Jump to content

Συσκευή 180-200 ευρώ


akanthithos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το motog 2nd gen αλλά λόγω του ότι έσπασε η οθόνη, λέω ευκαιρία είναι να πάρω κάτι άλλο. Θέλω λοιπόν κάτι καλύτερο από το motog, κυρίως στην μπαταρία και στις ram/rom, να μην χάνει σήμα το gps, και να τρέχει καλά στο σερφάρισμα. Με τις φωτό δεν έχω τρέλα όποτε μια αξιοπρεπή κάμερα με καλύπτει. Κάτι κινέζικα που κοιτάω μου φαίνονται καλά αλλά με αποτρέπει το γεγονός ότι δεν έχουν ελληνικό μενού αλλά και το θέμα του σέρβις, δεν τα αποκλείω όμως. Με το κινητό μου, θέλω να κάνω σχεδόν τα πάντα γιατί δεν έχω pc. Οπότε ψάχνω για το πιο τούμπανο κινητό μέχρι αυτά τα λεφτά. Τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη έρευνα κατέληξα στο LG G3 16GB. Ξεφεύγει λίγο από το μπάτζετ μου αλλά φαίνεται να τα αξίζει. Βασικά είναι ανώτερο σε όλα από το motog που είχα πρίν και με καλύπτει απόλυτα. Πείτε καμια γνώμη παιδιά, πιέζομαι διότι έχω ξεμείνει από κινητό και πρέπει να αποκτήσω κάποιο άμεσα. Σας ευχαριστώ πολύ!:)

 

 

 

edit: Και το Motorola XT1092 Moto X 2nd Generation καλό φαίνεται και είναι και πολύ φθηνότερο!

Edited by akanthithos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς και το Zuk z1; Δεν το έχω αλλά το σκέφτομαι σοβαρά κι έχω διαβάσει τα καλύτερα. Έχει κι ευρωπαϊκό μαγαζί.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ευρωπαϊκό μαγαζί; Δεν θέλω να μπλέξω με εξωτερικό. Σε περίπτωση που πάθει κάτι θα με σκοτώσει η αναμονή.:lol: Λοιπόν. Έχω καταλήξει σε αυτά τα τρία.

 

Motorola Moto X (2nd Gen) (16GB) από 162,85 €

LG G3 (16GB) από 209,15 €

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (16GB) από 185,00 €

http://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=5578987%2C4929883%2C8909064

 

Οι τιμές διαφέρουν αλλά δεν έχω ούτε χρόνο να ψάξω περισσότερο αλλά ούτε και πολλές γνώσεις με το harware των κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από Ελλάδα γθέλω μόνο για άμεση παραλαβή. Με το Xiaomi τι παίζει με τα ελληνικά; Έχει κανονικά την γλώσσα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από Ελλάδα γθέλω μόνο για άμεση παραλαβή. Με το Xiaomi τι παίζει με τα ελληνικά; Έχει κανονικά την γλώσσα;

 

σου έβαλα λινκ απο Ελλάδα, σε 2-3 μέρες στο σπίτι σου, για τα ελληνικά ανάλογα με την ρομ που θα επιλέξεις αν και μπορείς να βάλεις οποία θέλεις οταν παραλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δηλαδή ελληνικά; Δεν έχω ιδέα από αλλαγή rom. Το λίνκ που είναι, αυτό που έβαλες με βγάζει σε ένα κατάστημα vickmall.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δηλαδή ελληνικά; Δεν έχω ιδέα από αλλαγή rom. Το λίνκ που είναι, αυτό που έβαλες με βγάζει σε ένα κατάστημα vickmall.

 

δεν το έχει σε στοκ πλέον το ασημί, μονο το χρυσό http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-5-5-inch-snapdragon-650-hexa-core-1-8ghz-3gb-ram-32gb-rom-stock-in-eu-warehouse-golden.html και μπορείς να επιλέξεις την πρώτη επιλογή απο τις ρομ (official dev global)

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό κατάστημα είναι αυτό; Με προπληρωμένη ψωνίζω κανονικά;

 

όχι, κινέζικο με αποθήκη στη Θεσσαλονίκη, καλύτερα με paypal

Link to comment
Share on other sites

Το g3 είναι all time classic, αλλά πλέον δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για ένα κινητό διετιας. Αν είναι να δώσεις τόσα χρήματα κοίτα το Huawei p9 lite, και για πιο φθηνές λύσεις κοίτα το samsung j5(2016) και το Huawei p8 lite. Το xiaomi Επίσης πολύ καλο, αν το βρεις από Ευρωπαϊκή αποθήκη σε τιμή Όχι πολύ ακριβότερα από Κίνα, είναι πολύ καλή περίπτωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αξίζει, από χαρακτηριστικά απ' όσο βλέπω σκίζει, σε τι είναι ανώτερα τα άλλα;
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις, από τη στιγμή που όπως λες δεν έχεις pc και θα τα κάνεις όλα από το κινητό, θες μία αρκετά καλή συσκευή με έμφαση στην μπαταρία λόγω της έντονης χρήσης που θα κάνεις. Το G3 καλό χρυσό αλλά θα σε απογοητευσει πλήρως στο κομμάτι αυτονομίας με τη χρήση που υποψιαζομαι ότι θα κάνεις. Το Moto X επίσης καλό, αλλά είναι διετίας τηλέφωνο με επίσης σχετικά αδύναμη μπαταρία.

 

Τα υπόλοιπα που πρότειναν τα παιδιά αρκετά καλά τηλέφωνα και αν ισχύει αυτό με τα Xiaomi και αποθήκη στη Θεσσαλονίκη (δεν το ήξερα!!!) Θα είσαι οκ. Στο budget σου πρέπει να κάνεις και κάποιες υποχωρήσεις. Το Note ειναι ή καλύτερη επιλογή αν δε σε ενοχλεί το θέμα εγγύησης. Εάν σε ενοχλεί βαλα κάνα 20αρι κ πήγαινε σε Huawei p9 lite, αλλιώς συμβιβασου με ένα υποδεέστερο αλλά αρκετά καλό Samsung J5 2016

 

Υ.Γ. Αν μπορείς να αντέξεις την αναμονή δες και τις Honor 5c από Amazon στα 180€ περίπου με έξοδα αποστολής. Είναι πολύ καλή συσκευή κ δε φαίνεται να την αναφέρει κανένας στο φόρουμ για κάποιο περίεργο λογο. Δεν είναι όσο καλό όσο το Note αλλά αν δε θες να μπλεξεις καθόλου με ρομ είναι καταπληκτικό!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας, πάνω στο ψάξιμο είδα και το g flex2 και μου την έδωσε σαν σχέδιο κυρίως, είναι καλή συσκευη; Ξεφεύγει το μπάτζετ αλλά ίσως θυσιάσω τα χρήματα της επισκευής του παλιού.
Link to comment
Share on other sites

Το g3 είναι all time classic, αλλά πλέον δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για ένα κινητό διετιας. Αν είναι να δώσεις τόσα χρήματα κοίτα το Huawei p9 lite, και για πιο φθηνές λύσεις κοίτα το samsung j5(2016) και το Huawei p8 lite. Το xiaomi Επίσης πολύ καλο, αν το βρεις από Ευρωπαϊκή αποθήκη σε τιμή Όχι πολύ ακριβότερα από Κίνα, είναι πολύ καλή περίπτωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Παιδια το j5 ή το p9 lite έχει καλύτερη κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα καλά?

 

 

Το Vickmall έχει αποθήκη στη Θεσσαλονίκη?

 

Έρχεται δηλαδή γρήγορα?

Acer X960 Windows Mobile 6.1 --> Samsung Galaxy Core Duos i8262 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

ξάνθη πρεπει να είναι η αποθήκη

σε μια 2 εργάσιμες τις περισσότερες φορες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξάνθη πρεπει να είναι η αποθήκη

σε μια 2 εργάσιμες τις περισσότερες φορες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ξάνθη είναι του minideal

Link to comment
Share on other sites

Για το vickmall πρέπει να έχω βάλει στα φίλτρα το EU Warehouse ή δεν παίζει ρόλο?
Acer X960 Windows Mobile 6.1 --> Samsung Galaxy Core Duos i8262 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για το vickmall πρέπει να έχω βάλει στα φίλτρα το EU Warehouse ή δεν παίζει ρόλο?

 

ναι, πρέπει να πας στην επιλογή EU Warehouse

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...