Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε Xployd ευχαριστω γα το info

Εψαχνα ακριβως για αυτο γιατι ειχα ακουσει τα θεματακια με το καλωδιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε Σακη ευχαριστω πολυ!να εισαι καλα

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τσιμπησα το x722 (λογω χαμηλης τιμης - 163 το εδινε το banggood νομιζω πραγματικα vfm τεραστιων διαστασεων) δεν μπορουσα να διαθεσω παραπανω και γενικα δεν πιστευα οτι ο 820 θα εχει τεραστια διαφορα με τον 821.. το nfc δεν το εχω χρησιμοποιησει και ποτε οποτε τσιμπησα το πιο φτηνουλικο..

το μονο που θαθελα απο το τηλεφωνο θα ηταν να μην χαλασει βεβαια γιατι την βαψαμε διαφορετικα.. καποια παιδια ειπαν οτι αλλαξαν το καλωδιο του φορτιστη για να αποφυγουν δυσαρεστες καταστασεις.. εχετε καμια συμβουλη περι αυτου παιδες?δωστε τα φωτα σας για το οτιδηποτε

 

*αυτο που ζηλευω πιο πολυ παντως απο το x720 x727 ειναι η brushed metal μεταλλικη πλατη του..χαριζει πολυ

 

Καλορίζικο με το καλό να σου έρθει....

Περιμένουμε εντυπώσεις όταν σου έρθει....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο με το καλό να σου έρθει....

Περιμένουμε εντυπώσεις όταν σου έρθει....

 

ευχαριστως φιλε..:)

και ενα mini review καθως για το elite δεν υπαρχει

μακαρι να ερθει μεσα στον Αυγουστο

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να φοράει την 26s stock να μας πει αν αξίζει να κάνουμε το update,ή να μείνουμε σε 23s?

 

Για μένα μείνε εκεί που είσαι. Είναι πιο αργή και έχει κολλήματα με τα gaps. Προσωπικά γύρισα σε στοκ 23s μόνο και μόνο για να πάρω την αναβάθμιση σε 26 αλλά απογοητεύτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι λετε μερικοι να μην παρουμε την Elite (x722) εκδοση??

 

υπαρχουν διαφοροι λογοι

πχ εχει τον snapdragon 820 αντι τον 821

δεν εχει NFC

δεν εχει custom roms μεχρι στιγμης κτλ κτλ

εγω προτιμησα την Elite παντως λογω πολυ χαμηλοτερης τιμης..

Edited by analwsimos
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφοροι λογοι

πχ εχει τον snapdragon 820 αντι τον 821

δεν εχει NFC

δεν εχει custom roms μεχρι στιγμης κτλ κτλ

εγω προτιμησα την Elite παντως λογω πολυ χαμηλοτερης τιμης..

 

Σου ηρθε?? ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites

Σου ηρθε?? ολα οκ?

 

οχι ακομα φιλε.. θα αργησει πιστευω κανεναν μηνα

τωρα τελευταια που επεσε η τιμη του εχουν παρει ακρετοι ανθρωποι βεβαια και ελπιζω σιγα σιγα να βγει καποιο rom ή οτιδηποτε. Εχει παρει παντως αναβαθμιση 026s απο οτι διαβαζω και λειτουργει αρκετα καλα.

 

Υ.Γ. συμφωνα με απαντηση του site που υο αγορασα παντως μου ειπαν οτι δεν εχει unlocked bootloader

και εχει brushed metal back..δεν βγαζω ακρη αλλα καλως να ερθει :)

Edited by analwsimos
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-jui-28-7-17-mod-bahuy2003-t3648016

Δοκιμασε καποιος την παραπανω rom? Λένε ότι όλα δουλεύουν σωστά...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι

Μαλλον εκανα κατι λαθος σε καποια διαδικασια και χρειαζομαι την βοηθεια σας

Αφου εκανα τον κυκλο μου με RR AOSP MIUI κτλ ειπα να ξαναγυρισω στην ρομ του crisbal

Κλασικα wipe cache dalvik data system και περασα την ρομ

Ελα ομως που κατι συμβαινει και εχω συνεχομενο loop στο logo του LETV

δοκιμασα πολλα οπως repair file system,format,change to f2fs ,ext4 αλλα τα ιδια .LOOP,LOOP,LOOP

Οποτε εδω μπαινετε εσεις και η εμπειρια σας να μου πειτε τι λαθος εχω κανει.

Παρεπιπτωντος η RR και γενικα ολες η CM δουλεουν κανονικα :blink:

ΥΓ. ουτε του Tora33 δουλευει,loop και εκει

Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι

Μαλλον εκανα κατι λαθος σε καποια διαδικασια και χρειαζομαι την βοηθεια σας

Αφου εκανα τον κυκλο μου με RR AOSP MIUI κτλ ειπα να ξαναγυρισω στην ρομ του crisbal

Κλασικα wipe cache dalvik data system και περασα την ρομ

Ελα ομως που κατι συμβαινει και εχω συνεχομενο loop στο logo του LETV

δοκιμασα πολλα οπως repair file system,format,change to f2fs ,ext4 αλλα τα ιδια .LOOP,LOOP,LOOP

Οποτε εδω μπαινετε εσεις και η εμπειρια σας να μου πειτε τι λαθος εχω κανει.

Παρεπιπτωντος η RR και γενικα ολες η CM δουλεουν κανονικα :blink:

ΥΓ. ουτε του Tora33 δουλευει,loop και εκει

 

Κάνε ένα wipe Data πρώτα και μετά reboot to recovery . Μετά κάνε πάλι wipe τα υπόλοιπα και αν έχεις backup και internal. Μετά ρίξε μέσα τη ρομ και κάνε εγκατάσταση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φιλε crisbal το εκανα αλλα τα ιδια.... εκανα και internal wipe και περασα την ρομ με adb push αλλα τιποτα,δοκιμασα μεχρι και sideload μηπως και.....αλλα τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλο ενα προβλημα!!!

Οχι πολυ σοβαρο απλα εχω καποια buckup εκει και τα ηθελα παλι

Συνδεομαι κανονικα στο lecloud μα τα στοιχεια μου αλλα οταν παω να ενεργοποιησω τα service μου βγαζει το εξης μυνημα και δεν μπορω να κανω restore

"Security authentication is to frequent.Temporarily unable to open the Lecloud service.Please try again later,or turn off the switch and skip this step"

Φυσικα το δοκιμασα πιο μετα και αρκετα πιο μετα! αλλα τιποτα.Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλο ενα προβλημα!!!

Οχι πολυ σοβαρο απλα εχω καποια buckup εκει και τα ηθελα παλι

Συνδεομαι κανονικα στο lecloud μα τα στοιχεια μου αλλα οταν παω να ενεργοποιησω τα service μου βγαζει το εξης μυνημα και δεν μπορω να κανω restore

"Security authentication is to frequent.Temporarily unable to open the Lecloud service.Please try again later,or turn off the switch and skip this step"

Φυσικα το δοκιμασα πιο μετα και αρκετα πιο μετα! αλλα τιποτα.Καμια ιδεα?

 

Leeco μας τελειώνει μάλλον σιγά σιγά. Γίνεται μια τελευταία προσπάθεια να σωθεί από τα χρέη και θα δείξει στο μέλλον.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Leeco μας τελειώνει μάλλον σιγά σιγά. Γίνεται μια τελευταία προσπάθεια να σωθεί από τα χρέη και θα δείξει στο μέλλον.

 

Φίλε Crisbal αισθάνομαι την ανάγκη να σε ευχαριστήσω για 2 λόγους. Πρώτον γιατί με τη δουλειά σου μας δίνεις Ρομ που βοηθούν να παίρνουμε τον καλύτερο εαυτό των συσκευών μας και δεύτερον γιατί παρά τη σκληρή δουλειά που κάνεις , παρατηρώ συχνά πυκνά σε απαντήσεις σου να μας προτρέπεις να μην αλλάζουμε τις Ρομ που μας ικανοποιούν τη στιγμή που κάλλιστα θα μπορούσες να μας προτρέπεις για το αντίθετο δεδομένου του ότι κάτι τέτοιο θα έδινε μεγαλύτερη ακόμα δημοφιλία στη δουλειά σου. Κι αυτό είναι προς τιμή σου. Προσωπικά σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μείνε εκεί που είσαι. Είναι πιο αργή και έχει κολλήματα με τα gaps. Προσωπικά γύρισα σε στοκ 23s μόνο και μόνο για να πάρω την αναβάθμιση σε 26 αλλά απογοητεύτηκα...

 

1+ μηνα τωρα δεν εχω δει κανενα προβλημα με τα gaps στην στοκ 26s. Το μονο σοβαρο ειναι αυτο με το default browser.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ότι και να δοκιμασα καλύτερη απο την 23s του tora33 μαζι με τον CrisBal

Multi_Pro3_X720-23S_7.5.19 δεν έχω δει.... Σούπερ σε όλα της.... Και μπαταρία και μετάφραση και ταχύτητα απροβληματιστη γενικά .....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ότι και να δοκιμασα καλύτερη απο την 23s του tora33 μαζι με τον CrisBal

Multi_Pro3_X720-23S_7.5.19 δεν έχω δει.... Σούπερ σε όλα της.... Και μπαταρία και μετάφραση και ταχύτητα απροβληματιστη γενικά .....

 

Την ίδια χρησιμοποιώ πλέον κι εγω, η 26s δεν είναι καλή, έχει πρόβλημα από την αρχή της φυσικά, δεν φταίνε τα παιδιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1+ μηνα τωρα δεν εχω δει κανενα προβλημα με τα gaps στην στοκ 26s. Το μονο σοβαρο ειναι αυτο με το default browser.

 

Κι εγώ την στοκ είχα και στη βδομάδα μου πέταγε μηνύματα συνεχώς ότι κράσαραν οι υπηρεσίες google play. Επειδή όμως δε μου το έκανε από την αρχή ίσως να οφείλεται σε conflict με κάποια άλλη εφαρμογή που εγκατέστησα μετά. Το θέμα είναι ότι με την 23s και έχοντας εγκατεστημένες τις ίδιες εφαρμογές, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1+ μηνα τωρα δεν εχω δει κανενα προβλημα με τα gaps στην στοκ 26s. Το μονο σοβαρο ειναι αυτο με το default browser.

 

Βρε Στέφανε αφού σας είπα τον τρόπο. Πας TWRP κάνεις mount to system πας πίσω file manager πας system/app/Browser μπαίνεις μέσα πατάς επάνω στο Drowser. Apk το μετονομάζει Σ σε Browser.apk.xxx να το έχεις.. Slide δεξιά γίνεται κάνεις επανεκκίνηση μπαίνεις σύστημα και έχεις default όποιον θέλεις. Αν τον θυμηθείς και τον θες πίσω ο ίδιος τρόπος με κατάληξη apk ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα Letv Le 2 Pro Εδώ κι ένα χρόνο περίπου (αγορασμένο από Vickmall) και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι που ξαφνικά σταμάτησε να φορτίζει!!! Επικοινώνησα με το Vickmall κι επειδή ήταν μέσα στην εγγύηση μου ζήτησαν να τους το στείλω όπως κι έγινε. Μετά από αρκετά email και αφού μου έγραψαν ότι το έστειλαν με την σειρά τους στην Letv και ότι πλέον η συσκευή είναι εντάξει,σήμερα μετά από 40 ημέρες το παρέλαβα και όταν άνοιξα την συσκευασία νά σου η πρώτη έκπληξη!!! Ενώ έστειλα την συσκευή με το δικό της κουτί (Letv) μου το επέστρεψαν σε κουτί Xiaomi Mi Note 3!!!! Το ανάβω και μετά από επιλογή γλώσσας κλπ πάω να βάλω το fingerprint unlock screen και στις επιλογές όταν πάτησα "add fingerprin" μου έβγαλε μόνο "pattern, 4 numeric, 6 numeric, digit code", δηλ δεν έχει option για fingerprint!!!! Μετά από 2 Λεπτά πάγωσε κι έκανε restart μόνο του και το επανέλαβε αυτό αρκετές φορές, τότε το έκανα restore σε factory settings μήπως και αλλάξει κάτι. Το έβαλα να δω αν φορτίζει και από 76% σε μία ώρα πήγε στο 78%. Τους έστειλα email με όλα αυτά και με ότι δεν τους πιστεύω ότι έστειλαν την συσκευή στην Letv κι εκεί που απαντούσαν στο 5 άλεπτο έχει περάσει μιάμιση ώρα και απάντηση δεν έχω πάρει.

Θεωρώ ότι η ROM που μου πέρασαν δεν κάνει για το κινητό αυτό. Το σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται να βγάλω άκρη με δαύτους!!!

Δεν μπορώ οικονομικά να αγοράσω καινούρια συσκευή αυτή την περίοδο και ρωτάω το εξής: Υπάρχει κάποιο μαγαζί ή κάποιος που να το ελέγξει και να του περάσει την σωστή ROM?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Με εκτίμηση

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα Letv Le 2 Pro..... περάσει την σωστή ROM?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Με εκτίμηση

Δημήτρης

 

Καλημέρα. Καταρχήν πήγαινε στο σωστό νήμα για το χ620 σιγουρέψου το μοντέλο σου. Χ620 χ625 χ621... εδώ και ρώτα τα παιδιά και κάτι θα γίνει αν είναι θέμα μόνο της ρομ. ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=437272

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...