Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό σημαίνει ότι θα σβηστεί και το TWRP; Ή δεν είναι αυτό το internal storage;

Full stock σημαίνει και stock recovery (οχι twrp).

Aν κάνεις flash την στοκ θα γυρίσεις σε stock recovery

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Full stock σημαίνει και stock recovery (οχι twrp).

Aν κάνεις flash την στοκ θα γυρίσεις σε stock recovery

 

Κατάλαβα, αυτό γίνεται από μόνο του αν κάνω flash την stock? ή αφού σβήσω την internal memory?

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, αυτό γίνεται από μόνο του αν κάνω flash την stock? ή αφού σβήσω την internal memory?

Από μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Αλλά με την επιλογή του full wipe system, σωστά;

Νομίζω ναι αλλα ας απάντησει για σιγουριά κάποιος ειδικοτερος στο twrp.

Αλλά οπωσδήποτε μετά την εγκατάσταση να κάνεις reset factory settings από το μενου του eui (reset or transfer).

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι αλλα ας απάντησει για σιγουριά κάποιος ειδικοτερος στο twrp.

Αλλά οπωσδήποτε μετά την εγκατάσταση να κάνεις reset factory settings από το μενου του eui (reset or transfer).

 

Κοίτα όταν κάποια στιγμή είχα εγκαταστήσει την stock όπως σου είπα, το είχα κάνει μέσω twrp ME επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Είχα χάσει φυσικά το root που είχε προηγηθεί, αλλά η stock rom είχε εγκατασταθεί και δούλευε κανονικά, ενώ και το twrp είχε μείνει στη θέση του. Μπορεί όμως να μην είχα κάνει κάποια κίνηση εγώ. :worry:

Link to comment
Share on other sites

με το titanium backup εσβησα το letv.blablabla και κατι ακομα, και τωρα λεει οτι σταματησε να λειτουργει η διεργασια και να στειλω σχολια κτλ. Παταω οκ ή και cancel Αλλα συνεχιζει να βγαινει ...........
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όταν κάποια στιγμή είχα εγκαταστήσει την stock όπως σου είπα, το είχα κάνει μέσω twrp ME επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Είχα χάσει φυσικά το root που είχε προηγηθεί, αλλά η stock rom είχε εγκατασταθεί και δούλευε κανονικά, ενώ και το twrp είχε μείνει στη θέση του. Μπορεί όμως να μην είχα κάνει κάποια κίνηση εγώ. :worry:

Δεν μου ακούγεται καθόλου φυσιολογικό, όταν γυρνάς σε Full στοκ για να είναι σωστή η εγκατάσταση πρέπει να γυρνάει σε stock recovery.

Κάτι δεν έκανες μάλλον wipe μέσα από το twrp

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ακούγεται καθόλου φυσιολογικό, όταν γυρνάς σε Full στοκ για να είναι σωστή η εγκατάσταση πρέπει να γυρνάει σε stock recovery.

Κάτι δεν έκανες μάλλον wipe μέσα από το twrp

 

Τι να πω κι εγώ; Θυμάμαι είχα μιλήσει με Crisbal και δεν μου είχε αναφέρει κάτι. Αλλά ακούγεται όντως λογικό αυτό που λες. Αν ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο και θέλει ας μας πει. :)

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την stock εκδοση απο την αρχικη σελιδα και μεσω twrp παω να την κανω ινσταλ αλλα "κολλαει" στο patching system image unconditionally...

 

καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την stock εκδοση απο την αρχικη σελιδα και μεσω twrp παω να την κανω ινσταλ αλλα "κολλαει" στο patching system image unconditionally...

 

καμια ιδεα;

Πριν λίγο δεν έκανες ota?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα, αλλα εσβησα με τιτανιυμ κατι αρχεια κ μου εβγαζε μηνυμα λαθους και τωρα εβαλα παλι την γνησια απο την αρχη

 

Οταν βαζω καρτα sim δεν μπορω να εχω ιντερνετ (telenor bg). Λες να ναι λαθος οι ρυθμισεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ακούγεται καθόλου φυσιολογικό, όταν γυρνάς σε Full στοκ για να είναι σωστή η εγκατάσταση πρέπει να γυρνάει σε stock recovery.

Κάτι δεν έκανες μάλλον wipe μέσα από το twrp

 

Είχα κάνει delvik wipe. Έπρεπε να κάνω και κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα, αλλα εσβησα με τιτανιυμ κατι αρχεια κ μου εβγαζε μηνυμα λαθους και τωρα εβαλα παλι την γνησια απο την αρχη

 

Οταν βαζω καρτα sim δεν μπορω να εχω ιντερνετ (telenor bg). Λες να ναι λαθος οι ρυθμισεις;

Διόρθωσε στο σωστο το apn.

Flashαρε την 23s από το site της leEco

Είχα κάνει delvik wipe. Έπρεπε να κάνω και κάτι άλλο;

Σίγουρα και system

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσε στο σωστο το apn.

Flashαρε την 23s από το site της leEco

 

Σίγουρα και system

 

Αυτό δε θα είχα κάνει μάλλον... :D

Link to comment
Share on other sites

Ο tora33 είναι Έλληνας; Γιατί δεν εμφανίζεται στο forum και αντ'αυτου κάποιοι κάνουν το σπασμένο τηλέφωνο...;

Θέτω εύλογα ερωτήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις:

 

1) Μπορω να κανω edit το υπαρχων APN?

2) το ιντερνετ αργει να δουλεψει μεσω κινητης. Δηλαδη πρεπει να περιμενω 4-5 δευτερολεπτα να παρει μπρος αλλα οταν παρει ειναι γρηγορο.

3) Μπορω να βγαλω τελειως και με ασφαλεια κινεζικες εφαρμογες;

4) Ποια ρομ να βαλω που να ειναι πολυ καλη και ενημερωμενη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις:

 

1) Μπορω να κανω edit το υπαρχων APN?

2) το ιντερνετ αργει να δουλεψει μεσω κινητης. Δηλαδη πρεπει να περιμενω 4-5 δευτερολεπτα να παρει μπρος αλλα οταν παρει ειναι γρηγορο.

3) Μπορω να βγαλω τελειως και με ασφαλεια κινεζικες εφαρμογες;

4) Ποια ρομ να βαλω που να ειναι πολυ καλη και ενημερωμενη;

 

1. ναι

2.δεν νομιζω οτι δεν ειναι φυσιολογικο, 2-3''κανει εμενα.

3.μην βγαλεις τον κινεζοbrowser,

4.αποτι διαβαζω στο xda και στο 4pda.ru δεν εχει βγει ακομη καποια της πολυ προκοπής.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

1. ναι

2.δεν νομιζω οτι δεν ειναι φυσιολογικο, 2-3''κανει εμενα.

3.μην βγαλεις τον κινεζοbrowser,

4.αποτι διαβαζω στο xda και στο 4pda.ru δεν εχει βγει ακομη καποια της πολυ προκοπής.

 

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Το ΑΡΝ που ειχε μονο του μεσα δεν μπορω να το σβησω, μονο να προσθεσω. Και σε αυτο που προσθεσα αλλαξα την επιλογη απο IPv4/IPv6 σε σκετο IPv4 (το ειδα απο αυτο που ειχε μεσα ηδη) και τωρα δουλευει σφαιρα.

 

Ας μην πειραξω τιποτα ακομα γιατι το κεφαλι μου τοσες ωρες εγινε καζανι. :lol: Σε λιγες μερες ισως δοκιμασω καμια αλλη ρομ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

117 λεπτα απο 20% η μπαταρια στο 100%...

 

Τόσο περίπου κάνει και σε μένα. Θυμάσαι που το έγραψα πριν μερικά ποστ;

Link to comment
Share on other sites

117 λεπτα απο 20% η μπαταρια στο 100%...

Ναι αλλά δεν είσαι Full στοκ, είσαι Root και εχεις αφαιρέσει και κινέζιες;

Link to comment
Share on other sites

stock ρομ με ρουτ και με κινεζιες....

 

Δεν φταίει η ρομ κατά τη γνώμη μου. Απλά επειδή υπήρχαν κάτι προβλήματα στην ταχεία φόρτιση του le pro ( καμμένα καλώδια κλπ) η εταιρεία αφαίρεσε (προσωρινά) την ταχεία φόρτιση από το συγκεκριμένο μοντέλο. Διάβασα και σε άλλα φορουμ ότι ο μέσος χρόνος φόρτισης του le pro 3 είναι 1 ώρα και 20 λεπτά με κλειστό κινητό. Άρα οι 2 με κανονική φόρτιση είναι λογικός χρόνος με ανοιχτό κινητό. Αυτή είναι η γνώμη μου.

Ίσως να είναι και καλύτερα γιατί λιγότερο ταχεία φόρτιση δεν καταπονεί την μπαταρία, επιτρέποντας της μεγαλύτερη διάρκεια ζωής. Αυτό το συμπέρασμα έβγαλα εγώ τουλάχιστον διαβάζοντας γνώμες κατόχων του κινητού και σε άλλα φόρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...