Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως εχεις καποια εφαρμογη που τρεχει απο πισω και σου τραβαει μπαταρια?για πχ εγω ειχα το accuweather και μου ετρωγε συνεχεια μπαταρια.το ειχα στο 2g και επισης χαλαρη χρηση δεν μου εβγαζε μερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, τίποτα πέρα απ' αυτά που έχει το ίδιο: Οικία, Τηλέφωνο, Βlackberry Messenger, Περιήγηση, Μηνύματα.

Αλήθεια, το Blackberry Messenger πώς το απεγκαθιστώ; Έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιώ.

 

Και μια δεύτερη ερώτηση είναι η εξής: Αν το φορτίζω κάθε βράδυ, υπάρχει περίπτωση μετά από 4-5 μήνες να καταναλώνει την μπαταρία πριν το τέλος της μέρας; Μήπως δηλαδή φθαρεί η διάρκεια της από τις συνεχόμενες φορτίσεις.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα ήδη συζητείται στο επίσημο όπως ανέφερες, θα το αφήσω και αυτό ανοιχτό για 2 μέρες μήπως λάβεις κάποια απάντηση και μετά θα συγχωνευτούν.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ και σόρρυ που ανοίγω νέα θέματα, απλά σκέφτηκα ότι επειδή ο άλλος μπορεί να μην έχει το μοντέλο που έχω και να μην ενδιαφερθεί να μπει στο ανάλογο thread, το άνοιξα μπας και αντιμετωπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα έστω και με άλλο μοντέλο κινητού.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια σας

προκειται να αγορασω το blackberry 9300. το χω ψαξει ηδη πολυ το θεμα κατεληξα σε αυτο γιατι ειναι και οικονομικο.. αποφασισα να το παρω απτο καταστημα VPN που εχει πολυ καλες τιμες κ καλη εξυπηρετηση. (αν καποιος εχει κακη εμπειρια ή καποια πληροφορια για το καταστημα ας μου πει). Το θεμα ειναι οτι το κινητο "ανηκει" στη vodafone με αποτελεσμα να εμφανιζει το εικονιδιο της στην αρχη κ να περιεχει καποιες εφαρμογες. αυτο δεν με ενοχλει τοσο. ανησυχω για το αν η vodafone αλλαζει άλλα εσωτερικα χαρακτηριστικα του κινητου ,αφαιρει ή προσθετει ικανοτητες, αλλαζει τα εικονιδια, προσθετει ελληνικα στην εμφανιση του πληκτρολογιου κ γενικα "εισβαλλει" στα γενικα χαρακτηριστικα του. ειναι πολυ σημαντικο να μαθω αν ξερει καποιος κατι γιατι θελω το κινητο ακεραιο στην αμερικανικη εκδοση χωρις ελληνικες...παρεμβασεις. μονο να περιεχει ελληνικα στα μηνυματα. και ολο αυτο της vodafone με εχει χαλασει πολυ. επισης αν ξερει καποιος που μπορω να βρω αντιστοιχο μαγαζι που να το δινει σε καλες τιμες και να μην περιεχει vodafone λογισμικο θα με ευχαριστουσε πολυ...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

περνας καποια αλλη ρομ στην οποια και αφαιρεις (αν υπαρχουν) τα της εταιριας..

κλασσικα πραματα..:)

 

ρωτα απευθειας στο thread του 9300 ποια ρομ να βαλεις..

απλα τα πραματα,ρωτα μας πιο δυσκολα:D

 

ΕΔΙΤ βλεπω ποσταρες ηδη!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ειμαι μεταξύ 9810 vs 9860. Μπορεί κάποιος να μου πει αν κάνει εύκολα REMOTE DESCKTOP σε p.c η τουλάχιστον αν ξερει ποια συσκευή BB κάνει. Δοκίμασα με ιφονε ειναι ασπιστευτο αλλα εταιρικη ανανεωση μας κανουν με ΒΒ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το 9810 αλλά έχω κάπιους ενδοιασμούς... Αξίζει?.

Επίσης γενικά αν τυχόν μακριά απο εδώ φύγει κάτω θα γίνει κομμάτια ή θα αντέξει?.

Τώρα έχω ένα Glofiish X800 και άρχισα να έχω πολλά παράπονα πλέον απο τη συσκευή...θέλω πρόσβαση στα e-mail και ιδιαίτερη πλοήγηση στο internet καθώς και διάφορα προγραμματάκια για βοήθημα...εν ολίγεις το χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό...

Ψάχνω κάτι αρκετά καλό που να κρατήσει σχετικά 4 χρόνια άνετα.

 

Και ρωτάω για αντοχή γιατί μακριά απο δώ το X800 το είχα πληρώσει 450ευρώ όταν είχε βγει και το κάρφωσα 2-3 φορές μέχρι και κομμάτι πλαστικό απο μια γωνία είχε βγει..καταλάθος βέβαια...την ώρα που περπατούσα γλύστρισα και για σας...και το σκυλί δουλεύει ακόμα άψογα.

 

αμαρτια να μην απαντα κανεις.

θα σας πω οτι ξερω:).

REMOTE συγχρονισμο δεν ξερω πως και αν κανει αλλα με ενα καλωδιακι,ειναι πανευκολο και φοβερο εργαλειο

το κλασσικο προγραμματακι των bb.2-3 φορες δυσκολευτηκα στην αρχη ,αλλα μετα κανει backup πολυ γρηγορα και κρατα οοοοοοοολλαααααα τα στοιχεια του κινητου μου,οποτε 2-3 φορες

που εσπασε το κινητο,ή μου το κλεψαν απλα σε ιδια συσκευη η σε αλλη bb κατευθειαν restore τα παντα και παμε!~!!!:p

γιαυτο τα αγαπαμε τα bb!,όλα τα καλα κινητα τα κανουν αυτα,αλλα οχι γρηγορα και με τετοια λεπτομερεια..

 

γενικα ειναι σκυλια τα bb,αλλα το χ800 σου με το συμπαθειο,παραηταν γουρουνι:O:lol:!!

τα σημερινα bb ομορφυναν και θελουν θηκη για την χρηση σου.

εγω 9800,9810 για πολυ χοντρα πεσιματα δεν θα περνα ,μην σπασει ο μηχανισμος,αλλα αν προκειτε να φορατε την

επισημη δερματινη θηκη τοτε και απο οροφο να το ριξετε δε μασαει,η εμπειρια σε bb εχει δειξει...

 

μονο bb θα περνα για πολλα χρονια κρατημα κι εγω,

θα επελεγα στη θεση σου 9790 ή 9810 ή 9860,

διοτι το 9900 δεν εχει autofocus,εχει μικρη μπαταρια.

να σου πω την αληθεια δες αν σιγουρα τα 9860,9790 εχουν σιγουρα την δερματινη επισημη θηκη ,που τα ατσαλωνει.γιαυτο που τα θες ε!:)

 

φιλε cv τι σε μπλεκει στα bb maps??αν και κατευθειαν ρωτατε παιδια στα πιο γνωστα thread των Bb,εδω του 9900,

αφου αλλωστε κατα 90 τα εκατο ειναι ιδια σε ολα περαν εμφανισης τα bb και ιδιως της καθε γενιας..

 

π.χ. τα 9900,9810,9860 ειναι ιδια κινητα εσωτερικα και σε λειτουργικο κλπ

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ειμαι μεταξύ 9810 vs 9860. Μπορεί κάποιος να μου πει αν κάνει εύκολα REMOTE DESCKTOP σε p.c η τουλάχιστον αν ξερει ποια συσκευή BB κάνει. Δοκίμασα με ιφονε ειναι ασπιστευτο αλλα εταιρικη ανανεωση μας κανουν με ΒΒ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Το 9860 δεν το εχω δουλέψει και δεν μπορώ να πω. Νομίζω όμως στα ΒΒ ολα τα λεφτά ειναι το φυσικό πληκτρολόγιο. Γιαυτό το λόγο προτείνω 9810. Είχα το 9800 και ηταν σκυλί. Ειδικά η μπαταρία του ειναι κάτι σπάνιο τη σήμερον ημέρα! Από την άλλη αν έχεις δυνατότητα συστήνω το 9900 παρά τη μικρότερη μπαταρία.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

και το 9810 ακουω εχει καλη μπαταρια

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

και το 9810 ακουω εχει καλη μπαταρια

 

Έχει την ίδια μπαταρία με το 9800 οπότε η αυτονομία του θα είναι φόρτιση περίπου ανά 3 ημέρες! Πολύ καλή απόδοση...

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω την βοηθεία σας...μετά από ''κολλήματα'' του κινητού μου προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση του λογισμικού του...έκανα όλη την διαδιακασία και όταν πάω να τρέξω το loader στο πρώτο βήμα δεν μου εμφανίζει καμία επιλογή για το πως είναι συνδεδεμένο το κινητό μου...τι έχω κάνει λάθος????
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω μεσα στη βδομαδα το 9790. Ειναι το πρωτο bb που παιρνω. Δε θα βαλω ακομα bis γιατι σε δεκα μερες ληγει το συμβολαιο με τον παροχο μου και θα κανω φορητοτητα. Ποια εκδοση με συμβουλευετε να βαλω; Πρωτα κανω αναβαθμιση και μετα register στη RIM;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θες να περιμένεις κανα 6μηνο να πάρεις την επόμενη γενιά ;

Γιατί το δίνουν λίγο ακριβά για συσκευή που σε 6 μήνες θα μείνει χωρίς υποστήριξη !

 

Κατα τα αλλα ειναι σούπερ.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το os7 θα εχει υποστηριξη απο την rim και μετα που θα βγει το BBOS10 οπως εχει υποστηριξη και το os6 τωρα που βγηκε το 7 αλλα οκ δεν ειναι και η πρωτη προτειραιοτητα.

 

το bb9380 το εχει το public στα 380ε αλλα δεν εχει διαθεσιμοτητα.μερικοι παροχοι στο εξωτερικο εχουν σταματησει να το πουλανε γιατι δεν πηγε καθολου καλα η συσκευη στις πωλησεις.προσωπικα πιστευω οτι ειναι μια χαρα συσκευη και μου μου αρεσει αρκετα ..ισως να την ειχα για δευτερη αλλα ευχαριστως θα την αγοραζα μεταχειρισμενη και να την εδινα στην κοπελα μου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θες να περιμένεις κανα 6μηνο να πάρεις την επόμενη γενιά ;

Γιατί το δίνουν λίγο ακριβά για συσκευή που σε 6 μήνες θα μείνει χωρίς υποστήριξη !

 

Επειδη δεν εχω ξαναδουλεψει bb σκεφτομαι να το παρω να δω αν θα με βολεψει και οταν βγει το 10 βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο έρευνα αγοράς και έχοντας γοητευτεί από την ισχύη των Android άλλαξα τον Μάρτιο το 9700 μου με το Moto RAZR πιστεύοντας ότι είναι το πιο business Android της αγοράς και καλύτερη επιλογή απο το Bold 9900.

 

Το πείραμα αντεξε 3 βδομάδες, οπότε έβαλα το 9700 σε παράλληλη χρήση και μετά 2 βδομάδες κατήργησα τελείως το Razr. Απλά δεν γινότανε.

 

Καλό και χρυσό το RAZR αλλά όταν πρόκειται για δουλειά και παραγωγικότητα ακόμα και το το "πτωχό" 9700 ξεκαπνίζει τα Android.

 

Rim πάλι Rim και ας την μαυριζουν όλοι. Θα λυπηθώ ιδιαίτερα αν χάσει την μάχη άλλα μέχρι τότε θα είμαι μαζί της!

Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω την ιδια απορια για το αν υπαρχει

 

εκανα προσφατα ερευνα αγορας για bb και σε ενα απο τα καταστηματα μου ειπαν χαρακτηριστικα

"δεν εχουμε καθολου bb γιατι δεν υπαρχει service. και μπαταρια να θελεις, δε βρισκεις"

 

τραβηγμενο μου φανηκε

Link to comment
Share on other sites

επισημο service ανεξαρτητο δηλ της rim δεν υπαρχει οπως και δεν υπαρχει σε καμια χωρα.οτιδηποτε συμβει στην συσκευη και ειναι εντος εγγυησης το αναλαμβανει ο παροχος πχ αν πατε στην σελιδα της vodafone εκει που λεει service θα δειτε οτι το αναλαμβανει η vodafone.απο οσο ξερω στις περισσοτερεσ περιπτωσεις σου δινουν καινουργια συσκευη.για οτιδηποτε εκτος service υπαρχουν μαγαζακια που αναλαμβανουν γενικα service κινητων μεσα στα οποια ειναι και για συσκευες blackberry αλλα δεν νομιζω να ειναι εξουσιοδοτημενες ή να εχουν καποια πιστοποιηση.αν ξερει καποιος αλλος κατι περισσοτερο ας το γραψει.

επειδη το εχω ψαξει για απλα πραματα αλλαγη προσοψης και αλλαγη speaker εμεινα ευχαριστημενος απο 2 τετοια μαγαζακια.παντως μπορω να σας πω που να ΜΗΝ πατε.δεν μπορω να τα ονοματα των μαγαζιων για ευνοητους λογους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...