Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμο το 8820 από vodafone? Από τις άλλες εταιρίες είναι διαθέσιμο; Εχω μια σημαντική επιδότηση και το θέλω λόγω του wifi (θα έπαιρνα και το 8120, αλλά αυτό μάλλον θα αργήσει περισσότερο...)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν βρήκα κάτι.

 

Υπάρχει μήπως κάτι αντίστοιχο από την εταιρία τηλεφωνίας με την οποία συνδέεται κανείς (π.χ. μέσω κάποιου sms);

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Θέλω να ρωτήσω εάν γνωρίζεται κάπιο firmware για ΒΒ 8800 της Vodafone που να έχει προεγκαταστιμένα τα message Services. Με αυτόν τον τρόπο κάνεις ουσιαστικά Vod Live τη συσκευή και έτσι θα βάλω το WAP της με τα 3,5 ευρώ. Το μόνο που έχω βρεί είναι το 8800C_PBr4[1].2.1_rel179_PL2.3.0.85_A4.2.1.108_SmarTone.exe αλλα είναι βρετανικό και έχει μόνο αγγλικά και όχι ελληνικά.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

έχω το 8100 και δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου γιατί δεν με βολεύει. αν το θέλει κανείς pm me.
ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Μολις πήρα το lackberry Power Station & έχω την εξης απορία:

 

-Είναι προβλημα να αφήνω το BB στο power station για ώρας (π.χ. όταν δουλεύω στο γραφείο) όντας το power station στην μπριζα & ενώ έχει φορτίσει η μπαταρία;

 

-Είναι πρόβλημα να φορτίζει η μπαταρία από λίγο κάθε μέρα (δηλαδή να συνδέεται το BB στο power station 2-3 φορές τη μέρα, χωρίς να έχει αδειάσει η μπαταρία);

 

Ξέρει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά οι μπαταρίες λιθίου δεν έχουν πρόβλημα στο να τις φορτίζεις όποτε και όσο θέλεις..Απο την εμπειρία μου πάντως δεν θα σου το πρότεινα,γιατί μειώνεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας..;)
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά οι μπαταρίες λιθίου δεν έχουν πρόβλημα στο να τις φορτίζεις όποτε και όσο θέλεις..Απο την εμπειρία μου πάντως δεν θα σου το πρότεινα,γιατί μειώνεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας..;)

 

 

Αυτό φαντάστηκα κι εγώ.

 

Το να αφήνω το ΒΒ στη βάση, με την βάση να μην είναι στην μπρίζα, έχει τό ίδιο αποτέλεσμα; Μηπώς έτσι αποφορτίζεται πιο γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Έχω Vodaphone, και τις διευθύνσεις στο navigator τις αναγνωρίζει μόνο στα αγγλικά.

 

Συνεπώς έχω και το πρόβλημα ότι ενώ έχω βάλει όλες τις επαφές μου από το outlook (στα ελληνικά) δεν μπορώ αυτόματα να τις βρίσκω στο navigator, αλλα πρεπει να γραφω ξεχωριστά κάθε φορά την διεύθυνση (στα αγγλικά).

 

Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαντάστηκα κι εγώ.

 

Το να αφήνω το ΒΒ στη βάση, με την βάση να μην είναι στην μπρίζα, έχει τό ίδιο αποτέλεσμα; Μηπώς έτσι αποφορτίζεται πιο γρήγορα;

 

Εφόσον δεν είναι στη μπρίζα δε νομίζω οτι υπάρχει πρόβλημα..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ιδεα δεν εχω. Ελπιζω συντομα γιατι αρχιζω να φτανω τα 20 σιγα σιγα.

Ηδη η Vodafone διπλασίασε τα 20mb σε 40mb για τις νέες συνδέσεις. Νομίζω ότι για τους υπόλοιπους χρήστες ο νέος όγκος θα ισχύει απο αρχή Φεβρουαρίου 2008. Καλό είναι να μιλήσετε με το τμήμα εξυπερέτησης πελατών για πιό πολλές λεπτομέρειες σχετικά με αυτό το θέμα. Αυτό ισχύει και για όσους έχουν Mobile email όπως το Visto Mobile email για τις υπόλοιπες συσκευές, π.χ όπως εγώ που χρησιμοποιώ την υπηρεσία με Νοκια Ε51.

Link to comment
Share on other sites

Δώστε κατευθείαν ένα Download link για το MiniMoni γιατί δεν βγάζω άκρη...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Δώστε κατευθείαν ένα Download link για το MiniMoni γιατί δεν βγάζω άκρη...

 

Πιο πάνω είναι....

 

2 links έχει η σελίδα του, ένα για OTA κι ένα για Desktop Manager...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Ηδη η Vodafone διπλασίασε τα 20mb σε 40mb για τις νέες συνδέσεις. Νομίζω ότι για τους υπόλοιπους χρήστες ο νέος όγκος θα ισχύει απο αρχή Φεβρουαρίου 2008. Καλό είναι να μιλήσετε με το τμήμα εξυπερέτησης πελατών για πιό πολλές λεπτομέρειες σχετικά με αυτό το θέμα. Αυτό ισχύει και για όσους έχουν Mobile email όπως το Visto Mobile email για τις υπόλοιπες συσκευές, π.χ όπως εγώ που χρησιμοποιώ την υπηρεσία με Νοκια Ε51.

 

Πσσσς, δίκιο έχεις...

 

Το έχει και στο site.

Πήρα τηλέφωνο, και μου είπαν το ίδιο. Από 1/02/08 αυτόματα θα μετατραπεί το traffic και στους υπάρχοντες συνδρομητές σε 40ΜΒ!

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Πσσσς, δίκιο έχεις...

 

Το έχει και στο site.

Πήρα τηλέφωνο, και μου είπαν το ίδιο. Από 1/02/08 αυτόματα θα μετατραπεί το traffic και στους υπάρχοντες συνδρομητές σε 40ΜΒ!

Αντε και καλή συνέχεια.....Ευχαριστα νέα για όλους που έχουμε Vodafone.

 

Ασχετο.....γνωριζει κανείς εαν έχει κάποια εταιρεια σε stock to 8800??? Εχω και το 8300, αλλά το 8800 είναι πολύ όμορφο και έλεγα να το έχω στη συλλογή μου. Από ότι ξέρω με τον ερχομό των 83ΧΧ σταμάτησαν την διάθεση του 8800.

 

Εχει δεί κανείς τι γίνεται στο εξωτερικό με τα Blackberry?? Ολος ο κόσμος κυκλοφορεί με ΒΒ. Τι γίνεται ρε παιδί μου....Μέσω του *****berry.com αλλά και ενός άλλου site δέιχνει επίσης και όλα τα celebrities με ΒΒ. Απο Τομ Κρουζ μέχρι όπου πάει ο νούς σου. Ασε τις σειρές στην τηλεόραση....όπου και να δείς, θα δείς κανά ΒΒ....λέτε να είναι όλοι στο κόλπο για διαφήμιση της RIM. Τέλος πάντων......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Jack Bauer έχει χρησιμοποιήσει σχέδον every phone known to man εκτός από ΒΒ!!!!

 

Λέτε για αυτο να τον πάνε στο δικαστηριο στην 7η σεζόν;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Jack Bauer έχει χρησιμοποιήσει σχέδον every phone known to man εκτός από ΒΒ!!!!

 

Λέτε για αυτο να τον πάνε στο δικαστηριο στην 7η σεζόν;

Σωστος φιλε.....άλλωστε δεν καταστράφηκε και ο κόσμος χωρίς αυτά....πως μπορούσαμε πριν λίγα χρόνια? Δεν νομιζω οτι δεν μπορούμε και χωρίς αυτά....

Link to comment
Share on other sites

απλά το Minimon τρώει σαν τρελό την μπαταρία.

 

για εμάς που έχουμε 40+ MB το μήνα (είναι πάρα πολλά) είναι άχρηστο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά χτες σταμάτησε να λειτουργεί το "enter" στη μπίλια.

 

επίσης το κουμπί επιλογής μενού (με το σήμα bb) όταν το πατάω είναι σα να πατάω και enter μαζί με αποτέλεσμα να είναι άχρηστο.

 

όλα τα παρατήρησα χτες όταν είδα ότι είχε κλείσει η οθόνη και η μπίλια ήταν σχεδόν σβησμένη αλλά σε κόκκινο χρώμα.

 

το πήγα σήμερα στο σέρβις. να δούμε.

 

καμιά σκέψη για το τι μπορεί να είναι?

 

Υ.Γ. τι reboot το έκανα... τι restore... τπτ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...