Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι δεν μου δουλεύει σωστά ο φορτιστής μου... Έβαλα στην φόρτιση με 8% και σε 1ώρα και 20 λεπτά ειναι στο 86%...είναι φυσιολογικό?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι δεν μου δουλεύει σωστά ο φορτιστής μου... Έβαλα στην φόρτιση με 8% και σε 1ώρα και 20 λεπτά ειναι στο 86%...είναι φυσιολογικό?

 

Καλωδιο κατά 90%. 8-10 Leeco έχουν θέμα. Πάρε από You με 4 ευρώ επιχρυσωμένο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι που φορτίζει γρήγορα;

 

Απο ότι θυμάμαι το τηλέφωνο φωρτιζε το πρώτο μισάωρο περίπου 60% τώρα θέλει περίπου 1% στο λεπτό....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το έστειλαν με dhl από honorbuy από Ιταλία και σήμερα βλέπω πως είναι Ιταλία ακόμα και λέει "αποστολή σε αναμονή λόγω τεχνικού προβλήματος" και να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Τι είναι αυτό πάλι; αν είσαι τυχερός........

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι θυμάμαι το τηλέφωνο φωρτιζε το πρώτο μισάωρο περίπου 60% τώρα θέλει περίπου 1% στο λεπτό....

 

Όχι βρε με QC 3.1 σε μισή ώρα είναι γεμάτο. Πάντως κάτι γίνεται με τα καλώδια...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε με QC 3.1 σε μισή ώρα είναι γεμάτο. Πάντως κάτι γίνεται με τα καλώδια...

 

Μιλατε για κλειστό ή ανοιχτό κινητό; Εμένα από την αρχή θέλει κάνα δίωρο να φορτίσει με ανοιχτό το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

με stock ρομ απο σχεδον άδεια μπαταρια (2-3%) εως 100%full μπαταρια μου κανει περιπου 35-40λεπτά Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε με QC 3.1 σε μισή ώρα είναι γεμάτο. Πάντως κάτι γίνεται με τα καλώδια...

 

Έκανα εχθές αγορά ενός νέου καλωδίου απο ali και περιμένω τώρα...

Ugreen USB Type C Cable 2A USB C Cable Fast Charging Data Cable Type-C USB Charger Cable for Nexus 5X,6P,OnePlus 2,Xiaomi USB-C

http://s.aliexpress.com/6NniUNJZ

(from AliExpress Android)

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εχθές αγορά ενός νέου καλωδίου απο ali και περιμένω τώρα...

Ugreen USB Type C Cable 2A USB C Cable Fast Charging Data Cable Type-C USB Charger Cable for Nexus 5X,6P,OnePlus 2,Xiaomi USB-C

http://s.aliexpress.com/6NniUNJZ

(from AliExpress Android)

2.0 γράφει αυτό, όχι 3.0

Link to comment
Share on other sites

με stock ρομ απο σχεδον άδεια μπαρια (2-3%) εως 100%full μπαταρια μου κανει περιπου 35-40λεπτά

Πολύ σωστά τόσο περίπου θέλει με fast charge ενεργό. Πάντως καλύτερα για μακροζωία να φορτίζουμε με μικρότερο AH Φορτιστή.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τόσο περίπου θέλει με fast charge ενεργό. Πάντως καλύτερα για μακροζωία να φορτίζουμε με μικρότερο AH Φορτιστή.. ;)

 

Μπορούμε να ενεργοποιησουμε την γρήγορη φόρτιση οπότε θέλουμε?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ενεργοποιησουμε την γρήγορη φόρτιση οπότε θέλουμε?

 

Υποτίθεται ότι δεν προσφέρει αυτή τη δυνατότητα το le pro 3, σε αντίθεση με το le max

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι δεν προσφέρει αυτή τη δυνατότητα το le pro 3, σε αντίθεση με το le max

 

Ποιος το είπε αυτό; στην επίσημη σελίδα του κινητού όπως και στο gsmarena το γράφει πως έχει αυτή την δυνατότητα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποιος το είπε αυτό; στην επίσημη σελίδα του κινητού όπως και στο gsmarena το γράφει πως έχει αυτή την δυνατότητα

 

Βρε παιδιά στο μενού μπαταρία δεν τον έχει τον διακόπτη? Στο max2 εκεί είναι. Αν δεν το έχει να το βρω να το βάλω εκεί να το έχετε.. ;)

Και μόλις τελειώσω το παρακάτω θα φτιάξω και για το Pro3..;)

Screenshot_20170516-171254.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ερχεται και το δικο μου. Κατεβασα τα προγραμματα απο την πρωτη σελιδα και το κανω κατευεθειαν ρουτ και βγαζω αρχρηστες εφαρμογες. Να ρωτησω, τα προγραμματα που κατεβασα απο την πρωτη σελιδα, ειναι οι τελευταιες εκδοσεις;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ερχεται και το δικο μου. Κατεβασα τα προγραμματα απο την πρωτη σελιδα και το κανω κατευεθειαν ρουτ και βγαζω αρχρηστες εφαρμογες. Να ρωτησω, τα προγραμματα που κατεβασα απο την πρωτη σελιδα, ειναι οι τελευταιες εκδοσεις;

 

Ναι επειδή δεν υπάρχει επίσημο TWRP για Pro3 αυτά είναι. Su εκεί έχει το τελευταίο και μπορείς βέβαια να παίξεις και με Magisk su. & xposed

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά στο μενού μπαταρία δεν τον έχει τον διακόπτη? Στο max2 εκεί είναι. Αν δεν το έχει να το βρω να το βάλω εκεί να το έχετε.. ;)

Και μόλις τελειώσω το παρακάτω θα φτιάξω και για το Pro3..;)

Screenshot_20170516-171254.png

 

Cris στο Le pro 3 δεν υπάρχει επιλογη μεταξύ γρήγορης και κανονικής φόρτισης σε αντίθεση με το le max 2, που το έχει και φίλος μου και ξέρω ότι το έχει.

Και έχω βάλει την ρομ του torra 18-4-2017, δεν μιλάω για κάποια άσχετη ρομ. Ούτε η στοκ έχει την επιλογή.

Τώρα ο καθένας στα σάιτ μπορεί να γράφει ο,τι θέλει doganos.

Link to comment
Share on other sites

Cris στο Le pro 3 δεν υπάρχει επιλογη μεταξύ γρήγορης και κανονικής φόρτισης σε αντίθεση με το le max 2, που το έχει και φίλος μου και ξέρω ότι το έχει.

Και έχω βάλει την ρομ του torra 18-4-2017, δεν μιλάω για κάποια άσχετη ρομ. Ούτε η στοκ έχει την επιλογή.

Τώρα ο καθένας στα σάιτ μπορεί να γράφει ο,τι θέλει doganos.

 

Μιλαμε για το επισημο σαιτ. ΤΙ εννοεις να γραφει οτι θελει;:wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για το επισημο σαιτ. ΤΙ εννοεις να γραφει οτι θελει;:wacko:

 

Δεν λέω ότι λέει ψέμματα , σίγουρα υποστηρίζει quick charge, αλλά έχουν βγάλει από τη ρομ αυτή τη δυνατότητα. Το γιατί δε το ξέρω. Θα μας τα εξηγήσει καλύτερα ο Crisbal. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το είπε αυτό; στην επίσημη σελίδα του κινητού όπως και στο gsmarena το γράφει πως έχει αυτή την δυνατότητα

Quick charge only

Link to comment
Share on other sites

Quick charge only

Η οποία όμως δεν πολυδουλευει σωστά, εκτός αν τελικά φταίνε τα καλώδια, όπως λέει και ο Cris

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά στο μενού μπαταρία δεν τον έχει τον διακόπτη? Στο max2 εκεί είναι. Αν δεν το έχει να το βρω να το βάλω εκεί να το έχετε.. ;)

Και μόλις τελειώσω το παρακάτω θα φτιάξω και για το Pro3..;)

Screenshot_20170516-171254.png

 

CrisBal επίτηδες μας το κάνεις.....

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα, καλυτερο δεν ειναι το magisk αντι για superSU; θα εχω ΟΤΑ updates? Κανενα λινκ να το κατεβασω και να περασω αυτο αντι για το superSU υπαρχει;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η οποία όμως δεν πολυδουλευει σωστά, εκτός αν τελικά φταίνε τα καλώδια, όπως λέει και ο Cris

Δεν φταίνε τα καλώδια.

Μία χαΡα δουλεύει με stock ρομ και κερνελ το quickcharge, με 3 διαφορετικά μάλιστα καλώδια.

Με πειραγμένα.. δεν γνωρίζω.

Αν καταλαβα καλα, καλυτερο δεν ειναι το magisk αντι για superSU; θα εχω ΟΤΑ updates? Κανενα λινκ να το κατεβασω και να περασω αυτο αντι για το superSU υπαρχει;

Όχι ούτε με το magisk θα έχεις ota, εστω

και αν γυρίσεις σε στοκ recovery (αφαιρώντας το twrp)

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...