Jump to content

UHANS A101


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*το έβαλα και στα δύο νήματα μήπως κάποιοι παρακολουθούν μόνο το ένα, ώστε να αυξήσω δείγματα για το "γκάλοπ" και να δω βέβαια αν τυχόν υπάρχει και διαφορά ανάμεσα στις δύο εκδόσεις της συσκευής, μήπως το κουβαλάει η μία και όχι η άλλη κλπ. Ευχαριστώ πολύ για το διπλό reply αλλά τζάπα παιδεύτηκες, τα βλέπω και τα δύο νήματα έτσι κι αλλιώς, δεν χάνω απάντηση :)

 

Λοιπόν, τo δικό μου ήρθε (από GB) με Freeme OS Lite - Version 3.7.1 και είναι το μεγάλο αδελφάκι, το S. ...εδιτ και σβήνω το ερώτημα, γιατί η απάντηση υπήρχε στο xda: δεν μπορείς να περάσεις ρομ του "μικρού" στο "μεγάλο".

 

υγ. είτε με resolve στο αβάστ, είτε και μετά από hard reset, το ξαναβγάζει φυσικά... θα δοκιμάσω και με τα δύο που ανέφερες να δω αν θα το εντοπίσουν κι αυτά.

edit2. kaspersky, drweb, malwarebytes δεν το βγάζουν, το avast επιμένει.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα μέρες να μπω στο φόρουμ και μόλις τώρα το είδα, και δεύτερο Uhans με ίδιο πρόβλημα με το δικό μου…..χμ !!! :mad:

 

Φίλε μου, αν όντως έχει το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου, και πιάνουν τα χέρια σου, θεωρώ ότι δεν είναι δύσκολο να το φτιάξεις.

Εμένα μέχρι και σήμερα συνεχίζει να δουλεύει άψογα, μετά την ‘επισκευή’:rolleyes:

Στείλε ένα μήνυμα με βίντεο του προβλήματος στο Gearbest και πιστεύω πως θα βρεθεί λύση.

Σου στέλνω π.μ

 

Και με το δικο μου .... 3 !!!!!!!!! (δηλωμενα γιατι μαλλον υπαρχουν περισσοτερα).

Το δικο μου ειναι η εκδοση με τα 2 ραμ και χωρις 4g.

Το μονο που φαινεται στην οθονη ειναι ... ο κεραυνος που δηλωνει οτι φορτιζει. Μετα μαυρη μαυριλα και ουτε δονισεις ουτε τιποτα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Και με το δικο μου .... 3 !!!!!!!!! (δηλωμενα γιατι μαλλον υπαρχουν περισσοτερα).

Το δικο μου ειναι η εκδοση με τα 2 ραμ και χωρις 4g.

Το μονο που φαινεται στην οθονη ειναι ... ο κεραυνος που δηλωνει οτι φορτιζει. Μετα μαυρη μαυριλα και ουτε δονισεις ουτε τιποτα.

 

Δεν ειναι θεμα κινητου, μαλλον η μπαταρια σου τα εχει παιξει.

το ειχα παθει σε ενα λενοβο, με ακριβως τα ιδια συμπτωματα. εβαλα καινουργια μπαταρια και απο τοτε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα κινητου, μαλλον η μπαταρια σου τα εχει παιξει.

το ειχα παθει σε ενα λενοβο, με ακριβως τα ιδια συμπτωματα. εβαλα καινουργια μπαταρια και απο τοτε ολα καλα.

 

Λες ? :(

Ευτυχως με προλαβες γιατι παλευω απο το πρωι να βαλω καινουρια Ρομ αλλα μεχρι τωρα... δεν ! :O

Θα την παω για μετρηση και καλου κακου θα παραγγειλω μια καινουρια.

 

Την πηγα σημερα το πρωι σε ενα καταστημα γνωστης αλυσιδας και η κοπελα που την μετρησε την βρηκε φορτισμενη.

Αρα θα συνεχεισω τις προσπαθειες να βαλω αλλη ρομ χργσιμοποιωντας αλλη κδοση του Φλας και επλιζω να τα καταφερω.

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Και με το δικο μου .... 3 !!!!!!!!! (δηλωμενα γιατι μαλλον υπαρχουν περισσοτερα).

Το δικο μου ειναι η εκδοση με τα 2 ραμ και χωρις 4g.

Το μονο που φαινεται στην οθονη ειναι ... ο κεραυνος που δηλωνει οτι φορτιζει. Μετα μαυρη μαυριλα και ουτε δονισεις ουτε τιποτα.

Evaggelos1 πρεπει να είναι πολλα ….. το δικο δουλευει ακομα με την πατεντα που εκανα τοτε, φτου να μην το ματιασω.

Τελικα εγινε τιποτα, καταφερες να του βαλεις άλλη Ρομ ?

:!:
Link to comment
Share on other sites

Evaggelos1 πρεπει να είναι πολλα ….. το δικο δουλευει ακομα με την πατεντα που εκανα τοτε, φτου να μην το ματιασω.

Τελικα εγινε τιποτα, καταφερες να του βαλεις άλλη Ρομ ?

 

Επεσε πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες και δεν μπορεσα να ασχοληθω. Μαλλον ουτε και σημερα θα μπορεσω....:(

Παντως στις προηγουμενες προσπαθειες ειχα .... Παταγωδη αποτυχια, μιας και το φλασοεργαλειο δεν δεχοταν το σκατερ της ρομ που εχω βρει. Θα δοκιμασω με αλλη εκδοση του και βλεπουμε....

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Επεσε πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες και δεν μπορεσα να ασχοληθω. Μαλλον ουτε και σημερα θα μπορεσω....:(

Παντως στις προηγουμενες προσπαθειες ειχα .... Παταγωδη αποτυχια, μιας και το φλασοεργαλειο δεν δεχοταν το σκατερ της ρομ που εχω βρει. Θα δοκιμασω με αλλη εκδοση του και βλεπουμε....

 

Αν δεν δεχεται την σκατερ, τοτε δεν ειναι θεμα κινητου. Η κατεβασες λαθος εκδοση, ή μαλλον καποιος οδηγος σου λειπει. Πολυ πιθανον το MTK.bin που ειναι υπευθυνο για τα σκατερ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δεχεται την σκατερ, τοτε δεν ειναι θεμα κινητου. Η κατεβασες λαθος εκδοση, ή μαλλον καποιος οδηγος σου λειπει. Πολυ πιθανον το MTK.bin που ειναι υπευθυνο για τα σκατερ

 

Πρεπει να εχεις δικιο.

Επειδη ομως ο ελευθερος χρονος μου ολο και περιοριζεται, κατεφυγα σε ειδικο, γνωστο μελος του φορουμ και απλα ελπιζω! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τις τελευταίες 10 ημέρες τα έχει παίξει κανονικά...

κάποια στιγμή παρατηρώ πως δεν κάθεται καλά το πίσω καπάκι, το ανοίγω και την βλέπω να έχει φουσκώσει.

Το κακό είναι πως ανταλλακτική κοστίζει περισσότερο από το τηλέφωνο, αν σκεφτεί κανείς πως το είχα πάρει 45$ και η μπαταρία κοστίζει 25 από ebay και 15 από aliexpress με ότι καθυστέρηση συνεπάγεται.

Πραγματικά νομίζω πως προτιμώ να αγοράσω μεταχειρισμένο lg g2 με κανένα 40-50€ παρά να πάω για μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...