Jump to content

Αγορά CDRW


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συνέχεια αυτού (στο σωστό πλέον topic), ξαναρωτάω:

 

Ποιό φτηνό CDRW μου προτείνετε να πάρω ως αντικαταστάτη του προηγούμενου SONY 40x/12x/48x το οποίο τα "τίναξε" στα 2 χρόνια (χωρίς πολλή χρήση);

Κοίταξα στη σελίδα του Πλαι*** και είδα τα παρακάτω (όλα 52x32x52x)

SONY (22.00€ ) -->1 έτος εγγύηση

SAMSUNG (25.00€ ) --> 2 έτη "

LG (25.00€ ) --> 2 έτη "

ASUS (30.00€ ) --> 3 έτη "

TEAC (35.50€ ) --> 1 έτος "

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

To LG i kanena Plextor, alla ti na to kaneis to CDRW.

Den pas na pareis kalutera kanena DVDRW pou kanei 30 eurw parapanw?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Teac 3 χρόνια τώρα και δεν έχει κανένα πρόβλημα, μάλιστα για την ακρίβεια δεν έχει χαλάσει ούτε ένα δισκάκι.
Link to comment
Share on other sites

Den pas na pareis kalutera kanena DVDRW pou kanei 30 eurw parapanw?
Θα συμφωνήσω, η αγορά ενός cdrw είναι εντελώς ασύμφορη πλέον. Σκέψου το πολύ πριν το αγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το λες αυτό γιατί δεν θα σου έχει χαλάσει... εμένα μου έχει χαλάσει 2 φορές... Τα ίδια με τα υπόλοιπα είναι εδώ και χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνίσω μαζί σου...είναι αρκετά πιο ποιοτικά και θεωρητικά όποτε βγαίνει καινούργιο μοντέλο έχει και κάτι καινούργιο που αντιγράφουν οι υπόλοιποι! Έχω ΑΚΟΜΑ το πρώτο Plextor με candy tray!!! Και φυσικά δουλεύει!
Link to comment
Share on other sites

πριν πάρω dvd-r είχα και 1,5-2 χρόνια της teac το 48άρι και δεν είχα κανένα πρόβλημα... αλλά καλύτερα πάρε πια dvd-r...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις υποδείξεις! Κι εγώ θα σκεφτόμουν να πάρω DVDRW εάν έκανα αναβάθμιση, αλλά η αλλαγή προέκυψε εκτάκτως κι έτσι μην έχοντας προυπολογισμό για αγορά DVDRW, ψάχνω μόνο τη φθηνότερη & καλύτερη λύση σε CDRW. :O

Οπότε ας απαντάει όποιος θέλει μόνο για το συγκεκριμένο. Και πάλι σας ευχαριστώ!

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

τι λες ρε τ300, το σιντιαρ κανει 20 κ το ντιβιντιαρ 60 ευρώ κ δεν έχεις τα 40 για κάτι που προσφέρει τόσα παραπάνω? θ'αγοράσεις ξεπερασμένη τεχνολογία για καινούργια? κ τεσπαν αφού θες τόσο πολύ να πάρεις σιντιάρ, τί ρωτάς κ συ να σου προτείνουμε το καλύτερο, 20 ψωροευρώ θα δώσεις, ότι κ να πάρεις (επώνυμο) καλό θα'ναι...
Link to comment
Share on other sites

τι λες ρε τ300, το σιντιαρ κανει 20 κ το ντιβιντιαρ 60 ευρώ κ δεν έχεις τα 40 για κάτι που προσφέρει τόσα παραπάνω? θ'αγοράσεις ξεπερασμένη τεχνολογία για καινούργια? κ τεσπαν αφού θες τόσο πολύ να πάρεις σιντιάρ, τί ρωτάς κ συ να σου προτείνουμε το καλύτερο, 20 ψωροευρώ θα δώσεις, ότι κ να πάρεις (επώνυμο) καλό θα'ναι...

 

Ετσι ετσι!!!

:D

Στο χώρο αυτό υπήρχε εικόνα που παραβαίνει τους Ο.Π.Χ. :X :X :X
Link to comment
Share on other sites

A re YAMAHA giati den evgales pote DVD-Recorder!To 8824 pou xw 4,5 xronia doulevei sa skyli.......
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνίσω μαζί σου...είναι αρκετά πιο ποιοτικά και θεωρητικά όποτε βγαίνει καινούργιο μοντέλο έχει και κάτι καινούργιο που αντιγράφουν οι υπόλοιποι! Έχω ΑΚΟΜΑ το πρώτο Plextor με candy tray!!! Και φυσικά δουλεύει!

 

Μέχρι να σταματήσει η Plextor να βγάζει Made in Japan drives (κατασκευασμένα από την Sanyo) ήταν κορυφαία .Τα σημερινά είναι το ίδιο ποιότικά οπως οι άλλες εταιρίες Κίνας κλπ ,και με τον ίδιο αρισθμό RMA αν ψάξεις στο Ιντερνετ.-Η διαφορά είναι ότι έρχονται και στο αντικαθιστούν με courier,σχετικά σύντομα !

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα ΤEAC cdrw και ποτέ δεν είχε κανένα πρόβλημα.

ΥΓ 1 το έχω ακόμα αλλά παροπλισμενο λογω αγοράς DVDrw

YΓ 2 Με την plextor τελικά τι εννοείτε αξιόπιστο ? Με εξαίρεση ένα μόνο γνωστό μου όλοι οι άλλοι (4) είχαν πρόβλημα κάποια στιγμή (εντός εγγύησης ευτυχώς) και το μόνο καλό ήταν η πολύ γρήγορη αντικατάσταση μέσω κούριερ.

Που είναι η αξιοπιστία στο μικρό μεν στατιστικό δείγμα μου ?

Μήπως θα πρέπει να αλλάξει η έκφραση αξιόπιστη και να γίνει άψογο service ?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με plextor δεν έχω πρόβλημα... αν και είναι νωρίς ακόμα... ούτε χρόνο δεν έχει κλείσει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...