Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναιιιι o crisbal ειναι εδω!! :D:D

Θελουμε μια ρομ οτι τελευταιο update υπαρχει χωρις κινεζιες μεσα, rooted και με το google play μεσα μονο

Και Φυσικα Φουλ ΕΛΛΗΝΙΚΑ και το λογοτυπο ακομα!!!! :rolleyes:

Ευχαριστουμε εκ των προτερων και αναμενουμε :cry:

ΥΓ.Εαν υπαρχει καποιος να μου δωσει τον τελευταιο στοκ κερνελ της leeco να τον φλασαρω απο το trwp θα του ειμουν ευγνωμων

 

Κάντε ένα poll και σε όποια καταλήξετε μου λέτε. Καθαρή εργοστασιακή με Ελληνικά και τίποτα άλλο. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομιζω με το kernel adiutor.Το κατεβαζεις απο το μαρκετ

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω δεν ξερω ποια ειναι η τελευταια ρομ οποτε αφηνω το θεμα σε οποιον ειναι γνωστης

Και γρηγορα ε....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αλλαξεις τους governors στις nougat πριν κανεις ant.

Φαντάσου να τους πείραζα και εγώ μόνιμα από τον Kernel στο max2... Μια φορά το έκανα και είδα 158.500 με φουλ debloated eui αλλά έψηνες τηγανιτά αυγά επάνω... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να τους πείραζα και εγώ μόνιμα από τον Kernel στο max2... Μια φορά το έκανα και είδα 158.500 με φουλ debloated eui αλλά έψηνες τηγανιτά αυγά επάνω... :lol::p

 

Προσωπικα δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αυτην τη στιγμή. Τα έχω δοκιμασει όλα, ολες οι EUI πετανε, τωρα ο καθενας εχει αυτην που του ταιριαζει.

 

Για μένα αν καταφερουμε και βαλουμε αυτα ta xposed mods και f2fs σε μια custom rom+kernel κλείσαμε για τα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πες στον crisbal ποια ρομ να "καθαρισει" απο τις EUI να μας βαλει και τα ελληνικα,root kai google market και ειμαστε οντως κομπλε.

Και εαν καποιος ξαναλεω εχει τον stock kernel θα τον ηθελα να τον κατεβασω να τον περασω.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ανάλογο που λέτε έχει φτιάξει ο tora33 μαζί με τον CrisBal και είναι πραγματικά απίστευτη... Το θέμα είναι να δούμε κάτι καινούργιο και να δοκιμάσουμε μαζι με προσθήκες που θέλετε... Π. Χ μια 26s με τα xposer και f2fs (πως δουλεύει) που λέτε...
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βγαλει τα παντα ακομα και τα themes stores,wallpapers,account etc. Για μενα λιγο υπομονη, ο lamda kernel υποστηριζει f2fs αλλα εχει κατι θεματακια που θελουν φτιαξιμο.

 

Οσο περισοτερο debloat τοσο το καλυτερο. Να μην μεινει τιποτα :lol: :lol: .

 

Οποτε θεωρω μια custom rom οπου να μην εχει ιχνος απο leeco, + kernel που να υποστηριζει f2fs + xposed mods ωστε να αλλαξει το UI στο panel + recents +magisksu για να εχεις προσβαση σε ολα τα apps me hide.

 

Θελουν χρονο τα συγκεκριμενα αλλα αξιζει full. Δεν μπορω να προτεινω πραγματικα κατι γιατι χρειαζεται δουλεια τουλαχιστον σε kernel+xposed. Tα αλλα γίνονται ομως.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έφτασε και 2780 αλλά βάζω παλιότερο φορτιστή για να φορτίζει πιο αργά.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

Έως και ~2900 είδα με το μαμισιο καλωδιο και όλα stock (kernel+rom)

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βγαλει τα παντα ακομα και τα themes stores,wallpapers,account etc. Για μενα λιγο υπομονη, ο lamda kernel υποστηριζει f2fs αλλα εχει κατι θεματακια που θελουν φτιαξιμο.

 

Οσο περισοτερο debloat τοσο το καλυτερο.

 

Πόσο σου δινει antutu η debloated stock;

Με το νέο πρόσφατο stοck eui kernel πλέον

πάντα μου δινει πάνω από 170k, με απλά disabled κάποιες κινεζιες που με αφήνει να κανω.

O 821 πραγματικά μαμαει.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου δινει antutu η debloted stock;

Με το νέο πρόσφατο stοck eui kernel πλέον

πάντα μου δινει πάνω από 170k, με απλά disabled κάποιες κινεζιες που με αφήνει να κανω.

 

Γυρω στα 160-162, αλλα απο την αλλη δεν το εχω δοκιμασει με airplane mode, ουτε και σε ιδιαιτερα χαμηλες θερμοκρασιες, γενικα οσο μπορω να προστατευσω τη μπαταρια το κάνω :p

 

Σε f2fs εσενα παιζει να παιξει και 175 :lol:

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 160-162, αλλα απο την αλλη δεν το εχω δοκιμασει με airplane mode κλπ.

Χωρις airplane mode η διαφορά που μου βγάζει είναι μόνο ~300-400μοναδες.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

ενα stock kernel εχετε να μου δωσετε και μενα να περασω?

 

Δεν τον εχω, θα δω αν μεσα στην εβδομαδα μπορω καπως να το κανω extract απο την ρομ και να στο στειλω.

 

Edit; Δοκιμασες εναν ΟC kernel που εχει ανεβει στο xda? παιζει στα 2.42 και 2.2 αντιστοιχα νμζω.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

 

Σε f2fs εσενα παιζει να παιξει και 175 :lol:

Άσχετο, πιστεύω ο 835 τα χει τα 200k

Καλυτερο δε θα ηταν να βγει η καινουργια ΡΟΜ και μετα να "παιξει" εκει πανω;

Η νέα official-stable αργεί ακόμα, για το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλιου υπολογίζεται.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

οποτε μην χανουμε χρονο.....ψηστε τον crisbal να μας φτιαξει μια ρομ πεντακαθαρη να βαλουμε και να τον δοξαζουμε τον ανθρωπο!! :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω οτι πειτε απλα ο λαος λεει και την παροιμια....Καλυτερα 5 στο χερι παρα 10 και καρτερι!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω παντως να περιμενω......κερνελ απο τον xployd........ρομ απο τον crisbal........Νεα μετρα απο τον τσιπρα!

Link to comment
Share on other sites

η βετα εχει διακοπτη για quickcharge...

Ενθαρρυντικό αυτό, οπότε μάλλον θα μπει και στην stable

Το fingerprint πως πάει εδω? Γιατί στο le max 2 είναι αναλόγως την όρεξη του. Ποτέ πιάνει και πότε όχι.

Με όλα stοck δουλεύει αψογα

Link to comment
Share on other sites

LeMax2_26s_Full_Debloated_CrisBalGreece

Μία τέτοια θέλουμε...

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable_Edition, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην στην επίσημη developer 05.9.26s, με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings,κλπ. Έγινε προσθήκη Ελληνικών και πρόσθετων υπηρεσιών χρήστη, βασισμένες στα settings και στο σύστημα ενώ λείπει κάθε υπηρεσία και εφαρμογή LeEco που δεν μας χρειάζεται. Φυσικά έχει την κατάληλη επεξεργάσία με tweaks για μπαταρία CPU,GPU,RAM κλπ και όπως πάντα, με πολλά script modes για ταχύτητα, διαχείριση ενέργειας, απόκριση CPU, φυσικά ΔΕΝ είναι rooted. Ουσιαστικά είναι μία 26s καθαρή.

Το μυστικό είναι είναι ότι μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα κάτι ρυθμίσεις (από κινέζικο site ) για το fingerprint που ενσωματώνονται στη rom και όντως λειτουργεί ακαριαία! ( στο δικό μου τουλάχιστον). Όποιος δοκιμάσει μου λέει και τις βάζουμε σιγά-σιγά παντού!

Προτείνω καθαρή εγκατάσταση με internal ( έτσι την έβαλα ) και μετά αν θέλετε το firmware από το ποστ της 26s καθώς και οδηγίες εγκατάστασης, για αρχάριους. Πιθανόν μετά τις αναβαθμίσεις των gapps να θέλει και clear στα apks....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα για κάποιο λόγο το κινητό φορτίζει με 1200mah, μήπως είναι θέμα φορτιστή τελικά; Γιατί άλλαξα καλώδιο και πάλι ίδιο ρεύμα δίνει.

 

Σε άλλη περίπτωση θα ήθελα κάποιο από τα πιο εκλεκτά μέλη στην ομάδα να μου δώσει έναν οδηγο για να επαναφέρω στο κινητό την stock rom μαζί με το stock recovery. Ολική επαναφορά δηλαδή. Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ναιιι συμφωνω κανονικοτατα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

LeMax2_26s_Full_Debloated_CrisBalGreece

Μία τέτοια θέλουμε...

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable_Edition, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην στην επίσημη developer 05.9.26s, με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings,κλπ. Έγινε προσθήκη Ελληνικών και πρόσθετων υπηρεσιών χρήστη, βασισμένες στα settings και στο σύστημα ενώ λείπει κάθε υπηρεσία και εφαρμογή LeEco που δεν μας χρειάζεται. Φυσικά έχει την κατάληλη επεξεργάσία με tweaks για μπαταρία CPU,GPU,RAM κλπ και όπως πάντα, με πολλά script modes για ταχύτητα, διαχείριση ενέργειας, απόκριση CPU, φυσικά ΔΕΝ είναι rooted. Ουσιαστικά είναι μία 26s καθαρή.

Το μυστικό είναι είναι ότι μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα κάτι ρυθμίσεις (από κινέζικο site ) για το fingerprint που ενσωματώνονται στη rom και όντως λειτουργεί ακαριαία! ( στο δικό μου τουλάχιστον). Όποιος δοκιμάσει μου λέει και τις βάζουμε σιγά-σιγά παντού!

Προτείνω καθαρή εγκατάσταση με internal ( έτσι την έβαλα ) και μετά αν θέλετε το firmware από το ποστ της 26s καθώς και οδηγίες εγκατάστασης, για αρχάριους. Πιθανόν μετά τις αναβαθμίσεις των gapps να θέλει και clear στα apks....

 

 

 

Ναιι συμφωνω κανονικοτατα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...