Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε κανείς την τελευταία ρομ του torra για την κινηταρα μας; Εντυπώσεις;;;;

 

Για ποια ρομ λες γιατί έχει βγάλει αρκετές.....ο μαστορας....

Εάν λες για την EUI είναι πάρα πολύ καλή σε όλα και με Ελληνικά.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Για ποια ρομ λες γιατί έχει βγάλει αρκετές.....ο μαστορας....

Εάν λες για την EUI είναι πάρα πολύ καλή σε όλα και με Ελληνικά.....

 

Γι αυτή την τελευταία μιλάω. Που μάλιστα χάρη σε σένα έχω κατεβάσει και είμαι έτοιμος να εγκαταστήσω. Απλα επειδή είμαι πολύ νέος σ αυτά, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις την καλοσύνη, έχω την multilanguage 17s από teknistore από το οποίο και αγόρασα το κινητό, πιστεύεις ότι θα έβλεπα ουσιαστική διαφορά αν έβαζα αυτή του torra? Ρωτάω επειδή ως νέος στα κόλπα φοβάμαι γενικά να κάνω πολλές αλλαγές μαζεμένες...

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτή την τελευταία μιλάω. Που μάλιστα χάρη σε σένα έχω κατεβάσει και είμαι έτοιμος να εγκαταστήσω. Απλα επειδή είμαι πολύ νέος σ αυτά, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις την καλοσύνη, έχω την multilanguage 17s από teknistore από το οποίο και αγόρασα το κινητό, πιστεύεις ότι θα έβλεπα ουσιαστική διαφορά αν έβαζα αυτή του torra? Ρωτάω επειδή ως νέος στα κόλπα φοβάμαι γενικά να κάνω πολλές αλλαγές μαζεμένες...

Επειδη σκεφτομαι να το παρω απο teknistore,ολα καλα πηγαν?Τελωνειο? Λεει οτι εκτελει απο ευρωπαικη αποθηκη.Ισχυει?Ποσες μερες εκανε να ερθει?

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παρω απο teknistore,ολα καλα πηγαν?Τελωνειο? Λεει οτι εκτελει απο ευρωπαικη αποθηκη.Ισχυει?Ποσες μερες εκανε να ερθει?

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λοιπόν οι άνθρωποι είναι λιγομιλητοι. Αν εξαιρέσεις αυτό , επέλεξα την επιλογή ευρώπη χωρίς τελωνείο και το κινητό ήρθε από Κίνα μεν, αλλά μέσω Ολλανδίας και έφτασε στα χέρια μου 17 μέρες ακριβώς μετά την τοποθέτηση της παραγγελίας μου, χωρίς φυσικά να περάσει τελωνείο. Το κινητό ήρθε σε άριστη κατάσταση , η συσκευασία ήταν λιτή, από κει και πέρα όπως σου είπα, δεν είναι πολύ επικοινωνιακοι σε σχέση με άλλα καταστήματα που έχω δοκιμάσει αλλά είναι σίγουρα οι φτηνότεροι τουλάχιστον στο 64αρι που παρήγγειλα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτή την τελευταία μιλάω. Που μάλιστα χάρη σε σένα έχω κατεβάσει και είμαι έτοιμος να εγκαταστήσω. Απλα επειδή είμαι πολύ νέος σ αυτά, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις την καλοσύνη, έχω την multilanguage 17s από teknistore από το οποίο και αγόρασα το κινητό, πιστεύεις ότι θα έβλεπα ουσιαστική διαφορά αν έβαζα αυτή του torra? Ρωτάω επειδή ως νέος στα κόλπα φοβάμαι γενικά να κάνω πολλές αλλαγές μαζεμένες...

 

Νομίζω ότι πρέπει να βγάλεις σίγουρα την ρομ που εχεις έχουν διαφορά καλούδια τα κινεζομαγαζα... Τωρα για την ρομ του tora33 δεν εχω κάτι το αρνητικό ολα δουλεύουν μια χαρά όπως και στην ρομ του CrisBal... Είναι απλή η αλλαγή μην σε προβληματίζει...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να βγάλεις σίγουρα την ρομ που εχεις έχουν διαφορά καλούδια τα κινεζομαγαζα... Τωρα για την ρομ του tora33 δεν εχω κάτι το αρνητικό ολα δουλεύουν μια χαρά όπως και στην ρομ του CrisBal... Είναι απλή η αλλαγή μην σε προβληματίζει...

 

Έχω διαβάσει τις οδηγίες και νομίζω πως το χω. Η νεκροψία θα δείξει. Χαχαχα Αν βάλω την νέα ρομ θα σβηστούν όλες οι εφαρμογές κλπ που έχω εγκαταστήσει μέχρι σήμερα στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει τις οδηγίες και νομίζω πως το χω. Η νεκροψία θα δείξει. Χαχαχα Αν βάλω την νέα ρομ θα σβηστούν όλες οι εφαρμογές κλπ που έχω εγκαταστήσει μέχρι σήμερα στο κινητο;

Ναι αλλά μπορείς εαν έχεις κάνει root να κανεις backup με το titanium και να τις επαναφέρεις στο τηλέφωνο με την νέα ρομ... Καλή επιτυχία εμείς εδώ είμαστε...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μπορείς εαν έχεις κάνει root να κανεις backup με το titanium και να τις επαναφέρεις στο τηλέφωνο με την νέα ρομ... Καλή επιτυχία εμείς εδώ είμαστε...

 

Ναι έχω κάνει το root και έχω εγκαταστήσει το twrp. Ευχαριστώ για τη συμβουλή περί Titanium. Θα το ψάξω και ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Μου εφερε εχθες ενας φιλος το 720 για να του περασω την 23 ειχε την 17

Στο κινητο του ειχα βαλει TWRP και για καλο κακο του πηρα full backup με το TWRP

 

Του εβαλα την νεα rom δεν του αρεσε και στο καπακι του εκανα επαναφορα το backup

Δεν δουλευε το μοτιβο εβαζε αυτο που ειχε και δεν το δεχοταν! :worry:

 

Ειχε βαλει αποτυπωμα αλλα οπως μου ειπε παντα κατα το ξεκινημα του κινητου του ζητουσε το μιτιβο και μετα μπορουσε να δουλεψει το αποτυπωμα.

 

Αναγκαστικα του εκανα επαναφορα και τα εχασε ολα εκτος απο τα αρχεια στην μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Μου εφερε εχθες ενας φιλος το 720 για να του περασω την 23 ειχε την 17

Στο κινητο του ειχα βαλει TWRP και για καλο κακο του πηρα full backup με το TWRP

 

Του εβαλα την νεα rom δεν του αρεσε και στο καπακι του εκανα επαναφορα το backup

Δεν δουλευε το μοτιβο εβαζε αυτο που ειχε και δεν το δεχοταν! :worry:

 

Ειχε βαλει αποτυπωμα αλλα οπως μου ειπε παντα κατα το ξεκινημα του κινητου του ζητουσε το μιτιβο και μετα μπορουσε να δουλεψει το αποτυπωμα.

 

Αναγκαστικα του εκανα επαναφορα και τα εχασε ολα εκτος απο τα αρχεια στην μνημη.

 

Ετσι την επαθα και εγω!!!

Τωρα πριν κανω backup κανω καταργηση του κλειδωματος οθονης και ολα καλα!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Μου εφερε εχθες ενας φιλος το 720 για να του περασω την 23 ειχε την 17

Στο κινητο του ειχα βαλει TWRP και για καλο κακο του πηρα full backup με το TWRP

 

Του εβαλα την νεα rom δεν του αρεσε και στο καπακι του εκανα επαναφορα το backup

Δεν δουλευε το μοτιβο εβαζε αυτο που ειχε και δεν το δεχοταν! :worry:

 

Ειχε βαλει αποτυπωμα αλλα οπως μου ειπε παντα κατα το ξεκινημα του κινητου του ζητουσε το μιτιβο και μετα μπορουσε να δουλεψει το αποτυπωμα.

 

Αναγκαστικα του εκανα επαναφορα και τα εχασε ολα εκτος απο τα αρχεια στην μνημη.

Κακώς! Δεν ρωτάτε? :lol:

Εδώ όσοι γυρνάτε από backup να ξέρετε ότι δεν δέχεται μετά ούτε pattern ούτε αποτύπωμα άρα όταν κάνουμε backup ΔΕΝ έχουμε ενεργό κανένα από τα δύο. Αλλά επειδή όλοι μας είμαστε ξεχασιαρηδες :lol: Εδώ έχω φτιάξει ζιπ από TWRP που τα καθαρίζει και ξεκινάει κανονικά. Φλας από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά ;)

https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι την επαθα και εγω!!!

Τωρα πριν κανω backup κανω καταργηση του κλειδωματος οθονης και ολα καλα!!

 

Εσύ ειδικά ξέρεις στείλε ένα PM να σου πω να μην τα κάνεις όλα από την αρχή! :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλα πες μας αν εχει και MHL γιατι θελω να του πουλησω μια τηλεοραση που εχεις και θελει να συνδεει το κινητο :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλα πες μας αν εχει και MHL γιατι θελω να του πουλησω μια τηλεοραση που εχεις και θελει να συνδεει το κινητο :lol:

 

Γείτονα δες εδώ και πήγαινε στο Pro3.. http://forum.le.com/in/index.php?threads/hdmi-or-mhl-support-in-leeco-max-2.11829/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γείτονα δες εδώ και πήγαινε στο Pro3.. http://forum.le.com/in/index.php?threads/hdmi-or-mhl-support-in-leeco-max-2.11829/

 

Αν καταλαβα καλα δεν.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κακώς! Δεν ρωτάτε? :lol:

Εδώ όσοι γυρνάτε από backup να ξέρετε ότι δεν δέχεται μετά ούτε pattern ούτε αποτύπωμα άρα όταν κάνουμε backup ΔΕΝ έχουμε ενεργό κανένα από τα δύο. Αλλά επειδή όλοι μας είμαστε ξεχασιαρηδες :lol: Εδώ έχω φτιάξει ζιπ από TWRP που τα καθαρίζει και ξεκινάει κανονικά. Φλας από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά ;)

https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εσύ ειδικά ξέρεις στείλε ένα PM να σου πω να μην τα κάνεις όλα από την αρχή! :p

 

Δεν πειράζει CrisBal μερικές φορές εαν δεν πάθεις δεν θα μάθεις... Βέβαια έχουμε και εσάς για τα δύσκολα αλλά δεν βαριέσαι παλι απο την αρχή για άλλη μια φορά....δεν έγινε και κάτι...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει CrisBal μερικές φορές εαν δεν πάθεις δεν θα μάθεις... Βέβαια έχουμε και εσάς για τα δύσκολα αλλά δεν βαριέσαι παλι απο την αρχή για άλλη μια φορά....δεν έγινε και κάτι...

 

Βρέ αυτό εννοείται ...Εγώ μπρικαρα το χ800 10 φορές μέχρι να φτιάξω σωστά τον κερνελ . 11η όμως δεν υπήρξε....:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάζει καθόλου flickering το le pro 3 σας; :) Το δικό μου κάποιες φορές κάνει ένα μικρό αναβοσβησιμο. Είναι φυσιολογικό; Είναι θέμα ρομ ή υλικού; Τα φώτα σας παρακαλώ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα! πολυ καινουργιος στην leeco και εχω το pro 3 (αλλα γνωστης του πειραγματος σε επιπεδο αλλαγης ρομ σε αρκετα android τηλεφωνα). Το προβλημα μου ειναι το εξης... προσπαθησα εχθες να βαλω την ρομ του tora33 και ενω εδειξε οτι flasharistike καλα δεν ανοιξε το τηλεφωνο, εμεινε στην οθονη την αρχικη καμια ωρα που περιμενα...εβαλα την ρομ του ιταλου η οποια το πολυ λιγο που την δουλεψα, δουλευει καλα.... ομως θελω να βαλω την ρομ του tora33 και δεν μου ανοιγει με τπτ εχω δοκιμασει οτι twrp υπαρχει για το τηλεφωνο και μου τα βγαζει encrypted...καποια βοηθεια? ακομα και internal storage εσβησα και ξαναπερασα την ρομ απο fastboot γτ εχει tool...ο tora33 εχει καποιο τετοιο tool να περναει πιο ευκολα?

ευχαριστω εκ το προτερων για τις οποιες απαντησεις λαβω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα! πολυ καινουργιος στην leeco και εχω το pro 3 (αλλα γνωστης του πειραγματος σε επιπεδο αλλαγης ρομ σε αρκετα android τηλεφωνα). Το προβλημα μου ειναι το εξης... προσπαθησα εχθες να βαλω την ρομ του tora33 και ενω εδειξε οτι flasharistike καλα δεν ανοιξε το τηλεφωνο, εμεινε στην οθονη την αρχικη καμια ωρα που περιμενα...εβαλα την ρομ του ιταλου η οποια το πολυ λιγο που την δουλεψα, δουλευει καλα.... ομως θελω να βαλω την ρομ του tora33 και δεν μου ανοιγει με τπτ εχω δοκιμασει οτι twrp υπαρχει για το τηλεφωνο και μου τα βγαζει encrypted...καποια βοηθεια? ακομα και internal storage εσβησα και ξαναπερασα την ρομ απο fastboot γτ εχει tool...ο tora33 εχει καποιο τετοιο tool να περναει πιο ευκολα?

ευχαριστω εκ το προτερων για τις οποιες απαντησεις λαβω!

 

Καλησπέρα και σε εσένα και καλος μας ήρθες...

Δοκιμασες να ξανά κατεβάσεις την ρομ μήπως δεν κατέβηκε σωστά...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε εσένα και καλος μας ήρθες...

Δοκιμασες να ξανά κατεβάσεις την ρομ μήπως δεν κατέβηκε σωστά...

τρεις φορες :/

Link to comment
Share on other sites

τρεις φορες :/

 

Δοκιμασες να κατεβάσεις αλλη ρομ του Tora33 και πάλι τα ίδια....

Δοκιμασες να περάσεις αυτό το

TWRP v3.1.0

http://www.leeco.re/topic/1801-recoveryx720-twrp-v3/

Κατω κατω στην σελίδα...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κατεβάσεις αλλη ρομ του Tora33 και πάλι τα ίδια....

Δοκιμασες να περάσεις αυτό το

TWRP v3.1.0

http://www.leeco.re/topic/1801-recoveryx720-twrp-v3/

Κατω κατω στην σελίδα...

 

Ακριβώς δοκιμασα και τις τέσσερις και πάλι τα ίδια...όταν έχω το recovery του ιταλού ή ρομ από το αρομα installer δείχνει ότι εγκαθίσταται σε 15 δεύτερα πράγμα δύσκολο...και μετά το rebbot κολλάει στην αρχική οθονη. Και όταν βάζω άλλο recovery ενώ έχω την ρομ του ιταλού μου ζητάει κωδικο το recovery αν του πατήσω οκ και μπω μέσα μου εμφανίζει 0mb rom...τα wipe κάνω cache,dalvic cache,data,system....ή και μόνο με τις cache δοκιμασα...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς δοκιμασα και τις τέσσερις και πάλι τα ίδια...όταν έχω το recovery του ιταλού ή ρομ από το αρομα installer δείχνει ότι εγκαθίσταται σε 15 δεύτερα πράγμα δύσκολο...και μετά το rebbot κολλάει στην αρχική οθονη. Και όταν βάζω άλλο recovery ενώ έχω την ρομ του ιταλού μου ζητάει κωδικο το recovery αν του πατήσω οκ και μπω μέσα μου εμφανίζει 0mb rom...τα wipe κάνω cache,dalvic cache,data,system....ή και μόνο με τις cache δοκιμασα...

 

Δεν ξέρω πως μπορώ να σε βοηθήσω εγώ περίμενε βοήθεια απο τους αρχημαστορες...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...