Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εχουν ηδη στειλει τους μιλησα και δεν γινεται να την ακυρωσουν.

 

αυτο που μενει να κανεις ειναι να επικοινωνήσεις παλι μαζι τους να μην αποδεχθείς το δέμα να γυρίσει πίσω να τους πληρώσεις τα μεταφορικά της dhl και να σου το ξανά στείλουν με απλό ταχυδρομείο η τριγωνική αποστολή κτλ αν δεχτούν βεβαίως μπας και μειώσεις λίγο την χασούρα (το τελωνείο μεσώ dhl πάει πάρα πολύ +24% επι της τιμης + κανένα 50αρι ο μισθός του τελώνη + έξοδα αποθήκευσης. είμαστε λίγο offtopic

Edited by stefanos1985
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο που μενει να κανεις ειναι να επικοινωνήσεις παλι μαζι τους να μην αποδεχθείς το δέμα να γυρίσει πίσω να τους πληρώσεις τα μεταφορικά της dhl και να σου το ξανά στείλουν με απλό ταχυδρομείο η τριγωνική αποστολή κτλ αν δεχτούν βεβαίως μπας και μειώσεις λίγο την χασούρα (το τελωνείο μεσώ dhl πάει πάρα πολύ +24% επι της τιμης + κανένα 50αρι ο μισθός του τελώνη + έξοδα αποθήκευσης. είμαστε λίγο offtopic

 

Δηλαδη να περιμένω να με ειδοποιησουν και αν πραγματι ειναι εξωφρενικο το ποσο , να μην το αποδεκτω ?

Αν μπορέσω να τους αποδείξω ότι η παραγκελία ειναι απο Ολλανδία παιζει να την γλυτώσω ?

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο κατάστημα(teknistore ...όπως υποψιάζομαι) πλήρωσα +130 Ευρώ καπέλο στο τελωνείο και πήρα μετά δύο εβδομάδες επιπλέον καθυστέρηση το δέμα.

Μετά 2 ημέρες σταμάτησε να φορτίζει η συσκευή και εδώ και 1+ μήνα είναι ακόμη στην Κίνα στο υποτιθέμενο service τους. Το μόνο που λένε ..We are sorry for the inconvenience but is not our fault if you got smartphone with problems. We are working also for you but you must wait the time for support.

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο κατάστημα(teknistore ...όπως υποψιάζομαι) πλήρωσα +130 Ευρώ καπέλο στο τελωνείο και πήρα μετά δύο εβδομάδες επιπλέον καθυστέρηση το δέμα.

Μετά 2 ημέρες σταμάτησε να φορτίζει η συσκευή και εδώ και 1+ μήνα είναι ακόμη στην Κίνα στο υποτιθέμενο service τους. Το μόνο που λένε ..We are sorry for the inconvenience but is not our fault if you got smartphone with problems. We are working also for you but you must wait the time for support.

Αστα φίλε την πατησα για τα καλά

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο κατάστημα(teknistore ...όπως υποψιάζομαι) πλήρωσα +130 Ευρώ καπέλο στο τελωνείο και πήρα μετά δύο εβδομάδες επιπλέον καθυστέρηση το δέμα.

Μετά 2 ημέρες σταμάτησε να φορτίζει η συσκευή και εδώ και 1+ μήνα είναι ακόμη στην Κίνα στο υποτιθέμενο service τους. Το μόνο που λένε ..We are sorry for the inconvenience but is not our fault if you got smartphone with problems. We are working also for you but you must wait the time for support.

Δηλαδή να αισθάνομαι τυχερός που απλά μου στείλανε λάθος μοντέλο. :p

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να περιμένω να με ειδοποιησουν και αν πραγματι ειναι εξωφρενικο το ποσο , να μην το αποδεκτω ?

Αν μπορέσω να τους αποδείξω ότι η παραγκελία ειναι απο Ολλανδία παιζει να την γλυτώσω ?

 

πρέπει να συνεννοηθείς με το κατάστημα αν απλα δεν το αποδεχτεις από μόνος σου χωρίς την συγκατάθεση τους θα χάσεις τα χρήματα που έχεις δώσει και το dispute του paypal δεν σε δικαιώνει.

από τι στιγμή που το κατάστημα είναι στην κινά πως θα αποδείξεις οτι ειναι Ολλανδια;

Αν το πήρες απο ευρωπαϊκή αποθήκη (ολλανδια) και μπορείς να το αποδείξεις (με screenshoot) στο paypal άνοιξε dispute

 

δες εδω http://www.doctorandroid.gr/2017/01/dhl-teloneio.html και εδω https://www.angroid.gr/android-tutorials/o-ipertatos-odigos-agoron-apo-tin-kina

Edited by stefanos1985
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι να αγορασω νεο κινητο και ειμαι αναμεσα στο LeEco Le Max 2 και στο Le Pro 3. Τι μου προτεινετε να αγορασω?

 

Αν δεν βιάζεσαι μπορείς να περιμένεις 4περιπου μηνες τη νέα ναυαρχίδα της leeco με τον νέο 835επεξεργαστη της qualcomm (και νέο μοντεμ) όπου με τα σημερινά δεδομένα που διαρρέονται φαίνεται ότι θα ειναι και αυτή vfm με τιμή εκκίνησης κοντά στα ~ $330/300ευρω

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι να αγορασω νεο κινητο και ειμαι αναμεσα στο LeEco Le Max 2 και στο Le Pro 3. Τι μου προτεινετε να αγορασω?

 

Super τηλέφωνα και τα δύο.... Δες τι θέλεις εσύ και διάλεξε. το pro3 έχει μεγάλη μπαταρία καλύτερο επεξεργαστή και ίσως καλύτερη κάμερα... Περίμενε και άλλους τι θα σου γράψουν...

Εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αν παω στην DHL και τους εξηγησω υπαρχει περιπτωση να μου κανουν καποια εκπτωση ;

 

Δεν το νομίζω φίλε σε καμία περίπτωση να σε λυπηθουν...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αν παω στην DHL και τους εξηγησω υπαρχει περιπτωση να μου κανουν καποια εκπτωση ;

Μην μπεις καν στον κοπο

Link to comment
Share on other sites

Παραιτήθηκε ο ιδρυτής και CEO της LeEco

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7199230#post7199230

 

αρχισαν τα όργανα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε crisbal φοβερη η ρομ για το le pro 3 :lol:

 

Απιστευτη!!!!! Ισως το καλυτερο boot animation που εχω δει με ελληνικο στοιχειο, ταχυτατη και ολη ελληνικη. ;)

Εχει καποια μικρα bugs στο μενου συστηματος κατι συνδεσμους που δεν ανοιγουν πουθενα αλλα κατα τα αλλα φοβερη....

Χιλια μπραβο

Ηθελα μια θερμη παρακληση εαν γινετε φυσικα :cry::cry:

Υπαρχει περιπτωση να περεις την stock rom 23s τελευταιο update(και η stock AI edition δεν με χαλαει!) και να της βγαλεις ολες τις κινεζιες να της πεταξεις τα ελληνικα και να εχει μονο root,google market και τον ZenUI σαν default launcher??

Παρεπιπτωντος με Antutu 6.2.7 επιασα σκορ 158κ!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by Murmidonas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε crisbal φοβερη η ρομ για το le pro 3 :lol:

 

Απιστευτη!!!!! Ισως το καλυτερο boot animation που εχω δει με ελληνικο στοιχειο, ταχυτατη και ολη ελληνικη. ;)

Εχει καποια μικρα bugs στο μενου συστηματος κατι συνδεσμους που δεν ανοιγουν πουθενα αλλα κατα τα αλλα φοβερη....

Χιλια μπραβο

Ηθελα μια θερμη παρακληση εαν γινετε φυσικα :cry::cry:

Υπαρχει περιπτωση να περεις την stock rom 23s τελευταιο update(και η stock AI edition δεν με χαλαει!) και να της βγαλεις ολες τις κινεζιες να της πεταξεις τα ελληνικα και να εχει μονο root,google market και τον ZenUI σαν default launcher??

Παρεπιπτωντος με Antutu 6.2.7 επιασα σκορ 158κ!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

αυτο θα με ενδιεφερε και εμενα :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτωντος με Antutu 6.2.7 επιασα σκορ 158κ!!!

αν και δεν εχει ιδιαιτερη σημασια ετσι για τα τυπικά με stock eui rom και kernal επιασα 171k ..για την ακριβεια 170.800. Το τελευταιο kernel ota (7.0mb) πριν 10ημερες αυξησε το antutu ~ +5%.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Εαν ο φιλτατος crisbal μας φτιαξει μια στοκ τελευταιο update χωρις κινεζιες με ελληνικα τοτε θα μπει στο κινητο και δεν ξαναβγει ποτε!!!!!

:):):)

Link to comment
Share on other sites

stock AI edition δεν με χαλαει!)

το x722 pro3 AI φοραει οχι απλα άλλο επεξεργαστη αλλά και διαφορετικής εταιρίας, mediatek συγκεκριμένα, οχι qualcomm οπως το pro3 x720.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

:X Ο crisbal εαν θελει θα φτιαξει και ΑΙ και Τουρμπο ΡΟΜ!!!!!

μακαρι, αλλά ο ίδιος αν θυμάμαι καλα ειχε πει οτι δεν φτιαχνει αν δεν κατεχει προσωπικά την συσκευή.

Και λογικό ειναι, πως την τεσταρεις?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

:X λεπτομεριεεεες.... Ο crisbal εαν θελει θα φτιαξει και ΑΙ και Τουρμπο ΡΟΜ!!!!!

 

δεν νομίζω οτι είναι καθόλου λεπτομέρεια, ιδίως ο επεξεργαστής.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

εβαλα lineageOS και εχει μια ΟΤΑ αλλα δεν μπορει να κανει επανεκκινηση να την περασει γιατι θελει αλλο recovery. Τι εννοει; Τι πρεπει να κανω;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι είναι καθόλου λεπτομέρεια, ιδίως ο επεξεργαστής.

 

Stefanos σου ήρθε η 26s?στο xda postαραν λεπτομέρειες σήμερα,και εγώ με stock είμαι,αλλά μετά το τελευταίο (kernel) δεν ανέβηκε το score,163k σταθερά με 4/64,ota έκανα χωρίς wipe.Checkαρε για 26s και γράψε σε παρακαλώ αν μπορείς εντυπώσεις λογικά θα ανεβάσουν το link σε λίγο στο xda,φαίνεται πολλά υποσχόμενο ειδικά με το stock app unistaller.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...