεν μου εχει επιλογη να τα ξαναστειλω.Επισης οταν παω στο setup για να φτιαξω τα μαιλ μεσα απο την συσκευη κ ενω εχω την επιλογη δεν προχωραει κ μου λεει your device had a problem connecting to the server.Patao retry αλλα τιποτα.Στις γυναικας μου το 8520 δεν εμφανιζει καν την επιλογη να κανει προσωπικο μαιλ.Τελος να αναφερω οτι στο service status ekei pou leei blackberry internet service γραφει not connected κ στα δυο κινητα.

Τι αλλο μπορουμε να κανουμε? Αυριο παλι παμε σε καταστημα της T-mobile.

Φιλικα,

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη,

 

έχεις δοκιμάσει να κάνεις wipe τις συσκευές; κάνε μια δοκιμή αφού κάνεις ενα backup πρώτα (αν χρειάζεσαι κάποια email,contacts κτλ). έτσι θα σβήσεις όλα τα παλιά SB's της συσκευής που μπορεί να έχουν μείνει από το Ελληνικό δίκτυο. Μετά απλά αφού πάρεις το μήνυμα του registration (που σημαίνει ότι θα έχεις πάρει τα νεα SB's) δοκίμασε και πάλι να μπεις στα email settings να δεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ παλι απο Αυστρια

 

Σημερα επισκευτικαμε με την γυναικα μου ενα καταστημα της Τ-Μομπιλ και οντως μας εξυπηρετησαν.Η κοπελα εκει εκανα καποιες ρυθμισεις μεσω του υπολογιστη τους κ μετα απο μια ωρα λαβαμε μηνυμα οτι το προβλημα εχει λυθει κ ετσι σεταρισα τα μαιλ μεσα απο την συσκευη.Τωρα ομως προεκυψε κατι αλλο.Εφαρμογες οπως google maps k berryweather k appworld ολα κατεβασμενα εδω δεν δουλευουν!!! Βγαινει μηνυμα οτι δεν μπορει να συνδεθει με το σερβερ κ φανταζομαι να θελει ρυθμισεις κ παλι!!

Υπαρχει καποιος τροπος να κανω κατι εγω εδω η θα πρεπει να παμε κ παλι σε καταστημα τους?

 

Ευχαριστω κ παλι

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φωτογραφια του storm 3?

συμφωνα με το

http://www.berryreview.com/2010/09/20/first-picture-of-the-blackberry-storm-3/

http://img687.imageshack.us/img687/407/storm3thumb.th.jpg

 

προσωπικη αποψη αν διατηρησαν το sure press στην οθονη, η προσθηκη του trackpad φαινεται λογικη για τους "γκρινιαριδες" αλλιως δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites

κι ομως αυτο το σχημα ειναι βολικο και μαλλον μοναδικο σε σημερινο τηλ...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...