Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Κι εγώ την στοκ είχα και στη βδομάδα μου πέταγε μηνύματα συνεχώς ότι κράσαραν οι υπηρεσίες google play. Επειδή όμως δε μου το έκανε από την αρχή ίσως να οφείλεται σε conflict με κάποια άλλη εφαρμογή που εγκατέστησα μετά. Το θέμα είναι ότι με την 23s και έχοντας εγκατεστημένες τις ίδιες εφαρμογές, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Επισης κατι αλλο αρνητικο της 26s ειναι οι ανεβαζει celcius περισσοτερο απο την 23s, με ιδια χρηση παντα.

Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω μια ερωτηση ρε παιδες. Απο σημερα το πρωι που φορτισα το κιν,η μπαταρια του εχει πεσει μεσα σε εξι ωρες απο τη φορτιση και με οθονη μονο 29 λεπτα λειτουργιας στο 55%!!! Πηγαινοντας στις ρυθμισεις στη μπαταρια βλεπω οτι την μπαταρια την καταναλωνει μια υπηρεσια/εφαρμογη Domain που εχει ενα εικονιδιο android. Ξερετε τι λειτουργια ή εφαρμογη ειναι αυτη και μου εκανε τετοιο drain? ειναι του συστηματος ή την ενεργοποιησα εγώ κατα λαθος γιατι πρωτη φορα τη βλεπω και δεν τη ξερω αυτη τη λειτουργια. να την κανω διακοπη ή δεν πρεπει να την πειραξω? παρεπιμποντως, πρωτη φορα οσο καιρο εχω το κιν μου τρωει ετσι γρηγορα την μπαταρια. συνηθως κραταει 1 με 2 μερες αναλογως τη χρηση. ρομ εχω περασμενη την 23s του torra33.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το elite και θα ήθελα να ρωτήσω το fingerprint είναι καλό ή είναι σαν του le max 2? Γενικότερα σας έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Πέραν του snapdragon 820 και έλλειψη nfc ποιά άλλη διαφορά έχει το elite απο τις άλλες εκδόσεις; Σε κάμερα και δαχτυλικό είναι τα ίδια; Γενικά τι "ψεγάδια/αδύναμα σημεία" θα λέγατε ότι έχει το le pro 3? Στην 32αρα έκδοση πόσο αποθηκευτικό έχει ελεύθερο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω μια ερωτηση ρε παιδες. Απο σημερα το πρωι που φορτισα το κιν,η μπαταρια του εχει πεσει μεσα σε εξι ωρες απο τη φορτιση και με......

ες αναλογως τη χρηση. ρομ εχω περασμενη την 23s του torra33.

 

Κάνε ένα battery calibration ή ξεκίνα με ένα restart και βλέπεις. Μ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει μήπως καποιος προβλημα με τη φορτιση ? Εδώ και 2 ημέρες ότι φορτιστη και να βάλω φορτιζει αργα. Με την εφαρμογή ampere εκει που έβλεπα μεχρι 3000ma φορτιση, τωρα φτάνει το πολύ εως 450ma και φορτίζει αργά.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες , θα το πω αλλη μια φορα οποιος θελει ακουει η οχι. Αλλαξτε τα καλωδια το συντομοτερο. Θα κλαιτε το κινητο σας οπως ολοι που δν αλλαξαμε πιο συντομα.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα battery calibration ή ξεκίνα με ένα restart και βλέπεις.

 

Ευχαριστώ πολύ Crisbal, το καλιμπραρισμα έκανε όντως δουλειά. Ελπίζω να μη ξαναχω θέματα με τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Πέραν του snapdragon 820 και έλλειψη nfc ποιά άλλη διαφορά έχει το elite απο τις άλλες εκδόσεις; Σε κάμερα και δαχτυλικό είναι τα ίδια; Γενικά τι "ψεγάδια/αδύναμα σημεία" θα λέγατε ότι έχει το le pro 3? Στην 32αρα έκδοση πόσο αποθηκευτικό έχει ελεύθερο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Απ οτι διαβαζω το elite δεν κανει και carrier aggregation 4g+ οπως το pro3 x720.

Link to comment
Share on other sites

LeTV Leeco Le Pro 3 X727 τι διαφορά έχουμε και ξέρουμε με το x720 εάν ισχύει η τιμή του banggood θα τρέξουν πολλοί να το απόκτησουν

https://m.banggood.com/LeTV-Leeco-Le-Pro-3-X727-5_5-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-821-Quad-core-4G-Smartphone-p-1185176.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

LeTV Leeco Le Pro 3 X727 τι διαφορά έχουμε και ξέρουμε με το x720 εάν ισχύει η τιμή του banggood θα τρέξουν πολλοί να το απόκτησουν

https://m.banggood.com/LeTV-Leeco-Le-Pro-3-X727-5_5-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-821-Quad-core-4G-Smartphone-p-1185176.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι το αμερικανικο variant του pro3 , χωρις την b20.

Δεν το συνιστω

Μαγκες , θα το πω αλλη μια φορα οποιος θελει ακουει η οχι. Αλλαξτε τα καλωδια το συντομοτερο. Θα κλαιτε το κινητο σας οπως ολοι που δν αλλαξαμε πιο συντομα.

Το καψες;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,είμαι πρώην κάτοχος το le max 2 και νυν κάτοχος του le pro 3 Elite X722, το κινητό το παρέλαβα σήμερα από Banggood και αντιμετωπίζω δυο προβλήματα:

 

1. Έχει περασμένη μέσα την 20s και δεν βρίσκω πως να κανω OTA update.

2. Τρομερά αργή φόρτιση,μιλάμε για 80% σε 3 ώρες...

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!!

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα επρεπε να διαχωριστουν τα threads του Pro3 elite x722 και του pro3 x720 ;

Αλλος επεξεργαστης, αλλες ROM κτλ.

Προκεται για διαφορετικη συσκευη στην ουσια

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα επρεπε να διαχωριστουν τα threads του Pro3 elite x727 και του pro3 x720 ;

Αλλος επεξεργαστης, αλλες ROM κτλ.

Προκεται για διαφορετικη συσκευη στην ουσια

 

Έφτασε.... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7286394#post7286394

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χ722 ειναι το elite, sorry εγω το εγραψα λαθος αρχικα (το εκανα edit)

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το θέμα της φόρτισης ξέρει κάποιος να μας πει αν παίζει καμία λύση. Με 450ma φόρτιση θέλει ένα 10ωρο να φορτισει

 

Στάλθηκε από το LEX720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μέχρι στιγμής με 3 φορτιστες και καλώδια καμία διαφορά. Επίσης δεν ανάβει το λαμπακι ότι φορτίζει όταν βάζω το κινητο για φόρτιση κλειστό.

 

Στάλθηκε από το LEX720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη πατησες οπως και εγω τουλαχιστον σε σενα ανοιγει.

 

Εισαι σε αλλη ρομ η στοκ? Αν εισαι σε στοκ τοτε κατι χαλασε και πρεπει να το στειλεις πισω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις format το τηλεφωνο και να περασεις stock απο fastboot και αν υπαρχει ακομα το προβλημα τοτε θα εισαι σιγουρος.

 

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-manually-upgrade-firmware-t3609786

 

fastboot format userdata

εαν δεν δουλευει το αλλο command, οτι αλλο θες ρωτα

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Εχω το pro 3 και οταν το βάζω να φορτίσει, κάπου βραχυκυκλωνει το κινητο και έκαψα το καλώδιο του φορτιστή. Έστειλα στο μαγαζί (banggood) και μου είπαν να το φτιάξω εδω και μου δίνουν 100 ευρω για την επισκευή του. Το εχω root αλλα δεν εχω περάσει κάποια ραμ. Τι προτείνετε να κάνω; Να τονίσω ότι και αλλο καλώδιο που έβαλα εχω το ιδιο πρόβλημα Edited by trompidis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω εδω και μερικές μέρες το le pro 3 elite και μου εμφάνισε το εξης θέμα, οταν ανοιγω το play store μου εμφανίζει το μήνυμα goople play store has stopped (ενω στην αρχή άνοιγε κανονικά). Εκανα clear data και cached αλλα πάλι τα ίδια. Εν τέλει έκανα reset αλλά πάλι το ίδιο. Εχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...